USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / Opad szczęki - polityka
 Strona:  ««  1  2  3  ...  116  117  118  119  120  121  122  »» 
Autor Wiadomość
mozg_kl2
Użytkownik
#3601 - Wysłana: 29 Sty 2013 17:49:12
http://www.tvn24.pl/sad-najwyzszy-o-zwiazkach-part nerskich-konstytucja-preferuje-heteroseksualne-mal zenstwa,303102,s.html

Konstytucyjnie preferowane jest tworzenie rodziny przez małżeństwo, traktowane jako "trwały związek mężczyzny i kobiety" - ocenił Sąd Najwyższy, opiniując projekty dotyczące związków partnerskich, odrzucone w ubiegłym tygodniu przez Sejm.

W dalszej jej części Sąd Najwyższy podkreślił, że "warta refleksji" jest uwaga, że nie zawsze "życzenia i interes" określonych grup obywateli powinny być przekładane na "roszczenia moralne i zaskarżalne prawa", ustawodawca nie ma obowiązku "bezkrytycznego dostosowywania unormowań do takich oczekiwań"
Q__
Moderator
#3602 - Wysłana: 29 Sty 2013 17:55:24 - Edytowany przez: Q__
IDIC

Co do diagnozy sytuacji zgadzam sie w 100% i ciesze sie slyszac Twoj glos w tej dyskusji,

Jedno tylko pozwole sobie sprostowac, zanim uznasz mnie za potwora...
IDIC:
Q__ w swojej pseudotolerancji

Otoz nie zamierzam nikogo ateizowac sila czy podstepem, ani wspierac takich dzialan. Chodzi mi po prostu o to, ze presja uczestnictwa w normalnym porzadku globalnej cywilizacji naukowo-technicznej z pozycji wspoluczestnika, nie wykluczonego (lokalnie - gastarbeiter zyjacy w "getcie" czy globalnie - obywatel III swiata, trzymany za pysk przez postkolonialne rezimy), bedzie sprzyjac co najmniej tendencjom sekularystycznym.
Widac to zreszta i po tym jak lagodny byl islam gdy arabskie kalifaty stanowily przodujaca naukowo-technicznie cywilizacje regionu, a jak rosly w nim w sile nurty radykalne w obliczu np. brytyjskiego kolonializmu.

Ponadto uwazam, ze wyznawca kazdego swiatopogladu ma prawo za nim optowac i przekonywac do niego. W tym sensie, jako ateista, najchetniej przekonal bym kazdego (w tym wyznawcow islamu) do ateizmu, co jednak nie znaczy, bym nie umial uszanowac cudzego swiatopogladu, oczekujac, ze i moj wlasny bedzie szanowany.

FederacyjneMSZ
mozg_kl2

To, ze Konstytucja cos preferuje, nie oznacza, ze nie mozna - w ramach legalnego porzadku - dazyc do zmiany Konstytucji.
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#3603 - Wysłana: 29 Sty 2013 17:56:51
IDIC

Niemcy i Wielka Brytania oraz Skandynawia. My nie musimy powielać ich błędów.
Senok
Użytkownik
#3604 - Wysłana: 29 Sty 2013 18:02:10
Q__:
Senok
Mav
Seybr

Winien jestem chyba wyjasnienie lagodnej (zero ostrzezen) reakcji na wypowiedz Queerbota... Otoz Queerbot, w typowo queerbotowym prowokacyjnym stylu podsunal Wam lustro, drodzy erotomani-gawedziarze, pokazujac jak duzy jest rozdzwiek pomiedzy sposobem w jaki werbalnie gotowi jestescie traktowac jakies niedookreslone czy obce kobiety, a sposobem w jaki chcecie by traktowano kobiety Wam najblizsze. Nie zrozumieliscie formy tej prowokacji, biorac ja za personalny atak, moze teraz zrozumiecie jej tresc?

