USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / Opad szczęki - Phase II
 Strona:  ««  1  2  ...  22  23  24  25  26  ...  38  39  »» 
Autor Wiadomość
Queerbot
Użytkownik
#691 - Wysłana: 31 Maj 2012 21:20:07
Toudi:
Że już nie wspomnę, o wystąpieniu w polskim sejmie prawa Godwina

a to nie kor pisał na tym forum?
Q__
Moderator
#692 - Wysłana: 31 Maj 2012 21:40:42 - Edytowany przez: Q__
Ekhm... Znów się politycznie robi...

Spójrzcie na to nasze ziemskie bagienko z odpowiedniej perspektywy w końcu:

Z tej zaś perspektywy polityka jest to +/- wyścig żab. Rozumiem, że można mieć swoich faworytów w takim wyścigu, ale nie ma się tym co podniecać zbytnio - zwł. do poziomu utożsamienia z obstawianymi płazami - a tym bardziej przymuszać innych, by jedli naszą żabę.
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#693 - Wysłana: 31 Maj 2012 21:47:17
a jest takie państwo jak Holland?
ortkaj
Użytkownik
#694 - Wysłana: 31 Maj 2012 22:02:18 - Edytowany przez: ortkaj
FederacyjneMSZ
http://en.wikipedia.org/wiki/Holland
Nie jest to zbrodnia...ale grzeczne też nie
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#695 - Wysłana: 1 Cze 2012 08:55:53 - Edytowany przez: FederacyjneMSZ
ortkaj

ortkaj

ortkaj:
http://en.wikipedia.org/wiki/Holland

ale to jest okręg administracyjny...

Holland is a region in the western part of the Netherlands.

więc co ma Holland do Poland? Zmierzałem do tego, że nie ma takiego kraju jak Holland.... to jak na Polskę mówić -Mazowsze.

a teraz perełka...

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rosji twierdzi, że polska strona zapewniła, iż „radziecka symbolika nie jest (w Polsce) przedmiotem sankcji karnych". Czyżby na czas EURO 2012 zmieniono nasze prawo?!

Rosyjski MSZ poinformował dzisiaj, że poprosił władze polskie, by te wyjaśniły swoje oświadczenie przestrzegające kibiców z Rosji przed eksponowaniem symboli ZSRR podczas pobytu w Polsce. Jednocześnie podkreśliło "niedopuszczalność akcji siłowych" przeciwko rosyjskim kibicom.

"Uzyskaliśmy takie zapewnienia. Wyjaśniono nam także, iż zgodnie z polskim prawem radziecka symbolika nie jest (w Polsce) przedmiotem sankcji karnych" - oznajmiło MSZ Federacji Rosyjskiej.

Czy faktycznie polski rząd postawił Rosjan ponad prawem i zezwolił im - wbrew obowiązującym przepisom karnym - na eksponowanie komunistycznych symboli ZSRR? Trudno wyobrazić sobie większy skandal. Jak na razie nie udało nam się uzyskać komentarza polskiego resortu spraw zagranicznych.

Komunikat rosyjskiego MSZ ma związek z wtorkową wypowiedzią zastępcy ambasadora RP w Rosji Jarosława Książka, którą media w Rosji zinterpretowały jako ostrzeżenie dla rosyjskich kibiców, by podczas pobytu w Polsce przy okazji piłkarskich mistrzostw Europy nie eksponowali symboli ZSRR.

