USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / Opad szczęki - polityka
 Strona:  ««  1  2  ...  45  46  47  48  49  ...  121  122  »» 
Autor Wiadomość
Seybr
Użytkownik
#1381 - Wysłana: 10 Paź 2011 19:39:18
Co mnie przeraża najbardziej to prywatyzacja lasów państwowych. Niemcy wyszli na tym okropnie. Teraz powoli odkupują, Czesi wyszli jeszcze gorzej. Tu nie chodzi o myśliwych, ale o przeciętnego człowieka, który zapomni o grzybach. Tusk czai się na 2 miliardy złotych, w tamtym roku tyle lasy wypracowały na plus. Tylko że taka kasa przydaje się na odnowę lasów oraz wszelkie katastrofy, remonty dróg itp.
PSL - czyli my dla rolników i dotacji dla nich. Oczywiście walczymy dla wsi, tylko w mediach.
PO-PSL = Polska będzie bankrutem.

W moim regionie przeszła baba, przez cztery lata nie pamiętała o gminie jak i o mieście. Jak sobie coś przypomniała to zadziałała na szkodę. Dzięki niej szpital stracił 30 mln. zł. Powód był błahy, moim miastem rządzi PIS
mozg_kl2
Użytkownik
#1382 - Wysłana: 11 Paź 2011 08:08:50
Trochę o Węgrzech i czy jest za czym tesknić
http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103454,10445141,Kaczyn ski_chce_Budpesztu___Orban_realizuje_dokladnie.htm l

A w Krakowie już jątrzą.
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,104 46847,Pod_Wawelem__Szmaciarze_wygrali_sfalszowane_ wybory_.html

"Jej przemówienie przerywane było gromkimi oklaskami. Kurtyka dodała, że współczuje Andrzejowi Dudzie, który zasiądzie w parlamentarnych ławach. - Ja w tym parlamencie naprawdę bym się nie odnalazła. Nie odnalazłabym się w senacie razem z Bogdanem Klichem. [To ciekawe po co startowała?]Nie odnalazłabym się z posłami i senatorami, którzy głosowali, by nad katastrofą smoleńską rozciągnąć parasol milczenia - przekonywała"

Pod krzyżem znalazł się również Jacek Smagowicz, z NSZZ Solidarność. - Nie będzie narodowi polskiemu władz wybierała partia rosyjska. Szmaciarze wygrali te wybory! Jutro pogratuluję Jarosławowi Kaczyńskiego nieustępliwości w wyjaśnianiu zbrodni smoleńskiej - krzyczał Smagowicz.

Post wyborczy podził Wy wierni oni smaciarze. Główny wątek to Budapeszt.
mozg_kl2
Użytkownik
#1383 - Wysłana: 20 Paź 2011 15:58:15
News polityczny dnia. Mummar Kadafii nie żyje. Został zabity przez powstańców i siły NATO.
Eviva
Użytkownik
#1384 - Wysłana: 20 Paź 2011 18:46:01
Bardzo piękna to reklama
Chamy rozwaliły chama...
mozg_kl2
Użytkownik
#1385 - Wysłana: 22 Paź 2011 14:43:06
Jurgen
Moderator
#1386 - Wysłana: 26 Paź 2011 09:54:41
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/oblal-moczem-koran -i-go-spalil,1,4890548,wiadomosc.html

News zwłaszcza dla krytykujących wyrok w sprawie Nergala (że nie tylko u nas tak jest), a już szczególnie dla tych, którzy twierdzą, co by to nie było, jakby obrażono wyznawców islamu (że tak też się zdarza).
Eviva
Użytkownik
#1387 - Wysłana: 26 Paź 2011 17:20:01
Jurgen

Jeśli o mnie chodzi, to ten wyrok TEŻ uznaję za skandaliczny. Według mnie obraza czyichkolwiek uczuć religijnych powinna być karana. Ale tutaj jestem spokojna - jeśli muzułmanie poznają personalia tego internauty, długo nie pożyje.
Q__
Moderator
#1388 - Wysłana: 26 Paź 2011 17:27:37 - Edytowany przez: Q__
Eviva

Zdaje się, że już znają, w końcu to "lokalna społeczność muzułmańska" złożyła zawiadomienie.
Aha: i nie jestem pewien czy czyjakolwiek - nawet ewentualna - śmierć to powód by być spokojnym, może z wyjątkiem śmierci masowego (wzgl. seryjnego) zabójcy.

ps. rozumiem, że wolisz TAKIE newsy?
http://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/artykuly/559 279,egipt_trzy_lata_ciezkich_robot_za_obraze_islam u_na_facebooku.html
Madame Picard
Moderator
#1389 - Wysłana: 26 Paź 2011 17:47:52
Jurgen:
News zwłaszcza dla krytykujących wyrok w sprawie Nergala (że nie tylko u nas tak jest)

