USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / Polskie (Pseudo)Seriale
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  7  8  »» 
Autor Wiadomość
mozg_kl2
Użytkownik
#121 - Wysłana: 31 Paź 2011 13:25:23
Odpowiedz 
Toudi:
Może w pierwszym sezonie, bo im dalej tym większa fikcja literacka, niż fakty z działań Cichociemnych...

Tenm serial to fikcja i robienie z ludzi debili. Już lepiej był zagrane wstawki w programie Wołoszańskiego, do tego miały ciekasza historię.

Toudi:
Dobrym serialem była Tajemnica twierdzy szyfrów.

Powiem tak. Przeczytałem ksiązke w jedną noc i uważam że jest swietna. Serial wyszedł dużo słabiej. Strasznie chaotyczny, no i ten Małąszyński któego nie trawie. Zawiodłem się na tej produkcji i to bardzo. Ksiązka wygrywa z serial bezapelacyjnie. Choć trzeba przyznać, że Żak jako wredny naziska wypada genialnie.
emillo97
Użytkownik
#122 - Wysłana: 31 Paź 2011 13:48:55
Odpowiedz 
Toudi
mozg kl 2

Więc jeżeli wy nie lubicie tego serialu ja muszę się z wami zgadzać ,a moje zdanie trzeba wyzywać od kabaretów. Ciekawe...
Toudi
Użytkownik
#123 - Wysłana: 31 Paź 2011 13:53:38
Odpowiedz 
mozg_kl2:
Choć trzeba przyznać, że Żak jako wredny naziska wypada genialnie.

A wiesz, że jak serial trafił na ekrany, to ludzie najbardziej narzekali właśnie na Cezarego, że gra jakby był w teatrze, a nie w serialu. Że przesadził grając nazistę. Sam nie wiem czemu, mnie się w tej roli podobał. ;)

mozg_kl2:
Zawiodłem się na tej produkcji i to bardzo.

Moim zdaniem nie było źle, biorąc pod uwagę, że telewizja wróciła po latach do tego tematu, to wyszło całkiem przyzwoicie. TVP mogła sobie otworzyć tym drogę do seriali o tematyce wojennej na przyzwoitym poziomie (a wyszło z tego np Czas Honoru ).

mozg_kl2:
Ksiązka wygrywa z serial bezapelacyjnie.

Książki nie miałem jeszcze przyjemności czytać, co pewno kiedyś nadrobię, za to pamiętam, że wydawca DVD i książki nieco spaprali sprawę z wydaniem dvd, powinni puścić łączony pakiet z książką... No cóż, nasi wydawcy są daleko w tyle za światowymi i raczej nie próbują nawet nadrabiać swoich braków. (Tu tak na marginesie, właśnie pojawiło się info, że niektóre nowe seriale będę mięć tylko lektora, bez wersji z napisami i pewno bez oryginalnej wersji językowej - i liczą, że ludzie będą to kupować....)
mozg_kl2
Użytkownik
#124 - Wysłana: 31 Paź 2011 14:29:21
Odpowiedz 
Toudi:
A wiesz, że jak serial trafił na ekrany, to ludzie najbardziej narzekali właśnie na Cezarego, że gra jakby był w teatrze, a nie w serialu. Że przesadził grając nazistę. Sam nie wiem czemu, mnie się w tej roli podobał. ;)

Bo w rzeczywistosci tak jest. Żak gra bardzo teatralnie, zresztą cała produkcja to taki teatr telewizji, jednakże tworzy bardzo ciekawa, wyrazistą postać z krwi i kości.

Toudi:
Moim zdaniem nie było źle, biorąc pod uwagę, że telewizja wróciła po latach do tego tematu, to wyszło całkiem przyzwoicie. TVP mogła sobie otworzyć tym drogę do seriali o tematyce wojennej na przyzwoitym poziomie (a wyszło z tego np Czas Honoru ).

Powinni popracować nad efektami(te były załośne), troche inaczej rozłożyc historię z książki, no i klasyka nie brać ogranych twarzy. Serial możnabyło spokojnie pociągnac z 3 sezony.

Toudi:
Książki nie miałem jeszcze przyjemności czytać

Polecam.

emillo97:
Więc jeżeli wy nie lubicie tego serialu ja muszę się z wami zgadzać ,a moje zdanie trzeba wyzywać od kabaretów. Ciekawe...