Autor: gb
Źródło: Niezalezna.pl / PAP

"Także prawnicy, z którymi rozmawiała PAP, uznali, że samo noszenie koszulki z sierpem i młotem nie jest przestępstwem propagowania totalitarnego ustroju komunistycznego; byłoby nim, gdyby łączyło się z jego gloryfikowaniem."

a noszenie koszulki związanej z innym totalitaryzmem?

czekam na list Frau Merkel.
ortkaj
Użytkownik
#696 - Wysłana: 1 Cze 2012 10:13:28
FederacyjneMSZ
Oczywiście, ale w następnym zdaniu jest wyjaśnione, że często używa się słowa Holland na określenie całego państwa choć nie jest to zbyt mile widziane przez samych Holendrów. Proszę nie wyrywaj pojedynczych zdań z całości tekstu bo przez to gubisz moja intencję.
PS. Z tego wynika, że średnio inteligentny Holender gdy kojarzy podobieństwo polskiego Holandia z Holland nie jest zachwycony. A przecież Niderlandy były tradycyjną polską nazwą tego regionu.
Q__
Moderator
#697 - Wysłana: 1 Cze 2012 11:07:58 - Edytowany przez: Q__
Wracając do Obamy:

Główny rzecznik Białego Domu, Jay Carney, powtórzył w środę, że użycie przez prezydenta USA Baracka Obamę określenia "polski obóz śmierci" było "błędnym wyrażeniem", czego rząd amerykański "żałuje".
http://wyborcza.pl/1,91446,11841768,Bosacki__Obama _przeslal_list_Komorowskiemu.html

Skoro zależy namm na dobrym pijarze należy te słowa pokajania nagłośnić - na ile się da - w zachodnich mediach i tyle.
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#698 - Wysłana: 1 Cze 2012 12:19:33 - Edytowany przez: FederacyjneMSZ
ortkaj

nawet na mistrzostwach świata , jak są w wersji angielskiej napisy to mamy tradycyjne NED.

Q__:
Skoro zależy namm na dobrym pijarze należy te słowa pokajania nagłośnić - na ile się da - w zachodnich mediach i tyle.

jakie nagłośnienie, wystarczyło by Obama przeprosił w takiej formie jak popełnił, gafę, (czyli nie przez listy, które pewnie redagują odpowiednie osoby) tylko w telewizji. To by było pokajanie. A nie jakieś tłumaczenia rzecznika. Rzecznik nie strzelił gafy.
Q__
Moderator
#699 - Wysłana: 1 Cze 2012 14:51:51
Z innej beczki...
http://www.anioly-nieba.pl/polski/default_pl.htm
Piękna spiskowo-ufocza paranoja.
MarcinK
Użytkownik
#700 - Wysłana: 1 Cze 2012 14:59:57
Q__:
Z innej beczki...
http://www.anioly-nieba.pl/polski/default_pl.htm
Piękna spiskowo-ufocza paranoja.

Nie czytałem całości tego bo mnie oczy rozbolały od jaskrawych kolorków, ale z tego co wyczytałem wynika że ludzie chyba są coraz głupsi.
Q__
Moderator
#701 - Wysłana: 1 Cze 2012 15:14:25
MarcinK

MarcinK:
z tego co wyczytałem wynika że ludzie chyba są coraz głupsi

Z tego co momentami czytam na naszym Forum wynika niestety to samo.
Kain
Użytkownik
#702 - Wysłana: 1 Cze 2012 15:42:31
Kliknąłem by się nieco podbudować sobie nastrój a miast lepszego humoru mam głęboki niesmak.

W istocie nie jestem w stanie pojąć jak można być tak niezwykłym idiotą by coś takiego stworzyć...
Q__
Moderator
#703 - Wysłana: 1 Cze 2012 15:47:16
Kain

Gwoli poprawienia humoru (jak nie Tobie, to mnie) zapraszam do tematów o ST, które ostatnio z uporem maniaka zakładam. (Oczywiście nie tylko w roli "widza".)
Kain
Użytkownik
#704 - Wysłana: 1 Cze 2012 16:08:38
Przyznam że od porannego przeglądu forum przypominam sobie mimochodem przykłady naukowych nonsensów i pewnie coś dopiszę do tego wątku, pomimo że jako fan ST uważam tego typu tematy za swego rodzaju masochizm :D
Q__
Moderator
#705 - Wysłana: 2 Cze 2012 20:05:19 - Edytowany przez: Q__
Kain

Kain:
W istocie nie jestem w stanie pojąć jak można być tak niezwykłym idiotą by coś takiego stworzyć...