Wyjaśnijmy sobie jedno Q__, że z założenia wszystkie kobiety traktuję z takim samym szacunkiem. Mogą stracić mój szacunek, ale to już trochę inny temat. Poza tym, to że czasem w rozmowie ze znajomymi robię się trochę "seksistą" i zbereźnikiem, to normalne - nie ja pierwszy i nie ostatni.

Q__:
Nie. Uwazam, ze skoro chrzescijanstwo sie ucywilizowalo, to i islam potrafi uczynic to po raz wtory.

Chyba chrześcijaństwo tak nie do końca się ucywilizowało... mam podać przykłady? Chociaż chrześcijaństwo to zbyt ogólnie powiedziane - bardziej mam na myśli katolicyzm.
Jest jeszcze jedno "ale". Gdy Muzułmanie się modlą publicznie, to nagle wszystkim to przeszkadza. A gdy idzie katolicka procesja albo pielgrzymka, również przez centrum miasta, to jest OK? No ludzie! Skoro narzekacie na innych, to może najpierw spójrzcie na siebie? Jeśli Katolicy mogą na ulicach manifestować swoją wiarę, to Muzułmanie też... i niech nawet tak będzie; tylko, żeby obie te grupy robiły to na takich samych warunkach.

FederacyjneMSZ:
to są działania wojenne. Ja się pytam gdzie angolscy kibole?

W pewnym sensie się z Tobą zgadzam, ale nie do końca. Ja bym powiedział, że są to raczej działania chuligańskie. Do działań wojennych jeszcze trochę im brakuje.
I jeszcze jedno. Jeśli ktoś wobec mnie zachowuje się agresywnie, nie mając ku temu powodów, to i ja agresją odpowiem. I nie ma tu dla mnie znaczenia, czy to Muzułmanin czy Chrześcijanin albo ateista...

Q__:
bo kazdy obywatel - nawet najbardziej klopotliwy - to wspolgospodarz

I tutaj, po pierwsze, padło magiczne słowo "obywatel"... A po drugie, każdego przede wszystkim obowiązuje prawo kraju w którym się znajduje.
Q__
Moderator
#3605 - Wysłana: 29 Sty 2013 18:02:17
FederacyjneMSZ

Tyle, ze ofensywa ruchow rasistowsko-antyimigranckich we Francji, ktora Cie tak cieszy, to czesc owego bladzenia...
mozg_kl2
Użytkownik
#3606 - Wysłana: 29 Sty 2013 18:09:11
Q__:
To, ze Konstytucja cos preferuje, nie oznacza, ze nie mozna - w ramach legalnego porzadku - dazyc do zmiany Konstytucji.

Sąd Najwyższy jasno dał do zrozumienia, że nie powinno się przedkładać żądań grup społecznych nad system prawny. Rolą ustawodawcy nie jest kłananie sięw pas każdemu który coś chce i żąda.
Q__
Moderator
#3607 - Wysłana: 29 Sty 2013 18:15:07
mozg_kl2

Zapominasz, ze system prawny jest pochodna (i wypadkowa) woli obywateli, nie objawieniem danym raz na zawsze... i, ze zawiera w sobie mechanizmy pozwalajace na dokonywanie zmian.
Zas opinie SN, acz szanuje, jako decyzje organu porzadku prawnego, prywatnie odbieram jako upolityczniona.
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#3608 - Wysłana: 29 Sty 2013 18:16:40
Q__:

czyli potwierdzasz moje słowa- to co nie pasuje lobby LGBT podlega zmianie..
mozg_kl2
Użytkownik
#3609 - Wysłana: 29 Sty 2013 18:24:08
Q__:
Zapominasz, ze system prawny jest pochodna (i wypadkowa) woli obywateli, nie objawieniem danym raz na zawsze... i, ze zawiera w sobie mechanizmy pozwalajace na dokonywanie zmian.

