USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / Opad szczęki - Phase II
 Strona:  ««  1  2  3  ...  31  32  33  34  35  36  37  »» 
Autor Wiadomość
MarcinK
Użytkownik
#961 - Wysłana: 10 Maj 2014 07:10:37
Odpowiedz 
Mav:
który wszedł do finału Eurowizji, został uznany za seksistowski. Natomiast baba z brodą jest super...

Nie o taką Austrię walczyłem.
A.Hilter

Teraz na poważniej (co nie znaczy na poważnie) skoro chłop może wyglądać tak:

To baba (forma żeńska słowa Chłop drogi Q__ ) może mieć brodę, to się nazywa równouprawnienie.

BTW. My Słowianie też najwyższych lotów nie są...
Seybr
Użytkownik
#962 - Wysłana: 10 Maj 2014 08:13:14
Odpowiedz 
Kolega pracuje w Austrii. Koleżanka z pracy oburzyła się, no jak można pokazywać tak "cycki". Szybko ją sprowadził na ziemię. Bo nasze dziewczyny w przeciwieństwie do waszych mają co pokazać, mają urodę. Nie musimy szukać jakiejś hybrydy, bo ni to facet, ni kobieta. Dalej użył lekko innych słów co mysli na temat jego, ja się z nimi zgadzam. Powiedział jej też jeden tekst. Jakoś na plaży ludzie się nie oburzają na widok kobiety w bikini.

Takie stany rzeczy nie powinny być propagowane w Europie. Człowiekowi przez dobrobyt w tyłku się przewraca. Lepiej zwalić przyczepić się o seksizm. Nie warto słuchać się w tekst i podtekst. Lepiej promować obiekt, który robi z siebie to coś. Promowanie homoseksualizmu, gej jest ok. Para gejów będzie lepsza jako rodzic niż normalne małżeństwo. Nigdy się z tym nie zgodzę i będę o tym pisał. Facet przekroczył normy społeczne, ale wielu w Austrii tego nie widzi. Też by mi wypaliło oczy na widok mało atrakcyjnych kobiet.

Kiedyś czytałem o tej małpie. Co za małpa ;].
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#963 - Wysłana: 10 Maj 2014 11:35:57 - Edytowany przez: FederacyjneMSZ
Odpowiedz 
Seybr

Ale Austriacy własnie z tego słyną. Z takich artystów (niedoszłych malarzy, piosenkarzy). Pierwszy przykład - Falco. Jeden z moich ulubionych wykonawców. On też odleciał i to zarówno artystycznie jak i życiowo.

Poczekamy jeszcze na biografie człowieka z Amstetten.

Austriacy własnie tacy są. W końcu 70% to Katolicy. A to zobowiązuje..
MarcinK
Użytkownik
#964 - Wysłana: 10 Maj 2014 11:41:05
Odpowiedz 
FederacyjneMSZ:
końcu 70% to Katolicy. A to zobowiązuje..

Do dyskryminowania homoseksualistów i wszelakich innych odchyłów. A tu mamy babę z brodą!
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#965 - Wysłana: 10 Maj 2014 11:49:32
Odpowiedz 
MarcinK

Przecież Eurowizje wygrał też transwestyta o ile pamiętam..

http://www.youtube.com/watch?v=Fv83u7-mNWQ
MarcinK
Użytkownik
#966 - Wysłana: 10 Maj 2014 11:54:57
Odpowiedz 
FederacyjneMSZ:
Przecież Eurowizje wygrał też transwestyta o ile pamiętam..

Przeca wiem. Ty napisałeś że bycie katolikiem zobowiązujące, a ja dopisałem że zobowiązujące do niechęci wobec takich dewiacji.
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#967 - Wysłana: 10 Maj 2014 12:14:35 - Edytowany przez: FederacyjneMSZ
Odpowiedz 
MarcinK

W sumie..

