USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / Opad szczęki - polityka
 Strona:  ««  1  2  ...  110  111  112  113  114  ...  121  122  »» 
Autor Wiadomość
mozg_kl2
Użytkownik
#3331 - Wysłana: 19 Sty 2013 10:31:55
Eviva:
getta dla "normalnych"

Moja polonistka w liceum mówiła, ze 30 lat temu separowano niegrzecznych uczniów od normalnych, a w obecnych czasach powinno się separować normalnych bo jest ich mniej niż tych niegrzecznych. Możę właśnie te getta powinny być taką oaza normalności w świecie który pcha sam siebie w przepaść.

Q__:
Czy jestes w stanie udowodnic swoja teze jakoby homoseksualizm byl dewiacja seksualna?

jakiego dowodu oczekujesz?
Senok
Użytkownik
#3332 - Wysłana: 19 Sty 2013 11:02:38 - Edytowany przez: Senok
Q__:
Czy jestes w stanie udowodnic swoja teze jakoby homoseksualizm byl dewiacja seksualna?

W całym ziemskim biologicznym świecie, gdzie jest podział płciowy na samce i samice (a w odniesieniu do ludzi bardziej dyplomatycznie na mężczyzn i kobiety), prawidłowym kojarzeniem się par, jest i był związek kobiety i mężczyzny (samicy i samca) w celu reprodukcji. I tak było od zawsze, odkąd pojawił się na Ziemi poddział płciowy (w odniesieniu do wszystkich gatunków a nie tylko do człowieka). Czy to nie jest wystarczający argument?
Oczywiście, wśród heteroseksualistów też może się pojawić homoseksualna dewiacja, ale to już dotyczy specyficznych sytuacji lub okoliczności w których taki ktoś się znalazł.
Eviva
Użytkownik
#3333 - Wysłana: 19 Sty 2013 11:44:40
Senok:
Oczywiście, wśród heteroseksualistów też może się pojawić homoseksualna dewiacja, ale to już dotyczy specyficznych sytuacji lub okoliczności w których taki ktoś się znalazł.

Homoseksualizm istnieje tez w świecie zwierząt, ale - co ciekawe - żaden z samców nie udaje wtedy samicy. Homoseksualna para gęsi czy gołębii w zasadzie nie kopuluje, ponieważ żaden z samców nie próbuje położyć się płasko, jak samica, tylko startuje do tego drugiego jak samiec. Biolodzy postawili w swoim czasie tezę, że przyroda eliminuje wadliwe geny u tych gatunłów właśnie w taki sposób - rozmnażać się nie będą, więc genów nie przekażą..
Seybr
Użytkownik
#3334 - Wysłana: 19 Sty 2013 12:07:58
Senok
Eviva

Piszecie o biologii i instynktach. Człowiekiem nie tylko to steruje. Ma wielki wpływ. Matka natura steruje nami choć my o tym nie wiemy.
Jakiś czas temu w TVN Turbo przeprowadzili test. Atrakcyjna kobieta stała przy drodze (złapała kapcia). Potem stał facet. Ani jeden nie zatrzymał się przy nim a przy kobiecie tabun panów. Czym jest to spowodowane. Psycholog twierdził, steruje nami biologia. Podświadomie mówi nam, poznaj ją może dojdzie do czegoś, zapoznania. Może dojdzie do kopulacji, nie marnuj energii na inne rzeczy niż pomoc kobiecie. Nie marnuj energii na pomoc innemu facetowi.

Ale oprócz biologii steruje nami sumienie i prawa moralne jakie ustalamy.

