USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / Polskie (Pseudo)Seriale
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  7  »» 
Autor Wiadomość
ortkaj
Użytkownik
#61 - Wysłana: 6 Lut 2011 13:36:29 - Edytowany przez: ortkaj
Odpowiedz 
biter
biter:
MarcinK:
Gdyby nie Star Wars, nie obalono by komunizmu!!

Co ty tym razem Pier...lisz za frazesy?

Chodzi pewnie o doktrynę Gwiezdnych wojen R. Reagana jak zauważył słusznie FederacyjneMSZ ZSRR było określane jako imperium zła.
biter
Użytkownik
#62 - Wysłana: 6 Lut 2011 13:49:49
Odpowiedz 
FederacyjneMSZ:
Niektórzy kochają Regana, uszanuj to.

Ja do Regana nic nie mam i nawet mi do głowy teraz nie przyszedł.

MarcinK:
A więc Imperium jest aluzją do ZSRR, a Rebelia do USA. Jednak polak potrafi, i uznał że Imperium to ZSRR a Rebelia to kraje zniewolone (Polska, Czechosłowacja). Tak więc dzięki Star Wars, Polacy zrozumieli że nie muszą się słuchać Sowietów i obalili Komunę.

Aha, dziękuję za pouczająca lekcję historii

FederacyjneMSZ:
Myslałem, że to dolary amerykańskie rpzekonały... Uwasz, że polacy dali nabrac na tę propagandę?? A Lucas dostał prikaz z góry na nakręcenie tego filmu:P

No ba, zapłaciliśmy mu jak Roling Stonsom, kilka wagonów wódy i film nakręcony.

A tak na marginesie, według jednej z teorii jak na mapę Śródziemia Tolkiena nałoży się mapę europy to się okaże że Hobbiton to Anglia a Mordor to ZSRR.
Przy czym ktoś mądrze zauważył że jak przyłożyć gdzie indziej mapę świata to mordorem może stać się Waszyngton a Hobbitonem Japonia. Więc teorii o Imperiach zła w filmach to bym uważał.
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#63 - Wysłana: 6 Lut 2011 14:25:33
Odpowiedz 
biter

biter:
Więc teorii o Imperiach zła w filmach to bym uważał.

Nie wiadomo kto przejdzie na ciemna strone mocy..
Toudi
Użytkownik
#64 - Wysłana: 6 Lut 2011 15:19:49
Odpowiedz 
MarcinK:
Nie wmówisz mi że najlepsze Amerykańskie S-F nie jest S-F.

Nie tyle ja, co w ogóle toczą się o tym dysputy. (Poszukaj sobie w internecie.)
Star Wars ma w sobie sporo elementów fantasy. Masz tam rycerzy i księżniczki, bohaterowie posługują się tajemniczą "mocą'. Plus początek o którym już wspomniałem.

A by cię jeszcze bardziej dobić, w IMDB w opisie SW jest:
Action | Adventure | Fantasy | Sci-Fi

Ps. Nie wiem na ile aluzje o których teraz piszecie są prawdą, a na ile zostały dopisane przez lata, ale GR od początku utożsamiał Klingonów z ZSRR...
biter
Użytkownik
#65 - Wysłana: 6 Lut 2011 15:51:57
Odpowiedz 
Toudi:
Nie wiem na ile aluzje o których teraz piszecie są prawdą, a na ile zostały dopisane przez lata, ale GR od początku utożsamiał Klingonów z ZSRR...

Klingonów? Dziwne, ja bym stawiał na Romulan i Strefe zdemilitaryzowaną jako żelazną kurtynę ale w sumie Klingoni wojowniczy i Ruscy też
Toudi
Użytkownik
#66 - Wysłana: 6 Lut 2011 16:07:30
Odpowiedz 
biter w TNG może i się to przesunęło, ale w TOSie (mam nadzieję, że mnie pamięć nie myli) to Klingoni reprezentowali Komunistyczne ZSRR, ale powiem szczerze, że nie uśmiecha mi się szukanie teraz nagrania z Genem gdzie to potwierdza. ;)
ortkaj
Użytkownik
#67 - Wysłana: 6 Lut 2011 16:19:02
Odpowiedz 
Toudi
Toudi:
biter w TNG może i się to przesunęło, ale w TOSie (mam nadzieję, że mnie pamięć nie myli) to Klingoni

Poprzesuwało się ale Romulanie to nie Ruscy tylko IMO Chińczycy, z ZSRR za Gorbaczowa zaczęto ochodzić się ostrożniej ( stąd wymiana "praktykantów" na statkach)
MarcinK
Użytkownik
#68 - Wysłana: 6 Lut 2011 16:21:13
Odpowiedz 
Toudi:
ale GR od początku utożsamiał Klingonów z ZSRR...

