USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / Opad szczęki - Phase II
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  7  ...  35  36  37  »» 
Autor Wiadomość
RaulC
Użytkownik
#121 - Wysłana: 17 Kwi 2011 16:51:11
Odpowiedz 
Elaan

Gdybyśmy mogli stać się Wolkanami nie potrzebna by była inwigilacja. Co do wykorzystania władzy. Teraz też ją wykorzyskują. Nie wiem co gorsze. Nie da się stworzyć idealnego systemu bezpieczeństwa, bo to leży w umysłach i naturze ludzi. Silniejszy wykorzystuje słabszych, bogaty - biednych, wojsko - cywili. Nie da się tego zmienić w jednej chwili. Jedynym sposobem jest wielopoziomowa kontrola. Nie można doprowadzić do tego by mała grupka miał dostęp do wszystkich informacji. Informacje tego typu powinny być dostępne jedynie cząstkowo dla róznych grup. Dla przykładu ta inwigilacja. Nie można by było sprawdzać gdzie ktoś jest w każdym momencie i z kim w nieograniczony sposób. Można by było sprawdzić kto był w konkretnym miejscu w konkretnej chwili lub w konkretnym przedziale czasowym. Informacje takie byłyby dostępne nie osobowo, ale miejscowo a to różnica.
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#122 - Wysłana: 17 Kwi 2011 17:12:24
Odpowiedz 
RaulC

Problem polega na tym, że "terroryzm" jest wytworem elit. dzięki niemu jest pełna legitymacja dla wprowadzania wszelkiego typu rodzajów kontroli.

Społeczeńśtwo , które w imie "bezpieczeńśtwa" świadomie ograniczają swoją wolnośc nie sa godni jej posiadać
Elaan
Użytkownik
#123 - Wysłana: 17 Kwi 2011 17:37:20
Odpowiedz 
RaulC

Problem nadużyć władzy wobec społeczeństwa w ogóle oraz wobec tworzących go jednostek jest , niestety , tyleż odwieczny co nieunikniony . Wielopoziomowa kontrola i cząstkowa dostępność informacji mogą jedynie ograniczyć jego dolegliwość wobec nas , obywateli , do granic , które jesteśmy w stanie zaakceptować dla dobra wspólnego .

FederacyjneMSZ:
Społeczeństwa , które w imie "bezpieczeństwa" świadomie ograniczają swoją wolność nie są godne jej posiadać

Nie mogę się z Tobą zgodzić . Czasy Sarmatyzmu w Rzeczypospolitej stanowią przykład jak dążenie do całkowitej wolności i niezależności obywateli wobec państwa , przeradza się , a raczej wyradza , w anarchię i bezrząd , w całkowity brak odpowiedzialności za losy kraju .
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#124 - Wysłana: 17 Kwi 2011 17:40:11 - Edytowany przez: FederacyjneMSZ
Odpowiedz 
Elaan

Problem polega na tym, że władza przejmuje coraz to wieksze apskety. Tu nie chodzi o bezgraniczna wolność.

Cały czas pernamentna kontrola. W imie czego?

Był projekt aby noworodki dostały już dowody. A nowe dowody zawieraja chipa , w który ebdzie mizna wpisac wszystko. Po co to jest tworzone?
Eviva
Użytkownik
#125 - Wysłana: 17 Kwi 2011 17:44:45
Odpowiedz 
FederacyjneMSZ

Zachipować noworodka jak pieska - co za kusząca perspektywa. A potem wyprowadzać na smyczy pod drzewko
Elaan
Użytkownik
#126 - Wysłana: 17 Kwi 2011 17:47:27
Odpowiedz 
FederacyjneMSZ:
Cały czas pernamentna kontrola. W imie czego?

Jak mawiał Klucznik Gerwazy : PRO PUBLICO BONO .
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#127 - Wysłana: 17 Kwi 2011 18:17:28 - Edytowany przez: FederacyjneMSZ
Odpowiedz 
Elaan

Elaan:
PRO PUBLICO BONO

czyzby na pewno dla dobra społeczeństwa, czy dla dobra aparatu państwowego, który bedzie miał niepokornych w zasiegu jednego komputera. ??

rozumiem, że zgadzasz sie na role Bydła. (krówki juz maja oznaczenia i paszporty)

W Auschwitz tez każdy miał wytatuowany numer. Dla bezpieczeństwa. Pro publico bono, by rozróznic ludzi od pod ludzi

Tępimy nazizm, a sami elity stosuja te same narzedzia i wszyscy zadowoleni.