Pamiętam o tym cały czas. Nie uważam jednak aby ustawodawca zmieniał co 5 minut system prawny bo jakaś grupa głośno krzyczy i robi z siebie ofiarę. W Holandii działa partia polityczna, który jest za zmniejszeniem wieku powyżej którego można współżyć z dziećmi. Czy uważasz, ze państwo również powinno ulegać tej woli. Założenie rodziny jako "org. prawnej" wiąże sie z pewnymi plusami ale i osobe któe je tworzą są obdarzane pewnymi profitami. Nie można i nie powinno się szastać tymi profitami. Szczególnie w naszym cwanym społeczeństwie.
Q__
Moderator
#3610 - Wysłana: 29 Sty 2013 18:26:23 - Edytowany przez: Q__
FederacyjneMSZ

Potwierdzam zupelnie co innego... Kazde lobby (LGBT, milosnikow chinskich recznikow, wyznawcow doktryny White Power, radykalnego islamu, "moherowej" odmiany katolicyzmu, ateistow, konserwatystow, socjalistow, nawet zdeklarowanych onanistow) ma prawo legalnymi sposobami dazyc do zmiany prawa, w tym Ustawy Zasadniczej, podczas gdy SN ma obowiazek stac na strazy takiego systemu jaki w danym momencie obowiazuje, bedac instytucja sluzebna - nie nadrzedna - wzgledem spoleczenstwa.

mozg_kl2

Uwazam, ze Ustawodawca (jako, ze jest nim pochodzacy z wyboru Sejm) ma robic to, czego oczekuja wyborcy. Wyborcy zas maja legalne sposoby by swoja wole jasno wyrazzac i egzekwowac jej realizacje i powwinni z tego prawa korzystac.
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#3611 - Wysłana: 29 Sty 2013 18:28:46 - Edytowany przez: FederacyjneMSZ
Q__

Q__:
ma prawo legalnymi sposobami dazyc do zmiany prawa, w tym Ustawy Zasadniczej,

Blondynki są mniej efektywne w pracy, uchwalamy... można uchwalić wszystko,

Q__:
Uwazam, ze Ustawodawca (jako, ze jest nim pochodzacy z wyboru Sejm) ma robic to, czego oczekuja wyborcy.

Zgodnie z INTERESEM NARODOWYM.
IDIC
Użytkownik
#3612 - Wysłana: 29 Sty 2013 18:43:30
FederacyjneMSZ

FederacyjneMSZ:
Niemcy i Wielka Brytania oraz Skandynawia. My nie musimy powielać ich błędów

cóż ... ryzyko, że w najbliższym czasie przyjdzie nam zmagać z nadmiernym napływem imigrantów (w tym z zalewającą nas falą wyznawców islamu), jest mało realne
zgodnie z ubiegłorocznymi statystykami Eurostatu Polska jest najmniej atrakcyjnym dla imigrantów krajem w całej UE
na razie można mówić o niemalże 100%-owej homogeniczności polskiego społeczeństwa

jeśli chodzi o niepowielanie błędów...
faktycznie, może i warto byłoby już teraz zacząć wprowadzać programy, które w dłuższej perspektywie zmniejszyłyby ryzyko
nie codzi mi tu bynajmniej o programy ograniczania napływu imigrantów
ale np. o - dajmy na to - prawdziwą, a nie ograniczającą się do głoszenia sloganów, politykę prorodzinną
bez niej za jakieś 20 lat będziemy błagać imigrantów, aby łaskawie zechcieli się u nas osiedlić, jako że rdzennych Polaków w wieku produkcyjnym będzie dramatycznie mało
obawiam się jednakowoż, że w dobie aktualnego kryzysu, marzenia o wprowadzeniu takich rozwiązań, należałoby uznawać nie za marzenia, lecz raczej za mrzonki
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#3613 - Wysłana: 29 Sty 2013 18:49:43 - Edytowany przez: FederacyjneMSZ
IDIC:
w tym z zalewającą nas falą wyznawców islamu), jest mało realne

Nawet ci co są mogą stanowić problem.