Tyle że w Polsce o Kilngonach prawie nikt nie wiedział, a "Gwiezdne Wojny" były najpopularniejszym filmem lat 70-80 .
biter
Użytkownik
#69 - Wysłana: 6 Lut 2011 16:36:18
Odpowiedz 
MarcinK:
Tyle że w Polsce o Kilngonach prawie nikt nie wiedział, a "Gwiezdne Wojny" były najpopularniejszym filmem lat 70-80 .

Marcin ty serio sądzisz że Gwiezdne Wojny doprowadziły w jakiś sposób do obalenia komunizmu czy sobie jaja z nasz robisz?
MarcinK
Użytkownik
#70 - Wysłana: 6 Lut 2011 16:48:39
Odpowiedz 
biter:
Marcin ty serio sądzisz że Gwiezdne Wojny doprowadziły w jakiś sposób do obalenia komunizmu

Ja nie sądzę ja to wiem. W filmach był ukryty rozkaz : "Rozwalcie ZSRR"
Potem doszedł Reagan i Jan Paweł II i z ich pomocą Polacy Zniszczyli ZSRR.
ortkaj
Użytkownik
#71 - Wysłana: 6 Lut 2011 16:59:13
Odpowiedz 
MarcinK:
A no takie że kosmos nie jest bezpiecznym miejscem podbojów tylko groźną przestrzenią, rządzoną nieznanymi nam siłami.

MarcinK:
"Gwiezdne Wojny" chociażby, pokazują kosmos jako w miarę bezpieczne miejsce.

MarcinK:

MarcinK:
A więc Imperium jest aluzją do ZSRR, a Rebelia do USA. Jednak polak potrafi, i uznał że Imperium to ZSRR a Rebelia to kraje zniewolone (Polska, Czechosłowacja). Tak więc dzięki Star Wars, Polacy zrozumieli że nie muszą się słuchać Sowietów i obalili Komunę.

MarcinK:

MarcinK:

Nie zgadzam się z Tobą
Najpopularniejsze było wtedy "Wejście smoka" produkcji Hongkong leżącego (wtedy) blisko Chin, a Chińska Mandżuria była kiedyś podbita przez Japończyków a Japończycy wyprodukowali Godzillę, która była wcześniej niż SW i nawet ST. Zakładając, że dzięki najpopularniejszemu w Polsce filmowi Polacy zniszczyli komunizm to zrobili to dzięki Godzilli..... i JPII....i Lechowi W. ...i 07 zgłoś się gdzie były liczne akcenty antykomunistyczne
Jurgen
Moderator
#72 - Wysłana: 6 Lut 2011 17:42:05
Odpowiedz 
MarcinK

biter
Użytkownik
#73 - Wysłana: 6 Lut 2011 17:52:07
Odpowiedz 
MarcinK:

Ok. W takim razie my nie mamy już o czym rozmawiać. Przynajmniej nie w ciągu najbliższych, hmmm 3-4 lat. Aż dorośniesz.

ortkaj:
Nie zgadzam się z Tobą
Najpopularniejsze było wtedy "Wejście smoka" produkcji Hongkong leżącego (wtedy) blisko Chin, a Chińska Mandżuria była kiedyś podbita przez Japończyków a Japończycy wyprodukowali Godzillę, która była wcześniej niż SW i nawet ST. Zakładając, że dzięki najpopularniejszemu w Polsce filmowi Polacy zniszczyli komunizm to zrobili to dzięki Godzilli..... i JPII....i Lechowi W. ...i 07 zgłoś się gdzie były liczne akcenty antykomunistyczne

A w chwili ogłoszenia stanu wojennego w kinie "Moskwa" puszczali Czas Apokalipsy. No i przyjechali teź Beatlesi i Roling Stonsi tak, no i Amerykanie dolecieli na Księżyc to wszystko jest wielką układanką działającą na podświadomość polaków "Obalcie Komunę".

Kocham teorie Marcina
mozg_kl2
Użytkownik
#74 - Wysłana: 6 Lut 2011 17:57:44
Odpowiedz 
Toudi:
gorzej już nie będzie, ale śmieszniej może. ;)

Tyle, zę czasem to śmiech przez łzy. Szkoda też, że odbija się na Nas samych.

biter:
ilm na faktach autentycznych,

Nie ma czegoś takiego jak fakty autentyczne. Fakty to fakty.

Toudi:
Gwiezdne Wojny to bardziej fantasy z elementami SF,

Gwiezdne wojny to space fantasy podobnie jak Avatar.

Toudi:
A specjalnie bezpiecznym światem to nie jest.