Co ciekawe jest to jeden z przejawów wiary w istnienie... Galaktycznej Federacji , oto kolejne:
http://www.youtube.com/watch?v=1Deb3zdenpM
http://www.youtube.com/watch?v=L-rcZ9fVTr8
Z tym, że niektórzy z tych wierzących - po DS9owsku - uważają, że nie jest ona taka dobra:
http://www.youtube.com/watch?v=9CGXRUMGl_I
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#706 - Wysłana: 2 Cze 2012 20:43:30 - Edytowany przez: FederacyjneMSZ

wrzucali swego czasu nawet do skrzynek na listy.. newageowska propaganda. Ale o dilera który ich obsługuje trzeba się spytać.
Eviva
Użytkownik
#707 - Wysłana: 2 Cze 2012 20:54:48 - Edytowany przez: Eviva
FederacyjneMSZ

Możesz pytać. Ja do dziś nie wiem, kto wpuszcza do nas przedstawicieli rozmaitych sekt (a mamy dwa domofony). Tyle złego mówi sie o Świadkach Jehowy, a to niewinne aniołki naprzeciwko tych, co nam łażą po bloku i namawiają do przyjścxia na spotkanie a to ":Odrodzenia Duchowego", a to "Oświecenia Niebieskiego".
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#708 - Wysłana: 2 Cze 2012 21:05:03 - Edytowany przez: FederacyjneMSZ
Eviva

ja za sektę uważam każdy kościół oraz zhierarchizowaną religie. jedni tacy przyszli 1000 lat temu wyjść nie mogą. A jeszcze inne bandy dobijają się do naszych drzwi żądni naszych dusz, oraz majątków

chrześcijaństwo też można nazwać paranoją
Q__
Moderator
#709 - Wysłana: 2 Cze 2012 21:16:49 - Edytowany przez: Q__
FederacyjneMSZ
Eviva

Moratorium na tematy religijne mamy także (więc kolejny post na ten temat poleci), to raz. Nie bawcie się też w offtopy na zasadzie strumienia świadomości czy innej gry w skojarzenia (bo odchodzicie od tematu w transwarp, a nie na tym polega zdrowy offtopic), to dwa.

EDIT:
FederacyjneMSZ

Kolejny post poleciał zgodnie z zapowiedzią. Jeśli w istocie sam naruszyłem moratorium, albo jeszcze - nie daj Borg - uraziłem wiadomym linkiem czyjeś uczucia religijne - przepraszam.
NEC
Użytkownik
#710 - Wysłana: 3 Cze 2012 19:10:54
FederacyjneMSZ:
ja za sektę uważam każdy kościół oraz zhierarchizowaną religie. jedni tacy przyszli 1000 lat temu wyjść nie mogą. A jeszcze inne bandy dobijają się do naszych drzwi żądni naszych dusz, oraz majątków

Sądzę podobnie. Kwestia jest że ten obszar ludzkiego życia ktoś zawsze będzie gospodarzył, jak nie wróżki to szamani dziwnych religii. Jest popyt jest towar, a człowiek potrzebuje metafizyki. I tu robiąc parabole spora role odgrywa S-F. Daje ulotne wrażenie metafizyki, trochę magi. Wystarczy spojrzeć na ST i SW, dla niektórych staje się to religia i wierzą w te bzdety pokazywane w tych światach.
MarcinK
Użytkownik
#711 - Wysłana: 3 Cze 2012 19:15:32
FederacyjneMSZ
NEC
Aż zacytuje Assault Girls
Ten co pozostaje w ukryciu jest Bogiem
Argumenty zaprzeczające Bogu potwierdzają jego istnienie.
NEC
Użytkownik
#712 - Wysłana: 3 Cze 2012 19:30:01
MarcinK:
Argumenty zaprzeczające Bogu potwierdzają jego istnienie.