Nie można wrzucać z przepaści pary homoseksualne. Ale nie można pozwolić by narzucali swoją wolę i twierdzili że są lepsi od nas. Ale nie są też gorsi jako ludzie. W tym wypadku bardziej chodzi o to kim są a nie co robią.
Z drugiej strony nie można im pozwolić na to mogli adoptować dzieci, przeczy to prawu natury. Akurat te prawo odgrywa dużą rolę. Człowiek nie może wyprzeć się tego. Człowiek w Treku lubi zadawać pytania, badać. Dziś też to robimy, ale to jest właśnie nasza biologia. W treku tłumaczy się jako coś lepszego i wspaniałego ponad naturę choć g... prawda. W TNG przynajmniej tak mówili, nie przytoczę odcinak. W DS 9 była Sisko w pierwszym spotkaniu mówi o tym, ale mówi też że jest to wpisane w naszą naturę, biologię. Przynajmniej tak mi się wydaje, nie pamiętam już dokładnie pierwszego docinka.

Eviva:
że przyroda eliminuje wadliwe geny u tych gatunłów właśnie w taki sposób - rozmnażać się nie będą, więc genów nie przekażą..

Szkoda że przyroda nie eliminuje tych co siedzą całe życie na garnuszku państwa i tym co się wszystko należy. Potrafią jedynie dzieci robić. Ci dalej robią to samo na wzór rodziców.

Jaki problem stworzyć prawo. Niech biorą śluby cywilne, niech mają prawo do brania kredytów, spadków itp. Ale w życiu nie powinny dostać prawa do adopcji.
Moje uprzedzenie, w życiu facet który kocha innego faceta nie powinien służyć w wojsku.
Eviva
Użytkownik
#3335 - Wysłana: 19 Sty 2013 12:13:01
Seybr

Wolisz kontener z widokiem na śmietnik czy na nieczynne torowisko ?
Senok
Użytkownik
#3336 - Wysłana: 19 Sty 2013 13:59:49
Eviva:
Wolisz kontener z widokiem na śmietnik czy na nieczynne torowisko

:D

Seybr:
Szkoda że przyroda nie eliminuje tych co siedzą całe życie na garnuszku państwa i tym co się wszystko należy.

Ktoś takie prawo stworzył i sam widzisz, że jest źle. Ktoś w końcu też wybrał tych ludzi, co to prawo stworzyli... I co z tego, że Ty i ja to wiemy, skoro nie ma komu tego stanu rzeczy zmienić na lepszy?
Czy jak pozwolimy na małżeństwa dwóch "panów" i zaczną się oni, zgodnie ze swoim prawem, miziać na środku ulicy, m.in. przy dzieciach, to będzie dobrze? To przecież ochyda... a dzieci uczą się nie tylko od rodziców czy w szkole, ale również na ulicy od społeczeństwa, które je otacza. Jak się mnie wtedy syn czy córka spytają, dlaczego tych dwóch "panów" się całuje, to co mam im powiedzieć? Że jest to dewiacja, ale większość na to pozwoliła?

Seybr:
Moje uprzedzenie, w życiu facet który kocha innego faceta nie powinien służyć w wojsku.

No sorry Stary, ale jeśli mamy pozwolić dwóm gejom na wspólne małżeństwo, to niech i do woja idą. Tylko, żeby później żaden hetero w woju nie płakał i do lekarza nie chodził jak go d*** boli . Co nie zmienia faktu, że tutaj akurat się z Tobą zgadzam i do wojska nie wziąłbym homoseksualistów.

Na koniec, żeby nie zostawić niedomówień... Lesbijki i gejów traktuję podobnie. A puki zostają w zaciszu swojego mieszkania, to dla mnie wszystko jest w porządku .
Eviva
Użytkownik
#3337 - Wysłana: 19 Sty 2013 14:12:46 - Edytowany przez: Eviva
Jednym słowem "Wolnoć Tomku w swoim podświadomku". Obnoszenie się z rodzajem swej seksualności odbieram za wulgarne i agresywne, choć nic nie mam do homoseksualistów - póki zachowują się w sposób akceptowalny. A jeśli ich zachowanie narusza moją przestrzeń osobistą, obraża moja skromność lub dokucza mi w jakiś widoczny sposób, muszę mieć prawo zareagowania tak, jakby byli hetero. Inaczej może dojść do absurdu: ekshibicjonista nie będzie mógł zostać aresztowany wzgl przepędzony, jeśli wylegitymuje się gejostwem, homoseksualne pary będą mogły uprawiać seks na widoku publicznym. A "swoje" dziecko zaprowadzą do psychiatry, jeśli synek wykaże zainteresowanie koleżanką, nie kolegą, albo jak zacznie beczeć, gdy na przyjęcie każą mu ubrać się w spódniczkę lub umalować rzęsy..
Q__
Moderator
#3338 - Wysłana: 19 Sty 2013 14:47:58 - Edytowany przez: Q__
Senok