Twoje zdanie brzmi: "Serial jest fajny, a jak się nie zgadzacie to idzie sobie". Nie ma tu pola do polemiki.
emillo97
Użytkownik
#125 - Wysłana: 31 Paź 2011 14:31:56
Odpowiedz 
mozg_kl2:
Twoje zdanie brzmi: "Serial jest fajny, a jak się nie zgadzacie to idzie sobie". Nie ma tu pola do polemiki.

Ja odniosłem wrażenie że wy mówicie : "Serial jest fatalny a jak się nie zgadzacie to idzie sobie". A moim zdaniem to jest dobry serial, i dziwicie się fikcji literackiej bo to nie do końca wierny podręcznik historii tylko serial miłosno-sensacyjny z wojną w tle. Ale niektóre postacie są świetne np. Rainer, matka Wandy.
Toudi
Użytkownik
#126 - Wysłana: 31 Paź 2011 14:44:29
Odpowiedz 
emillo97:
Ja odniosłem wrażenie że wy mówicie : "Serial jest fatalny a jak się nie zgadzacie to idzie sobie".

Nie, ja mówiłem, że nie zachowano w tym serialu realiów działania Cichociemnych a to oni mieli być główną osią fabuły.
emillo97:
i dziwicie się fikcji literackiej bo to nie do końca wierny podręcznik

Nie oczekują po serialu 100% realizmu, że wszyscy pokazani ludzie żyli i robi to kiedyś naprawdę. A wręcz przeciwnie przeciwnie, oczekuję, że w okół fikcyjnych postaci pokażą jak naprawdę wyglądała wojna, jak wyglądały warunki konspiracyjne i jak reagowali ludzi z obu stron frontu. A jak sam zauważyłeś pokazali wątek miłosny, całą resztą ustawiając tak jak nigdy by nie miała miejsca.

A kabaretem nazwałem twoje zdanie o tym, że mózg oczekuje od tego serialu slashera. Tak jakby była tylko miłość i slasher na wojnie...
mozg_kl2
Użytkownik
#127 - Wysłana: 31 Paź 2011 14:47:43
Odpowiedz 
emillo97

Twoje argumenty tak mnie przytłoczyły, ze nie wiedziałem co napisać. Tak serio, to przytocze tylko kila zarzutów przeciwko czasowi humoru:
-zrzut członków rodziny razem (praktyka nie stosowana)
- wielcy spiskowcy gadajacy do siebie per kapitanie na ulicy i omawiajacy watki konspiracyjne w miejscach publicznych
- zrzut naszej wesołej rodzinnki na tereny skad pochodzą, zwiększajac tym samym szanse wpadki
- ogólna beztroska naszych różowo-pedałkowatych bohaterów
- radosne chodzenie po stolicy z gnatami za pazuchą

Tak w skrócie na szybko. Dobrze, żę wojna tak nie wyglądała bo dzis faktycznie mowilibyśmy po niemiecku.
Queerbot
Użytkownik
#128 - Wysłana: 31 Paź 2011 15:23:38
Odpowiedz 
mozg_kl2:
ogólna beztroska naszych różowo-pedałkowatych bohaterów

To trochę nie fair.
Darnok
Użytkownik
#129 - Wysłana: 1 Lis 2011 23:43:24
Odpowiedz 
Queerbot:
To trochę nie fair.

Która część? bo jak na wojnę, to rzeczywiście za bardzo przylizani są.
Q__
Moderator
#130 - Wysłana: 2 Lis 2011 00:29:25
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
- ogólna beztroska naszych różowo-pedałkowatych bohaterów

Pozazdrościłeś Evivie i pozostałym ukaranym? Przypominam, że miałeś już parę banów czasowych, więc ostrożniej ze słownictwem.
mozg_kl2
Użytkownik
#131 - Wysłana: 2 Lis 2011 07:32:44
Odpowiedz 
Queerbot:
To trochę nie fair.

Tzn?

Darnok

Wyglądaja jakby własnie opuścili salon jacykowa. Żel na głowie i karabin za pazuchą.

Q__

Oglądnij zrozumiesz. Już nawet charakteryzacja w 1920 wojna i miłość, jest 100 razy lepsza.
Queerbot
Użytkownik
#132 - Wysłana: 2 Lis 2011 13:16:03
Odpowiedz 
Darnok:
Która część? bo jak na wojnę, to rzeczywiście za bardzo przylizani są.

mozg_kl2:
Tzn?

mozg_kl2:
Wyglądaja jakby własnie opuścili salon jacykowa. Żel na głowie i karabin za pazuchą.

