USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / Opad szczęki - polityka
 Strona:  ««  1  2  ...  80  81  82  83  84  ...  121  122  »» 
Autor Wiadomość
Jurgen
Moderator
#2431 - Wysłana: 1 Mar 2012 11:57:03
IDIC

IDIC:
Odnosisz się do kwestii, której dotyczyła dyskusja (preferencje przy przyjmowaniu dzieci do przedszkoli) czy też utyskujesz bardziej ogólnie?
W przypadku tej drugiej opcji, nie będę zajmować stanowiska, bo dywagowanie na temat uważam za stratę czasu.

Akurat ten przykład bardzo łądnie przypasował mi do jednego z moich wcześniejszych postów, w którym tłumaczyłem, skąd bierze się skomplikowane i niejasne prawo. Myślę więc, że nie ma sensu na to odpowiadać, bo adresaci i tak nie zauważyli.
Dukat
Użytkownik
#2432 - Wysłana: 1 Mar 2012 12:33:28
Jurgen:
Akurat ten przykład bardzo łądnie przypasował mi do jednego z moich wcześniejszych postów, w którym tłumaczyłem, skąd bierze się skomplikowane i niejasne prawo. Myślę więc, że nie ma sensu na to odpowiadać, bo adresaci i tak nie zauważyli.

Zauważyli. Nawet ci odpisałem bo uważam, że nie do końca masz rację.
Jurgen
Moderator
#2433 - Wysłana: 1 Mar 2012 12:40:11
Dukat

W którym miejscu?
mozg_kl2
Użytkownik
#2434 - Wysłana: 1 Mar 2012 12:59:00
poligon:
Pisze o temacie w polityce który załozyłem odnośnie odbierania swiadczen medycznych...ufffff...

A ja odpowiadam na Twojego posta, który był odpowidzą do innego tematu

Jurgen

No wiesz, jak mogłeś przeoczyc te masy merotyrcznych odpowiedzi wylewajace sięz postów Dukata? Wstyd.
Dukat
Użytkownik
#2435 - Wysłana: 1 Mar 2012 13:29:01
mozg_kl2 mysza, nie piskaj.
poligon
Użytkownik
#2436 - Wysłana: 1 Mar 2012 13:47:30
A oto do czego prowadzą stwierdzenia lansowane przez Q_ , ze dziecko nie rożni się niczym od psa. Widać takich myślicieli jest wiecej tylko pogratulować.

http://wiadomosci.onet.pl/nauka/burza-po-slowach-u czonej-nt-aborcji-dzieci-to-nie-,1,5043866,wiadomo sc.html

Czyli zalegalizowane dzieciobójstwo. Oczywiście może to być na początku szokujac, ale tak zaczyna się zmiekczanie. Kiedyś abortowanie nowych ludzi nie bylo do pomyslenia ze względów etyczno/moralnych, dzis to norma.

Efekt zmiekczania widac na przykładzie hmopropagandy. Wmówiono ludziom ze to jak najbardziej normalne zjawisko (brak danych naukowych), a ludzie to łykneli i dziś moga nie tylko brac sluby ale i krzywdzić dzieci biorąc je do adopcji.
Dukat
Użytkownik
#2437 - Wysłana: 1 Mar 2012 13:51:43
poligon, co chcesz? Kobieta jest konsekwentna. Dlaczego np. wczesniak miałby mieć ochronę prawną jak człowiek, gdy jego rówieśników mozna legalnie abortować? A te kilka dni w te czy w tamte to też mała róznica. Cy to takie ważne czy zdązył się urodzić? Przed urodzeniem, czy po, nie ma dużej różnicy. A właściwie miesiąc później różnice są też nieduże jeszcze... idziemy dalej?
poligon
Użytkownik
#2438 - Wysłana: 1 Mar 2012 13:57:00
Dukat:
poligon, co chcesz? Kobieta jest konsekwentna. Dlaczego np. wczesniak miałby mieć ochronę prawną jak człowiek, gdy jego rówieśników mozna legalnie abortować? A te kilka dni w te czy w tamte to też mała róznica. Cy to takie ważne czy zdązył się urodzić? Przed urodzeniem, czy po, nie ma dużej różnicy. A właściwie miesiąc później różnice są też nieduże jeszcze... idziemy dalej?