Po kolei, bo bredzisz, Kolego, az milo...

Kwestie tego do czego potrzebny jest homoseksualizm w naturze analizowalismy czas jakis temu. Przytaczalem teorie odwolujace sie do analogii z robotnicami u owadow spolecznych. I do rozkladu orientacji seksualnych u psow.

Co do ohydy to osoba homo- czy aseksualna identycznie odbiera usciski hetero... Ten temat tez walkowalismy i nawet Kor przyznal, ze nie ma tu obiektywnych podstaw do dyskryminacji.
Dziwi nie zreszta taki brak szacunku do cudzej odmiennosci u starego Trekera.

Co do gejow i wojska to zauwaz, ze model Herakles/Jolaos, Achilles/Patrokles, Aleksander/Hefajstion, ekstraordynaryjnie sprawdzal sie starozytnym Grekom. Do tego dodajmy rozne podteksty wychowania spartanskiego.
Podobnie rozne rzeczy dzialy sie w prywatnych szkolach wychowujacych elity b. wojowniczego Imperium Brytyjskiego (przyjrzyj sie dokladniej np. mlodosci Churchilla).
Doliczmy jeszcze znana europejskim rycerzom wiez mignon, niektore slynne przyjaznie samurajow i dziarskich chlopcow z SA, a przestaniesz powtarzac stereotypy.

Co zas do bolu d***, to po prostu nalezy surowo karac gwalty w wojsku (ich problem dotyczy zreszta szerszej tematyki odkad mamy kobiety w armii).
Senok
Użytkownik
#3339 - Wysłana: 19 Sty 2013 15:38:16 - Edytowany przez: Senok
Q__:
Po kolei, bo bredzisz, Kolego, az milo...

Nie bredzę, tylko mówię, co myślę, ale po kolei.

Jeśli kogoś obraziłem swoim wpisem, to przepraszam. Nie było moim zamiarem, aby kogoś potępiać albo obrażać.

Q__:
Dziwi nie zreszta taki brak szacunku do cudzej odmiennosci u starego Trekera.

Tu nie chodzi o szacunek albo brak szacunku. Jeśli mi homoseksualista/tka czymś zaimponują, to będę ich szanował, ale nie będzie mi się podobało ich zachowanie i orientacja. Po prostu nie mogę znieść widoku dwóch osób tej samej płci, jak obnoszą się ze swoją seksualnością albo faceta, co chodzi tzw. "szpilkach". Skoro czują tak jak czują, to niech to zostanie ich prywatną sprawą. I przede wszystkim nie chodzi mi o to, że nie lubię homoseksualistów a jedynie nie lubię homoseksualizmu.

Wspomniałeś Q__ o gwałtach w wojsku. Podobne a może nawet jeszcze gorsze mamy w więzieniach. Ale tutaj jest nieco inna sytuacja; podobnie mogło być z mignon, ale tego pewien nie jestem. Jak by mnie zamknęli na kilka lat w więzieniu i co gorsza jeszcze bez możliwości przepustek, to miałbym trzy wyjścia... 1. albo bym w końcu sfiksował i zabrał się za kolegę z celi, 2. sam sobie ulżył, czyli prawie jak sfiksował, 3. musiałbym się pozbyć swojego "fallusa". Po prostu takie zachowania mogą wynikać z długotrwałego odizolowania heteroseksualnych mężczyzn od kobiet.
Darnok
Użytkownik
#3340 - Wysłana: 19 Sty 2013 15:52:56
Senok:
Po prostu nie mogę znieść widoku dwóch osób tej samej płci, jak obnoszą się ze swoją seksualnością.

