USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / Opad szczęki - Phase II
 Strona:  ««  1  2  ...  26  27  28  29  30  ...  38  39  »» 
Autor Wiadomość
Jurgen
Moderator
#811 - Wysłana: 7 Lis 2012 20:50:44
Seybr:
Lipa jeżeli chodzi o jakość dźwięku. To nie gra, to charczy.

Seybr:
Nie nie mają. Powinni jeździć kuniem, koniem. Do tego maksymalnie podpiętka drewniana bitka. W tedy będą ekologiczni

Dodam "kunia" do hulajnóg, rolek i rowerów.

Dragon:
Ale nikt nie powiedział że często włączanie męczy świetlówke i prowadzi do jej szybkiego zużycia.

Też prawda. Ale i na to jest rozwiązanie: ostatnio pojawiły się "żarówki" ledowe. Są już na tyle zaawansowane, że dają wystarczającą ilość światła (dla domu, bo w samochodach są z tym jeszcze problemy i używa się ich głównie do świateł dziennych), podobno nie szkodzi im częste włączanie/wyłączanie i podobno biorą mało prądu (w samochodach podobno 1/5 tego co halogeny).
Eviva
Użytkownik
#812 - Wysłana: 7 Lis 2012 20:52:22
Dragon

A tak wszyscy piali hymny pochwalne o unijnych regulacjach. Jak przyszło co do czego, okazało się, że wychodzimy na nich jak Spock na narzeczeństwie z T'Pring.
Dragon
Użytkownik
#813 - Wysłana: 7 Lis 2012 21:03:10
Eviva
Aaaa, pamiętam, oglądanie TV w latach 2003-2004 było nie do wytrzymania, a mi nieźle sie obrywało za to jaki to jestem zacofany bo przeciwny
Jurgen
Moderator
#814 - Wysłana: 7 Lis 2012 21:05:40
Eviva
Dragon

Nie marudzić. Jakby nie KE,to dalej płacilibyśmy za gaz najwięcej w Europie. No i musielibysmy samymi terenówkami jeździć.
The_D
Użytkownik
#815 - Wysłana: 7 Lis 2012 22:55:11 - Edytowany przez: The_D
Jurgen:
Są już na tyle zaawansowane, że dają wystarczającą ilość światła (dla domu

Może jak ktoś ma kinkiety w każdym kącie albo mieszka w schowku na miotły. Komfortowego oświetlenia dużego pokoju (i to nie jakiś pałac tylko zwykłe mieszkanie w PRL-owskim bloku) potrzebuję 120-150W tradycyjnej żarowej mocy. Od miesięcy lustruję sklepy i supermarkety i odpowiednio silnych ledów do żyrandola nie znalazłem.
Seybr
Użytkownik
#816 - Wysłana: 8 Lis 2012 08:29:24
The_D

Poszukaj na ebay ;]. Kupisz tam znacznie taniej niż w naszych marketach.
Jurgen
Moderator
#817 - Wysłana: 8 Lis 2012 18:10:17
The_D

Tak, jak Dragon napisał: w takim pokoju wystarczy zastosowanie tych nieszczęsnych "żarówek" energooszczędnych, bo tam zazwyczaj włączasz światło na dłużej.
Eviva
Użytkownik
#818 - Wysłana: 8 Lis 2012 18:32:48
Jurgen:
Jakby nie KE,to dalej płacilibyśmy za gaz najwięcej w Europie

Jakby nie ugodowa polityka Tuska, Gazprom musiałby zapłacić to, co jest nam winien.

Jurgen:
No i musielibysmy samymi terenówkami jeździć

Ja i tak jeżdżę tramwajem.
The_D
Użytkownik
#819 - Wysłana: 9 Lis 2012 01:14:48
Jurgen:
Tak, jak Dragon napisał: w takim pokoju wystarczy zastosowanie tych nieszczęsnych "żarówek" energooszczędnych, bo tam zazwyczaj włączasz światło na dłużej.

Na razie mam jeszcze zapas halogenów a ostatnio kupiłem jeszcze żarówki (bez cudzyslowu) "antywstrząsowe", więc sobie radzę. W sumie świetlówki pewnie też dałyby radę, ale myślę, że słabo zgrywałyby sie estetycznie z żyrandolem.

Eviva:
Ja i tak jeżdżę tramwajem.

Stara dobra komunikacja zbiorowa jest ekologiczniejsza od tych wszystkich hybryd i innych czterokołowych wynalazków.
Seybr
Użytkownik
#820 - Wysłana: 9 Lis 2012 09:09:23
The_D

Najlepszy jest rower.

