USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / Opad szczęki - Phase II
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  ...  33  34  35  36  37  »» 
Autor Wiadomość
kanna
Użytkownik
#91 - Wysłana: 15 Kwi 2011 11:38:25
Odpowiedz 
Madame Picard:
Ile mięsa jest na takim kocie?

rosołek na kocie :D

Eviva
Twój nacjonalizm jest dla mnie porazający.
Eviva
Użytkownik
#92 - Wysłana: 15 Kwi 2011 11:40:24 - Edytowany przez: Eviva
Odpowiedz 
kanna:
Twój nacjonalizm jest dla mnie porazający.

Jaki nacjonalizm? Bądź uprzejma uściślić. Nie obrażam przedstawicieli wymienionych nacji i oni sami bardzo by się zdziwili, gdyby się dowiedzieli, że jakaś kanna uważa przeczytanie ich menu za czynność obraźliwą. Raczej Twoja mania na punkcie polowania na mnie jest porażająca.

Aha, i PS: wypraszam sobie dalsze posądzenia o nacjonalizm. To podpada pod paragraf o obrażaniu forumowicza, w Twoim przypadku UPORCZYWYM OBRAŻANIU.
kanna
Użytkownik
#93 - Wysłana: 15 Kwi 2011 12:47:17 - Edytowany przez: kanna
Odpowiedz 
Eviva

oki - w sensie: nie będe o tym więcej pisać.
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#94 - Wysłana: 15 Kwi 2011 13:22:40
Odpowiedz 
Eviva
Użytkownik
#95 - Wysłana: 15 Kwi 2011 13:31:29
Odpowiedz 
FederacyjneMSZ:
On majmłodszych latach inwigilacja.

Ostatecznie, czemu nie. Bohaterem ZSRR był w końcu Pawlik Morozow, gnojek, który własnych rodziców zakapował. Może ktoś tu chce sięgnąć i do takich świetlanych przykładów.
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#96 - Wysłana: 15 Kwi 2011 13:33:31 - Edytowany przez: FederacyjneMSZ
Odpowiedz 
Eviva

Dlatego, że jego rodzice wychowywali go niezgdnie z jedyna, objawioną prawdą. Dzisiaj tez mamy jakies linie na których dziecko może donieść na rodzica.

Rodzina XXI wieku ma za zadanie splodzić potomka, za walsne pieniadze wykarmić i zostawić na odmóżdzanie i kreowaniu państwu. Potomek zostanie wtłamszony w system, który przystosuje go życia w Nowym Lepszym świecie.
Eviva
Użytkownik
#97 - Wysłana: 15 Kwi 2011 13:34:37 - Edytowany przez: Eviva
Odpowiedz 
FederacyjneMSZ

No i właśnie. Przykład do naśladowania w naszej najjaśniejszej RP, nie pamiętam, IV czy może już V.

FederacyjneMSZ:
Dzisiaj tez mamy jakies linie na których dziecko może donieść na rodzica

Nic dziwnego, że niektórzy prorokują, iż islam nas zasymiluje. To logiczne - w świecie muzułmańskim żadne dziecko nie śmiało by donieść na rodziców, zdaje się nawet, że to ono byłoby wtedy najbardziej poszkodowane.

FederacyjneMSZ:
Potomek zostanie wtłamszony w system, który przystosuje go życia w Nowym Lepszym świecie.

Pachnie "Powrotem z gwiazd" Lema. Albo jakąś paskudną antyutopią.
Picard
Użytkownik
#98 - Wysłana: 15 Kwi 2011 13:56:05
Odpowiedz 
FederacyjneMSZ:
zaczyna sie. On majmłodszych latach inwigilacja.