Zaczyna się spór o rząd dusz w polskim islamie. Z jednej strony są zwolennicy modelu
tatarskiego, zakorzenieni w naszym kraju od stuleci, z drugiej zaś propagatorzy modelu arabskiego, którzy albo przyjechali do Polski niedawno, albo niedawno przeszli na islam

W styczniu br. założony przez Tatarów Muzułmański Związek Religijny przestał być jedynym islamskim związkiem wyznaniowym w Polsce. Powstała nowa organizacja - Liga Muzułmańska, w której nie ma Tatarów polskich, są za to głównie osoby pochodzenia arabskiego oraz polscy konwertyci na islam. W nowo powstałej instytucji dominują zwolennicy bliskowschodniego a nie tatarskiego modelu islamu. Tatarzy raczej nie utrzymują z nimi kontaktów, gdyż obie strony inaczej wyobrażają sobie realizowanie wspólnej religii w życiu codziennym.

Parę postów wyżej przytoczyłem obawy tatarów Polskich, których jest już 4 razy mniej od napływowych muzułmanów. Ba napływowi muzułmanie biorą Polskie kobiety. Trzeba dolicz duża liczbę osób, konwertytów, którzy nie są uwzględnieni.

Mimo to, coraz więcej Polaków decyduje się na taką zmianę. Liczba przechodzących na islam jest trudna do ustalenia, ponieważ związki nie prowadzą szczegółowych statystyk, a część neofitów w ogóle nie chce do konkretnych grup wstępować. Szacuje się, że w Polsce żyje ok. 25 tys. muzułmanów, z czego 2 tysiące to konwertyci. Codziennie przechodzi na islam jedna osoba

Nie ma nic gorszego niż Polski muzułmanin terrorysta - pożywka dla syjonistycznych mediów.

Proponuje artykuł "Polskie dzieci Allaha" w którym sami Tatarzy nas już teraz ostrzegają..

Nie jest ich jeszcze tak dużo, jak w Wielkiej Brytanii czy Francji, gdzie liczba konwertytów idzie w dziesiątki tysięcy, ale jeśli ta tendencja się utrzyma, to kto wie. Naszym neofitom bliżej jednak do bliskowschodnich fundamentalistów niż rodzimych muzułmanów - Tatarów żyjących w Rzeczypospolitej od wieków.

http://wiadomosci.onet.pl/kiosk/religia/polskie-dz ieci-allaha,1,3329434,wiadomosc.html
Mav
Użytkownik
#3614 - Wysłana: 29 Sty 2013 19:20:27
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#3615 - Wysłana: 29 Sty 2013 19:34:13
Mav

I co jeszcze, nasze kobiety?
Mav
Użytkownik
#3616 - Wysłana: 29 Sty 2013 19:37:15
FederacyjneMSZ:
I co jeszcze, nasze kobiety?

Kobiety same pójdą. Wystarczy, że jakiś "czarny" czy inny Arab włazi na imprezę, to od razu latają za nim jak poparzone. Oczywiście nie twierdzę, że wszystkie.
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#3617 - Wysłana: 29 Sty 2013 19:38:40 - Edytowany przez: FederacyjneMSZ
Mav

Maż musi zmienic religię na "naszą" i pozbyć się muzułmańskich nawyków

Jak nie to trzeba je wywalić z kraju, niech jada do kraju swojego męża, tam będą szanowane, wielbione..sielanka. Niech rodzą arabów tam nie u nas.
Mav
Użytkownik
#3618 - Wysłana: 29 Sty 2013 19:47:03 - Edytowany przez: Mav
Na poprawę humoru

Le Monde" poprosiło Francuzów o ocenienie islamu. Zdaniem obywateli, to religia nietolerancyjna, której zasady kłócą się z regułami panującymi we Francji.