Plusy:
1. Mało pali, tyle co zjesz
2. Mało kosztuje
3. Pupa nie rośnie i co lepsze można schudnąć.
4. Krótszy czas podróży, zależy od miejsca.
5. Przyjemność jazdy w dobrą pogodę.

Minusy:
1. Dłużej się podróżuje - zależy od miejsca
2. Pogoda ma wpływ na komfort jazdy.
3. Zima dla kamikadze
4. Mniejsze bezpieczeństwo
Elaan
Użytkownik
#821 - Wysłana: 15 Maj 2013 22:44:17
Eviva
Użytkownik
#822 - Wysłana: 16 Maj 2013 07:43:32
Elaan

Czemu sie nie mieści? Ludzie byli, są i pozostaną bezmyślni. Mnie tam się mieści.
Elaan
Użytkownik
#823 - Wysłana: 26 Cze 2013 20:10:53
The_D
Użytkownik
#824 - Wysłana: 1 Sier 2013 11:51:27
mozg_kl2
Użytkownik
#825 - Wysłana: 1 Sier 2013 20:38:00
The_D

Najlepsi są CI świadkowie:"dziewczyny przebrane za wróżki i szturmowców oraz chudego faceta w czapce z daszkiem i masce gazowej oraz długim czarnym płaszczu"
Q__
Moderator
#826 - Wysłana: 26 Sier 2013 03:11:01 - Edytowany przez: Q__
Q__
Moderator
#827 - Wysłana: 17 Wrz 2013 23:11:34 - Edytowany przez: Q__
A to opad szczęki nawet pozytywny (na jedno absurd w stylu lemowato-groteskowym, gdyby miał jeszcze na tym biegunie z niedźwiedzicą tentego w zbożnym celu to by nawet Jabłoński* wyszedł, na drugie zastanawiam się czy kiedyś i astronautów nie będą podobnie trenować):
http://www.sfora.pl/Zamkneli-ksiecia-Harryego-w-lo dowce-Na-cala-dobe-g59691
http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-ksiaze-harry- spedzil-dobe-w-lodowce,nId,1027904
(Mogliby w Treku podobne szkolenia zwiadowców pokazać.)

* "Duch czasu" konkretnie:
http://www.jablonski.art.pl/recenzje.htm#duch
Q__
Moderator
#828 - Wysłana: 1 Paź 2013 09:19:07 - Edytowany przez: Q__
Onet koncertowo z fikcji:
http://en.wikipedia.org/wiki/Mermaids:_The_Body_Fo und
zrobił fakt:
http://wiadomosci.onet.pl/nauka/syreny-jednak-istn ieja/j5bdg
(Z ukłonami dla wrzucających tamtejsze newsy.)
Q__
Moderator
#829 - Wysłana: 11 Paź 2013 21:15:32
Eviva
Użytkownik
#830 - Wysłana: 12 Paź 2013 09:08:36
Q__

Ciekawe, czy diabła powołano na świadka?
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#831 - Wysłana: 4 Lis 2013 11:31:42
http://m.natemat.pl/5eca97eb2ebb3b5f924765f5ee8b98 d5,641,0,0,0.jpg

"brawa: dla kretynów, którzy wymyślają takie hasła.
Q__
Moderator
#832 - Wysłana: 4 Lis 2013 16:10:22
FederacyjneMSZ

Pytanie czy nie była to wypowiedź osoby cierpiącej na w/w zespół... Jeśli tak, to sarkazm jest niewczesny...
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#833 - Wysłana: 4 Lis 2013 21:13:53
Q__
Moderator
#834 - Wysłana: 4 Lis 2013 21:43:30
FederacyjneMSZ

FederacyjneMSZ:
tutaj chyba nie jest..

Cóż... Można chyba apelować do władz samorządowych o zajęcie się grobami powstańców, albo urządzić jakąś obywatelską zrzutkę?
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#835 - Wysłana: 4 Lis 2013 21:57:53
Q__

Cóż jeżeli już Wielkopolanom nie zależy an swojej historii...szkoda, jedyny udane, przemyślane i zwycięskie powstanie.

Q__:
apelować do władz samorządowych

sama nazwa wskazuje - wybrani przez ludzi ze swojego regionu. Jeśli oni już zapominają.
Toudi
Użytkownik
#836 - Wysłana: 4 Lis 2013 22:03:52
Ale o co wam chodzi? Chcieliście kapitalizmu, to macie. Chcecie grób, to go opłacajcie.