Chyba trochę przesadzasz. Takie dane jak te wymienione w powyższym tekście odpowiednie placówki i tak miały - teraz będą one po prostu zgromadzone w jednym miejscu.
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#99 - Wysłana: 15 Kwi 2011 13:57:58 - Edytowany przez: FederacyjneMSZ
Odpowiedz 
Picard

Picard:
teraz będą one po prostu zgromadzone w jednym miejscu.

w formie elektronicznej. Super Każdy aspekt życia obywatela będzie gromadzony w jednym miejscu, aby łatwiej było go zinwigilować.

Komu to ma pomóc? Obywatelowi? wątpie. Ale wszystko to się robi "dla jego dobra"

Skupienie tych informacji w jednym miejscu, do których dostep będzie miała nieliczna grupa. Brzmi obiecująco.

we wrocławiu mamy UrbanCard. cudo techniki. Aby kupić bilet miesięczny trzeba podac PESEl etc... a dane wyciekły. Projekt realizuje Bank BZWBK. Instytucja, ktroa wie ile zarabiamy, na co wydajemy pieniądze, bedzie wiedziała czym jedziemy, co wypożyczamy, do jakich instytucji chodzimy.

Rozumiem, że nowe legitymacje uczniowskie (od podstawówki) w przysżłości będa podobne do tych studenckich.

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/8/88 /Legitymacja_-_wzór_nr_17_TP-PR.jpg
Eviva
Użytkownik
#100 - Wysłana: 15 Kwi 2011 14:08:01
Odpowiedz 
FederacyjneMSZ

To wszystko przewidzieli już Orwell i Huxley, a założę się, ze nie tylko oni. Ludzkość ponumerowaną i poukładaną w fiszki mamy w "X-Files". Powszechną inwigilację u Orwella i w "THX" Lucasa. Widać się spodobało, skoro wprowadza się to w realu.
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#101 - Wysłana: 15 Kwi 2011 14:08:40
Odpowiedz 
Eviva

bardziej Huxley. Ten system jest tak skonstruowany, że my chcemy tego.
Eviva
Użytkownik
#102 - Wysłana: 15 Kwi 2011 18:14:01
Odpowiedz 
FederacyjneMSZ

Tym bardziej to przerażające.
ortkaj
Użytkownik
#103 - Wysłana: 15 Kwi 2011 19:29:32
Odpowiedz 
I pomyśleć, że jak szkoła wydaje teraz świadectwo to nie może być na nim, żadnej wskazówki czyli pieczątki czy wpisu że uczeń ukończył szkołę czy klasę specjalną. To wszystko, żeby chronić jego godność
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#104 - Wysłana: 16 Kwi 2011 09:09:48 - Edytowany przez: FederacyjneMSZ
Odpowiedz 
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/islamski-polksiezy c-znajdzie-sie-w-herbie-rosji,1,4244130,wiadomosc. html

Najwyższy mufti Rosji Tałgat Tadżuddin wpadł na pomysł, aby zmienić herb Federacji Rosyjskiej. Do dwugłowego orła proponuje dodać symbol islamu - półksiężyc - informuje serwis grani.ru.

Duchowny przypomniał, że "w Rosji żyje 20 mln muzułmanów, którzy stanowią 18 proc. ludności".
Madame Picard
Moderator
#105 - Wysłana: 16 Kwi 2011 10:41:31
Odpowiedz 
FederacyjneMSZ

O polityce proszę wypowiadać się we właściwym temacie.
Następne posty dotyczące polityki, które pojawią się tutaj, będę przenosić.
TSan
Użytkownik
#106 - Wysłana: 16 Kwi 2011 10:43:51
Odpowiedz 
Madame Picard

Zaraz, zaraz. NADAL masz uprawnienia moderatorskie?
Madame Picard
Moderator
#107 - Wysłana: 16 Kwi 2011 10:53:00
Odpowiedz 
TSan

Technicznie tak. Jak mówiłam, Kaiowi nie chciało się mi ich zdjąć.
TSan
Użytkownik
#108 - Wysłana: 16 Kwi 2011 10:54:08
Odpowiedz 
Madame Picard