U Dicka w "Przedludziach" można było abortowac dzieci jak nieznały algebry. Myśle że to dobry pomysł na niesforne bachory. No ale skoro zaprzeczyło się człowieczenstwu na pewnym etapie zycia, to rzeczywiście nic nie stoi na przeszkodzie by momenty aborcji zacząć wybierać dowolnie. W koncy państwo bedzie mogło abortowac obywatela jak nie zapłaci podatku. Raz zrobiony wyłom otwiera droge do dalszej manipulacji, myśle że takich głosów bedzie wiecej zwłaszcza jak połączy się to z kolejna ideologia przeludnienia.
mozg_kl2
Użytkownik
#2439 - Wysłana: 1 Mar 2012 14:11:08
poligon:
Wmówiono ludziom ze to jak najbardziej normalne zjawisko (brak danych naukowych),

jakich danych? Konkretnie.

Dukat:
mysza,

Jak Ty mi słodko mówisz. Mój chłopak będzie zazdrosny.

poligon:
Kiedyś abortowanie nowych ludzi nie bylo do pomyslenia ze względów etyczno/moralnych, dzis to norma.

Kiedyś tzn kiedy?
Queerbot
Użytkownik
#2440 - Wysłana: 1 Mar 2012 14:11:55 - Edytowany przez: Queerbot
poligon:
U Dicka

Ty już wyabortowałeś gejów.
poligon
Użytkownik
#2441 - Wysłana: 1 Mar 2012 14:19:30
mozg_kl2:
Kiedyś tzn kiedy?

W rożnych krajach sa rożne okresy, sprawdź na google, ogólnie lata 60-te Anglia 1968 rok, Włochy 1978. Wszystko w sieci.

mozg_kl2:
jakich danych? Konkretnie.

Naukowych pisze jak byk. Jeżeli nie wiesz co to jest odsylam do wiki. Jak przyswoisz podstawowe terminy to wroć. Jak chcesz uprawiać trollerke to PLONK!!

Queerbot:
poligon: U Dicka
Ty już wyabortowałeś gejów.

Ciekawe zagadnienie poruszyłeś. Czy rodzice powinni mieć prawo do aborcji gdyby dziecko miało się okazać homoseksualne. Taki test na tolerancje.
mozg_kl2
Użytkownik
#2442 - Wysłana: 1 Mar 2012 14:30:00 - Edytowany przez: mozg_kl2
poligon:
W rożnych krajach sa rożne okresy,

Jak Ty ładnie i konkretnie odpowiadasz na zadanie przeze mnie pytanie. Normalnie czuje się zalany wiedzą. Nic nie będe sprawdzał w google. Ty głosisz teze, więc zakładasz, że jestes w stanie ją podeprzeć. Jak widać nie jesteś.

poligon:
Naukowych pisze jak byk. Jeżeli nie wiesz co to jest odsylam do wiki. Jak przyswoisz podstawowe terminy to wroć. Jak chcesz uprawiać trollerke to PLONK!!

Pytam jakich danych naukowych konkretnie oczekujesz. Dlaczeo uważasz ze to nie jest normalne zjawisko i jak chcesz naukowo tego dowieść? Wiki jako żródło naukowej wiedzy, brawo.

poligon:
Czy rodzice powinni mieć prawo do aborcji gdyby dziecko miało się okazać homoseksualne. Taki test na tolerancje.