Chodzą za rączkę, całują się i ściskają w miejscach publicznych? zgadnij co - to samo robią dzisiejsze heteroseksualne nastolatki. Ten widok możesz znieść?
Seybr
Użytkownik
#3341 - Wysłana: 19 Sty 2013 15:59:28
Q__:
Co zas do bolu d***, to po prostu nalezy surowo karac gwalty w wojsku (ich problem dotyczy zreszta szerszej tematyki odkad mamy kobiety w armii).

Kobiety w armii, najlepiej jak się trafi feministka. Armii kobiety nie powinny mieć przywilejów. Powinny być traktowane jak faceci. Na wojnie przeciwnik i jego kula nie odróżnia płci. Mój znajomy szkoli nowych żołnierzy na tych nowych zasadach. Przychodzą kobiety nie z powołania ale dla łatwej pracy. Oczywiście wiele z nich ściemnia i siedzi na izbie chorych. To już powinno ich wykluczyć jak nie dają radę. Wojsko to nie piaskownica i centrum handlowe. Ona nie będzie niosła 30 kilogramowego pema bo od tego są faceci. No to od czego ona jest, od siedzenia w papierkach a może od rozkazów ? Na wojnie skończy się amunicja w jej M-16 czy kałachu a pozostanie pm to ona nie będzie strzelać bo za ciężki ?
Ona nie będzie nosić 40 kilogramowego sprzętu na plecach bo za ciężki. Ale to element ćwiczeń. Nie dziwie się bo przychodzą kobiety, które ważą 50 kg.
Faceci też nie są lepsi, przychodzą bo szybka emerytura, dobra praca. Selekcja na dzień dzisiejszy jest piękna. Jak taki jeden pojedzie na misję i Afgany podsadzą go dynamitem w tedy to nie wie co zrobić. Przyjedzie do kraju świruje.
Duża część naszego wojska to ludzie z przypadku, podobnie jest w Policji.
Seybr
Użytkownik
#3342 - Wysłana: 19 Sty 2013 16:08:46
Darnok:
Chodzą za rączkę, całują się i ściskają w miejscach publicznych? zgadnij co - to samo robią dzisiejsze heteroseksualne nastolatki.

Co takie robią, oświeć nas.
Senok
Użytkownik
#3343 - Wysłana: 19 Sty 2013 16:13:13 - Edytowany przez: Senok
Darnok:
Chodzą za rączkę, całują się i ściskają w miejscach publicznych? zgadnij co - to samo robią dzisiejsze heteroseksualne nastolatki. Ten widok możesz znieść?

Nie podoba mi się, ale za małotala bywało, że robiłem gorsze rzeczy. A poza tym, puki chodzą za rączkę, to jest nawet miłe...

Seybr:
Duża część naszego wojska to ludzie z przypadku, podobnie jest w Policji.

Dlatego do służb mundurowych, powinni iść najsprawniejsi i najsilniejsi - fizycznie i psychicznie. Z racji tradycji i naturalnych uwarunkowań wolałbym mężczyzn.
Q__
Moderator
#3344 - Wysłana: 19 Sty 2013 16:36:28
Senok

Po kolei...

Mowisz o twardosci i szacunku za dokonania. Czyli gej kladacy w zawodach karate np. dwu hetero na raz Twoim zdaniem do wojska pasuje?
W takim razie nie ma sensu badac orientacji seksualnej kandydatow do wojska, a wylacznie ich sprawnosc psychofizyczna, nieprawdaz? (To samo dotyczy i plci - Vasquez z Aliens pasuje do armii bardzuej niz niejeden facet, ze posluze sie filmowym przykladem)

Co do obrzydzenia, to jasne, ze nasz do niego prawo (mnie np. brzydza kobiety wystrojone a'la Doda), ale jest ono Twoja prywatna sprawa i nie widze podstaw, dla ktorych mialbys z tego powodu zabraniac np. publicznego pocalunku homoseksualistom - nie podoba sie, to odwracaj wzrok.