Możliwe, że są przylizani, a możliwe że z powodu okupacji nie mają czasu na mycie głowy. A może czasy są takie, że kino i telewizja nie pokazują już prawdziwych, spoconych ludzi, tylko ludzi uczesanych i pomalowanych. W każdym razie to nie jest jeszcze powód do "pedałkowania". Naprawdę nie widzicie w takim porównaniu nic niestosownego?
Q__
Moderator
#133 - Wysłana: 2 Lis 2011 15:29:43
Odpowiedz 
Queerbot

Queerbot:
Naprawdę nie widzicie w takim porównaniu nic niestosownego?

Ja widzę, więc zwróciłem uwagę (zwł. że możesz to dodatkowo odbierać jako obraźliwe). Z drugiej jednak strony ponieważ mozg_kl2 odwołał się tu do pewnego stereotypu, którego autorem bynajmniej nie jest, no i jego wypowiedź nie naruszała wprost regulaminu, może trochę kanony dobrego smaku, nie znalazłem podstaw do ostrzejszej - niż "pogrożenie palcem" - interwencji.
mozg_kl2
Użytkownik
#134 - Wysłana: 2 Lis 2011 19:21:28
Odpowiedz 
Queerbot:
Naprawdę nie widzicie w takim porównaniu nic niestosownego?

Nie.

Q__

Z mojej strony EOT.
Radion
Użytkownik
#135 - Wysłana: 3 Lis 2011 23:38:05
Odpowiedz 
reyden:
Nasze wojsko lub np. Bumar ( producent PT-91 ) czy inna firma produkująca sprzęt udostępnia do zdjęć personel oraz sprzęt w zamian za zyski z reklam jak i samą reklamę swojego sprzętu , sam sprzęt mogą udostępnić za darmo albo za nie wielką opłatą .

Do filmu "Avalon" udostępnili sprzęt za darmo, film był dobry(moim zdaniem!) ale przeszedł w Polsce bez echa - co ciekawe jest to film ma sporo fanów poza naszym krajem (chyba już o tym było na forum)

Ja osobiście nie mogę nowych polskich produkcji serialowych oglądać, nie wiem czy to styl kręcenia, rodzaj kliszy, scenariusz czy gra aktorów. Te nowości mnie odrzucają, chociaż był jeden wyjątek ten serial w którym Linda grał gosposie - podobał mi się dlatego że było mało Lindy w Lindzie
Seybr
Użytkownik
#136 - Wysłana: 3 Lis 2011 23:46:16
Odpowiedz 
Radion:
Te nowości mnie odrzucają, chociaż był jeden wyjątek ten serial w którym Linda grał gosposie - podobał mi się dlatego że było mało Lindy w Lindzie

Talent wielu młodych aktorów pozostaje wiele do życzenia. Nasze kino serialowe nie jest ambitne, ludzie oglądają pakę serwowaną przez Polsat, TVN czy TVP.
Samo TVP kręci jedno wielkie g... Tak zachwalana Rodzinaka.PL to typowy obraz polskiego buractwa. Kto ma brać z nich przykład jak nie buraki, wieśniaki.
Żeby facet trzymał nogi na stole, tym bardziej w butach a obok żona je spokojnie ?

Wiesz serial gdzie Linda grał gosposie przypadł mi do gustu. Humor był prosty ale ciekawy, od zamiana ról ;].

W Polsce kręci się durne komedie, albo pseudo filmy historyczne. Grają w nich gogusie lub wieśniaki odciągnięci od pługa typu Borys S.
mozg_kl2
Użytkownik
#137 - Wysłana: 4 Lis 2011 08:17:01 - Edytowany przez: mozg_kl2
Odpowiedz 
Radion:
Do filmu "Avalon" udostępnili sprzęt za darmo, film był dobry(moim zdaniem!) ale przeszedł w Polsce bez echa - co ciekawe jest to film ma sporo fanów poza naszym krajem (chyba już o tym było na forum)

Nie znam tej pozycji. Coś ciekawego?

Seybr:
Grają w nich gogusie lub wieśniaki odciągnięci od pługa typu Borys S.

Zaraz wyskoczy pewnie Q czy inny obrońca wiary i stwierdzi, ze to nie sprawiedliwy osąd.
Radion
Użytkownik
#138 - Wysłana: 4 Lis 2011 09:49:57 - Edytowany przez: Radion
Odpowiedz 
mozg_kl2:

Tak, żeby za bardzo nie spoilować zakończenia powiem. Szary nudny i brudny świat od którego ucieczką jest gra Avalon ale ze względu na technologie w niej stosowaną zdarzają się że gracze kończą rozrywkę jako warzywa. Ash której chłopak tak skończył słyszy pogłoski że zaginionych można spotkać na najwyższym poziomie. Jedyny mankamentem(dla mnie) jest trochę nierówna akcja.

