USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / Dla Nieobecnych
 Strona:  ««  1  2  ...  7  8  9  10  11  ...  25  26  »» 
Autor Wiadomość
Eviva
Użytkownik
#241 - Wysłana: 15 Paź 2013 19:45:36
RaulC:
Wczoraj odbył się pogrzeb Joanny Chmielewskiej, a w telewizornii ani słowa.

Za to było o PO, padniętym referendum i niemożliwie z siebie zadowolonej prezydent stolicy...
RaulC
Użytkownik
#242 - Wysłana: 15 Paź 2013 22:16:14 - Edytowany przez: RaulC
No to może się zdziwić przy najbliższych wyborach. Na wybory pójdą ci sami ludzie co na referendum i zagłosują na PIS. A Ci co nie poszli też nie pójdą, albo zagłosują na SLD, Palikota czy inne PJN. Ale takie wybory będą ważne mimo 25% -ej frekwencji.

Dobrze, że chociaż kilka portali internetowych i gazet skupiło się na innych sprawach. W końcu Chmielewska to był KTOŚ. Słyszano o niej nie tylko w Polsce czy Europie ale nawet w Australii czy Azji. Jest, była bardziej znana niż wszyscy politycy łącznie z Wałęsą razem wzięci (o Hienie G-W nie wspominając) i to jej się po prostu należało ze zwykłego szacunku dla dokonań.
Q__
Moderator
#243 - Wysłana: 15 Paź 2013 23:06:30 - Edytowany przez: Q__
RaulC

RaulC:
o Hienie G-W nie wspominając

Krytyka poczynań osób publicznych jest ok, przezywanki niekoniecznie. I choć się cieszę z Twojego powrotu (jak z powrotu każdego Usera zresztą) to ostrzeżonko poleci. Komentarze nt. działań prezydent Stolicy proszę na przyszłość formułować w sposób akceptowalny na niniejszym forum. (Inna rzecz, że wrobiłeś mnie w sytuację jakiej nie lubię, bo... nie jestem jakimś szczególnym sympatykiem p. H. G.-W..)

ps. Z (anty)POlityką proszę do "Polityki" jeśli macie ochotę kontynuować.
Q__
Moderator
#244 - Wysłana: 21 Paź 2013 00:29:00
Kolejna smutna trekowa okazja. Jak informujemy na stronie głównej kilka dni temu zmarł Lou Scheimer, producent TAS (a także - m.in. He-Mana, Jasona z Gwiezdnego Patrolu, Space Academy).

Źródło informacji:
http://trekweb.com/articles/2013/10/19/Lou-Scheime r-Executive-Producer-of-Star-Trek-The-Animated-Ser ies-Dies-at-Age-85.shtml
Ładne podsumowanie dokonań Zmarłego:
http://sciencefiction.com/2013/10/18/r-p-animation -legend-lou-scheimer/
Eviva
Użytkownik
#245 - Wysłana: 27 Paź 2013 20:19:59
Zmarł Lou Reed
http://muzyka.onet.pl/newsy/lou-reed-nie-zyje/1gc6 0

Nie był chłop święty, ale bez wątpienia był to jeden z WIELKICH, który odcisnął znaczące piętno na muzyce rozrywkowej.

Lou
Q__
Moderator
#246 - Wysłana: 21 Lis 2013 01:14:39
Seybr
Użytkownik
#247 - Wysłana: 1 Gru 2013 09:18:46
mozg_kl2
Użytkownik
#248 - Wysłana: 1 Gru 2013 10:17:44
Seybr

szkoda chłopa. 40 lat, całe życie przed nim. Ciekawe co z tą serią filmową będzie.
Mav
Użytkownik
#249 - Wysłana: 1 Gru 2013 14:38:52
Seybr:
Jeżeli ktoś liczy na kolejną część FtF, to już bez tego aktora.

Jestem w lekkim szoku... Lubiłem tego aktora, a niedawno oglądałem FF6...
Q__
Moderator
#250 - Wysłana: 1 Gru 2013 15:15:15
Seybr

Seybr:
Paul-Walker-zginal-w-wypadku-drog owym

Ano szkoda chłopa, jak napisał mozg_kl2. Z drugiej strony w okolicznościach jego śmierci jest jakaś gorzka ironia losu...
Seybr
Użytkownik
#251 - Wysłana: 1 Gru 2013 17:14:12
mozg_kl2:
Ciekawe co z tą serią filmową będzie.

