USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / Opad szczęki - polityka
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  ...  118  119  120  121  122  »» 
Autor Wiadomość
Eviva
Użytkownik
#31 - Wysłana: 30 Mar 2011 21:39:03
FederacyjneMSZ:
CZemu wtedy od Stalina nie domagali się zwrotu?

Wiesz, każdy w końcu lubi żyć...
Batiuszka Stalin to nie był ktoś, z kim można było żarcikować.
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#32 - Wysłana: 30 Mar 2011 21:43:30 - Edytowany przez: FederacyjneMSZ
Batiuszka Stalin to nie był ktoś, z kim można było żarcikować.

http://statichg.demotywatory.pl/uploads/201003/126 9811561_by_Tabaluga111_500.jpg
Eviva
Użytkownik
#33 - Wysłana: 30 Mar 2011 21:56:10
Coś w temacie - to już nie są żądania, tylko wręcz próba wymuszenia rozbójniczego

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/apel-zydow-pozbawm y-polske-dolarow-sikorski-odpowi,1,4227128,wiadomo sc.html
IDIC
Użytkownik
#34 - Wysłana: 30 Mar 2011 22:11:23
Slovaak:
Obecny stan rzeczy jest wynikiem krwawej wojny którą to Polska wraz z ZSRR wygrała. Nie widzę żadnego powodu by to Polska miała cokolwiek dawać żydom.

Slovaak
cóż ... ja to wiedzę tak: gdybym w wyniku walki o moje własne, zagrabione przez kogoś mienie, nie tylko mienie to odzyskała, ale też i weszła w posiadanie rzeczy należącej wcześniej nie do mnie, lecz do kogoś innego, to bynajmniej nie miałabym poczucia, że teraz już rzecz ta słusznie się mnie należy, a jej pierwotny właściciciel po prostu miał pecha
kwestia narodowości tego pierwotnego właściciela nie ma dla mnie kompletnie żadnego znaczenia
prawo własności jest święte
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#35 - Wysłana: 30 Mar 2011 22:19:00 - Edytowany przez: FederacyjneMSZ
IDIC

IDIC:

dobra, to jak będa wywalac POLSKIE rodziny, to pójdź do nich i to im powiedz. A jak będa sie sprzeciwiały to powiedz, że sa atysemitami. Mają w imie dobrych relacji iść na bruk
Eviva
Użytkownik
#36 - Wysłana: 30 Mar 2011 22:21:44
FederacyjneMSZ

Ty jesteś specjalistą od tych spraw, powiedz, czy ja albo Ty okradliśmy Żydów? A jeśli nie, to czemu z naszych groszy mają im wypłacać jakieś odszkodowania... które w dodatku już raz zostały wypłacone?
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#37 - Wysłana: 30 Mar 2011 22:22:52 - Edytowany przez: FederacyjneMSZ
Eviva

Eviva:
czy ja albo Ty okradliśmy Żydów?

Naród polski żeruje na skradzionych własnościach. Takie są ich słowa. Wszyscy jesteśmy zlodziejami. Wogóle Polak to zloziej. Ale to nie obraża polakaów i nie jest ścigane.
Eviva
Użytkownik
#38 - Wysłana: 30 Mar 2011 22:25:32 - Edytowany przez: Eviva
FederacyjneMSZ

Skoro tak, to proponuję odpowiedzieć "Skoro tak nas określacie, to i tak nie mamy już nic do stracenia, wiec walcie się."
I tak będą nazywać nas złodziejami, choćby cały kraj doprowadzili do ruiny, odbierając to, co niby do nich należy. Nie widzę więc logicznego powodu, by ustępować im choćby o włos. Niech mi udowodnią, że posiadam coś, co do nich należało, to pogadamy.
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#39 - Wysłana: 30 Mar 2011 22:26:57 - Edytowany przez: FederacyjneMSZ
Eviva

Eviva:
Nie widzę więc powodu, by ustępować im choćby o włos.

Problem polega na tym , że ich ziomkowie przerobieni na Polaków już wypinają zadek i czekają na...

- Powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, że ci, którzy są dzisiaj posiadaczami żydowskiego mienia powinni czuć, jak ono ich pali w ręce. To jest mienie zrabowane zamordowanym ludziom - mówił w "Faktach po Faktach" senator Włodzimierz Cimoszewicz.
Slovaak
Użytkownik
#40 - Wysłana: 30 Mar 2011 22:28:09
IDIC:

Ciekawe ilu z nas ma chociażby 1% szans na odzyskanie mieszkania dziadka we Lwowie, Grodnie czy Wilnie. :]
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#41 - Wysłana: 30 Mar 2011 22:28:30 - Edytowany przez: FederacyjneMSZ
Slovaak

żadne. Bo nie mamy silnego lobby, które wywieralo by nacisk i szumiało w opinii międzynarodowej o wielkiej tragedi, zlodziejstwu i bojkocie tych państw.

Nie mamy takich wpływów.
Eviva
Użytkownik
#42 - Wysłana: 30 Mar 2011 22:29:43
FederacyjneMSZ:
- mówił w "Faktach po Faktach" senator Włodzimierz Cimoszewicz.

Jeśli Cimoszewicz czuje się złodziejem, niech odda wszystko co ma, i jeszcze to, co "zarobił" gdy był przy korycie. Ja się nie poczuwam i nie widzę powodu, by się poczuwać.
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#43 - Wysłana: 30 Mar 2011 22:30:39 - Edytowany przez: FederacyjneMSZ
Eviva

Włodzimierz Cimoszewicz - Dawid Goldstein

czekam na opinie pierwszej żydówki RP - Anny Komorowskiej (Rojer)

Każdy, kto ma matkę Żydówkę lub przeszedł przez oficjalną procedurę konwersji na judaizm jest Żydem. Należy zaznaczyć, że bycie Żydem nie ma nic wspólnego z przekonaniami lub tym co się robi. Osoba urodzona z rodziców nie-Żydów nawet wyznająca tę samą wiarę jak Żydzi ortodoksyjni oraz przestrzegająca praw i zwyczajów judaizmu nadal pozostaje nie-Żydem nawet dla najbardziej liberalnych odłamów judaizmu podczas gdy osoba urodzona z matki Żydówki nawet jeśli jest ateistą i nigdy nie praktykuje religii żydowskiej nadal uważana jest za Żyda nawet przez ultra ortodoksyjnych Żydów.

W tym sensie, judaizm jest bardziej podobny narodowości niż inne religie i bycie Żydem jest jak obywatelstwo.

http://www.jewish.org.pl/index.php/pl/opinie-komen tarze-mainmenu-62/231-kto-jest-mydem-.html

Portal jak najbardziej przychylny Żydom.
Eviva
Użytkownik
#44 - Wysłana: 30 Mar 2011 22:33:58 - Edytowany przez: Eviva
FederacyjneMSZ

Jak zwał tak zwał - by any other name...
Polacy wreszcie powinni postawić się tym nienasyconym chciwcom. Im i tak wszystkiego będzie mało, to jak z płaceniem szantażyście - jeśli płacisz, jego żądania wciąż rosną i nie ma im końca. Jak w filmie "Dług".
IDIC
Użytkownik
#45 - Wysłana: 30 Mar 2011 22:46:42
FederacyjneMSZ:
dobra, to jak będa wywalac POLSKIE rodziny, to pójdź do nich i to im powiedz. A jak będa sie sprzeciwiały to powiedz, że sa atysemitami. Mają w imie dobrych relacji iść na bruk

wyrzucanie kogoś na bruk to oczywiście również nie jest dobre rozwiązanie i chyba nikt rozsądny by go nie postulował
sprawa nie jest jednak z gatunku "wóz albo przewóz"
można szukać innych rozwiązań, nie czarno-białych i spróbować dojść do konsensusu
skoro ze zwrotem majątku kościelnego jakoś się udaje ...

Slovaak:
Ciekawe ilu z nas ma chociażby 1% szans na odzyskanie mieszkania dziadka we Lwowie, Grodnie czy Wilnie. :]

tak jak napisałam wcześniej: to, że mnie coś zabrano i nie mogę tego odzyskać nie ma tu nic do rzeczy
Slovaak
Użytkownik
#46 - Wysłana: 30 Mar 2011 22:54:08
IDIC:
tak jak napisałam wcześniej: to, że mnie coś zabrano i nie mogę tego odzyskać nie ma tu nic do rzeczy

Owszem ma bo Polacy z gołymi dupami biegać nie będą.
NumberOne
Użytkownik
#47 - Wysłana: 30 Mar 2011 23:06:27 - Edytowany przez: NumberOne
IDIC:

Ależ oczywiście, że ma do rzeczy. Należy dbać o dobro własnego narodu. Skoro został doświadczony przez najeźdźców, nie otrzymał i nie zanosi się by miał otrzymać od nich rekompensatę, a jednocześnie jest "pozywany" przez potomków własnych obywateli, którzy zostali zrabowani w gruncie rzeczy tak samo przez tych najeźdźców, potomków, którzy w dodatku - ogólnie rzecz biorąc - sami żyją na zrabowanym komu innemu mieniu, to coś jest tutaj nie tak.