Popraw mnie, jeśli się mylę, ale różnica między tymi sprawami (poza tym, że jedna miała miejsce w Polsce, a druga we Francji i prawo może być inne) polega na tym, że Nergal zrobił to, co zrobił, na zamkniętym koncercie (do Internetu trafił film nakręcony przez jednego z uczestników), a ten koleś z Francji ogłosił, co zrobił, publicznie (Internet to także medium). To trochę tak, jakby, nie przymierzając, rozebrać się do naga na prywatnej imprezie dla znajomych, a zrobić to samo na skrzyżowaniu Marszałkowskiej i Alej. Co nie uchodzi publicznie, jest do przyjęcia prywatnie; i w tę stronę zdaje się szedł tok myślenia polskiego sądu.
Eviva
Użytkownik
#1390 - Wysłana: 26 Paź 2011 17:59:06 - Edytowany przez: Eviva
Q__:
nie jestem pewien czy czyjakolwiek - nawet ewentualna - śmierć to powód by być spokojnym,

Tam, gdzie sądy zawodzą, obywatele biorą czasem sprawy w swoje ręce. Tyle, że katolicy są na to zbyt cywilizowani, muzułmanie jeszcze nie.

Madame Picard:
Nergal zrobił to, co zrobił, na zamkniętym koncercie

Zdaje się, nawet zamknięty koncert jest to wystąpienie publiczne - a zrobił to, co zrobił, żeby "się pokazać" - nędzne zero, które próbuje się nadmuchać. Dal rozgłosu pewnie zjadłby własne łajno, gdyby wiedział, że to "poruszy media".
emillo97
Użytkownik
#1391 - Wysłana: 26 Paź 2011 18:07:01
Eviva:
Zdaje się, nawet zamknięty koncert jest wystąpienie publiczne - a zrobił to, co zrobił, żeby "się pokazać" - nędzne zero, które próbuje się nadmuchać.

Nie nazwałbym go zerem ale to co robi jest jedynie medialnym widowiskiem a nie jak przekonuje o tym "prasa katolicka" aktem satanizmu. Ponieważ nikt nie wspomni o tym że po wygranej z białaczką przeprowadził akcję charytatywną dla osób chorych na tą chorobę- a raczej dobre uczynki są sprzeczne z satanizmem...Moim zdaniem nawet w celach medialnych takie rzeczy są niedozwolone ale bądźmy obiektywni.
Madame Picard
Moderator
#1392 - Wysłana: 26 Paź 2011 18:07:28
Eviva:
Tam, gdzie sądy zawodzą, obywatele biorą czasem sprawy w swoje ręce. Tyle, że katolicy są na to zbyt cywilizowani

Zależy, kto i gdzie. W USA dla przykładu biorą sprawy w swoje ręce i napadają na kliniki aborcyjne.

Eviva:
Zdaje się, nawet zamknięty koncert jest wystąpienie publiczne

To już kwestia do rozstrzygnięcia dla sądu. Ja nie wiem, jak to jest.

Eviva:
zrobił to, co zrobił, żeby "się pokazać" - nędzne zero, które próbuje się nadmuchać.

To akurat nie ulega wątpliwości, ale nie to podlega ocenie sądu.
Eviva
Użytkownik
#1393 - Wysłana: 26 Paź 2011 18:12:59 - Edytowany przez: Eviva
Madame Picard:
W USA dla przykładu biorą sprawy w swoje ręce i napadają na kliniki aborcyjne.

Też. Głównie, co ciekawe, protestanci, nie katolicy. I są to sprawy tak rzadkie, że każdą nagłaśnia się jak atak na WTC (ostatni taki atak miał miejsce w 2009 roku).
A u nas spokojni obywatele załatwiają siekierą niebezpiecznego sąsiada, gdyż policja ma w nosie ich zgłoszenia.

Madame Picard:
To akurat nie ulega wątpliwości, ale nie to podlega ocenie sądu.

Ale podlega jej działanie wbrew obowiązującemu prawu.
Madame Picard
Moderator
#1394 - Wysłana: 26 Paź 2011 18:45:12 - Edytowany przez: Madame Picard
Eviva:
Ale podlega jej działanie wbrew obowiązującemu prawu.