http://wpolityce.pl/view/10506/Magdalena_Sroda_pog ardliwie_o_kobietach_w_ciazy__ktore_korzystaja_ze_ zwolnien_lekarskich___Wakacje_na_koszt_panstwa_.ht ml

od kiedy pani doktor Śorda jest profesorem?
ortkaj
Użytkownik
#128 - Wysłana: 17 Kwi 2011 18:24:20 - Edytowany przez: ortkaj
Odpowiedz 
FederacyjneMSZ
Od kiedy UW nadał tytuł jej profesora uczelnianego
http://www.filozofia.uw.edu.pl/pracownicy/pracowni cy-naukowi/
Eviva
Użytkownik
#129 - Wysłana: 17 Kwi 2011 18:25:20
Odpowiedz 
Elaan:
Jak mawiał Klucznik Gerwazy : PRO PUBLICO BONO .

Takl, tylko że w ten sposób można usprawiedliwić wszystko. Orwell tez coś takiego opisywał i tez to było PRO PUBLICO BONO. Pod tym hasłem tez palono na stosie, wbijano na pal, pojono płynnym ołowiem, rozdzierano końmi (w chwilach historycznie uzasadnionych używając do tego poczwórnych zaprzęgów)... Pewna kontrola jest konieczna, ale nadgorliwość w tej sprawie to gorsze niz faszyzm.
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#130 - Wysłana: 17 Kwi 2011 18:26:25 - Edytowany przez: FederacyjneMSZ
Odpowiedz 
ortkaj

ale to jest stanowisko a nie tytuł naukowy
Tak jak "porfesor" Bartoszewski, który nie ma matury.

Tytuł profesora o ile pamietam przyznaje Prezydent a nie uczelnia
Elaan
Użytkownik
#131 - Wysłana: 17 Kwi 2011 18:29:22
Odpowiedz 
Eviva

PRO PUBLICO BONO. - to miała być ironia , ale zapomniałam dodać emotikon .....
ortkaj
Użytkownik
#132 - Wysłana: 17 Kwi 2011 18:33:17 - Edytowany przez: ortkaj
Odpowiedz 
FederacyjneMSZ
Wiesz, chyba zrobiła habilitację i "siłą medialna i wdziękiem osobistym" dostała tę profesurę (chociażna cytowanej stronie jest mnóstwo doktorów habilitowanych, którzy są tylko adiunktami). Jak dostała ten tytuł to może go używać, chociaż prawidłowo by było prof.nadzw.UW w odróżnieniu od prof.nadzw. czy prof. zw. (tak zwanego belwederskiego)
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#133 - Wysłana: 17 Kwi 2011 18:40:22 - Edytowany przez: FederacyjneMSZ
Odpowiedz 
ortkaj

Profesor jako stanowisko

Profesor nadzwyczajny, Profesor Zwyczajny,( do 1990 roku oba były belwederskie) Profesor wizytujące

A sam Profesor to tytuł naukowy, który Pani doktor Środa posługuje się gdy nie jest na swojej uczelni

ortkaj:
Jak dostała ten tytuł to może go używać

nie tytuł tylko stanowisko
Madame Picard
Moderator
#134 - Wysłana: 17 Kwi 2011 18:50:07 - Edytowany przez: Madame Picard
Odpowiedz 
ortkaj:
Wiesz, chyba zrobiła habilitację i "siłą medialna i wdziękiem osobistym" dostała tę profesurę (chociażna cytowanej stronie jest mnóstwo doktorów habilitowanych, którzy są tylko adiunktami).

Na stanowisko profesora powołuje doktora habilitowanego senat uczelni nie na podstawie ładnych oczu, tylko na podstawie dorobku i osiągnięć. To dość powszechna praktyka, że po habilitacji zostaje się profesorem uczelnianym. Prawidłowy zapis tytułu to wówczas: dr hab XY, prof. UW, ale grzecznościowo przyjęło się powszechnie w świecie naukowym, że do uczelnianych profesorów zwraca się "panie profesorze", choć obowiązku takiego nie ma.
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#135 - Wysłana: 17 Kwi 2011 18:51:23 - Edytowany przez: FederacyjneMSZ
Odpowiedz 
Madame Picard

Madame Picard:
ale grzecznościowo przyjęło się powszechnie w świecie naukowym, że do uczelnianych profesorów zwraca się "panie profesorze", choć obowiązku takiego nie ma

równiez w publikacjach prasowych?