My mamy płacić, kiedy nikt inny - łącznie z Żydami* - tego nie robi? Może jeszcze wysłuchiwać jakichś głosów z UE, w tym Niemiec, które - z pozycji wzniosłych idealistów - wytykać nam będą antysemityzm i pouczać o poprawnym, europejskim zachowaniu?

Chodzi o pełny obraz sprawy. Skupiając się na szczegółach można popaść w ten rodzaj idealizmu, który zazwyczaj źle się kończy. Np. tym, że my wszystkim zapłacimy, zbiedniejemy, a inny będą robić swoje (tj. mieć w głębokim poważaniu te zasady, które nam usiłują narzucić). Ideały ideałami - świat nie jest idealny i dlatego bycie idealistą, czasami oznacza bycie naiwniakiem.

* Oni nawet sami sobie nie płacą, co dopiero mówić o jakimś normalnym podejściu do tych, którym zabrali ziemie i dobra.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Po-72-latac h-bank-oddal-Zydom-pieniadze,wid,13267144,wiadomos c_prasa.html
IDIC
Użytkownik
#48 - Wysłana: 30 Mar 2011 23:42:23
Slovaak:
Owszem ma bo Polacy z gołymi dupami biegać nie będą.

NumberOne:
Ależ oczywiście, że ma do rzeczy. Należy dbać o dobro własnego narodu. Skoro został doświadczony przez najeźdźców, nie otrzymał i nie zanosi się by miał otrzymać od nich rekompensatę, a jednocześnie jest "pozywany" przez potomków własnych obywateli, którzy zostali zrabowani w gruncie rzeczy tak samo przez tych najeźdźców, potomków, którzy w dodatku - ogólnie rzecz biorąc - sami żyją na zrabowanym komu innemu mieniu, to coś jest tutaj nie tak.

My mamy płacić, kiedy nikt inny - łącznie z Żydami* - tego nie robi? Może jeszcze wysłuchiwać jakichś głosów z UE, w tym Niemiec, które - z pozycji wzniosłych idealistów - wytykać nam będą antysemityzm i pouczać o poprawnym, europejskim zachowaniu?

Chodzi o pełny obraz sprawy. Skupiając się na szczegółach można popaść w ten rodzaj idealizmu, który zazwyczaj źle się kończy. Np. tym, że my wszystkim zapłacimy, zbiedniejemy, a inny będą robić swoje (tj. mieć w głębokim poważaniu te zasady, które nam usiłują narzucić). Ideały ideałami - świat nie jest idealny i dlatego bycie idealistą, czasami oznacza bycie naiwniakiem.

nie obchodzi mnie to, że ktoś inny jest hipokrytą - jego sprawa
ja wolę być idealistą, a nawet i naiwniakiem, jeśli dzięki temu nie będę musiała wstydzić się patrząc w lustro
to moje zupełnie prywatne osobiste odczucie
nie namawiam nikogo do jego podzielania
NumberOne
Użytkownik
#49 - Wysłana: 30 Mar 2011 23:59:42 - Edytowany przez: NumberOne
IDIC

Ok. Tylko osobiście można sobie być idealistą; trochę gorzej to wygląda, jeśli kwestia dotyczy poziomu narodowego (państwowego). Bo wtedy Twój głos decyduje też o życiu innych. Idealizm wielu obywateli, to o mało Niemców, Francuzów i Włochów nie sprzedał swego czasu komunistom, a razem z nimi całej Europy.

Na poziomie czysto międzyludzkim rzecz jasna masz rację pisząc - to, że mnie coś zabrano i nie mogę tego odzyskać nie ma tu nic do rzeczy. Chociaż istnieje tutaj przecież kontrola w postaci dobrych obyczajów i np. fakt, że dysponujesz czyimiś pieniędzmi (masz dług), nie oznacza, że ten ktoś zawsze będzie w porządku domagając się zwrotu np. nie będzie w porządku domagając się zwrotu kiedy jesteś w trudnej sytuacji, a jemu te pieniądze są aktualnie zbędne (tym bardziej jak jesteś w trudnej sytuacji nie z własnej winy np. ktoś Ci nie oddaje długu).