Kolejna część z tego co widzimy na koniec, może toczyć się w Tokio. Zakładam że scenariusz pierwotnie może wyglądać. Vin przyjechał do Tokio by pomścić Hana i przy okazji pozna młodego kierowcę, ucznia driftu. W historię wkręcą, drugie zabójstwo, w tym wypadku Statham zaliczył dubla. Młody przyłączył się do grupy. Będzie ładny pogrzeb, będzie jakieś wyjaśnienie. Statham zabił np. w USA i akcja może toczyć się ja tym terenie. Gdybanie, tyle nam pozostaje. Zastąpienie postaci innym aktorem, to był by horror.
MarcinK
Użytkownik
#252 - Wysłana: 21 Gru 2013 11:32:58
http://www.youtube.com/watch?v=o8UCI7r1Aqw
Z jednej strony miły gest, z drugiej wygląda jakby wykorzystywali jego śmierć w celach komercyjnych.
Q__
Moderator
#253 - Wysłana: 27 Gru 2013 13:50:22
Elaan
Użytkownik
#254 - Wysłana: 29 Gru 2013 14:07:55 - Edytowany przez: Elaan
Tacy ludzie, którzy tworzą coś pięknego, coś co zapada w ludzką pamięć, zawsze odchodzą zbyt szybko...

a

http://www.tvn24.pl/nie-zyje-wojciech-kilar,382962 ,s.html
Jo_anka
Użytkownik
#255 - Wysłana: 31 Gru 2013 14:33:36
Seybr
Użytkownik
#256 - Wysłana: 31 Gru 2013 15:36:50
Jo_anka

Świetna dykcja i głos. Nie jedna młody, młoda prezenterka mogła by się uczyć od tego pana.
mozg_kl2
Użytkownik
#257 - Wysłana: 31 Gru 2013 16:13:42 - Edytowany przez: mozg_kl2
Seybr

szkoda tylko, że życiorys skażony współpracom z czerwonym okupantem
Q__
Moderator
#258 - Wysłana: 31 Gru 2013 16:32:06 - Edytowany przez: Q__
mozg_kl2

Nie da się tego samego mniej zaczepnie napisać (ktoś odpisze identycznie i flame gotowy)? I ortograficzniej? To naprawdę forum, nie wiec...

BTW. Turski należał do PZPR latach 1974–1990, trudno to stawiać na równi z zaangażowaniem w np. aparat stalinowski. Trudno też mówić o okupancie sensu stricte odkąd w roku 1956 Polskę opuścił - jadąc Wikipedią - marszałek Rokossowski/.../ wraz z 500 doradcami radzieckimi zajmującymi wcześniej stanowiska w Siłach Zbrojnych PRL (jak mawiano wtedy kolokwialnie - POPami - od Pełniącymi Obowiązki Polaków).

(Inna rzecz, że Rokossowski, choć lojalny wobec linii politycznej ZSRR, wbrew doskonale zrozumiałej w tamtych okolicznościach czarnej legendzie, w sensie etnicznym i sentymentalnym uważał się za Polaka.
Jeszcze zaś inna, że postrzegany w PRLu - nawet przez konkurencyjnych przywódców partyjnych z ekipy Gomułki - jako zakamieniały stalinista, był w równym stopniu sługą systemu - krwawe prześladowania polityczne, które - w różnym stopniu - objęły ok. 200 tys. os., użycie wojska do stłumienia protestów w Poznaniu, co jego ofiarą - w czasie stalinowskich czystek odsiedział swoje w łagrze, gdzie poddawano go torturom.)
mozg_kl2
Użytkownik
#259 - Wysłana: 31 Gru 2013 16:50:55
Q__

dobrze wiesz, że odpowiadając Ci na posta narażę się na bana za politykowanie. Sprytnie ale milcze.
Q__
Moderator
#260 - Wysłana: 31 Gru 2013 16:53:21
mozg_kl2

Przegapiłeś... Rozmawiać na tematy polityczne już można, nie wolno - i nigdy już wolno nie będzie - agitować i wpadać w zaczepne tony.