Link do strony filmu na Filmwebie
Toudi
Użytkownik
#139 - Wysłana: 4 Lis 2011 10:14:52
Odpowiedz 
mozg_kl2:

Osobiście nie byłem wstanie zobaczyć filmu do końca. A zabrałem się za niego tylko, ze względu na obsadę.
Q__
Moderator
#140 - Wysłana: 4 Lis 2011 10:24:42
Odpowiedz 
Seybr

Seybr:
W Polsce kręci się durne komedie, albo pseudo filmy historyczne. Grają w nich gogusie lub wieśniaki odciągnięci od pługa typu Borys S.

Nie dało się tego osądu przedstawić w kulturalniejszej formie?

mozg_kl2

mozg_kl2:
Zaraz wyskoczy pewnie Q czy inny obrońca wiary

Dziękuję za porównanie ze zananym trollem - Obronca_Wiary.

Radion

Witamy na pokładzie . "Avalon" w istocie jest godny uwagi.
mozg_kl2
Użytkownik
#141 - Wysłana: 4 Lis 2011 11:32:05
Odpowiedz 
Radion:
Tak, żeby za bardzo nie spoilować zakończenia powiem. Szary nudny i brudny świat od którego ucieczką jest gra Avalon ale ze względu na technologie w niej stosowaną zdarzają się że gracze kończą rozrywkę jako warzywa. Ash której chłopak tak skończył słyszy pogłoski że zaginionych można spotkać na najwyższym poziomie. Jedyny mankamentem(dla mnie) jest trochę nierówna akcja.

Link do strony filmu na Filmwebie

Fajnie, że cyberpunka i to w Polsce. Tyle, żę jak widze Foremniakowa to mi słabo się robi.

Toudi:
Osobiście nie byłem wstanie zobaczyć filmu do końca. A zabrałem się za niego tylko, ze względu na obsadę.

Jeśli to jedyny plus tego filmu to nie mam czego tam szukać.

Q__:
Nie dało się tego osądu przedstawić w kulturalniejszej formie?

A nie mówiłem?

Q__:
Dziękuję za porównanie ze zananym trollem - Obronca_Wiary.

Do usług.
mozg_kl2
Użytkownik
#142 - Wysłana: 5 Gru 2011 21:16:57
Odpowiedz 
Start zdjęć do polskiej wersji "Rules of Engagement"

W niedzielę, 4 grudnia, wystartowały zdjęcia do pierwszego serialu stacji TVN 7 pod roboczym tytułem: „Reguły gry”. Emisja wiosną 2012 roku. Zobacz zdjęcia bohaterów polskiej wersji "Sposobu użycia".
Serial powstaje w oparciu o amerykański format stacji CBS - "Sposób użycia". To sitcom opisujący różnego typu relacje damsko-męskie widziane oczyma świeżo zaręczonej pary (Julia Kamińska i Maciej Zakościelny), wieloletniego małżeństwa (Katarzyna Kwiatkowska i Jan Jankowski), oraz wciąż szukającego swej drugiej połowy singla (Paweł Wilczak).

Grzegorz i Magda są małżeństwem od dwunastu lat i czują się szczęśliwi, chociaż rutyna już daje im się we znaki. Adam i Natasza właśnie się zaręczyli i naiwnie wierzą, że wszystkie najlepsze chwile są jeszcze przed nimi. Najbliższy przyjaciel Adama, Jacek to wieczny kawaler, który ponad wszystko ceni sobie uroki życia w stanie wolnym. Mimo odmiennych doświadczeń wszyscy zgadzają się, że związek uczuciowy często przypomina jazdę kolejką górską.

Perypetie głównych bohaterów obfitują w szereg zabawnych, ale równocześnie kłopotliwych sytuacji. Jedno jest pewnie nie należy traktować życia zbyt poważnie. Już wkrótce będzie się można przekonać jak to jest włączając TVN 7!

W obsadzie serialu zobaczymy plejadę polskich gwiazd m.in.: Julia Kamińska, Maciej Zakościelny, Paweł Wilczak, Katarzyna Kwiatkowska oraz Jan Jankowski.

Serial „Reguły gry” to pierwsza serialowa produkcja własna TVN 7 – jej producentem jest Wojciech Bockenheim, a kierownikiem produkcji Rafał Orlik. Reżyseruje Bartosz Ignaciuk. Autorem zdjęć jest Tomasz Dobrowolski. Za scenografie odpowiada Dorota Ignaczak, za kostiumy Dorota Williams.

za hatak.pl

Ciekawe czy pociągnie dłużej niż wszyscy kochają Romana?
Q__
Moderator
#143 - Wysłana: 5 Gru 2011 21:23:39
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
Ciekawe czy pociągnie dłużej niż wszyscy kochają Romana?