Na poziomie międzynarodowym nikt nie przejawia tego rodzaju sentymentów, zresztą najczęściej tego typu działania (żądanie zadośćuczynienia) są wynikiem setek czynników i/lub myślących jedynie o własnym interesie jednostek, które razem stanowią siłę. Natomiast bywa, że wmawia się ludziom konieczność uwzględniania sentymentów na tym poziomie - coś się należy, tak wypada, oddajmy mienie ofiarom itd. Lobbuje tak jakaś organizacja, bo takie sobie ustaliła cele i z tego żyją jej członkowie (IZRL, POL). Lobbują tak jacyś niepoprawni idealiści (PL). Lobbuje tak jakiś polityk, by zdobyć głosy w swoim kraju (IZRL, ale i np. lewica PL). Lobbują tak obywatele tego kraju (IZRL) często by po prostu mieć więcej kasy (bywa, że z perspektywy - będę miał na plazmę), nie zastanawiając się nad tym jak jest w Polsce itd. Jeśli ktoś mówi o sprawach międzynarodowych w słowach jakich można by użyć do osobistych stosunków międzyludzkich, to zawsze należy uważać. Bo to rzadko jest tak proste.

Jeśli jednak już sprowadzać kwestię do tego typu stosunków, to Izrael, jako państwo w które zagranica (szczególnie USA) pompuje miliardy, państwo okupujące obce ziemie, które ani myśli by zadośćuczynić ofiarom własnych agresji, państwo, które przedstawia się jako ofiara, a wpaja we własnych obywateli mentalność na poły faszystowską (pod względem oceny np. Palestyńczyków), powinno się wstydzić, że w ogóle czegoś żąda.
The_D
Użytkownik
#50 - Wysłana: 31 Mar 2011 00:51:58
Eviva:
A jeśli nie, to czemu z naszych groszy mają im wypłacać jakieś odszkodowania... które w dodatku już raz zostały wypłacone?

Jak się żyje korzysta z kradzionego to trzeba oddać, nawet jeżeli się nabyło w dobrej wierze - takie są ogólne zasady prawa i ideologia.

Tylko, że po tych wszystkich zawieruchach, przesuwaniu granic itd, które przetoczyły się przez Europę gruba kreska to IMHO jedyne wejście ze względów praktycznych.

BTW, jak już pisałem wcześniej, blok którym mieszkam stoi na ziemi odebranej Dekretem Bieruta, i z tego co się orientuję toczy się o niego sprawa w sądzie.
NumberOne
Użytkownik
#51 - Wysłana: 31 Mar 2011 07:02:36 - Edytowany przez: NumberOne
The_D:
Jak się żyje korzysta z kradzionego to trzeba oddać, nawet jeżeli się nabyło w dobrej wierze - takie są ogólne zasady prawa i ideologia.

Które mają obowiązywać nas, ale już nie Żydów. Zresztą jak Żydzi chcą, to niech sobie prywatnie dochodzą - na dokładnie tych samych zasadach, jak jacykolwiek spadkobiercy zawłaszczonych majątków. Im jednak to przecież nie wystarcza, chcą być potraktowani wyjątkowo. Na jakich - pytam się - podstawach?

Wypowiedzi takie jak te dokonywane przez Światowy Kongres Żydów (post Evivy), czy stwierdzenie (chyba prawdziwe) Pereza, że Żydzi odnoszą znakomity sukces wykupując m.in. Polskę, są skandaliczne. Gdyby nie Holocaust i położenie Izraela połowa państw przy tym co Żydzi wyczyniają i wygadują dawno zerwałaby z nimi stosunki, albo przynajmniej wygarnęła w odpowiedzi, że by się ze wstydu spalili.

Jednocześnie strasznie się oburzają na określenie "Przedsiębiorstwo Holocaust", dziwią i rozpaczają, że nikt ich nie lubi. Sami sobie są winni, ale tego nie można powiedzieć. Ludzie mają tego dość, rośnie tajony antysemityzm, a Ci mają nowe powody by straszyć nazistami i czynić z siebie naród prześladowany.