Jak widzę szaleństwo ludzi z mogiłami, to w sumie się cieszę, że co kilka lat (20, chyba) trzeba opłacać, albo je likwidują. Inaczej cały nasz kraj to byłaby jednak wielka mogiła Chrystusa Narodów...
Mav
Użytkownik
#837 - Wysłana: 4 Lis 2013 22:06:11 - Edytowany przez: Mav
FederacyjneMSZ:
tutaj chyba nie jest..

Oplacono juz groby na nastepne 20 lat.

Q__:
albo urządzić jakąś obywatelską zrzutkę?

Kibice zbieraja na odnawianie znanych grobow:

http://m.ekstraklasa.net/280-kibicow-lecha-zbiera- pieniadze-na-renowacje-grobow-powstancow-galeria,a rtykul.html?material_id=5272e72f116a57a45bfba59b

http://legionisci.com/news/53758_Kibice_zbieraja_n a_oplaty_za_groby_Powstancow.html

FederacyjneMSZ:
Cóż jeżeli już Wielkopolanom nie zależy an swojej historii...szkoda, jedyny udane, przemyślane i zwycięskie powstanie.

Robisz afere na sile. Groby zostaly oplacone przez zarzad cmentarzy. A i kibice tez zbieraja na renowacje, wiec nie jest tak, ze nikomu nie zalezy.

Toudi:
Ale o co wam chodzi? Chcieliście kapitalizmu, to macie. Chcecie grób, to go opłacajcie.

Typowy jad polityczny... Chcieliscie kapitalizmu to macie, co za argument. Przepraszamy, lepiej bylo zostac przy komunie

Zacznaja mnie bawic te Wasze przepychanki polityczne
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#838 - Wysłana: 4 Lis 2013 22:20:55 - Edytowany przez: FederacyjneMSZ
Mav

Mav:
Oplacono juz groby na nastepne 20 lat.

gdyby nie akcja radnego, grobu by już nie było.

Mav:
Robisz afere na sile. Groby zostaly oplacone przez zarzad cmentarzy. A i kibice tez zbieraja na renowacje, wiec nie jest tak, ze nikomu nie zalezy.

Mav:
Kibice zbieraja na odnawianie znanych grobow:

Aha, czyli jak nikt się za 20 lat nie upomni to groby znikną? Jak mogło w ogóle do takiej sytuacji dojść To zarząd cmentarza na co czekał?

Szkoda, że na Wawelu takich praktyk nie ma. W sumie XXi wiek. Tradycja to zuo.

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-poznan,43/grob-pows tanca-do-likwidacji-na-takich-samych-prawach-jak-n ormalne-groby,368208.html

może czas zmienić przepisy.

Toudi:
Chcieliście kapitalizmu,

mnie nikt o zdanie nie prosił. A na marginesie w Polsce to jest kapitalizm? Pytam jako lewicowiec..
Q__
Moderator
#839 - Wysłana: 4 Lis 2013 22:23:46 - Edytowany przez: Q__
Toudi

Toudi:
Inaczej cały nasz kraj to byłaby jednak wielka mogiła Chrystusa Narodów...

Pytanie bodaj o złoty środek pomiędzy pamięcią, a mimowolną autoparodią pamięci...

Mav

Mav:

Z drugiej strony akurat tym razem nie mam mu tego jakoś za złe.

Mav

Mav:
Chcieliscie kapitalizmu to macie, co za argument. Przepraszamy, lepiej bylo zostac przy komunie

Ciekaw - swoją drogą - jestem jak ocenią przyszli historycy wady i zalety obu systemów.

(Nawiasem mówiąc w jednym zgodzę się z Marksem - nie wydaje mi się by kapitalizm był ostatnim słowem ewolucji społecznej ludzkości, jakimś ustrojem ultymatywnym czy idealnym.)

ps. Ale chyba wszyscy brniemy w politykę zatem kontynuować dyskusję proponuję TU:
http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthr ead&forum=6&topic=3519&page=34
Q__
Moderator
#840 - Wysłana: 19 Lis 2013 09:30:08
Prawdę mówiąc szczęka mi opadła ze zdziwienia, że pierwszy raz widzę to zdjęcie Łysego:
 Strona:  ««  1  2  ...  26  27  28  29  30  ...  38  39  »» 
USS Phoenix forum / Różności / Opad szczęki - Phase II

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!