(Oczywiscie nie znaczy to bym uwazal jakoby homoseksualisci mogli publicznie robic wiecej niz hetero, czego boi sie nasza przesadystka Eviva...)
Eviva
Użytkownik
#3345 - Wysłana: 19 Sty 2013 17:46:12
Q__:
(Oczywiscie nie znaczy to bym uwazal jakoby homoseksualisci mogli publicznie robic wiecej niz hetero, czego boi sie nasza przesadystka Eviva...)

A dlaczego nie? Kiedyś nie wolno było pocałować się na ulicy, bo kultura, obyczajowość, te rzeczy. Teraz wolno, więc ludzie to robią, a robić zaczęli, gdy jeszcze tego nie tolerowano, ale już nie było karane. Ludzie w poczuciu bezkarności są zdolni do rzeczy, o jakie wcale byśmy ich nie podejrzewali.
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#3346 - Wysłana: 19 Sty 2013 17:48:16
Q__:
Jesli jednak przesiedlenia dotycza manifestujacych swoje -za przeproszeniem - poglady konkretnymi czynami, to moze i jest w tym pewna, dosc okrutna, logika spychania marginesu na margines

Manifestowanie swoich poglądów poprzez publiczne lizanie się i sianie zgorszenia - żadnych konsekwencji

MAnifestowanie wobec dewiacji i zboczeń - łapanka i wysyłanie do barakowych obozów.

Czyli lobby homosiów i kolorowych jest bardzo silne.
Seybr
Użytkownik
#3347 - Wysłana: 19 Sty 2013 20:25:59
Senok:
Dlatego do służb mundurowych, powinni iść najsprawniejsi i najsilniejsi - fizycznie i psychicznie.

Wiesz twoje stwierdzenie jest dość ogólne. Np. od pilotów wymaga się nie tylko inteligencji w sensie dobrze się uczy, ale i inteligencji ruchowej, podejmowania szybkiej reakcji. Jeżeli chodzi o reakcję to większa część wojska powinna ją posiadać. Np. kierowca nie musi być aż tak wysportowany, wytrzymały jak komandos. Podobnie może być z mechanikiem czy kucharzem. Tutaj chodzi o predyspozycje a często kandydaci na dane stanowisko nie nadają się.
Ale najgorsze jest to że większa część nie radzi sobie ze stresem. Musi radzić sobie komandos, kucharz czy kierowca.
Na wojnie nie ma przebacz, afgan to uparty człowiek i nie wybiera kto kim jest.
Kobiety, są takie osoby - baby. Nie jeden facet nie dorówna im. Ale jak idzie do wojska laska 50 kg wagi to sorry, co ona tam robi ?
Kobiece równouprawnienie w wojsku polega na ty, próbują brać lekkie stanowiska, wygodne dla nich. Chłop może taplać się w błocie czy przy oleju. Ale one no gdzie. Jak równo to równo. Chcesz zapracować na dane stanowisko, to bez ulg i równo z facetami. Nie może być innych wartości. To nie jest prawo czy ekonomia - This is Sparta.

To jest temat rzeka. Dla czego w jednostkach specjalnych jest tak mało kobiet, nie dają rady. Za to jest ich dużo tam gdzie trzeba papierkami machać. W gruncie rzeczy w papierach kobiety są bardziej dokładne i sumienne.
krzychu
Użytkownik
#3348 - Wysłana: 19 Sty 2013 21:09:20
czy wy nie widzicie jaka jest idea science fiction

imperium i ruch oporu

panowie
Dragon
Użytkownik
#3349 - Wysłana: 19 Sty 2013 21:45:23 - Edytowany przez: Dragon
krzychu
Ideą science fiction jest kłamanie by mówić prawdę (i lasery)
Senok
Użytkownik
#3350 - Wysłana: 19 Sty 2013 23:23:50
Q__:
Mowisz o twardosci i szacunku za dokonania. Czyli gej kladacy w zawodach karate np. dwu hetero na raz Twoim zdaniem do wojska pasuje?