Przy tym wszystkim zauważmy, że poza przemysłowym wyrazem mordu na Żydach i olbrzymią skalą w krótkim czasie, nie oni jedni doznali w historii rasistowskich prześladowań. Wbrew temu, że kiedy myślimy o ludobójstwie automatycznie staje nam przed oczami obraz Holocaustu, podobne zjawiska miały miejsce po wielekroć.

Przy okazji - całkiem ciekawa seria dokumentalna (3 części):
http://video.google.com/videoplay?docid=-624151317 9213272889#
mozg_kl2
Użytkownik
#52 - Wysłana: 31 Mar 2011 09:02:40
FederacyjneMSZ:
mozg_kl2: ZjednoczonegoPoS czy tam jak on się nazywa.
wiem, to jest za ciężkie dla Twojego umysłu by to pojąć, rozumiem..

Mam ciekawsze rzeczy do pojmowania niż ksywki jakiegos rasistowskiego antysemickiego pieniaczka.

FederacyjneMSZ:
Słuchaj donieś na mnie, że mam Mein Kampf (z wydawnictwa Monachijskiego) , dzieła Karla Haushofera NA ścianie wisi Krzyż Celtycki.

To co masz w domu mało mnie obchodzi. Odnosze się tylko do Twoich poglądów które wygłaszasz na forum publicznym. Są one antysemickie i rasistowskie. Swoją drogą stoją w sprzeczności z ideałami Federacji, którą tak lubisz.

FederacyjneMSZ:
co miesiąc udaje się na pielgrzymke do Sobtóki na szczyt Ślęży gdzie oddaje hołd naszym słowiańskim bogom

Możesz się moglic nawet do talerza spagetti. To już Twoja sprawa. Szkoda tych bogów, że mają takiego idiotę wsród swoich wyznawców.

FederacyjneMSZ:
Żydzi zaprezentowali postawe ANTYPOLSKĄ, a to wymaga natychmiastowego potępienia. Ich przedstawiciele działają na szkode państwa polskiego.

Roooozuuumiem. Czyli teraz jeśli przedstawiciel jakiejś naci zaprezentują postawe antypolska to należy eksterminować całą jego nację? Ciekawa koncepcja, ale czego spodziewac się od trolla.

FederacyjneMSZ:
Rozumiem, że Twoi rodzice , którzy dzielnie wspierali Polskie NKWD nauczyli cie jak donosić. Jestem pod wrażeniem.

Po pierwsze gdy istniało NKWD moich rodziców nie było na świecie. Po drugie rozumiem, że brak CI argumentów więc dowalasz się do moich rodziców załosne. Udowodnia tylko, ze jesteś nie dojrzały emocjonalnie.

FederacyjneMSZ:
Jesteś jak taki wytresowany "nowy, obywatel świata"

Wole być nowym obywatelem świata niż zaściankowych rasistowskim polaczkiem.
The_D
Użytkownik
#53 - Wysłana: 31 Mar 2011 16:15:26 - Edytowany przez: The_D
NumberOne:
Im jednak to przecież nie wystarcza, chcą być potraktowani wyjątkowo.

To chyba jednak zbyt daleko idący wniosek - z tego co wiem, projekt ustawy reprywatyzacyjnej od którego wszystko się zaczęło nie rozróżniał poszkodowanych według pochodzenia. Z kolei lobby Żydowskie jest chyba najgłośniejsze, a przynajmniej najwięcej widać go w prasie.
Aczkolwiek myślę, że z bojkotu, nawet jeżeli ktoś weźmie go na serio wyjdzie pic na wodę. Turystyka żydowska w Polsce nie jest jakąś wielką gałęzią gospodarki, a jeżeli chodzi im o pieniądze pompowane w gospodarkę przez inwestycje to inwestorzy (żydowscy i nie) robią to dal zysku, a nie ideologii raczej z przyczyn ideologicznych z owych zysków nie zrezygnują.
Slovaak
Użytkownik
#54 - Wysłana: 31 Mar 2011 16:38:48 - Edytowany przez: Slovaak
Eviva
Użytkownik
#55 - Wysłana: 31 Mar 2011 17:41:41
Slovaak:
Dla zwykłych ludzi do 10 lat więzienia.

