USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / (Pseudo) Horrory czyli Flaki i Zombie na Ekranie.
 Strona:  ««  1  2  3  4 
Autor Wiadomość
mozg_kl2
Użytkownik
#91 - Wysłana: 27 Sty 2017 22:44:38
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#92 - Wysłana: 27 Sty 2017 23:57:30 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
kolejne-osoby-dol aczaja-do-obsady-saw-legacy

Piszą tam:

Wszystkie 7 części serii Piła zarobiły na całym świecie w sumie 870 mln dolarów.

Przyznam, że jestem zaskoczony nieco... Niby taki hicior, a siedem części zarobiło mniej niż rozmaite blockbustery potrafią na jeden-dwa razy. Cóż, wychodzi na to, że horrory, nawet te najpopularniejsze, to jednak nisza...
mozg_kl2
Użytkownik
#93 - Wysłana: 28 Sty 2017 10:25:50
Odpowiedz 
Q__:
Przyznam, że jestem zaskoczony nieco... Niby taki hicior, a siedem części zarobiło mniej niż rozmaite blockbustery potrafią na jeden-dwa razy. Cóż, wychodzi na to, że horrory, nawet te najpopularniejsze, to jednak nisza...

Przy budżecie 64 milionów co warto zauważyć, co dało jej tytuł "The Saw series was placed in the Guinness World Records as the "Most Successful Horror Franchise"

Nie oszukujmy się jednak nie każdy lubi ten typ rozrywki. Ja horrory oglądam tylko w domu, to nie na moje nerwy. Piłe cała widziałem, i trzeba przyznać, że poza elementami gore, dostajemy zgrabną i ciekawe pomyślaną fabułę.
Q__
Moderator
#94 - Wysłana: 28 Sty 2017 11:41:46 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
Przy budżecie 64 milionów co warto zauważyć

Faktycznie. Jak na względną niskobudżetówkę to wielki sukces. (Tym większy, że - jak właśnie sprawdziłem - pierwsza część kosztowała 1.2 miliona $, a zarobiła tych milionów $ 103.9. Jednym słowem - budżet - w obecnych czasach - garażowy*, a zarobek na miarę drugoligowego blockbustera.) Nie moje klimaty, ale chylę czoła wobec tego.

* porównajmy z tym ile poszło na "Moon", i ile zebrano na Axanar

No i mamy piękny argument, że niszowa produkcja może skutecznie rywalizować z filmiskami, w których setki milionów idą na gwiazdy i CGI... (To też tłumaczy jakby zachowania CBS/P np..)
mozg_kl2
Użytkownik
#95 - Wysłana: 28 Sty 2017 19:22:18
Odpowiedz 
Q__:
Faktycznie. Jak na względną niskobudżetówkę to wielki sukces

W sumie to podobna historia jak z paranormal Activity. Pierwsza cześć kosztowała 15 tys, a zarobiła 193 miliony dolarów. Cała seria (6 części) przy budżecie 28 milionów zarobiła 900 milionów.

Q__:
niszowa produkcja może skutecznie rywalizować z filmiskami

W sumie to z YT i niszowej produkcji wyszedł Blookamp.
Q__
Moderator
#96 - Wysłana: 28 Sty 2017 19:48:48 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
W sumie to z YT i niszowej produkcji wyszedł Blookamp.

Prawda - tu poniekąd ukłon w kierunku Mava, bo i Blomkamp, i krótkie filmiki na YT - przed swoimi kinowymi hitami nakręcił takie rzeczy jak:
- "Tetra Vaal"
http://www.youtube.com/watch?v=VTnxP7e7-YA
http://www.imdb.com/title/tt1844784/
- "Tempbot"
http://www.youtube.com/watch?v=CCS0hNyJf6k
http://www.imdb.com/title/tt0978838/
- "Alive in Joburg"
http://www.youtube.com/watch?v=le3y0QlLjJE
http://en.wikipedia.org/wiki/Alive_in_Joburg
http://www.imdb.com/title/tt0813999/
- i (będący, przy okazji, reklamą) "Yellow"
http://www.youtube.com/watch?v=Jmd8BDiB-qU
http://en.wikipedia.org/wiki/Yellow_(2006_short_fi lm)
http://www.imdb.com/title/tt1543272/

Acz prawda niekompletna - N.B. miał wcześniej, jak wielu twórców fan-Treka, etap profesjonalny - robił CGI do seriali StarGate SG-1, Pierwsza fala, Mercy Point, Aftershock i Dark Angel.
Dreamweb
Użytkownik
#97 - Wysłana: 28 Sty 2017 20:32:42 - Edytowany przez: Dreamweb
Odpowiedz 
Bo właśnie fenomen pierwszej Piły polegał na tym, że taka niskobudżetówka zarobiła sto razy więcej, niż kosztowało jej powstanie. Przy blockbusterach kręconych za np. 300 milionów $ jest to rzecz jasna niewykonalne.