Prawdę mówiąc, poza - brawurową, ale idealnie oderwaną od nadwiślańskich realiów - polską wersją "Niani", nie widziałem polskiej wersji zachodniego "hiciora", która by dorównywała oryginałowi, ba mało która w ogóle miała tzw. ręce i nogi. (Inna rzecz, że od lat nie oglądam TV zbyt namiętnie.)
Radion
Użytkownik
#144 - Wysłana: 6 Gru 2011 16:25:05
Odpowiedz 
Q__
A Miodowe Lata?
Q__
Moderator
#145 - Wysłana: 6 Gru 2011 17:37:37
Odpowiedz 
Radion

Niewiele widziałem, ale to co zobaczyłem wydawało mi się w jakichś 99% nieśmieszne. Jeszcze - niewybredny, choć zlagodzony na potrzeby ekranowe - humor więzienny związany z postacią (nomen omen?) Kurskiego jakoś się bronił.
mozg_kl2
Użytkownik
#146 - Wysłana: 3 Kwi 2012 20:16:37
Odpowiedz 
TVP i BBC robią serial szpiegowski!

TVP i BBC rozpoczynają pierwszą w historii wspólną produkcję fabularną - historyczny serial szpiegowski „Szpiedzy w Warszawie” na podstawie światowego bestsellera Alana Fursta pod tym samym tytułem. Zdjęcia już 11 kwietnia! W głównej roli gwiazda "Doktora Who"!

Scenariusz serialu napisali Dick Clement i Ian La Frenais, autorzy m.in. scenariusza do „The Commitments” Alana Parkera. Premiera serialu w BBC4 i TVP1 została przewidziana na jesień 2012 roku.

Juliusz Braun, Prezes Zarządu Telewizji Polskiej S.A.: To historyczny moment - Telewizja Polska, największy nadawca telewizyjny w regionie oraz BBC, najbardziej znana telewizja publiczna w Europie o najwyższych standardach jakościowych i etycznych, rozpoczynają współpracę nad pierwszym wspólnym projektem fabularnym.

Reżyserką „Szpiegów w Warszawie” jest Coky Giedroyc, autorka m.in. nominowanego do BAFTY „The Virgin Queen”, reżyserka seriali „Holmes”, „Olivier Twist” oraz nominowanego do BAFTY i Złotego Globu „Black Pool”. Autorami scenariusza są Dick Clement i Ian La Frenais, doświadczeni i wielokrotnie nagradzani scenarzyści, którzy napisali m.in. scenariusz do legendarnego już „The Commitments” Alana Parkera, filmu nagrodzonego Złotymi Globami w kategorii najlepsza komedia, czterema nagrodami BAFTA (w tym za najlepszy film, najlepszy scenariusz adaptowany i najlepszą reżyserię).

W roli głównej w serialu „Szpiedzy w Warszawie” wystąpi David Tennant („Doctor Who”, „Hamlet”, „Casanova”, „Fright Night”). Tennant zagra rolę Merciera i będzie partnerem Janet Montgomery („Black Swan”, „Merilin”), grającej rolę Anny. W serialu wystąpi również Mirosław Zbrojewicz w roli Marka i Radosław Kaim jako August Voss („Pierwsza miłość”, Londyńczycy”) oraz Piotr Baumann jak Maxim Mostov („Shameless”, „The Street”). Richard Klein, BBC4, Dyrektor: „Szpiedzy w Warszawie” to Alan Furst w najlepszym wydaniu – pełna napięcia, namiętna i zmysłowa historia miłosna, ukazana w kontraście do odgłosów nadchodzącej wojny. Myślę, że David Tennant grający Merciera i Janet Montgomery jako Anna to ekscytujący sposób na odczytanie niezwykle przekonujących głównych postaci Fursta, jednocześnie jestem zachwycony, że Ian i Dick stworzyli tak fascynujący scenariusz.

„Szpiedzy w Warszawie” to porywająca, ekscytująca i wnikliwa opowieść o nietypowym spojrzeniu na drugą wojnę światową, widzianą oczami bohaterów, którzy od początku wiedzą iż oni i ich rodacy będą musieli zmierzyć się z ciężarem nadchodzącego horroru: to dramatyczna opowieść najwyższej klasy i idealna dla BBC Four.