Niemal trzy czwarte zapytanych o opinię na temat islamu uważa, że jest to religia nietolerancyjna i, że kłoci się ona z wartościami uznawanymi przez społeczeństwo francuskie.
Jeszcze więcej, bo 80 procent jest zdania, że islam narzuca swoje zasady innym, a ponad połowa ankietowanych twierdzi, że muzułmanie w większości lub w znacznej części są integrystami.

Po Szwajcarii, w której większość kantonów właśnie zakazała budowy wieżyczek z zawodzącymi muezzinami, przyszła kolej na Włochy. Kraj, w którym rządzi prawica, i w którym silną pozycję mają nacjonaliści. Tutaj muzułmanie połamią sobie zęby. Do Europy może wejdą, ale do nas na pewno nie, zapowiada w gazecie "Il Giornale" Umberto Bossi, przywódca Ligi Północnej i minister w rządzie Berlusconiego.

Brytyjski dziennik „London Daily News” przytacza wyniki sondażu wśród mieszkańców Londynu, w którym 75% z nich poparło zakaz budowy minaretów, przegłosowany niedawno w referendum w Szwajcarii.

Nie jest tak żle. Muzułmanie średnio się asymilują, a co za tym idzie, jest ich mało w strukturach państwowych - w polityce, policji itd. Politycy nie są głupi wbrew pozorom i wiedzą, że za chwilę partia, która zacznie głosić anty islamskie poglądy, hasła w stylu stop islamizacji, będzie mogła liczyć na ogromne poparcie niemuzułmańskiego społeczeństwa. które ciągle ma zdecydowaną przewagę liczebną.
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#3619 - Wysłana: 29 Sty 2013 19:52:49
Mav

Norwegię w 2050 roku Muzułmanie mogą demokratycznie zmienić Kalifat.
IDIC
Użytkownik
#3620 - Wysłana: 29 Sty 2013 19:55:48
FederacyjneMSZ

FederacyjneMSZ:
Nawet ci co są mogą stanowić problem

długo, długo będzie on marginalny
nie wiem, jak statystyki wyglądają aktualnie, ale jeszcze jakieś 2 lata temu muzułmanów w Polsce (wszystkich, łącznie z Tatarami) było mniej niż 0,01% ludności
mówimy zatem o liczącej nie więcej niż ok. 30 tys. osób niejednorodnej grupie, funkcjonującej w ponad 38-milionowym polskim społeczeństwie
do odnotowanie zasługuje też fakt, że muzułmanie mieszkający w Polsce to nie sfrustrowane dzieci gastarbeiter'ów, tylko - w przeważającej części - ludzie poważni, dobrze sobie w życiu radzący, prowadzący w naszym kraju dobrze prosperujące interesy
to nie tacy, jak oni, palą samochody i organizują zbrojne bojówki
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#3621 - Wysłana: 29 Sty 2013 19:59:40
IDIC

IDIC:
do odnotowanie zasługuje też fakt, że muzułmanie mieszkający w Polsce to nie sfrustrowane dzieci gastarbeiter'ów, tylko - w przeważającej części - ludzie poważni, dobrze sobie w życiu radzący,

i Konwertytów, którzy są świętsi od samych Tatarów..

Trzeba reagować póki jest czas.
Mav
Użytkownik
#3622 - Wysłana: 29 Sty 2013 20:54:43
FederacyjneMSZ:
Norwegię w 2050 roku Muzułmanie mogą demokratycznie zmienić Kalifat.

DO 2050 może już nie być cywilizacji
Dragon
Użytkownik
#3623 - Wysłana: 29 Sty 2013 21:13:38
Mav:
DO 2050 może już nie być cywilizacji

Bo będą tylko muzułmanie:P
Mav
Użytkownik
#3624 - Wysłana: 29 Sty 2013 21:28:22
Dragon:
Bo będą tylko muzułmanie:P

A w 2060 przylecą Wolkanie i jeden z witających ich ludzi się wysadzi... I nici z Federacji
IDIC
Użytkownik
#3625 - Wysłana: 29 Sty 2013 21:41:01
FederacyjneMSZ