Widzę to tak. Kobieta rodzi syna. Wszystko odbyło się jak miało. Lekarz bierze bobasa, całego mokrego woła ojca i ledwie żywą mamę. Przekazuje im dziecko a oni pytają: Synu Nasz czy będziesz gejem? Dziecko po dłużym zastanawianiu się odpowiada agugu.
poligon
Użytkownik
#2443 - Wysłana: 1 Mar 2012 14:35:31 - Edytowany przez: poligon
mozg_kl2:
Jak Ty ładnie i konkretnie odpowiadasz na zadanie przeze mnie pytanie. Normalnie czuje się zalany wiedzą. Nic nie będe sprawdzał w google. Ty głosisz teze, więc zakładasz, że jestes w stanie ją podeprzeć. Jak widać nie jesteś.

Podałem ci daty dla dwóch krajów ciezko ci sprawdzic.

mozg_kl2:
Pytam jakich danych naukowych konkretnie oczekujesz.

Które stwierdzą ze jest to normalne zjawisko nie aberacja. Jak na razie nie ma dowodów że homoseksualizm powstaje w sposób naturalny.

mozg_kl2:
Dlaczeo uważasz ze to nie jest normalne zjawisko i jak chcesz naukowo tego dowieść?

Na podstawie obecnych badan wskazujących ze powstaje w wyniku zaburzeń gospodarki hormonalnej oraz traumatycznych przezyc. Z ewolucyjnego punktu widzenia tez nie jest możliwe przenoszenie genu homosexualizmu. Znamy cały genom ludzki i jakoś go nie odkryto.

mozg_kl2:
Widzę to tak. Kobieta rodzi syna. Wszystko odbyło się jak miało. Lekarz bierze bobasa, całego mokrego woła ojca i ledwie żywą mamę. Przekazuje im dziecko a oni pytają: Synu Nasz czy będziesz gejem? Dziecko po dłużym zastanawianiu się odpowiada agugu.

Po pierwsze uzyłem przypuszczenia a po drugie sa juz prowadzone badania na ten temat, wystarczy zbadac poziom hormonów wpływajacych na rozwój jąder mózgowych.

"Każdy płód jest na początku żeński. U przyszłych chłopców, w trakcie życia płodowego, ma miejsce proces reorganizacji struktur mózgowych, by stały się w całości męskie. Wśród tych struktur jest podwzgórze, odpowiedzialne między innymi za behawior seksualny. Testosteron, wytwarzany przez męski płód chroni ten rejon przed samoczynnym rozpadem komórek podczas procesu reorganizacji całego mózgu, więc męskie podwzgórze jest nie tylko odmienne funkcjonalnie, lecz też fizycznie większe. Owe “antymęskie” przeciwciała mogą zaburzać poziom testosteronu u płodów, a wręcz uniemożliwiać jego produkcję. Tak samo bardzo silny stres, który łączy się z wzmożoną produkcją kortyzolu, może powodować nieprawidłowości podczas wytwarzania męskich hormonów. U małych kobiet przyczyna odmienności seksualnej może być ta sama - poprzez uraz czy chorobę kory nadnerczy tak u płodu jak i matki, nagły przypływ męskich hormonów może wywołać nieprawidłowy rozwój podwzgórza."

To cytat ze strony
http://www.eioba.pl/a/1s3r/homo-wiadomo-koncepcje- zrodla-homoseksualizmu

A wiec samych zainteresowaych
Dukat
Użytkownik
#2444 - Wysłana: 1 Mar 2012 14:42:39
poligon, nie karmić trolli. Po co gadasz z uszatym?
Jurgen
Moderator
#2445 - Wysłana: 1 Mar 2012 16:49:06
Dukat

Powtarzam się, ale co tam:

Jurgen:
W którym miejscu?