Piotr Radziszewski, Dyrektor TVP1: Bardzo mnie cieszy fakt, że po raz pierwszy w historii TVP mam możliwość nawiązania współpracy produkcyjnej z tak znamienitym partnerem jakim jest BBC. Serial „Szpiedzy w Warszawie”, stwarza unikalną możliwość opowiedzenia o fascynującej historii Polski z perspektywy wydarzeń europejskich. W serialu kręconym w Polsce przez wybitną międzynarodową ekipę oprócz Mirosława Zbrojewicza wystąpią także inni polscy aktorzy. Mam nadzieję, że serial spotka się z uznaniem międzynarodowej widowni.

Zdjęcia do „Szpiegów w Warszawie” rozpoczną się 11 kwietnia br. i będą w całości realizowane w Polsce – w większości w Warszawie, ekipa zdjęciowa przeniesie się również na kilka dni do Krakowa.

Współautorką scenografii do serialu będzie Ewa Skoczkowska (nagroda Emmy za "Hindenburg: The Untold Story"), autorem zdjęć do serialu będzie Wojciech Szepel (polskiej widowni znany m.in. z „Lekcji pana Kuki” i „Warszawy”, od lat pracujący również w Wielkiej Brytanii), a dźwięk zrealizuje Bartłomiej Woźniak. Współpraca pomiędzy stacjami została zainicjowana przez BBC Worldwide i Apple Film Production z Polski. Produkcję zrealizują Fresh Pictures i Apple Film Production dla BBC i Telewizji Polskiej, a producentami będą Richard Fell i Dariusz Jabłoński.

Richard Fell, Fresh Pictures, Head of Drama: Jesteśmy zachwyceni i szczęśliwi, że David i Janet zagrają w „ Szpiegach w Warszawie”. Oboje są aktorami o tak wielkich możliwościach i talencie, że rozświetlą ekran jako Jean Francois i Anna, kochankowie, którym gwiazdy nie sprzyjają.

Dariusz Jabłoński, Apple Film Production, Prezes Zarządu: To przyjemność i zaszczyt przygotowywać i realizować dla Telewizji Polskiej pierwszą w historii koprodukcję z BBC. Cieszę się, że TVP wraca do swojej najlepszej tradycji wspierania wysokogatunkowej produkcji filmowej. Za sukces pozwalam sobie uznać to, że nasi brytyjscy partnerzy po pierwszych dokumentacjach zdecydowali się zrealizować całość zdjęć do serialu w Polsce, z radością też zaproponowaliśmy do ekipy polskich twórców.

„Szpiedzy w Warszawie” jest najbardziej znaną powieścią Alana Fursta - pisarza specjalizującego się w historycznej powieści kryminalnej. Furst jest autorem już 14 powieści, sprzedawanych w milionach egzemplarzy na całym świecie, w których portretuje historie narodów, próbujących oprzeć się nieuchronności reżimu Hitlera.

W Europie nadciąga wojna. Francuski i niemiecki tajni agenci zostają wciągnięci w szpiegowską walkę na śmierć i życie. Nowy attache wojskowy w ambasadzie Francji w Warszawie, pułkownik Jean-François Mercier, odznaczony za bohaterstwo w 1914 roku, zagłębia się w świat uprowadzeń, zdrad i intryg na salonach dyplomatycznych i w zaułkach miasta.

Jednocześnie arystokrata rozpoczyna namiętny romans z paryżanką polskiego pochodzenia, prawniczką w Lidze Narodów. Z narażeniem życia pułkownik Mercier działa w ukryciu w niezwykłym i skorumpowanym środowisku, w którym niektórych szpiegów rozpoznaje, ale inni zawsze pozostaną dla niego nieznani. Bohaterowie przemierzają mgliste noce i przekradają się deszczowymi, brukowanymi uliczkami Pragi, Berlina, Warszawy, Rzymu i Paryża. Bohaterowie Fursta wstępują w szeregi Ruchu Oporu. W serialu pokazani zostali przedstawiciele gasnącej arystokracji, filmowcy, dziennikarze, kapitanowie statków, skompromitowani biznesmeni, jak również kelnerzy, sklepikarze, intelektualiści, wielkie damy o nadszarpniętej reputacji oraz podpici brytyjscy tajni agenci.

za hatak.pl
Elaan
Użytkownik
#147 - Wysłana: 3 Kwi 2012 20:51:20
Odpowiedz 
mozg_kl2

Skoro w obsadzie nie ma "gwiazd" pokroju Borysa Szyca, Tomasza Kota, Piotra Adamczyka czy Olafa Lubaszenki, to może będzie to coś, co warto obejrzeć.
mozg_kl2
Użytkownik
#148 - Wysłana: 25 Kwi 2012 14:40:39
Odpowiedz 
Serial o zagładzie z Szycem w maju

W środę 2 maja o godzinie 21:00 na kanale Discovery Historia rozpocznie się emisja sześcioodcinkowego serialu dokumentalnego zatytułowanego "Auschwitz - miejsce zagłady" (ang. Auschwitz - The Nazis and the Final Solution). W brytyjskim serialu, w scenach inscenizowanych pojawił się m.in. Borys Szyc .