Pisząc w gazecie prof. Magdalena środa nie mijamy się z prawdą?

w wojsku nazywało się to uposażenie wzgledem stanowiska. Czyli porucznik mógł być na stanowsiku kapitana (pobierać żołd jak kapitan), będać w stopniu porucznika, ale nadal zwracali sie do niego Panie Poruczniku.
ortkaj
Użytkownik
#136 - Wysłana: 17 Kwi 2011 18:59:01
Odpowiedz 
Madame Picard:
grzecznościowo przyjęło się powszechnie

to podobnie jak "panie profesorze" w szkole ponadgimnazjalnej (choć istnieje teraz tytuł honorowy - profesor oświaty, a przed 1981 był to stopień dosyć powszechny w hierarchii stopni nauczycielskich)
Eviva
Użytkownik
#137 - Wysłana: 17 Kwi 2011 19:34:08
Odpowiedz 
ortkaj
Madame Picard

Grzecznościowo to do mnie czasem mówią "pani doktor" i muszę tłumaczyć, ze nie jestem lekarzem... to dopiero wkurzające.
ortkaj
Użytkownik
#138 - Wysłana: 17 Kwi 2011 19:38:27
Odpowiedz 
Eviva

Eviva:
muszę tłumaczyć, ze nie jestem

Spora grupa nie ma takiego imperatywu wewnętrznego
Eviva
Użytkownik
#139 - Wysłana: 17 Kwi 2011 19:40:30
Odpowiedz 
ortkaj

Mnie to krepuje, bo nie lubię przyznawania ludziom tytułów, których nie mają. Innym, czy mnie, obojętne.
Madame Picard
Moderator
#140 - Wysłana: 17 Kwi 2011 19:54:01
Odpowiedz 
ortkaj:
to podobnie jak "panie profesorze" w szkole ponadgimnazjalnej

No niezupełnie. Profesorowie uczelniani naprawdę są profesorami, tylko... uczelnianymi. W każdym razie zwracanie się do nich w ten sposób jest powszechne. Z zapisem dr hab., prof. UW spotkałam się tylko w oficjalnych dokumentach.

Eviva:
Grzecznościowo to do mnie czasem mówią "pani doktor"

Studenci, którzy przychodzą na uczelnię tuŻ po liceum mają manię zwracania się do wszystkich "panie profesorze". Trzeba ich uświadamiać, kto profesor, kto doktor, a kto tylko magister
Seybr
Użytkownik
#141 - Wysłana: 18 Kwi 2011 16:04:18
Odpowiedz 
Madame Picard:
No niezupełnie. Profesorowie uczelniani naprawdę są profesorami, tylko... uczelnianymi. W każdym razie zwracanie się do nich w ten sposób jest powszechne. Z zapisem dr hab., prof. UW spotkałam się tylko w oficjalnych dokumentach.

Wiesz mnie to dziwiło, byle belfer z mgr każe sowie wołać panie prof. Mój znajomy ma doktora przed nazwiskiem. Z pasji uczy w szkole średniej, oraz wykłada na studiach. Normalnie żyje i pracuje w firmie, parę godz. w tyg. poświęca nauce. W szkole średniej każe sobie mówić panie dr.. Uświadamia uczniów, że reszta belfrów to magistry i nie należy im się per profesor.
Twierdzi też, społeczeństwo nauczycieli jest zepsute, co w szkołach się dzieje. Jakie zmowy robią przeciwko uczniom. Ty tego upir... będzie chodził na korki, ty albo tego....
Madame Picard
Moderator
#142 - Wysłana: 18 Kwi 2011 16:09:51
Odpowiedz 
Seybr:
yle belfer z mgr każe sowie wołać panie prof.

Nie widzę problemu, to kwestia zwyczaju. Tak samo jak to, że do lekarza mówi się "panie doktorze", mimo że zwykle jest tylko lek. med.
Seybr
Użytkownik
#143 - Wysłana: 18 Kwi 2011 19:06:43 - Edytowany przez: Seybr
Odpowiedz 
Madame Picard:
Nie widzę problemu, to kwestia zwyczaju.

Głupiego zwyczaju.

Madame Picard:
Tak samo jak to, że do lekarza mówi się "panie doktorze", mimo że zwykle jest tylko lek. med.

Jak ma być, panie lekarzu ?