Dukat
Użytkownik
#2446 - Wysłana: 1 Mar 2012 18:02:25
Jurgen, a gdzieś tam wcześniej. Mnie pouczono tutaj, że jak ktoś przegapił to jego sprawa.
Jurgen
Moderator
#2447 - Wysłana: 1 Mar 2012 18:06:25
Dukat

W takim razie spieszę poinformowac Cię, że nie odpowiedziałeś na moje pytanie o to, jak rozumiecie w tej dyskusji osoby samotnie wychowujące dziecko, ani na moją odpowiedź dla IDIC w tej kwestii. Rozumiem więc, że chodziło Ci o odpowiedź na moja dużo wcześniejszą wypowiedź o skomplikowaniu i niejasnośći prawa.
Dukat
Użytkownik
#2448 - Wysłana: 1 Mar 2012 18:09:50
Jurgen
dokładnie to napisałem we wpisie #2432.
mozg_kl2
Użytkownik
#2449 - Wysłana: 1 Mar 2012 19:39:15
poligon:
Podałem ci daty dla dwóch krajów ciezko ci sprawdzic.

To Ty wygłaszasz jakąs teze. Zakłądam że jesteś w stanie ją obronić, czyms więcej niż nazwa kraju i datą z której nic nie wynika.

poligon:
Które stwierdzą ze jest to normalne zjawisko nie aberacja. Jak na razie nie ma dowodów że homoseksualizm powstaje w sposób naturalny.

Innymi słowy czekasz, na badania podporządkowane z góry ustawionej tezie, że homo jest czymś nienaturalnym i złym? Wiele to wyjaśnia.

poligon:
a po drugie sa juz prowadzone badania na ten temat, wystarczy zbadac poziom hormonów wpływajacych na rozwój jąder mózgowych.

Tak samo obiektywne jak te badania naukowe majace dowieść, że geje to zło i wynaturzenie zatem najlepiej zabijać je za młodu?

Dukat:
nie karmić trolli.

Biedne trolle zdechną z głodu. Nie bądz taki nie ludzki.

Dukat:
Po co gadasz z uszatym?

Who is uszaty?
Dukat
Użytkownik
#2450 - Wysłana: 1 Mar 2012 19:43:00
mozg_kl2:
Biedne trolle zdechną z głodu. Nie bądz taki nie ludzki.

W pułapce na myszy masz trochę serka, śmiało.
Eviva
Użytkownik
#2451 - Wysłana: 1 Mar 2012 19:44:03
mozg_kl2:
Who is uszaty?

Pytek
mozg_kl2
Użytkownik
#2452 - Wysłana: 1 Mar 2012 19:54:48
Dukat

Zieeeeew.
Jurgen
Moderator
#2453 - Wysłana: 2 Mar 2012 11:58:57
Dukat

Czyli nie czytasz tego, co piszę.
Q__
Moderator
#2454 - Wysłana: 2 Mar 2012 13:53:45 - Edytowany przez: Q__
poligon

poligon:
A oto do czego prowadzą stwierdzenia lansowane przez Q_ , ze dziecko nie rożni się niczym od psa.

Jeśli nie rozumiesz, że można ze stwierdzenia faktu zrobić taki pożytek jak przywołana przez Ciebie pani, ale można i dokładnie odwrotny - domagać się lepszego traktowania pozostałych gatunków zwierzęcych, to potwierdza się po raz kolejny, że nie mamy o czym gadać.

Domagałem się szacunku dla faktów, w interpretacje się nie wdawałem. Ty natomiast - ponieważ fakty daje się interpretować na różne sposoby, także w sposób, który Ci się b. nie podoba (co - jak mówiłem - mogę zrozumieć) - wolisz faktom zaprzeczać. I - co gorsza - nie czytasz ze zrozumieniem.