Piszą tam:

Wszystkie 7 części serii Piła zarobiły na całym świecie w sumie 870 mln dolarów.

Piszą też:

scenariusz napisali Pete Goldfinger i Josh Stolberg, których wspomagali James Wan i Leigh Whannell. Producentami są: Mark Burg, Gregg Hoffman i Oren Koules, twórcy poprzednich części.

Wszystko ładnie, tylko... Gregg Hoffman nie żyje od 11 lat... Dziennikarze i ich "profesjonalizm". Po jego śmierci zresztą, w ramach oddania hołdu, jedną z postaci która pojawiła się w Pile III i wszystkich kolejnych częściach nazwano Mark Hoffman (z czasem awansował na głównego "czarnego charaktera").

Mnie bardziej zastanawia czy James Wan i Leigh Whannell - twórcy pierwotnego sukcesu Piły - faktycznie mieli jakiś znaczący udział przy tym scenariuszu, czy to tylko tak "grzecznościowo" ich wymieniono. Mam nadzieję że jednak mieli, bo jak Leigh Whannell po części trzeciej odszedł od pisania to jakość sequeli od razu spadła na łeb na szyję. Tak czy owak, jako fan serii (o czym już w tym topicu wspominałem ) czekam na ten film, mimo fatalnej poprzedniej części (Saw 3D vel The Final Chapter, absolutne dno) i po cichu liczę, że dawni twórcy przywrócą dawną świetność niegdyś naprawdę udanej serii horrorów.
Q__
Moderator
#98 - Wysłana: 28 Sty 2017 21:11:32 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Dreamweb

Dreamweb:
Bo właśnie fenomen pierwszej Piły polegał na tym, że taka niskobudżetówka zarobiła sto razy więcej, niż kosztowało jej powstanie.

Zabawne, dopiero teraz to zauważyłem, człowiek uczy się całe życie. Myślałem, że budżet "Piły" był od początku typowo hollywoodzki, a tu się okazuje, że dla żadnej części nie przekroczył poziomu -nastu milionów (długo to było ich 10 na część). Cóż, skoro mówiło się o sukcesie "Cube" (gdzie film ten - skądinąd niezły - zarobił gdzieś półtora raza tyle, ile weń twórcy włożyli), to tu trzeba mówić o megasukcesie.

Chyba zaczynam lubić ten film zatem, choćby jako ładny prztyczek w nos dla wyzbytych kreatywności korporacyjnych macherów.

No i doceniam niniejszym udaną oszczędnościową robotę, po której nie widać oszczędności.

Dreamweb:
jako fan serii (o czym już w tym topicu wspominałem

Tak się zaczynam zastanawiać czy istnieje jakaś znana marka SF,F&H, która nie ma, nie miała lub nie będzie mieć u nas, na Phoenixie, fana. (Oczywiście to bardzo dobrze.)
Dreamweb
Użytkownik
#99 - Wysłana: 8 Lut 2017 15:15:12
Odpowiedz 
Q__:
Chyba zaczynam lubić ten film zatem, choćby jako ładny prztyczek w nos dla wyzbytych kreatywności korporacyjnych macherów.

Bo pokazał, że nawet w XXI wieku można coś zrobić z prawie niczego, mając tylko dobry pomysł i jakąś tam wizję. Oczywiście, milion dolarów to nie jest nic. No ale w porównaniu z blockbusterami i ich budżetami, nie jest to wiele. Ja nadal wierzę że można nagrać dobry film i komórką w piwnicy i zachwycić nim świat, jeśli tylko jest pomysł.
Q__
Moderator
#100 - Wysłana: 8 Lut 2017 17:43:48 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Dreamweb

Dreamweb:
Bo pokazał, że nawet w XXI wieku można coś zrobić z prawie niczego, mając tylko dobry pomysł i jakąś tam wizję.

Pokazały to również - wspomniany już - wcześniejszy "Cube", równoległy "Primer" i późniejszy "Moon". Żaden z tych filmów nie wygląda biednie, ani tanio.
Z tym, że pozostałe odniosły sukces artystyczny i coś tam zarobiły. "Piła" - z marketingowego punktu widzenia - pokazała coś więcej - że mając pomysł na film można zarobić ponad setkę milionów nie wkładając drugiego tyle, a to precedensowe.

Dreamweb:
Ja nadal wierzę że można nagrać dobry film i komórką w piwnicy i zachwycić nim świat, jeśli tylko jest pomysł.

Można. Dowodem w/w "Primer" z budżetem 7 tys. $, dowodem - powstający do dziś - Red Dwarf.
Dreamweb
Użytkownik
#101 - Wysłana: 11 Lut 2017 22:36:27 - Edytowany przez: Dreamweb
Odpowiedz 
Q__:
Można. Dowodem w/w "Primer" z budżetem 7 tys. $, dowodem - powstający do dziś - Red Dwarf.