Oczywiście. Tylko że sąd właśnie nie dopatrzył się w tym przypadku działania wbrew obowiązującemu prawu.
Eviva
Użytkownik
#1395 - Wysłana: 26 Paź 2011 18:53:53
Madame Picard:
Tylko że sąd właśnie nie dopatrzył się w tym przypadku działania wbrew obowiązującemu praw

Nie pierwszy i nie ostatni raz. Gdy jakiś facet zakatrupił swego psa siekierą, też sąd nie dopatrzył się działania wbrew prawu. Ledwie parę lat temu. Nasze sądy bywają czasem osobliwie ślepe.
Madame Picard
Moderator
#1396 - Wysłana: 26 Paź 2011 19:54:55 - Edytowany przez: Madame Picard
Eviva

Rozumiem, że Ty znasz się lepiej na prawie niż orzekający w sądach sędziowie i wiesz lepiej niż oni, jaki powinien zapaść wyrok w sprawie, którą znasz tylko z mediów .
Eviva
Użytkownik
#1397 - Wysłana: 26 Paź 2011 20:00:12 - Edytowany przez: Eviva
Madame Picard

Jestem sprytna i wybitna
przy tym silna niczym tur
Niczym była pieriestrojka
i berliński twardy mur.

Bo jestem sprytna i wybitna
Romantyczna także jestem jak chłopięcy chór
Queerbot
Użytkownik
#1398 - Wysłana: 26 Paź 2011 21:41:31
W sprawie Nergala zupełnie co innego jest oburzające. Mianowicie tradycja palenia książek, którą przywołał i w której przez wiele wieków brylowali chrześcijanie.
mozg_kl2
Użytkownik
#1399 - Wysłana: 26 Paź 2011 22:07:06
Eviva:
Według mnie obraza czyichkolwiek uczuć religijnych powinna być karana.

Problem z uczuciami religijnymi jest taki, że ciężko to udowodnić. Mnie nie obraża Nergal palący Biblię. Mówiąc szczerze mam to gdzieś. Jestem przeciwny łapaniu ludzi za "obrazę uczuć".
Q__
Moderator
#1400 - Wysłana: 27 Paź 2011 01:12:48 - Edytowany przez: Q__
Eviva

Eviva:
Tam, gdzie sądy zawodzą, obywatele biorą czasem sprawy w swoje ręce. Tyle, że katolicy są na to zbyt cywilizowani, muzułmanie jeszcze nie.

Tylko, że akurat karanie więzieniem czy śmiercią za obrazę uczuć religijnych ma - IMO - tyle sensu co karanie w podobny sposób za to, że ktoś komuś, jak to się mówi, nabluzga. Czynność sama w sobie mało elegancka, ale chwytać za topór z tej okazji jakoś podstaw nie widzę.

Zwł, że albo obiekty tych uczuć istnieją i wtedy same się o siebie są w stanie zatroszczyć (skoro bluźnierców piorun nie trafił, po co być bardziej mściwym od pokrzywdzonego*? ), albo też - co prawdopodobniejsze - nie istnieją i wtedy karanie sensu ma jeszcze mniej.

* o czym wiedziała już szlachta Pierwszej RP, vide słynne zdanie z Panem Bogiem łatwiej niż z ludźmi rzucone w kontekście wytoczonej pewnemu - nie pomnę - arianinowi czy ateiście b. podobnej sprawy...

Eviva:
nędzne zero, które próbuje się nadmuchać. Dal rozgłosu pewnie zjadłby własne łajno, gdyby wiedział, że to "poruszy media".

Takim językiem TU nie rozmawiamy, kogo by nie dotyczył.
Eviva
Użytkownik
#1401 - Wysłana: 27 Paź 2011 07:40:53 - Edytowany przez: Eviva
Queerbot:
W sprawie Nergala zupełnie co innego jest oburzające. Mianowicie tradycja palenia książek, którą przywołał i w której przez wiele wieków brylowali chrześcijanie.

Tak, tak było. Paręset lat temu. Nie możesz robić z tego zarzutu DZISIAJ i uznawać "prawo odwetu" na ludziach, którzy nic oprócz wiary nie mają wspólnego z tamtymi.

Q__:
Tylko, że akurat karanie więzieniem czy śmiercią za obrazę uczuć religijnych ma - IMO - tyle sensu co karanie w podobny sposób za to, że ktoś komuś, jak to się mówi, nabluzga.

Przed wojna to się nazywało "pyskówka" i można było zarobić trzy dni więzienia lub grzywnę. Tylko że wtedy taka publiczna demonstracja źle by się skończyła dla demonstrującego.

Q__:
Zwł, że albo obiekty tych uczuć istnieją i wtedy same się o siebie są w stanie zatroszczyć (skoro bluźnierców piorun nie trafił, po co być bardziej mściwym od pokrzywdzonego*? ), albo też - co prawdopodobniejsze - nie istnieją i wtedy karanie sensu ma jeszcze mnie

Czytaj ze zrozumieniem. Nikt nie chciał karać Nergala za "obrazę boską", bo coś takiego jak on nie może obrazić Boga, podobnie jak mnie nie może obrazić pluskwa - chodziło o obrazę uczuć wiernych. Skoro istnieje na ten temat adekwatny zapis w KK czy w Konstytucji (bo nie pamiętam) to w jakimś celu.