Wczoraj był dzień zwycięstwa. Dzisiaj Austriacy sobie to odbiją

Za 1918 i 1945

Jeżeli to coś brodatego wygra to można uznać, ze nasza cywilizacja stoczyła się totalnie. Zamerykanizowała.
Q__
Moderator
#968 - Wysłana: 10 Maj 2014 13:30:47 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Seybr

Seybr:
Takie stany rzeczy nie powinny być propagowane w Europie. Człowiekowi przez dobrobyt w tyłku się przewraca. Lepiej zwalić przyczepić się o seksizm. Nie warto słuchać się w tekst i podtekst. Lepiej promować obiekt, który robi z siebie to coś. Promowanie homoseksualizmu, gej jest ok. Para gejów będzie lepsza jako rodzic niż normalne małżeństwo. Nigdy się z tym nie zgodzę i będę o tym pisał.

Sama wypowiedź może i standardów JESZCZE nie narusza - choć niekoniecznie się z nią zgodzę - ale już poruszanie takich tematów poza stosownym topicem - owszem. Zbierasz sobie na bana miesięcznego.

MarcinK

MarcinK:
dyskryminowania homoseksualistów i wszelakich innych odchyłów

MarcinK:
do niechęci wobec takich dewiacji

Nie wiem czy przedstawiałeś swoje opinie czy wczuwałeś się w skórę "standardowego katolika" (co zresztą może być b. krzywdzącym katolików stereotypem i też dać się odczytać jako obraźliwe), ale gdy zsumujemy to z wcześniejszą babą (choć prosiłem...) zarabiasz na ostrzeżenie.

FederacyjneMSZ

FederacyjneMSZ:
ygrał też transwestyta o ile pamiętam..

Transseksualistka. To różnica.

FederacyjneMSZ:
Jeżeli to coś brodatego wygra to można uznać, ze nasza cywilizacja stoczyła się totalnie. Zamerykanizowała.

Po pierwsze: o ludziach nie piszemy na tym forum "to coś". Po drugie widzę refleksje polityczne poza stosownym topicem. Ostrzeżenie. Tzw. ostatnie, bo recydywę tu mamy.

ps. Topic - do odwołania - zamykam.
MarcinK
Użytkownik
#969 - Wysłana: 23 Maj 2014 17:36:16
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#970 - Wysłana: 28 Maj 2014 18:44:49
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
Ciekawe nie powiem. Nawet zaproszenia do wojny nie przyjęli.

Cóż... Z drugiej strony pan, który wobec Polski tak ładnie się zachował aniołkiem nie był:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Hideki_Tōjō
Niemniej... historia jest b. ciekawa i tak jakoś skojarzyła mi się z - bardziej znaną - sympatią Turków do Polski i Polaków (datującą się - jak wiadomo - od... wiedeńskiej klęski Imperium Osmańskiego).
Seybr
Użytkownik
#971 - Wysłana: 28 Maj 2014 19:03:46
Odpowiedz 
Jeżeli chodzi o takie kwiatki. Formalnie wojna pomiędzy Rosją a Japonią trwa do dziś. Nie podpisali żadnego rozejmu.

U Napoleona jak wiadomo nie tylko służyli Polacy. Ci, głównie Francuzi powiedzieli że chcą tak samo pić jak Polacy. Napoleon odpowiedział im. Jak będziecie tak samo walczyć jak oni, w tedy wam pozwolę ;].
Q__
Moderator
#972 - Wysłana: 28 Maj 2014 19:15:11 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Seybr

Seybr:
Jeżeli chodzi o takie kwiatki. Formalnie wojna pomiędzy Rosją a Japonią trwa do dziś. Nie podpisali żadnego rozejmu.

Jak widać liczy się to co de facto, nie to co de iure... Jak zwykle...

Seybr:
Napoleon odpowiedział im. Jak będziecie tak samo walczyć jak oni, w tedy wam pozwolę

I tu trzeba dodać, że - pochodzące właśnie z tamtej epoki - powiedzenie "pijany jak Polak" było początkowo wyrażeniem swoiście pochlebnym, oznaczającym kogoś, kto mimo bycia pod wpływem zachowuje sprawność fizyczną - i względną - przytomność umysłu (względną, bo taki stan pobudzał jednak bitewną odwagę, obniżając poziom strachu):
http://pl.wikipedia.org/wiki/Pijany_jak_Polak
Dopiero z czasem nabrał obecnego, jednoznacznie pejoratywnego znaczenia.

ps. Zdaje się, że gdyby Chekov był naszym rodakiem twierdziłby, że Polacy wynaleźli synthehol już w XIX wieku i nikomu się nie przyznali, i stąd to specyficzne polskie pijaństwo
ortkaj
Użytkownik
#973 - Wysłana: 28 Maj 2014 20:43:15
Odpowiedz 
Q__:
Niemniej... historia jest b. ciekawa i tak jakoś skojarzyła mi się z - bardziej znaną - sympatią Turków do Polski i Polaków (datującą się - jak wiadomo - od... wiedeńskiej klęski Imperium Osmańskiego).