Z punktu widzenia sprawności fizycznej, na pewno byłby dobrym żołnierzem. Z drugiej strony, obawiałbym się jego orientacji i ewentualnych konsekwencji z nią związanych - a więc miałbym do takiego towarzysza broni ograniczone zaufanie - a to w woju, też nie dobrze. Tak więc jednoznacznie na to pytanie Ci nie odpowiem.

Q__:
Vasquez z Aliens pasuje do armii bardzuej niz niejeden facet

Tak, masz rację, ale do tej rozmowy lepiej pasowałby przykład z naszej rzeczywistości.

Q__:
(...)i nie widze podstaw, dla ktorych mialbys z tego powodu zabraniac np. publicznego pocalunku homoseksualistom(...)

O ile do większości spraw codziennych podchodzę liberalnie o tyle są takie rzeczy w których jestem bardzo konserwatywny. Nie podobają mi się homoseksualne zachowania pokazywane publicznie, jako sprzeczne z ludzką naturą. Zauważ jednocześnie Q__, że nigdzie nie stwierdziłem, że zabraniam takich zachowań a jedynie, że mi się one nie podobają i nie chciałbym być ich świadkiem. Jeśli będą one akceptowane przez większość społeczeństwa, to mimo woli i ja będę musiał je zaakceptować.

Q__:
(...)- nie podoba sie, to odwracaj wzrok.

A odwracanie wzroku, to dla mnie nie argument. Skoro nie podobają mi się polskie drogi, to znaczy, że mam sprzedać samochód i kupić sobie helikopter?

Seybr: nie będę Cię cytował, bo za dużo tego.
Rzeczywiście może napisałem zbyt ogólnie, ale ideę miałem podobną do tego co napisałeś, to znaczy - najsprawniejsi w swojej specjalizacji. I tak snajper będzie świetnie strzelał, ale zupę przesoli a kucharz, to i w okularach grochówę przygotuje.
50-kg kobieta z 30-kg ekwipunkiem daleko nie zajdzie, że o biegu nie wspomnę. Ale są też takie "baby", które niejednego faceta na łopatki rozniosą. Tylko w przypadku tych drugich, to rzadkość. Inna sprawa, kobiety z reguły są dużo bardziej wrażliwe od mężczyzn a więc na froncie jest dużo większe ryzyko, że sfiksują.
Napisałeś też, że kobiety dobrze sprawdzają się w "papierkowej" robocie. Może więc lepszym i bardziej optymalnym rozwiązaniem byłby podział: kobiety do tzw. "służb dyplomatycznych" a mężczyzn do służb mundurowych.
Q__
Moderator
#3351 - Wysłana: 20 Sty 2013 07:27:09
FederacyjneMSZ

Nie przyszlo Ci na mysl, ze homoseksualisci i "kolorowi" moga byc dla kogos normalniejszymi ludzmi, niz ci, ktorzy nie panuja nad soba do tego stopnia, ze glupieja z nienawisci na widok pocalunku czy koloru czyjejs skory?
I wyhamuj z agitacyjnym stylem, bo byles pouczany, by go nie stosowac.

ps. nadal czekam na dowod - medyczny, bo dewiacje to sprawa medycyny - jakoby homoseksualizm byl dewiacja, jesli go nie dostarczycie do jutra, uznam w/w sformulowanie za zwykla chec obrazania i stosownie potraktuje
Eviva
Użytkownik
#3352 - Wysłana: 20 Sty 2013 09:09:55
Q__:
publicznego pocalunku homoseksualistom - nie podoba sie, to odwracaj wzrok.