FederacyjneMSZ:
Trzeba reagować póki jest czas

reagować - owszem, ale reagować mądrze
nie wyolbrzymiając problemu, nie podsycając niepotrzebnie agresji i niechęci
w polskim społeczeństwie stopień teolerancji dla inności (jakiejkolwiek) jest już i tak zastraszająco niski
sugerując, że muzułmańska inwazja jest tuż tuż, porwiesz do działania prostaków, dla których jedynym sposobem "załatwienia sprawy" będzie spalenie najbliższej kebabowni
nie tędy droga do rozwiązania problemu
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#3626 - Wysłana: 29 Sty 2013 21:55:37
IDIC:
będzie spalenie najbliższej kebabowni

tylko nie kebabownie!!
Q__
Moderator
#3627 - Wysłana: 29 Sty 2013 22:34:45 - Edytowany przez: Q__
FederacyjneMSZ

Znow przeklinasz skutki nie widzac przyczyn*. Radykalne oblicze ideowe rodzimych konwertytow na islam wynika z tego, ze wybor islamu jest w ich wypadku zwykle wyborem politycznym, dokonywanym zwykle w poczuciu wykluczenia spolecznego lub przeciwnie w akcie dobrowolnego tegoz spoleczenstwa odrzucenia.
Jesli zas nawet jest - w indywidualnych wypadkach - aktem stricte religijnym czy religijno-filozoficznym, to i wtedy nie nalezy zapominac o - znanym Ci doskonale z autopsji - zjawisku znanym jako zapal neofity.

* szkoda, ze z okresu czerwonych fascynacji nie zostalo Ci w pamieci cos z materializmu historycznego, bo wtedy pewno bys wieksza uwage przykladal do podloza pewnych zjawisk, nie widzac efektow w oderwaniu od niego...

Mav

Popularnosc obcokrajowcow wsrod kobiet nie powinna Cie dziwic. Da sie ja naturalnie wyjasnic juz chocby w kategoriach wulgarnego biologizmu jako chec do poszerzenia puli genetycznej populacji, co jesr zjawiskiem dalece zdrowszym od chowu wsobnego...
Mav
Użytkownik
#3628 - Wysłana: 30 Sty 2013 04:46:54 - Edytowany przez: Mav
Q__:
Popularnosc obcokrajowcow wsrod kobiet nie powinna Cie dziwic. Da sie ja naturalnie wyjasnic juz chocby w kategoriach wulgarnego biologizmu jako chec do poszerzenia puli genetycznej populacji, co jesr zjawiskiem dalece zdrowszym od chowu wsobnego...

Wulgarna biologia. Właśnie o to chodzi, że to takie prymitywne, zwierzęce Zresztą ja ogólnie na klubowe imprezy mówię zwierzyniec Miejsce, gdzie przykozaczone i często agresywnie do siebie nastawione samce, polują na popisujące się swoimi wdziękami samice, zasługuję na taką nazwę
Eviva
Użytkownik
#3629 - Wysłana: 30 Sty 2013 09:02:53
Mav:
Kobiety same pójdą. Wystarczy, że jakiś "czarny" czy inny Arab włazi na imprezę, to od razu latają za nim jak poparzone.

Wypraszam sobie. Kiedy ostatnim razem sprawdzałam, jeszcze byłam kobietą i nigdy nie latałam za żadnym egzotycznym samcem. A nie jetem chyba wybrykiem natury.
Mav
Użytkownik
#3630 - Wysłana: 30 Sty 2013 14:58:41
Eviva

Ale dlaczego tak nieładnie manipulujesz, Eviva? Przecież na końcu napisałem, że nie wszystkie, a w tajemiczych okolicznościach zniknęło z twojego cytowanego tekstu
 Strona:  ««  1  2  3  ...  116  117  118  119  120  121  122  »» 
USS Phoenix forum / Różności / Opad szczęki - polityka

Temat został zamknięty. Nie możesz tutaj odpowiadać.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!