Niestety, jest to bardzo powszechne: nieważne, co robisz, ważne, kim jesteś. Im jesteś osobą mniej ważną, tym surowiej możesz zostać ukarany. Przypominam, ze pewna emerytka, za "oszukanie fiskusa" na sumę kilku czy kilkunastu groszy polskich dostała 300 zł grzywny.
The_D
Użytkownik
#56 - Wysłana: 31 Mar 2011 18:31:29
Slovaak:
Dla zwykłych ludzi do 10 lat więzienia.

Właściciel firmy obracającej milionami złotych to chyba jednak nie jest taki "zwykły człowiek". Inna sprawa, że gość z FOŚ pewnie lepiej się zabezpieczył - nikt nie wie gdzie zniknęły pieniądze to i ciężko poważniejsze zarzuty postawić.
IDIC
Użytkownik
#57 - Wysłana: 31 Mar 2011 22:39:13
NumberOne:
Tylko osobiście można sobie być idealistą; trochę gorzej to wygląda, jeśli kwestia dotyczy poziomu narodowego (państwowego). Bo wtedy Twój głos decyduje też o życiu innych

demokracja ... c'est la vie
głos większości decyduje o losach całości
gdyby mój osobisty pogląd wpisywał się w opinię większości, to jak najbardziej miałby prawo do stanowienia rzeczywistości
nawet gdyby był idealistyczny
sytuacja oczywiście czysto hipotetyczna

NumberOne:
Idealizm wielu obywateli, to o mało Niemców, Francuzów i Włochów nie sprzedał swego czasu komunistom, a razem z nimi całej Europy.

polemizowałabym, czy byli to faktycznie komuniści

NumberOne:
Na poziomie międzynarodowym nikt nie przejawia tego rodzaju sentymentów, zresztą najczęściej tego typu działania (żądanie zadośćuczynienia) są wynikiem setek czynników i/lub myślących jedynie o własnym interesie jednostek, które razem stanowią siłę. Natomiast bywa, że wmawia się ludziom konieczność uwzględniania sentymentów na tym poziomie - coś się należy, tak wypada, oddajmy mienie ofiarom itd.

roszczenie otrzymania rekompensaty za utraconą własność nie stanowi IMO przejawu sentymentalizmu
wprost przeciwnie - jest to działanie na wskroś racjonalne
i nie, nie chodzi to o, że "wypada" oddać mienie "ofiarom"
chodzi o rekompensatę dla tych, którzy utracili swoją wlasność
NumberOne
Użytkownik
#58 - Wysłana: 31 Mar 2011 23:23:35 - Edytowany przez: NumberOne
IDIC:
demokracja ... c'est la vie
głos większości decyduje o losach całości
gdyby mój osobisty pogląd wpisywał się w opinię większości, to jak najbardziej miałby prawo do stanowienia rzeczywistości
nawet gdyby był idealistyczny

Chcesz powiedzieć, że gdybyś swego czasu należała do większości popierającej Hitlera, to ja miałbym - w imię jakichś papierowych zasad demokracji - z pokorą przyjąć ten wybór większości?

Z dnia na dzień idealizm wydaje mi się coraz bardziej niebezpieczny. Demokracja, to nie jakaś idea, lecz rzeczywiście, tu i teraz, działający system. Zgodnie ze słowami Churchilla: indeed, it has been said that democracy is the worst form of government except all those other forms that have been tried from time to time, demokracja to bardziej tylko tyle, niż aż tyle. Wydaje się, że o tym zapominasz.

IDIC:
polemizowałabym, czy byli to faktycznie komuniści

Oczywiście, że byli. Niepoprawni idealiści lewicowi. To, że część z nich to była zwykła anarchizująca hołota, czy zblazowane studenciaki niczego nie zmienia. To tylko inna odmiana przyjmowania i promowania zasad, których konsekwencji się w żadnej mierze nie pojmuje. Oni wszyscy bardzo kochali ZSRR.

IDIC:
wprost przeciwnie - jest to działanie na wskroś racjonalne

Racjonalne byłoby domagać się rekompensat od dwóch agresorów: Rosji i Niemiec. Niestety było i jest to prawnie i praktycznie niemożliwe. Nie ma to nic wspólnego z racjonalizmem - wręcz przeciwnie. To warta uwagi porażka racjonalizmu (w postaci prawa), który nie potrafi oddać złożoności świata i oddać sprawiedliwości agresorom i ofiarom.