Idąc tym tropem rozumowania można napisać : nie podoba Ci się, że ktoś załatwia się na widoku? odwracaj wzrok. Nie podoba sie, ze ktoś masturbuje się publicznie? To samo. I tak dalej...

Q__:
dowod - medyczny, bo dewiacje to sprawa medycyny - jakoby homoseksualizm byl dewiacja,

Podobno występują różnice w budowie mózgu, ale ja ich nie widziałam Natomiast mogę przytoczyć rozumowanie łopatologiczne: w przyrodzie wszystko służy konkretnemu celowi. To, co nie służy żadnemu, lub służy mu źle, jest wynaturzeniem, a więc dewiacją. Gatunek, którego samce nagle stracą zainteresowanie samicami, a zaczną uprawiać stosunki homoseksualne, wyginie raz-dwa. Nie czarujmy się, homoseksualizm nie jest prawidłowym zachowaniem w sensie biologicznym - co nie znaczy, że jest czymś nagannym, bo to zupełnie inna kwestia.
Uwaga na marginesie: piszę o homoseksualiźmie w sensie popędu ograniczającego się wyłącznie do osób tej samej płci, bo zwyczaj okazjonalnego kopulowania samców alfa z samcami podległymi służy zaznaczeniu pozycji dominującej w stadzie.
Q__
Moderator
#3353 - Wysłana: 20 Sty 2013 10:15:19
Eviva

Kiedy z tym homoseksualizmem to niezupelnie tak jak mowisz, jest bowiem - o czym warto wiedziec - zjawiskiem znacznie czestszym w swiecie przyrody niz nam sie zdaje (podczas gdy ekshibicjonizmu czy fetyszyzmu tam nie uswiadczysz):
http://www.youtube.com/watch?v=d68_vlLD60Y
a taka powszechnosc zdaje sie sugerowac jego ewolucyjna przydatnosc.

BTW. ciekawostka a'propos mozliwych przyczyn sklonnosci gejowskich:
http://www.youtube.com/watch?v=saO_RFWWVVA

Natomiast co do publicznej defekacji czy masturbacji, to powiem szczerze, ze o ile ogladania takich widokow nie zaliczam do przyjemnosci, o tyle nie powiem bym postrzegal te zjawiska gorzej od np. publicznego czy prywatnego mordobicia, wrecz przeciwnie...
Eviva
Użytkownik
#3354 - Wysłana: 20 Sty 2013 10:28:30
Q__:
ekshibicjonizmu czy fetyszyzmu tam nie uswiadczysz

Ekshibicjonizm w naturze? A jak miałby się manifestować? Wyskoczeniem ze skóry? Cóż, weże to robią....
Fetyszyzm? Nadal nie wiemy, czemu niektóre ptaki zbierają błyszczące przedmioty, a pies tęskniący za swym panem gotów jest z narażeniem życia bronić jego kapcia....

Q__:
taka powszechnosc zdaje sie sugerowac jego ewolucyjna przydatnosc.

Ciekawe, jaką. Poza tą, by wadliwe geny się nie powielały.

Q__:
co do publicznej defekacji czy masturbacji, to powiem szczerze, ze o ile ogladania takich widokow nie zaliczam do przyjemnosci, o tyle nie powiem bym postrzegal te zjawiska gorzej od np. publicznego czy prywatnego mordobicia, wrecz przeciwnie...

jedno i drugie paskudztwo i nie należy kwitować zdaniem "Nie podoba się, to odwróć wzrok."
Senok
Użytkownik
#3355 - Wysłana: 20 Sty 2013 12:04:54 - Edytowany przez: Senok
Wychodzi więc na to, że aby uniknąć niemiłych konsekwencji, muszę: zawsze i bezwzględnie zgadzać się z Q__ albo zachować milczenie i nie wypowiadać się w pewnych kwestiach. Mam wrażenie, że każesz mi akceptować inne orientacje seksualne, zastraszając konsekwencjami na forum? I to wg. Ciebie ma być argument potwierdzający Twoją rację? Tym sposobem utwierdzasz mnie w moim przekonaniu. Teraz czuję się w pewien sposób potępiony albo zastraszony za manifestację swojego heteroseksualizmu. Parafrazując więc Twoje słowa Q__ - nie podoba Ci się co piszę, to mnie nie czytaj.