No i te wspomniane Paranormal Activity, choć to nie mój klimat - pierwszą część widziałem, ale nie lubię takiego straszenia dla samego straszenia. Na zasadzie - nagły ruch, coś wskakuje na ekran, itd. Może po prostu za duży mięczak ze mnie. To już bardziej The Blair Witch Project mi podeszło (tego nowego z 2016 jeszcze nie widziałem), tudzież też raczej niskobudżetowy i o rok wcześniejszy od pierwszego Blair Witch, podobny w klimacie film pt. Alien Abduction: Incident in Lake County.
Q__
Moderator
#102 - Wysłana: 11 Lut 2017 22:48:14
Odpowiedz 
Dreamweb

Dreamweb:
ale nie lubię takiego straszenia dla samego straszenia. Na zasadzie - nagły ruch, coś wskakuje na ekran, itd. Może po prostu za duży mięczak ze mnie.

Swoją drogą to zabawne, że takie zabawy z klimatem, kamerą, dźwiękiem straszą bardziej niż wszelkie krwawe jaki z "Piły". Nawiasem: oglądałeś czarno-biały "Nawiedzony dom" naszego Wise'a (według powieści Shirley Jackson)? Niby nic się tam nie dzieje, a wciąż uchodzi za jeden z najstraszniejszych filmów w dziejach. Jazda kamery w "Lśnieniu" Kubricka też robiła swoje...
Dreamweb
Użytkownik
#103 - Wysłana: 12 Lut 2017 15:28:54
Odpowiedz 
Q__:
Swoją drogą to zabawne, że takie zabawy z klimatem, kamerą, dźwiękiem straszą bardziej niż wszelkie krwawe jaki z "Piły"

Owszem, mnie na pewno. Tylko że to są naturalne, atawistyczne reakcje ludzkiego organizmu, i na tym te filmy bazują... Mawia się czasem negatywnie o jakiejś formie rozrywki, że bazuje na najniższych instynktach. W przypadku takiego "Paranormal..." mamy to w wersji dosłownej... Chyba każdy kto korzysta z internetu natrafił choć raz na tzw. screamera, gdzie jakąś spokojną scenkę nagle przerywa krzyk i jakiś nieprzyjemny obrazek, co powoduje że skaczesz na krześle. Ludzki organizm jest tak skonstruowany, że reagujesz tak a nie inaczej, mimo iż w sumie to tylko głupawa animacja. Wykorzystywanie takich patentów w filmach wydaje mi się mimo wszystko pójściem na łatwiznę.

Q__:
"Nawiedzony dom"

Nie oglądałem, póki co.

Q__:
Jazda kamery w "Lśnieniu" Kubricka też robiła swoje...

Może jestem dziwny, ale Lśnienie to mnie w ogóle nie przestraszyło, natomiast zanudziło owszem. Oglądałem je po lekturze książki, i w sumie popieram samego Stephena Kinga, który stwierdził że ten film nie oddaje sensu jego powieści...
Q__
Moderator
#104 - Wysłana: 12 Lut 2017 20:08:37 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Dreamweb

Dreamweb:
Chyba każdy kto korzysta z internetu natrafił choć raz na tzw. screamera, gdzie jakąś spokojną scenkę nagle przerywa krzyk i jakiś nieprzyjemny obrazek, co powoduje że skaczesz na krześle. Ludzki organizm jest tak skonstruowany, że reagujesz tak a nie inaczej, mimo iż w sumie to tylko głupawa animacja.

Owszem, nawet nie przypominaj.

Dreamweb:
Wykorzystywanie takich patentów w filmach wydaje mi się mimo wszystko pójściem na łatwiznę.

Z drugiej strony... Czy podstawowym zadaniem fantastyki grozy nie jest jednak ewokowanie strachu?*

* Jasne, można ten efekt osiągać na rozmaitych poziomach, różnymi sposobami...

Dreamweb:
Nie oglądałem, póki co.

To chyba polecam Ci ten film.

Dreamweb:
Może jestem dziwny, ale Lśnienie to mnie w ogóle nie przestraszyło, natomiast zanudziło owszem.

Strach to może niekoniecznie "Lśnienie" budzi, ale swoisty niepokój - owszem. Zwł. jak oglądać (obowiązkowo w nocy, przy zgaszonym świetle) na ekranie telewizora szerokiego na pół ściany, leżąc na podłodze, by żabia perspektywa, z której narracja jest prowadzona, była jeszcze bardziej żabia...

(Po prostu ogląda się świat w trochę inny sposób niż zazwyczaj i powoduje to pewną dezorientację, mózg się lekko gubi interpretując bodźce wzrokowe. Kojarzy mi się to trochę z tymi dziwnymi geometriami, o których tak lubił bajać Lovecraft.)