Tyle tytułem sprostowania, dyndający kalafiorku .
Kor
Użytkownik
#2455 - Wysłana: 2 Mar 2012 13:54:16
I niech ktoś mi nadal wmawia, że ateizm nie staje się quasi-religią O tym, że jest biznesem i ideologią wspominać nie trzeba.

http://wiadomosci.onet.pl/cnn/kontrowersyjna-rekla ma-w-usa-atakuje-muzulmanow-i-,1,5045118,wiadomosc .html
Q__
Moderator
#2456 - Wysłana: 2 Mar 2012 13:56:50
Kor

Kor:
ateizm nie staje się quasi-religią

Pytanie: świadczy to negatywnie o ateizmie jako takim czy o niektórych ateistach i ich intelektualnej dojrzałości?
Kor
Użytkownik
#2457 - Wysłana: 2 Mar 2012 13:58:48
Q__:
Pytanie: świadczy to negatywnie o ateizmie jako takim czy o niektórych ateistach i ich intelektualnej dojrzałości?

Oczywiście, że o niektórych ateistach. Nie widzę żadnego powodu, żeby wierzący, ateiści i agnostycy nie mogli współżyć bez żadnych waśni. Poza jednym - ludzie są nienormalni.
poligon
Użytkownik
#2458 - Wysłana: 2 Mar 2012 14:25:06 - Edytowany przez: poligon
Q__:
Jeśli nie rozumiesz, że można ze stwierdzenia faktu zrobić taki pożytek jak przywołana przez Ciebie pani, ale można i dokładnie odwrotny - domagać się lepszego traktowania pozostałych gatunków zwierzęcych, to potwierdza się po raz kolejny, że nie mamy o czym gadać.

Punkt wyjscia był podobny.

Q__:
domagać się lepszego traktowania pozostałych gatunków zwierzęcych, to potwierdza się po raz kolejny, że nie mamy o czym gadać.

Szacunek dla zwierzat definiuje jakimi ludźmi jesteśmy i wywodzi sie z postaw moralnych a nie naukowych. To sfera emocjonalna i tu role odgrywaja uczucia a nie fakty naukowe, które moga być tylko dodatkiem. Osoby pozbawionej empati nie przekonasz do szanowania zwierzat żadnymi faktami naukowymi.

Kor:
I niech ktoś mi nadal wmawia, że ateizm nie staje się quasi-religią O tym, że jest biznesem i ideologią wspominać nie trzeba.

Niestety pewne srodowiska zawłaszczyły sobie filozofie ateistyczną i zrobiły z tego oręż polityczny.
Q__
Moderator
#2459 - Wysłana: 2 Mar 2012 14:36:11
poligon

poligon:
Punkt wyjscia był podobny.

Punktem wyjścia dla Hitlera był Darwin. Zakażesz nauki o ewolucji jak usiłował Giertych?

poligon:
a nie fakty naukowe, które moga być tylko dodatkiem.

Czyli jednak w kwestii faktów miałem rację (powtarzając za naukowcami, że nie ma różnicy).

poligon:
Osoby pozbawionej empati nie przekonasz do szanowania zwierzat żadnymi faktami naukowymi.

Tak jak i nie przekonasz jej niczym do tego, że brzydko jest ciskać niemowlakami ze skały.

Sam widzisz, że w walkę z faktami wdałeś się niepotrzebnie, bo nie w nich kłopot.

ps. z wiadomej tematyki polecam jeszcze "Polowanie" Mary Gentle...
poligon
Użytkownik
#2460 - Wysłana: 2 Mar 2012 15:09:20
Q__:
Punktem wyjścia dla Hitlera był Darwin. Zakażesz nauki o ewolucji jak usiłował Giertych?

Nie Darwin tylko prace Huxleya, krewniaka tego od Brave new World. I wyszli od Eugeniki, nawet sami przeprowadzali eksperyment w rodzinie stosując specyficzne związki. Oczywiście zakonczyło się to klapa. Teoria byla słuszna ale fanatyzm dał podstawy dla ideologi hitlera. W tym przypadku jest podobnie, badania ciekawe, ale daja podstawy do deprecjonowania życia ludzkiego.
 Strona:  ««  1  2  ...  80  81  82  83  84  ...  121  122  »» 
USS Phoenix forum / Różności / Opad szczęki - polityka

Temat został zamknięty. Nie możesz tutaj odpowiadać.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!