Sympatia owszem ale też silna podbudowa polityczna .....słowa o nieobecnym pośle z Polski nabrały szczególnego znaczenia w okresie rozbiorów, były uznaniem wspólnych wrogów (Austria spór o Bałkany czy Rosja spór o Kaukaz, wpływy nad M. Czarnym, Bałkany itp)...a
Sytuacja polityczna powodowała, ze I RP przestała być konkurentem dla Turcji w XVIII w. to i nic sympatii się pojawiła...
MarcinK
Użytkownik
#974 - Wysłana: 28 Maj 2014 21:08:18
Odpowiedz 
Q__:
powiedzenie "pijany jak Polak" było początkowo wyrażeniem swoiście pochlebnym, oznaczającym kogoś, kto mimo bycia pod wpływem zachowuje sprawność fizyczną - i względną - przytomność umysłu

Chyba straciliśmy tę moc.

Q__:
ps. Zdaje się, że gdyby Chekov był naszym rodakiem twierdziłby, że Polacy wynaleźli synthehol już w XIX wieku i nikomu się nie przyznali, i stąd to specyficzne polskie pijaństwo

Jakby był naszym rodakiem to do końca pierwszego sezonu przejąłby panowanie nad statkiem
Q__
Moderator
#975 - Wysłana: 28 Maj 2014 22:12:43 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
ortkaj

ortkaj:
Sympatia owszem ale też silna podbudowa polityczna

Cóż... W wypadku Japonii również zdecydowały pewnie powiązania sięgające jeszcze wojny rosyjsko-japońskiej z czasów późnocarskich, brak naturalnych antagonizmów i - wspomniane w artykule - wspólne interesy wywiadowcze.

MarcinK

MarcinK:
Jakby był naszym rodakiem to do końca pierwszego sezonu przejąłby panowanie nad statkiem

Ivanovej się nie udało zostać dowódcą mimo jeszcze mocniejszej (i cwańszej - jadąc drugim stereotypem) głowy, to i on by nie zdołał.
Queerbot
Użytkownik
#976 - Wysłana: 29 Maj 2014 13:23:51
Odpowiedz 
MarcinK:
Ciekawe nie powiem.

Ciekawe, ale to jest jednak tylko sprawa terminologii. Może RP wypowiedziała jedną wojnę w XX wieku, ale toczyła kilka, również wytoczyła kilka (jak nazwać sprawę Litwy Środkowej, potem "zimnej wojny" z Litwą i Zaolzia?). Mnie ciekawi jak to wygląda w XXI wieku, np czy Polska wypowiedziała wojnę Irakowi? Domyślam się, że nie, bo dzisiaj wojny się toczy, ale się ich nie wypowiada.

Seybr:
U Napoleona jak wiadomo nie tylko służyli Polacy.

??? Chyba przede wszystkim nie tylko Polacy. Twoja "wypowiedź" jakoś dziwnie sugeruje, że Polacy stanowili trzon armii napoleońskiej. W ogóle o ile moja polska dusza rozpływa się w błogostanie na myśl o mitycznym polskim pośle na dworze sułtana, to te studenckie anegdotki o klawym polskim chlaniu przyprawiają mnie o mdłości. Może i kiedyś Polacy pili dużo i byli bitni, dzięki czemu uchronili swoje państwo od rozbiorów, ale dzisiaj ta alko-bitność kojarzy mi się głównie z tym:

http://www.tvn24.pl/pomorze,42/brutalnie-skopal-ko biete-mamy-sprawce-trafil-na-oddzial-psychiatryczn y,432842.html
Q__
Moderator
#977 - Wysłana: 29 Maj 2014 14:44:30 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Queerbot