Spokojna rozmowa na argumenty mile widziana.
Adek
Użytkownik
#261 - Wysłana: 31 Gru 2013 17:13:38
Lubiłem PANORAMĘ z panem Turskim. Właściwie to GŁÓWNIE DLA NIEGO włączałem PANORAMĘ, która jest moim ulubionym serwisem informacyjnym. Pół godzinki poświęcisz i wszystko wiesz (no te najważniejsze NEWSy znasz). Szkoda, ze odeszła taka legenda telewizji. Lubiłem też kiedyś z nim pooglądać od czasu do czasu 7 dni ŚWIAT. Niech spoczywa w pokoju+
Ale zszokowała mnie dziś ta informacja bo jak ostatnio go widziałem w PANORAMIE to trzymał fason całkiem nieźle i w życiu nie domyśliłbym się, że miał zawał i ze tak chorował.
mozg_kl2
Użytkownik
#262 - Wysłana: 31 Gru 2013 17:39:09
Q__:
Przegapiłeś... Rozmawiać na tematy polityczne już można, nie wolno - i nigdy już wolno nie będzie - agitować i wpadać w zaczepne tony.

Odpoczywałem przez święta od forum. Szczególnie po tym jakie pomyje wylewali tu przyboczni evivy o fb przez grzeczność nie wspominam. Nawet nie chciało mi się odpowiadać na tamten post.

Q__:
Turski należał do PZPR latach 1974–1990

Odpowiem, i dopisze Ci cytatem:
"Dziennikarze w stanie wojennym byli wyrzucani z Trójki przez Andrzeja Turskiego (zarejestrowanego jako kontakt operacyjny, syna funkcjonariuszy Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego) dziś gwiazdę telewizyjnej „Panoramy” TVP2. Programu, w którym nie brakowało (i nie brakuje) dzieci funkcjonariuszy lub tajnych współpracowników służb specjalnych PRL-u (jak np. Hanna Lis, córka Waldemara Kedaja – kontaktu operacyjnego wywiadu PRL-u)."

Adek:
7 dni ŚWIAT.

dziś takich programów już nie ma i to boli
Elaan
Użytkownik
#263 - Wysłana: 31 Gru 2013 19:37:43
mozg_kl2:
szkoda tylko, że życiorys skażony współpracom z czerwonym okupantem

mozg_kl2:
Szczególnie po tym jakie pomyje wylewali tu przyboczni evivy o fb przez grzeczność nie wspominam.

Lubisz cytaty, rozważ więc ten:

„Kto swojego brata nienawidzi, żyje w ciemności i działa w ciemności, i nie wie, dokąd dąży, ponieważ ciemności dotknęły ślepotą jego oczy”. (1 J 2,11)
mozg_kl2
Użytkownik
#264 - Wysłana: 31 Gru 2013 21:11:58
Elaan:
Lubisz cytaty, rozważ więc ten:

Przekazałbym Evivie ale jako kret, przydupas Q nie mogę. Moje posty są kasowane. Odpowiem zatem innym

Naród, który nie ma siły i woli powiedzieć łotrom, że łotry, nie wart być narodem.
Autor: Aleksander Fredro
Jo_anka
Użytkownik
#265 - Wysłana: 1 Sty 2014 02:41:45 - Edytowany przez: Jo_anka
mozg_kl2:
Odpowiem, i dopisze Ci cytatem:

Drobna uwaga absolwentki Wydziału Historycznego - cytowanie wymaga podania źródła.

I drobne sprostowanie - mam znajomych pracujących w "Trójce" - redaktora Turskiego dobrze tam wspominają, bo weryfikował tam li tylko pracowników redakcji młodzieżowej, z której nikt nie stracił pracy w wyniku tej weryfikacji.

Przyzwoici ludzie wstępując do PZPR w latach 70-dziesiątych, przynależność partyjną traktowali jako skuteczną tarczę, która zarówno osłaniała ich przyzwoite działania, jak i była użytecznym parasolem ochronnym rozpościeranym nad zagrożonymi ludźmi. W swoim życiu spotkałam paru takich 'partyjnych' i widziałam, bądź słyszałam o ich działaniach, które uratowały sporej liczbie osób (min. studentom, studiującym na UW w początku lat 80-siesiątych) życiorysy przed zwichnięciem.

W latach 70-siątych (i nawet 80-siątych) nikt się nie spodziewał, że PRL i ZSRR przetrwają jeszcze niespełna 20 lat - w co bardziej szczerych wypowiedziach członów opozycji, KORu itp. nie raz pojawiał się wątek zaskoczenia 'pierestrojką' - wszyscy w Polsce nastawiali się na wieloletnią 'pracę u podstaw', powtórkę z XIX-wiecznej historii zaborów... Jedni działali w podziemiu, inni usiłowali działać od wewnątrz PZPR. Ludzie obierali różne strategie. PRL od czasów Gierka, nie był czarno białym 100% totalitaryzmem z czasów stalinowskich, był szary. Partia nie była monolitem, beton partyjny ścierał się z 'liberałami'... Znałam bezpartyjnych beneficjentów niedostępnych ogółowi dóbr i korzyści, uczepionych przy Gierku, którzy w latach 80-siątych o Jaruzelskim i jego ludziach, nie wypowiadali się inaczej niż "ta Junta" (bo zostali odsunięci od żłobu - moja Mama zwykła wtenczas twierdzić, że te ich bryzgi jadu wystawiają najlepszą rekomendację... Jaruzelskiemu)!