Nie popieram takich poczynań, ale i rozumiem dla czego to zrobili.

http://www.konflikty.wp.pl/kat,1020349,title,Zolni erze-znecali-sie-nad-niewinnym-mezczyzna,wid,13331 496,wiadomosc.html

Wielu z nich udawało takich poszkodowanych, przed tym zabijali i znęcali się nad nas sojusznikami NATO. Przesłuchanie żołnierza, a jak nie chce gadać to trzeba jemu spuścić lanie by gadał.
Ale nie rozumiem bicia cywilów. Choć jak taki mierzy kałachem to się nie waham i kula w łeb. To co wychodzi z Iraku to jest pikuś. Czy mówiono kiedyś o tym, jak nasi chłopcy zwiali z pola bitwy bo bali się odbić hiszpanów ? Nie nie było mowy, połowa tamtych nie wróciła do domu, ciała gdzieś zostały na pustyni.

Żołnierze zostali zamordowani

Pismaki mylą pojęcia. Zostali zabici, zamordowany może być cywil. Wolak ginie na polu walki. Każdy klingon o tym wie.

Politycy każą zabijać, a jak coś idzie nie tak to wszystko zwalają na żołnierzy. Wielu naszych boi się jechać nie dla tego bo jest niebezpiecznie, ale dla tego jak będą się bronić i kogoś zabiją mogą pójść siedzieć. Tam nie ma możliwości by nie gineli cywile. Ja bym wycofał wojska z Iraku i Afganistanu, lali się tam od wieków i będą lać, oni mają to w genach.
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#144 - Wysłana: 18 Kwi 2011 19:43:37 - Edytowany przez: FederacyjneMSZ
Odpowiedz 
Seybr

Seybr:
Ja bym wycofał wojska z Iraku i Afganistanu, lali się tam od wieków i będą lać, oni mają to w genach.

My też mamy w genach ulełość wobec sojuszników. Nie szkoda mi tych żołnierzy. To nie ansza wojna. Siły NATO w Iraku i Afganistanie to najemicy, którzy sa dla kasy. Proste.
Eviva
Użytkownik
#145 - Wysłana: 18 Kwi 2011 19:52:31
Odpowiedz 
FederacyjneMSZ:
Siły NATO w Iraku i Afganistanie to najemicy, którzy sa dla kasy.

Właśnie. A taki już los najemnika, ze czasem zginie. Nic na to nie poradzimy. Owszem, zal, bo każdego żal, ale nie widzę podstaw do ogłaszania żałoby narodowej.
Elaan
Użytkownik
#146 - Wysłana: 18 Kwi 2011 21:14:50
Odpowiedz 
FederacyjneMSZ:
My też mamy w genach ulełość wobec sojuszników.

To nie geny , to skarlałość narodowej duszy .

" Mało wiemy o tobie, coś na Turka chadzał,
Węgra królem obierał i tratował Szweda,
Ale patrzył i tego, by obrana władza
Nie zabrała ci czasem, czegoś sam jej nie dał.

A nie dałeś jej prawa by ci grozić drewnem
Bo przed Bogiem za posła nie chcesz Jezuity,
By na takie cię pola mogła słać bitewne,
Gdzie krew i rany - twoje, a cudze profity.

A my, co rusz, to przed kimś
Kolejnym - na kolanach;
Dalekośmy odeszli
Od siły Waszmość Pana.
Po wciąż to nowych dworach
Pętamy się nie w porę;
Kochamy się w honorach,
Nie znamy się z honorem.
"
TSan
Użytkownik
#147 - Wysłana: 19 Kwi 2011 16:46:23
Odpowiedz 
http://kwejk.pl/obrazek/50661/skandaliczne,warunki ,w,betlejem.html

Wiem, że to tylko fotomontaż, ale czy nie sądzicie, że to mogłoby być realne w dzisiejszych czasach?
Eviva
Użytkownik
#148 - Wysłana: 20 Kwi 2011 17:50:06
Odpowiedz 
I kto powiedział, że kobiety nie są równe mężczyznom i nie mogą dokonać wszystkiego tego, co oni?

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/16-latka-oskarzona -o-zgwalcenie-17-latka,1,4247633,wiadomosc.html
Elaan
Użytkownik
#149 - Wysłana: 20 Kwi 2011 20:58:01
Odpowiedz 
Eviva:
I kto powiedział, że kobiety nie są równe mężczyznom i nie mogą dokonać wszystkiego tego, co oni?

O tempora ! O mores !

Poza tym wątpię , by feministki walczyły o równouprawnienie w tej właśnie kwestii .
Eviva
Użytkownik
#150 - Wysłana: 20 Kwi 2011 21:10:47
Odpowiedz 
Elaan

Jak stwierdził niezapomniany porucznik Borewicz "One wszystkie były brzydkie, a co najmniej niezgrabne."
Więc kto wie
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  7  ...  35  36  37  »» 
USS Phoenix forum / Różności / Opad szczęki - Phase II

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!