Queerbot:
Może i kiedyś Polacy pili dużo i byli bitni, dzięki czemu uchronili swoje państwo od rozbiorów, ale dzisiaj ta alko-bitność kojarzy mi się głównie z tym

Obawiam się, że było to wszystko powiązane w węzeł dość złożony... Kiedy się czyta np. "Pamiętniki" Paska to widać jak owa alkoholowa bitność przejawiała się w życiu codziennym... "Od wzniosłości do śmieszności jeden tylko krok" - rzekł przywołany tu Napoleon. Zdaje się, że równie cienka granica oddziela heroiczną brawurę spod Somosierry i ekscesy linkowanego przez Ciebie typu (gdzieś tam pobrzmiewają jakby i echa "Enemy Within" TOSowego). Można dojść do takich konkluzji, gdy wspomni się z jednej strony przewagi polskiego oręża pod Wiedniem (i nie tylko), a z drugiej zachowanie tych samych panów braci w trakcie sejmików i pomniejszych ceremonii, przez Paska - i nie tylko - bez krępacji opisane. Nie wiem jak pod Wiedniem, ale w czasie sejmików ostro się pilo.

Rzut okiem na sławetne szlacheckie pijaństwo, dość przekrojowy:
http://przezhistorie.pl/index.php?option=com_conte nt&view=article&id=18

Z drugiej strony nie ma się co dziwić legendarnie mocnym głowom polskich żołnierzy Bonapartego. Po tak ostrym "treningu" w warunkach krajowych - vide to co mówi powyższy tekst o przyuczaniu do picia od najmłodszych lat - ilości alkoholu wypijane w trakcie służby w zdyscyplinowanej armii Bonapartego nie mogły ich łatwo zwalić z nóg.
Inna sprawa, że żołnierze byli to wspaniali (o ile wojna czyni kogokolwiek wielkim, jak by wtrącił Yoda), nie wiem czy nie najlepsi w napoleońskiej armii.

Kawałek dyskusji a'propos (słusznie jest tam podkreślane, że picie - nie na umór, z przyczyn oczywistych - przed bitwą było praktyka dość powszechną, we wszelkich armiach wówczas):
http://forum.historia.org.pl/topic/4365-somosierra -i-dokonania-polakow/
I detaliczny opis bitwy:
http://napoleonistyka.atspace.com/battle_somosierr a.htm
Queerbot
Użytkownik
#978 - Wysłana: 31 Maj 2014 13:18:11
Odpowiedz 
Q__:
Obawiam się, że było to wszystko powiązane w węzeł dość złożony...

Najprawdopodobniej było. Rozumiem i nie neguję obecności i roli alkoholu w historii, tyle że uzasadnianie tym dzisiejszego pijaństwa - a nie oszukujmy się, mamy z tym w Polsce wielki problem - budzi mój niesmak.
Dathon
Użytkownik
#979 - Wysłana: 31 Maj 2014 14:37:33
Odpowiedz 
Seybr

Seybr:
przyczepić się o seksizm

Taa. Powiedz Pan, że w popkulturze nie ma seksizma. Tylko najpierw poczytaj. Popacz.

http://dungeonsandcaverns.blogspot.com/2013/04/the -problem-with-women-in-fantasy-art.html
http://www.bbc.com/news/magazine-21033708
http://thehawkeyeinitiative.com/
Q__
Moderator
#980 - Wysłana: 13 Cze 2014 01:33:47
Odpowiedz 
Mav
Użytkownik
#981 - Wysłana: 27 Cze 2014 03:00:01
Odpowiedz 
a

"Europa"
Dathon
Użytkownik
#982 - Wysłana: 27 Cze 2014 05:38:55
Odpowiedz 
Mav

Panie nudzisz Pan jak cholera.

http://pl.memgenerator.pl/mem-image/czyzby-rasizm- pl-ffffff

Mam rada. Nie dla Pana.