Więc masz uprawnienia moderatorskie, ale nie jesteś moderatorem? Czy to nie jest trochę bez sensu?
Madame Picard
Moderator
#109 - Wysłana: 16 Kwi 2011 10:57:55
Odpowiedz 
TSan

Jest . Po prostu nie chciałam dalej pełnić funkcji. No ale uprawnień sama sobie zdjąć nie mogę .
Eviva
Użytkownik
#110 - Wysłana: 16 Kwi 2011 11:38:45
Odpowiedz 
Madame Picard

E tam. Kiedy Ci to wygodne, korzystasz
Madame Picard
Moderator
#111 - Wysłana: 16 Kwi 2011 12:15:30
Odpowiedz 
Eviva

Poniekąd .
Choć jak już kiedyś powiedziałam, gdybym chciała skorzystać z uprawnień tak, żeby było mi wygodnie, to by na forum zostało z 10 osób .
Eviva
Użytkownik
#112 - Wysłana: 16 Kwi 2011 17:56:16
Odpowiedz 
Madame Picard

Pewnie każdy moderator odczuwa czasem taką pokusę. Trudno, wszyscy jesteśmy ludźmi (za wyjątkiem jedynie wyjątków, jak słusznie zauważył John Traper McIntyre).
Ale warto też pamiętać, ze pułkownik Sherman Potter, z tego samego serialu, zauważy:
- Gdybym pozbył się wszystkich czubków, byłbym najbardziej samotnym dowódcą w Korei.
A ostatecznie forum jest od tego, by ścierały się na nim różne poglądy i różne charaktery.
RaulC
Użytkownik
#113 - Wysłana: 16 Kwi 2011 23:16:19
Odpowiedz 
Madame Picard:
Choć jak już kiedyś powiedziałam, gdybym chciała skorzystać z uprawnień tak, żeby było mi wygodnie, to by na forum zostało z 10 osób

I ja nawet wiem kto by na 100% nie został.

FederacyjneMSZ:
Ten system jest tak skonstruowany, że my chcemy tego.

Więc może każdemu pod skórę wszczepić biomicrochip ze wszystkimi danymi łącznie z numerem konta, PESELEM, NIPEM, RUMEM i innymi numerkami oraz danymi pracodawcy, szkoły i innymi niezbędnymi danymi? Przynajmniej będzie prościej niż noszenie przy sobie stosu papierów (w tym gotówki).
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#114 - Wysłana: 17 Kwi 2011 14:21:55
Odpowiedz 
RaulC

Problem polega na tym, że te "innowacje" polepszają zycie instytucji, urzędników.

Nie wyobrażam sobie, żeby wąskie grono osób miało dostęp to tak newralgicznych danych o każdym z nas.

Inny w to wierza inny wspominają o teoriach spiskowych, ale to się dzieje na anszych oczach. Tak jak nowy dowód osobisty, który zostanie wprowadzony w 2012. Ja mam rozumiec, że państwo traktuje każdego obywatela jako potencjalnego rpzestępce albo "terroryste"?
RaulC
Użytkownik
#115 - Wysłana: 17 Kwi 2011 14:45:18
Odpowiedz 
FederacyjneMSZ

Nie sądzę, by państwo traktowało każdego obywatela jako potencjalnego terroryste, może jak potencjalnego przestępcę to tak. Może to nie jest najszczęśliwszy pomysł z tym biochipem, ale zaopatrzony w nadajnik pozawalałby śledzić gdzie ktoś jest. Przynajmniej łatwiej by było złapać przestępcę, bo dało by się sprawdzić kto był w danym miejscu. Może by było mniej napadów, morderstw czy sytuacji jak z kibolami wisły i cracovii. Teraz już by siedzieli za kratami a nie gliny nadal ich szukają.
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#116 - Wysłana: 17 Kwi 2011 14:57:52 - Edytowany przez: FederacyjneMSZ
Odpowiedz 
RaulC

Biochip jest niepotrzebny. Jezeli nie bedziesz miał dowodu, to nie kupisz żywności, nie pójdziesz do lekarza, nie załatwisz żadnej sprawy. Po co jakies zawiłości technologicznej. Oni sobie ułatwią sprawe, naszym kosztem. Ale ludzie bardzo tego chcą. Banki już wiedza o nas dużo, wiedza ile zarabiamy an co wydajemy akse, co kupujemy.