To my musimy tej sprawiedliwości względem naszych obywateli pilnować, a nie śpiewać, jak sobie Izrael zażyczy. Żydzi zrobią wszystko, by po prostu wyciągnąć pieniądze, mają gdzieś złożoność sytuacji; co zresztą jest to do pewnego stopnia zrozumiałe. Tak czy owak - obecnie mają takie same prawo w kwestiach rekompensat, jak obywatele polscy. Nie ma żadnych podstaw, by przyznawać im inne.
NumberOne
Użytkownik
#59 - Wysłana: 31 Mar 2011 23:48:19 - Edytowany przez: NumberOne
The_D:
To chyba jednak zbyt daleko idący wniosek - z tego co wiem, projekt ustawy reprywatyzacyjnej od którego wszystko się zaczęło nie rozróżniał poszkodowanych według pochodzenia.

I tak też powinno być.

The_D:
Z kolei lobby Żydowskie jest chyba najgłośniejsze, a przynajmniej najwięcej widać go w prasie.

Lobby Żydowskie zawsze jest najgłośniejsze i z niczym się nie liczy. Często wręcz oczernia na arenie międzynarodowej narody, czy osoby, które w swoim ograniczonym mniemaniu postrzega jako wrogów. Trzeba się temu stanowczo przeciwstawiać .

Istnieje obawa, że takie np. SLD, zaraz gotowe by było specjalną kategorię w reprywatyzacji przeznaczyć dla Żydów (kosztem innych spadkobierców), z jakimś pewnie dodatkowym bonusem. GW napisze specjalne artykuliki tłumacząc swoim wyznawcom, że tak wypada, że takie są zasady, że mamy krew na rękach itd. Takie mącenie rzeczywistości, wmawianie ludziom fałszywej perspektywy, nie raz się już w Polsce zdarzało.

O to właśnie chodzi. Sami sobie budują wizerunek "Przedsiębiorstwa Holocaust". Bo, że lobby żydowskie ma z tym związki nie ulega żadnej wątpliwości. Gdybym miał wygłaszać teorie spiskowe, to bym się zastanawiał wręcz, czy np. publikacje Grosa nie mają z tego typu inicjatywami związków (jeśli chodzi o momenty publikacji). To się tylko z pozoru wydaje niemożliwe, ale w takim zakresie prowadzi się współcześnie lobbowanie i kampanie społeczne, a Żydzi są w tym mistrzami. Świat nie wygląda tak samo jak 100 lat temu.

Sam termin "Przedsiębiorstwo Holocaust" ukuli zresztą sami Żydzie ze środowisk, które bardzo krytycznie patrzą na tego typu działania (jak i na na poły faszystowskie filozofie panujące w Izraelu w kontekstach odniesień do ludów sąsiednich, roli narodu wybranego i jego uświęconych ziem).

The_D:
Aczkolwiek myślę, że z bojkotu, nawet jeżeli ktoś weźmie go na serio wyjdzie pic na wodę. Turystyka żydowska w Polsce nie jest jakąś wielką gałęzią gospodarki, a jeżeli chodzi im o pieniądze pompowane w gospodarkę przez inwestycje to inwestorzy (żydowscy i nie) robią to dal zysku, a nie ideologii raczej z przyczyn ideologicznych z owych zysków nie zrezygnują.

Zgoda. Mi jednak nie chodzi o zagrożenie finansowe w tym konkretnym przypadku, ani w ogóle o zagrożenie finansowe. Chodzi mi o sam fakt tego typu wypowiedzi. To naprawdę nie jest nic wyjątkowego ze strony Żydów. Co i rusz ktoś wygłosi tego typu wypowiedź, a później inni jakoby ją tonują. Uważam po prostu, że to symptom. Wiele środowisk żydowskich jest po prostu chorobliwych i należy mieć to na uwadze, być ostrożnym i nie bać się słowa "nie". Niech sobie gadają o antysemityzmie.
The_D
Użytkownik
#60 - Wysłana: 31 Mar 2011 23:53:51
NumberOne:
Oczywiście, że byli. Niepoprawni idealiści lewicowi.

Zdaje się, że IDIC chodziło nie o oddających a tym którym miano oddawać.
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  ...  118  119  120  121  122  »» 
USS Phoenix forum / Różności / Opad szczęki - polityka

Temat został zamknięty. Nie możesz tutaj odpowiadać.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!