Seybr
Użytkownik
#983 - Wysłana: 27 Cze 2014 07:34:19 - Edytowany przez: Seybr
Odpowiedz 
Dathon

Dam radę, obuć się.
Dathon
Użytkownik
#984 - Wysłana: 27 Cze 2014 13:13:05 - Edytowany przez: Dathon
Odpowiedz 
Seybr

Buty mam nosić? Nosze. Tylko panda bosa.
Q__
Moderator
#985 - Wysłana: 27 Cze 2014 13:43:16
Odpowiedz 
Mav
Dathon
Seybr

Wam się chyba wszystkim nudzi...
Seybr
Użytkownik
#986 - Wysłana: 27 Cze 2014 15:14:48
Odpowiedz 
Q__:
Wam się chyba wszystkim nudzi...

Wiesz jak mi się nudzi to zaczynam gotować ;]. Pomijam że jestem kreatywny i zawsze znajdę sobie zajęcie ;].
Q__
Moderator
#987 - Wysłana: 27 Cze 2014 15:16:34
Odpowiedz 
Seybr

Seybr:
Wiesz jak mi się nudzi to zaczynam gotować

To może lepiej zacznij teraz?
Mav
Użytkownik
#988 - Wysłana: 27 Cze 2014 16:09:04 - Edytowany przez: Mav
Odpowiedz 
Dathon:
Panie nudzisz Pan jak cholera.

http://pl.memgenerator.pl/mem-image/czyzby-rasizm- pl-ffffff

Mam rada. Nie dla Pana.

Dathon, nie wiesz na jakim świecie żyjesz. Jesteś bardzo jednostronny. Byłeś w UK? Byłeś w Niemczech? Masz tam znajomych? Ja byłem w paru krajach Europy i mam znajomych obecnie na stałe mieszkających w Niemczech i UK. Rozmawiałem z kolegą, który aktualnie mieszka w Niemczech, a pracuje w Holandii. Mówi, że Niemcy bardzo mili, bardzo w porządku, ale muzułmanie... strasznie chamscy, wyniośli, zaczepni, mają po kilka, kilkanaście dzieci i żyją z zasiłków. To samo w UK. Bojówki muzułmańskie zaczepiają ludzi, bo piją alkohol, bo mają nieczyste zwierzęta, czyli psy itd.

Tak więc z tą pandą to do nich. Zrozum, że ten świat nie jest zero-jedynkowy i nie jest tak, że to tylko mniejszości mogą być atakowane przez rasistów, a same być święte.

A admina proszę o wyrozumiałość, bo przecież nic nie miłego i obraźliwego nie napisałem. W zasadzie to ja zostałem zaatakowany o poglądy rasistowskie, co jest dosyć śmieszne. Ale nie moja wina, że niektórzy żyją w jakimś swoim zafałszowanym świecie.
Q__
Moderator
#989 - Wysłana: 27 Cze 2014 20:23:01 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Mav

Nikt nie mówi, ze imigranci są święci, że wszelki rasizm bierze się z powietrza, ani, że zmiany demograficzne struktury państw starej UE idą koniecznie w radosnym kierunku...
(Rozumiem też, że nawet jeśli co setny muzułmanin zachowa się w przytoczony sposób, to zauważy się raczej jego, a nie tego co normalnie siedzi w domu i pracuje, zwł., że ten drugi nie zbiera się w bandy i ulicami nie włóczy. I taki się ukształtuje stereotyp.)

Ale jakby to powiedzieć... Prywatnie mam po dziurki w nosie tego tematu na naszym forum, więc rozumiem i reakcję Dathona...
Mav
Użytkownik
#990 - Wysłana: 27 Cze 2014 20:54:23
Odpowiedz 
Q__:
Prywatnie mam po dziurki w nosie tego tematu na naszym forum, więc rozumiem i reakcję Dathona...

Zauważ, że ja tylko wkleiłem dosyć humorystyczną fotkę, bo nie było tam żadnej zadymy, tylko kibice cieszący się z wygranej zespołu, jedynie ten Paryż nie pasował, stąd podpis "Europa". Jest to nawiązanie do kontrowersyjnego tematu imigrantów, ale na luzie, bez spinki i bardziej humorystyczne. Natomiast wchodzi Dathon i nie wytrzymuje ciśnienia. Oskarża mnie - po raz kolejny - o rasizm i sypie tekstem, że "nudzę jak cholera" - i kto tu ma problem i sieje konflikt?
 Strona:  ««  1  2  3  ...  31  32  33  34  35  36  37  »» 
USS Phoenix forum / Różności / Opad szczęki - Phase II

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!