RaulC:
czy sytuacji jak z kibolami wisły i cracovii.

znam te środowisko. Obecnie peirwszym tematem zastępczym polskich mediów sa "pseudokibice"

Kibice tez odpowiedzieli

http://niepoprawni.pl/blog/1556/niepoprawne-stadio ny

Pamiętasz słynne zatrzmanie 700 kibiców Legii?

http://policyjni.gazeta.pl/Policyjni/1,103617,5677 508,Kibice_Legii_oskarzaja_policje.html

ITI chciało zrobić porządek z niepokornymi kibicami. Gazeta w. bardzo im pomogła.
RaulC
Użytkownik
#117 - Wysłana: 17 Kwi 2011 15:53:46
Odpowiedz 
FederacyjneMSZ:
Obecnie peirwszym tematem zastępczym polskich mediów sa "pseudokibice"

Bo kibice i pseudokibice to dwie różne sprawy. Prawdziwy kibic nie zabija innego tylko dlatego, że kibicuje innej drużynie. Idzie na mecz by obejrzeć swoją drużynę, dobry kawał footballu a nie by po meczu zaatakować innych. Można powiedzieć, że się wychowałem na stadionie za sprawą dziadka. Ale teraz boję się chodzić na mecze. Nie wiem czy dobrze byś się czuł gdyby kibole Realu zaatakowali Ciebie maczetą bo nosisz szalik Barcy. Mało tego, jeszcze by się tym przechwalali. Niestety 30 lat temu było bezpieczniej na stadionach. Dlatego może zamiast piłce nożnej zacząłem interesować się sportami, które nie rodzą takich antagonizmów: siatkówką, żużlem czy snookerem. Kibice F1 jakoś się nie biją dlatego, że kibicują jedni Vetelowi a inni Alonso.
Elaan
Użytkownik
#118 - Wysłana: 17 Kwi 2011 15:57:19
Odpowiedz 
RaulC:
Przynajmniej łatwiej by było złapać przestępcę, bo dało by się sprawdzić kto był w danym miejscu. Może by było mniej napadów, morderstw

Idąc tym torem , możemy niepostrzeżenie znaleźć się w świecie jak z " Raportu mniejszości " .
RaulC
Użytkownik
#119 - Wysłana: 17 Kwi 2011 16:04:49
Odpowiedz 
Elaan:
Idąc tym torem , możemy niepostrzeżenie znaleźć się w świecie jak z " Raportu mniejszości " .

Owszem, ale, logicznie rzecz biorąc, skoro nie możemy stać się wolkanami to wolałbym dyskretną inwigilację byle nie drżeć o własne życie i życie moich bliskich za każdym razem gdy wieczorem wychodzę z domu.
Elaan
Użytkownik
#120 - Wysłana: 17 Kwi 2011 16:21:58
Odpowiedz 
RaulC:
wolałbym dyskretną inwigilację byle nie drżeć o własne życie i życie moich bliskich

Gdyby ograniczyłoby się to jedynie do dyskretnej inwigilacji na rzecz bezpieczeństwa obywateli - byłoby to logiczne .
Lecz , jak sam napisałeś , " nie możemy stać się Wolkanami " - ile więc czasu minie , nim ktoś z aparatu nacisku wykorzysta bezprawnie daną mu władzę ?
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  ...  33  34  35  36  37  »» 
USS Phoenix forum / Różności / Opad szczęki - Phase II

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!