"Donikąd" to obóz koncentracyjny Auschwitz -Birkenau, do którego w latach 1940-1944, zwykle w bydlęcych wagonach kolejowych, zwożeni byli Żydzi z całej Europy. "Donikąd", bo była to podróż ku zagładzie. Odpowiedź na pytanie, dlaczego więzienie dla polskich jeńców politycznych zostało przekształcone w miejsce kaźni dla ponad miliona osób, daje dokument "Auschwitz - miejsce zagłady" Laurence'a Reesa, brytyjskiego pisarza i producenta telewizyjnego.

Sześcioodcinkowy film powstał na kanwie jego książki Auschwitz. Naziści i "ostateczne rozwiązanie". Publikacja ta została wyróżniona w konkursie British Book Awards. Program natomiast dostał nagrodę Brytyjskiej Akademii Sztuk Filmowych i Telewizyjnych. Teraz będą mogli zobaczyć go widzowie kanału Discovery Historia.

Prace nad programem trwały trzy lata. W tym czasie jego realizatorzy przeprowadzili ponad sto wywiadów z byłymi więźniami i ich oprawcami. Niektórzy z nich po raz pierwszy mieli okazję podzielić się swoimi wspomnieniami. To sprawiło, że twórcy mogli w bardzo wierny sposób odtworzyć obozową rzeczywistość i kolejne etapy rozbudowy KL Auschwitz-Birkenau. Rozmowy z obiema stronami wojennego dramatu wprowadzają do programu obiektywizm i pozwalają uniknąć przesadnego patosu.

Wypowiedzi osób, które doświadczyły okrucieństwa oraz byłych sprawców przemocy są przeplatane filmowymi inscenizacjami oraz wizualizacjami graficznymi. Komputerowe animacje pozwoliły na odtworzenie wszystkich zabudowań Auschwitz-Birkenau. Dzięki temu widzowie będą mogli zobaczyć, jak przebiegała rozbudowa obozu - od niewielkiego więzienia po fabrykę śmierci. Z kolei filmowe inscenizacje nakręcono w oparciu o odkryte już w XXI wieku dokumenty dotyczące działalności obozu. W ich realizację zaangażowano niemieckich i polskich aktorów m.in. Grażynę Błęcką-Kolską , Borysa Szyca, Zbigniewa Suszyńskiego i Andrzeja Niemirskiego.

To sprawia, że dokument "Auschwitz - miejsce zagłady" nie jest jedynie sprawozdaniem z okrutnej historii obozu w Oświęcimiu. Dzięki bogatemu materiałowi źródłowemu i konsultacji z historykami specjalizującymi się w dziejach Holokaustu: Davidem Cesaranim i Ianem Kershawem, program staje przed próbą odpowiedzi na często zadawane pytanie: dlaczego?

za hatak.pl

Znowu o Żydach i zagładzie? Znowu Szyc? Parafrazując admirała z battleshipa Co jest nie tak z tym krajem?
NEC
Użytkownik
#149 - Wysłana: 27 Kwi 2012 14:46:07 - Edytowany przez: NEC
Odpowiedz 
mozg_kl2:
Znowu o Żydach i zagładzie? Znowu Szyc? Parafrazując admirała z battleshipa Co jest nie tak z tym krajem?

Jakoś tzreba sie "wykupic". Niemców nikt juz nie nazywa antysemitami, zwłaszcza jak podarowali zydom łódź podwodną w ostatnim czasie. To nic że we wschodnich landach zasiadaja naziści u władzy, to tylko szczegół.

http://wyborcza.biz/biznes/1,101562,10745873,Berli n_dotuje_okrety_podwodne_dla_Izraela.html

My jako biedne życzki możemy się wykupic tworzac donośne dzieła jak A. Holland, czy teraz sztuka ze Szycem.