Dreamweb:
w sumie popieram samego Stephena Kinga, który stwierdził że ten film nie oddaje sensu jego powieści...

Zgadzam się z tym zdaniem (książkę też znam i - mimo paru zgrzytów, przypominających, że to jednak horror, literatura klasy B - w sumie cenię), ale nie jestem pewien czy to źle...
Q__
Moderator
#105 - Wysłana: 20 Lut 2017 16:19:39
Odpowiedz 
Z innej beczki... O słynnym cosplay'u z zombie-redshirtami:
http://www.startrek.com/article/beware-the-walking -red-zombie-cosplay
mozg_kl2
Użytkownik
#106 - Wysłana: 4 Mar 2017 12:28:43
Odpowiedz 
Dreamweb
Użytkownik
#107 - Wysłana: 4 Mar 2017 21:26:43
Odpowiedz 
mozg_kl2:
https://naekranie.pl/aktualnosci/saw-legacy-czy-w- nowym-sequelu-pily-powroci-jigsaw-1707498

Ja jednak mam nadzieję, że go nie wskrzeszą, a takie pogłoski czytałem... Ta seria jednak pretendowała zawsze do w miarę realistycznej, oczywiście w swoich ramach... Coś takiego jak rezurekcja postaci zabitej w części trzeciej przez jakieś dziwne eksperymenty to nie to universum...
Q__
Moderator
#108 - Wysłana: 4 Mar 2017 23:39:55 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Dreamweb

Dreamweb:
Ja jednak mam nadzieję, że go nie wskrzeszą

Z drugiej strony, patrząc na to, że ta seria to on i (in universe) jego filozofia... Trudno pozbyć się postaci, na której cała historia jest zbudowana (nawet jeśli będzie to zgrzytać)...
mozg_kl2
Użytkownik
#109 - Wysłana: 21 Cze 2017 19:52:28
Odpowiedz 
Dreamweb
Użytkownik
#110 - Wysłana: 22 Cze 2017 14:50:53
Odpowiedz 
Na Wikipedii ten tytuł funkcjonuje już od jakiegoś czasu...
Swoją drogą już się boję jak przetłumaczą go na polski
MarcinK
Użytkownik
#111 - Wysłana: 22 Cze 2017 15:11:10 - Edytowany przez: MarcinK
Odpowiedz 
usunąć
Dreamweb:
Swoją drogą już się boję jak przetłumaczą go na polski

Puzzle albo OsadzarkaPiła
Dreamweb
Użytkownik
#112 - Wysłana: 23 Cze 2017 09:28:15
Odpowiedz 
Ja raczej obstawiam "Piła: Jigsaw" (w stylu "Logan: Wolverine").

Ewentualnie "Piła: Układanka".

Zobaczymy czy coś wygrałem
mozg_kl2
Użytkownik
#113 - Wysłana: 8 Lip 2017 19:28:59
Odpowiedz 
Dreamweb
Użytkownik
#114 - Wysłana: 10 Lip 2017 09:11:59
Odpowiedz 
Nawiązują do tradycji, w końcu świńskie maski były we wszystkich częściach.

Tak sobie myślę, że jak to będzie nawet choć tak dobre jak Piła VI, to uznam już za sukces. Byle nie popełnili już tego samego błędu i nie robili koszmarku w stylu Piły 3D (tak swoją drogą to ciekawe czy ten nowy film będzie w 3D, mam nadzieję że nie, do klimatu serii to nie pasowało).
Q__
Moderator
#115 - Wysłana: 10 Lip 2017 17:45:26
Odpowiedz 
mozg_kl2
Dreamweb

mozg_kl2:
pierwszy-p lakat-nadchodzacego-horroru-jigsaw

Dreamweb:
Nawiązują do tradycji

Jak o tradycji mowa... Mnie się podoba to "BECOME" z plakatu. Takie ładne nawiązanie do filozofii tej serii.
Swoją drogą zastanawiam się jak by wyglądał horror (film, klasyczny film, nie gra, taki krwawy, ale z ambicjami - na miarę konwencji) nakręcony w FPP, gdzie oczami głównego potwora byśmy patrzyli... Czy to by się mogło sprawdzić?
MarcinK
Użytkownik
#116 - Wysłana: 12 Sier 2017 14:57:33
Odpowiedz 
Też macie wrażenie że trailer Annabelle Narodziny Zła pokazał wszystkie najlepsze sceny?
Gdzie się podziało takie podejście
https://www.youtube.com/watch?v=bEVY_lonKf4
 Strona:  ««  1  2  3  4 
USS Phoenix forum / Różności / (Pseudo) Horrory czyli Flaki i Zombie na Ekranie.

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!