Q__:
Takim językiem TU nie rozmawiamy, kogo by nie dotyczy

No właśnie. Gdyby sądy były takie wrażliwe jak Ty, nie tylko Nergal by siedział, ale również ładne parę innych osób. Zawsze usiłujesz być świętszy od papieża - ale tylko Tobie przysługuje tu takie prawo, i tylko w sprawach uznanych przez Ciebie.
Jurgen
Moderator
#1402 - Wysłana: 27 Paź 2011 08:15:28
Madame Picard:
Popraw mnie, jeśli się mylę, ale różnica między tymi sprawami (poza tym, że jedna miała miejsce w Polsce, a druga we Francji i prawo może być inne) polega na tym, że Nergal zrobił to, co zrobił, na zamkniętym koncercie (do Internetu trafił film nakręcony przez jednego z uczestników), a ten koleś z Francji ogłosił, co zrobił, publicznie (Internet to także medium).

Tak było. Natomiast ja nie mam takiej wiedzy (w sensie: jakie były dokładnie zasady koncertu), żeby ustalić, czy można tu mówić o zachowaniu "piblicznym". Bo jeżeli bilety na koncert były ogólnie dostępne (każdy mógł je kupić), to jak dla mnie to jest "publicznie.
Madame Picard
Moderator
#1403 - Wysłana: 27 Paź 2011 10:35:07
Queerbot

Nergal akurat Biblię podarł, a nie spalił; nie żeby to robiło jakąś różnicę, jeśli chodzi o meritum.
Q__
Moderator
#1404 - Wysłana: 27 Paź 2011 12:50:06 - Edytowany przez: Q__
Eviva

Eviva:
Nikt nie chciał karać Nergala za "obrazę boską", bo coś takiego jak on nie może obrazić Boga, podobnie jak mnie nie może obrazić pluskwa - chodziło o obrazę uczuć wiernych. Skoro istnieje na ten temat adekwatny zapis w KK czy w Konstytucji (bo nie pamiętam) to w jakimś celu.

No i ja niezbyt rozumiem sens tego zapisu. Bo jeśli np. dziewczyna mnie rzuci, to też moje uczucia obraża, a do pudła bym jej za to nie posyłał, mimo wszystko...

(Aha: jest pewna różnica między sankcją moderatorską, a karą więzienia, IMO.)

Jurgen
Madame Picard

Wlepimy ostrzeżonko za powyższy cytacik?
Jurgen
Moderator
#1405 - Wysłana: 27 Paź 2011 13:00:13
Q__

Chodzi Ci o tekst Evivy? Jeżeli tak, to za co?
Q__
Moderator
#1406 - Wysłana: 27 Paź 2011 13:05:00
Jurgen

Tak, o post Evivy (porównanie do pluskwy i "coś takiego" o - było, nie było - człowieku), zsumowany - na zasadzie kumulacji win - z jej poprzednią wypowiedzią o tym nieszczęsnym Nergalu.
Madame Picard
Moderator
#1407 - Wysłana: 27 Paź 2011 13:26:04
Q__

Czy ja wspominałam już, że rezygnuję z aktywnej moderacji? Tak? To przestań się mnie w końcu, do jasnej Anielki, pytać o zdanie w takich wypadkach!!!!!
Q__
Moderator
#1408 - Wysłana: 27 Paź 2011 13:39:07
Madame Picard

Marta, ja po prostu wysoko sobie cenię Twoje zdanie (i moderatorskie doświadczenie), to i pytam, ale nie to nie... Mogę przestać cenić...
Eviva
Użytkownik
#1409 - Wysłana: 27 Paź 2011 16:46:03
Q__:
Wlepimy ostrzeżonko za powyższy cytacik?

Po co się rozdrabniać, od razu doniesienie do prokuratury zrób. A ja napisze do Torunia, żeby przysłali mi adwokata. jak powiem, że to za Nergala, przyślą nawet dwóch.
Toudi
Użytkownik
#1410 - Wysłana: 27 Paź 2011 17:09:39
Eviva:
Po co się rozdrabniać, od razu doniesienie do prokuratury zrób. A ja napisze do Torunia, żeby przysłali mi adwokata. jak powiem, że to za Nergala, przyślą nawet dwóch.

A jak im powiemy, że za określenie najdoskonalszego stworzenia Boskiego pluskwą, to raczej poślą tą dwójkę na drugą stronę...
 Strona:  ««  1  2  ...  45  46  47  48  49  ...  121  122  »» 
USS Phoenix forum / Różności / Opad szczęki - polityka

Temat został zamknięty. Nie możesz tutaj odpowiadać.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!