A tak poważnie to też kawał naszej historii, a udział znanych aktorów nie dziwi. Ostatnio widziałem Tomasza Kota w produkcji dotyczącej Id Marcowych. produkcja włoska oczywiscie. Dzisiaj tak przyswaja się wiedze w formie fabularnej, tekst czy program stricte naukowy jest niestrawny.
mozg_kl2
Użytkownik
#150 - Wysłana: 25 Cze 2012 17:29:23
Odpowiedz 
garść newsow o polskich serialach

21 czerwca telewizja Polsat rozpoczęła zdjęcia do 6. sezonu serialu "Hotel 52", który zadebiutuje w telewizji jesienią bieżącego roku.

Portal Wirtualnemedia.pl informuje, że w serialu będzie mniej Magdaleny Cieleckiej. Wiadomo, że w stałej obsadzie pojawią się nowe osoby, lecz na razie nie wyjawiono ich nazwisk. Fabularnie ma być większy nacisk na wątki gości hotelowych.

Średnio 5. sezon oglądało 2,25 mln widzów.

TVN już zamawia 2. sezon serialu "Lekarze"

Stacja TVN zamówiła drugi sezon serialu medycznego "Lekarze", chociaż pilot zostanie wyemitowany dopiero we wrześniu. Mówi się, że przyczyną są dobre opinie u widzów sceptycznie nastawionych do seriali TVNu.

Portal Wirtualnemedia.pl informuje, powołując się na rozmowę z pracownikiem stacji, że po analizach i pokazach okazało się, że serial bardzo spodobał się nawet osobom, które dotąd bardzo sceptycznie podchodziły do produkcji TVNu. Producenci poczuli, że mogą mieć prawdziwy hit i po otrzymaniu zielonego światła zabierają się do pracy. Obecnie tworzą się scenariusze nowych odcinków. Zdjęcia do 2. sezonu jeszcze tego lata.

Główną bohaterką nowego serialu TVN jest Alicja Szymańska, młoda i ambitna chirurg. W jej rolę wciela się Magdalena Różczka. Produkcja umiejscowiona została w Toruniu, gdzie główna bohaterka przeprowadza się z Warszawy. Znajduje zatrudnienie w szpitalu prowadzonym przez Elżbietę Bosak (Danuta Stenka), która daje jej szanse na rozwój zawodowy. Alicja poznaje nowych lekarzy, w których wcielają się: Paweł Małaszyński, Szymon Bobrowski, Marcin Perchuć i Wojciech Zieliński. Wszyscy oni na co dzień walczą nie tylko ze śmiercią, ale także z własnymi słabościami i codziennymi problemami. To z nimi przyjdzie Alicji dzielić radości, smutki, triumfy, a nawet miłość.

Pierwsyz sezon ma mieć 15 odcinków. Premiera we wrześniu.

Serial "Przyjaciółki" z Sochą jesienią

"Przyjaciółki" to nowy serial Polsatu, który pojawi się na antenie jesienią br. W rolach głównych wystąpią Małgorzata Socha, Joanna Liszowska, Magdalena Stużyńska i Anita Sokołowska.

Pilot serialu został wyprodukowany już w maju br. i poddany badaniu ilościowemu na dużej grupie widzów. Wypadło ono pozytywnie, dlatego stacja zdecydowała o realizacji całej serii produkcji. Zdjęcia do 12 kolejnych odcinków ruszyć mają na początku lipca br. i potrwają do końca września br.

Obyczajowy serial opowiadać będzie o losach czterech tytułowych "Przyjaciółek", które znają się jeszcze z czasów liceum.

W główne role w "Przyjaciółkach" wcielą się Małgorzata Socha, Joanna Liszowska, Magdalena Stużyńska i Anita Sokołowska. W obsadzie znajdzie się też m.in. Bartek Kasprzykowski. Reżyserować będzie Grzegorz Kuczeriszka, zaś scenariusz oparty na polskim pomyśle napisała Beata Pasek. Producentem wykonawczym została firma Akson Studio, która dla Polsatu realizuje też kolejny sezon "Hotelu 52" (więcej na ten temat).

Serial "Przyjaciółki" nadawany będzie w Polsacie od września br. w ścisłym prime-time.

wszystko za hatak.pl

Ogólnie to tak. Hotel 52 nie oglądam, nie ruszył mnie ten serial. Lekarze, specjalnie mnie nie ruszą, zobacze, choć medycznych post er-owskich seriali jest od groma. Przyjaciółki hmm Liszowska brrry, zalatuje polsatowską wersja klubu szalonych dziewic tylko znając polsatowskie wykoanie będzie suchar. A może nie?
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  7  8  »» 
USS Phoenix forum / Różności / Polskie (Pseudo)Seriale

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!