Ten post napisałem w dużej części z subiektywnymi odczuciami i jeśli są one błędne, to liczę na wyprowadzenie z błędu.

P.S.:
Q__:
nadal czekam na dowod

Podałem już chyba wystarczający dowód, ale niestety chyba nie wszystkich przekonałem? Pytanie tylko dlaczego?
Eviva
Użytkownik
#3356 - Wysłana: 20 Sty 2013 12:12:40
Senok:
Wychodzi więc na to, że aby uniknąć niemiłych konsekwencji, muszę: zawsze i bezwzględnie zgadzać się z Q__ albo zachować milczenie i nie wypowiadać się w pewnych kwestiach.

Miałeś co do tego wątpliwości? Tutaj to zasada nr 1. W ogóle reguły panujące na tym forum przewidział już Jan Pietrzak, śpiewając, cytuję:

Spokojnie, chłopie
Nie podnoś głosu, nie czyń wrzawy
Tylko spokojnie
Zachowaj sobie cenne rady
Pal tanie "sporty", w rękaw kichaj
Najlepiej w ogóle nie oddychaj
Wszyscy się zgodzą, żeś bez wady.
Senok
Użytkownik
#3357 - Wysłana: 20 Sty 2013 12:17:36 - Edytowany przez: Senok
Eviva: I na Twoim poście mógłbym się zgodzić na zakończenie tej rozmowy .
Elaan
Użytkownik
#3358 - Wysłana: 20 Sty 2013 12:24:22 - Edytowany przez: Elaan
Eviva:
Ekshibicjonizm w naturze? A jak miałby się manifestować?

Może tak?
a

Eviva:
Nadal nie wiemy, czemu niektóre ptaki zbierają błyszczące przedmioty,

Ale za to wiemy, że inne robią to z tych samych powodów, co my, ludzie.

http://skrzydlatemysli.erys.pl/blog/?p=1&id_blog=4 39&lang_id=7&id_post=3194

Eviva:
a pies tęskniący za swym panem gotów jest z narażeniem życia bronić jego kapcia....

Bo jest najlepszym przyjacielem człowieka, choć rzadko bywa na odwrót.
Bo ten kapeć jest częścią świata, który kocha.

Eviva:
Ciekawe, jaką. Poza tą, by wadliwe geny się nie powielały.

Osobnik z wadliwym genem nadal może być przydatny dla stada/społeczności - jako jeden z obrońców lub opiekunów potomstwa innych par.
Ale jak każda istota posiada potrzeby więzi emocjonalnych i seksualnych, by dobrze w owej społeczności funkcjonować.
Natura po prostu o to zadbała.
wiesiol
Użytkownik
#3359 - Wysłana: 20 Sty 2013 12:44:29
Elaan:
Natura po prostu o to zadbała.

Albo co innego
Eviva
Użytkownik
#3360 - Wysłana: 20 Sty 2013 13:03:42
Elaan:
Osobnik z wadliwym genem nadal może być przydatny dla stada/społeczności - jako jeden z obrońców lub opiekunów potomstwa innych par.

Owszem - ale chodzi o to, by złych genów nie przekazywał dalej. A dzieci w stadzie nie pilnuje osobnik homoseksualny, tylko najsłabszy fizycznie.
 Strona:  ««  1  2  ...  110  111  112  113  114  ...  121  122  »» 
USS Phoenix forum / Różności / Opad szczęki - polityka

Temat został zamknięty. Nie możesz tutaj odpowiadać.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!