I wreszcie ostatnia uwaga, TW przede wszystkim werbowano wśród... bezpartyjnych, a nie członków PZPR. Chodziło przede wszystkim o infiltrację środowisk opozycyjnych, a członek partii, nawet szeregowy (bo przynależność do PZPR była jawna), był 'spalony' jako 'wtyczka".
Elaan
Użytkownik
#266 - Wysłana: 1 Sty 2014 14:05:19
mozg_kl2:
Przekazałbym Evivie ale jako kret, przydupas Q nie mogę. Moje posty są kasowane.

Rozumiem, że mówisz o swoich postach na forum USS Destiny? To znaczy, że jesteś tam zarejestrowany?
No cóż, to forum powstało by rządzić się własnymi zasadami i, jak sądzę, jedyne co możesz zrobić, to je uszanować.
Skoro, jak twierdzisz, zostałeś uznany za persona non grata, to po prostu zrezygnuj z pisania tam.
mozg_kl2
Użytkownik
#267 - Wysłana: 1 Sty 2014 14:09:11
Jo_anka:
Drobna uwaga absolwentki Wydziału Historycznego - cytowanie wymaga podania źródła.

Drobna uwaga absolwenta Wydziały Prawa- nie piszemy tutaj artykułów a jedynie rozmawiamy.

Jo_anka:
I drobne sprostowanie - mam znajomych pracujących w "Trójce" - redaktora Turskiego dobrze tam wspominają, bo weryfikował tam li tylko pracowników redakcji młodzieżowej, z której nikt nie stracił pracy w wyniku tej weryfikacji.

Początek stanu wojennego to okres największych czystek politycznych w mediach. Zostawali tylko wierni siepacze sytemu którzy mieli uwiarygodnić obecną sytuacja polityczną. To wtedy rozkwitła gwiazda redaktor Olejnik.

Jo_anka:
W latach 70-siątych (i nawet 80-siątych) nikt się nie spodziewał, że PRL i ZSRR przetrwają jeszcze niespełna 20 lat - w co bardziej szczerych wypowiedziach członów opozycji, KORu itp. nie raz pojawiał się wątek zaskoczenia 'pierestrojką' - wszyscy w Polsce nastawiali się na wieloletnią 'pracę u podstaw', powtórkę z XIX-wiecznej historii zaborów...

Od 81 roku władzy komunistyczna przygotowywała się do zmian. Najpierw był stan wojenny który się nie udał. Potem zaczeły powstawać państwowe firmy banki, kantory gdzie ukryli się wszyscy działacze komunistycznego aparatu państwowego.
Elaan
Użytkownik
#268 - Wysłana: 1 Sty 2014 14:48:14
mozg_kl2
Jo_anka

Nie mam nic przeciwko drobnym offtopom, jednak ta dyskusja najwyraźniej się rozkręca.
Proszę zatem, korzystając z przywileju założycielki tematu, o przeniesienie tejże rozmowy do innego topicu, np. "Co myślimy o.... - Phase II".
Q__
Moderator
#269 - Wysłana: 1 Sty 2014 15:39:46
mozg_kl2

mozg_kl2:
wierni siepacze sytemu

Drobna uwaga techniczna: nie brutalizujmy języka niepotrzebnymi przenośniami. Siepacze systemu to byli Radkiewicz, Stefan Michnik czy Humer z Fejginem.

Elaan

Elaan:
Proszę zatem, korzystając z przywileju założycielki tematu, o przeniesienie tejże rozmowy do innego topicu, np. "Co myślimy o.... - Phase II".

Wola Założycielki - rzecz święta. Offtop będę ciąć.
Q__
Moderator
#270 - Wysłana: 22 Sty 2014 13:15:33
 Strona:  ««  1  2  ...  7  8  9  10  11  ...  25  26  »» 
USS Phoenix forum / Różności / Dla Nieobecnych

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!