Brak istnienia dowodu na nieistnienie Boga nie jest dowodem na jego nieistnienie. O wiele lepiej wygląda jak rozpisze się to w logicznym równaniu, jak ktoś liznął logikę ten wie .
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#713 - Wysłana: 3 Cze 2012 19:30:12 - Edytowany przez: FederacyjneMSZ
MarcinK

Może sobie istnieć jakiś pajac, który będzie się uważał za Boga i bawić się. Kwestia jest ,ta żeby wierzenia nie przekraczały pewnych granic i były podporządkowane większej grupie- np państwu
MarcinK
Użytkownik
#714 - Wysłana: 3 Cze 2012 19:38:24
FederacyjneMSZ:
,ta żeby wierzenia nie przekraczały pewnych granic i były podporządkowane większej grupie-

Są tylko czasem trafi się natanek czy inny ojciec dyrektor no i wiadomo
FederacyjneMSZ:
np państwu

Sprawy państwowe i kościelne powinny być oddzielone bo inaczej prowadzi to do zgrzytów.
Q__
Moderator
#715 - Wysłana: 3 Cze 2012 19:40:23
PT Dyskutanci

Jedzieta po krawędzi, uważajta, bo spadnieta.
Bashir
Moderator
#716 - Wysłana: 3 Cze 2012 19:42:16
Q__ tnie posty a ja lubię zamykać gorące tematy. Moratorium na religię to moratorium. Ktoś będzie brnął dalej w tego offtopa zamykamy temat najpierw na 24h

Dziękuję za uwagę
NEC
Użytkownik
#717 - Wysłana: 3 Cze 2012 19:47:33
Hmmmm religia jest istotnym elementem ludzkiego życia a cięcie takich tematów, zwłaszcza jak nie przekształciły się w pyskówę jest zwykłym faszyzmem. Wszedzie na forach jest tak zwany "Hyde Park" Wiec może się zastanówcie nad takim rozwiązaniem.
Eviva
Użytkownik
#718 - Wysłana: 3 Cze 2012 19:49:07 - Edytowany przez: Eviva
NEC

Już były takie tematy i wszystkie zostały zamknięte. Przykro mi, ale tu obowiązuje zasada Pietrzaka z piosenki "Spokojnie, chłopie", więc albo sie dostosujesz, albo....
Q__
Moderator
#719 - Wysłana: 3 Cze 2012 19:55:19
NEC
Eviva

Takie tematy byłyby szeroko otwarte gdyby dyskusja w nich toczona była na zasadzie kulturalnej, gentlemańskiej wymiany słownych ciosów (o tak jak +/- dyskutowali bohaterowie starego, dobrego Treka, np. Spock z McCoy'em), skoro jednak każdorazowo - jak dotąd - robiły się z tego walki w błocie (bo nawet nie w kisielu), jest jak jest.

(Jeśli kiedyś Forum wróci do swojego dawnego, wysokiego poziomu, pomyśli się o pootwieraniu w/w pozamykanych topiców. Ale to najwcześniej za pół roku.)
NEC
Użytkownik
#720 - Wysłana: 3 Cze 2012 19:57:53
Eviva:
Już były takie tematy i wszystkie zostały zamknięte. Przykro mi, ale tu obowiązuje zasada Pietrzaka z piosenki "Spokojnie, chłopie", więc albo sie dostosujesz, albo....

Wiem, wiem zauważyłem. Coś jak na dzielni sąsiad bije żonę a reszta udaje że nie widzi. Zresztą jak to mawiał Riddick: " Ja tu tylko przechodzę" . Ale poczekajmy na głos naczelnego inkwizytora . Ty bedziesz Joanna d,Arc ja ja Giordano Bruno ewentualnie w swojskich klimatach Łyszczyńskim. Drwa na stos chyba narąbane .
 Strona:  ««  1  2  ...  22  23  24  25  26  ...  38  39  »» 
USS Phoenix forum / Różności / Opad szczęki - Phase II

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!