No własnie. Gdzie się nie ruszysz to ktoś, lub coś chce Ci zrobić kuku. Co chwile jakieśwojny rebelie spiski.

MarcinK:
Nie wmówisz mi że najlepsze Amerykańskie S-F nie jest S-F.

Najlepsze amerykańskie SF? nie obalono by komunizmu? Stary nie wiem co bierzesz ale zmien dilera lub bierz połowe.

MarcinK:
Zasadniczo jest to S-F!!!!!!!!!!!

Zasadniczo to każdy z nas jest pięknym brunetem o niebieskich oczach.

MarcinK:
Imperium jest aluzją do ZSRR, a Rebelia do USA.

Miałem coś napisać, ale raczej milczenie będzie najlepszym komentarzem

ortkaj:
Gwiezdnych wojen R. Reagana jak zauważył słusznie FederacyjneMSZ ZSRR było określane jako imperium zła.

No tylko co z tego? Regan pożyczył te nazwy bo wtedy był na topie.

biter:
Aha, dziękuję za pouczająca lekcję historii

Zaprotokołowałem. Może się przydać.

MarcinK:

I tak powstał Chocapic

ortkaj:
to dzięki Godzilli..... i JPII....i Lechowi W. ...i 07 zgłoś się

i zasmażka(jeśli ktoś pamieta skecze OTTO).
Toudi
Użytkownik
#75 - Wysłana: 6 Lut 2011 18:03:00
Odpowiedz 
Teraz ja was podziwiam, mnie po prostu brakło słów...
Jurgen
Moderator
#76 - Wysłana: 6 Lut 2011 18:05:16
Odpowiedz 
mozg_kl2:

Są jeszcze fakty medialne.

mozg_kl2:
Stary nie wiem co bierzesz ale zmien dilera lub bierz połowe.

Ostatnie posty Marcina to dowód na porażkę rządu w walce z dopalaczami.
biter
Użytkownik
#77 - Wysłana: 6 Lut 2011 18:13:23
Odpowiedz 
mozg_kl2:

Tak, lubię jadać masło maślane

mozg_kl2:
Najlepsze amerykańskie SF? nie obalono by komunizmu? Stary nie wiem co bierzesz ale zmien dilera lub bierz połowe.

Albo niech się podzieli, czasami taka jazda by się przydała.

mozg_kl2:
No tylko co z tego? Regan pożyczył te nazwy bo wtedy był na topie.

Podobnie jak na w czasie afery Watergate na topie był film "Głębokie Gardło"

Toudi:
Teraz ja was podziwiam, mnie po prostu brakło słów...

Za co nas podziwiasz? Jaśli oczywiście odnosiło sie to do mnie.

Jurgen:
Są jeszcze fakty medialne.

I fakty RMF oraz TVN Fakty

Jurgen:
Ostatnie posty Marcina to dowód na porażkę rządu w walce z dopalaczami.

Albo wzięcie się za walkę kiedy uszkodzenia były już nieodwracalne
Toudi
Użytkownik
#78 - Wysłana: 6 Lut 2011 18:13:49 - Edytowany przez: Toudi
Odpowiedz 
Jurgen:
Ostatnie posty Marcina to dowód na porażkę rządu w walce z dopalaczam

Jakby tak być bardziej chamskim, to tych porażek byłoby więcej. Na ten przykład porażka reformy edukacji...

Ale możemy to obrócić na naszą korzyść. Załóżmy temat ze specjalnymi pytaniami do Marcina, Jak dzisiejsza młodzież postrzega "to i to"? To wówczas będziemy przygotowani na kolejne fale (a te na pewno będą coraz większe i większe...), które na pewno będą zalewać nasz fragment internetu, może dzięki temu zdołamy się im oprzeć i utrzymać średnio okopane pozycje. ;)

edit:
biter:
Za co nas podziwiasz?

Za to, że byliście to wstanie skomentować. Dla mnie to po prostu przekroczyło tolerancyjny próg absurdu. ;)
biter
Użytkownik
#79 - Wysłana: 6 Lut 2011 18:20:34
Odpowiedz 
Toudi:
Na ten przykład porażka reformy edukacji...

Wypraszam sobie jestem pierwszym rocznikiem który szedł zreformowanym tokiem nauki i wyszedlem na ludzi, i to nieźle wuedukowanych

Toudi:
Ale możemy to obrócić na naszą korzyść. Załóżmy temat ze specjalnymi pytaniami do Marcina, Jak dzisiejsza młodzież postrzega "to i to"? To wówczas będziemy przygotowani na kolejne fale (a te na pewno będą coraz większe i większe...), które na pewno będą zalewać nasz fragment internetu, może dzięki temu zdołamy się im oprzeć i utrzymać średnio okopane pozycje. ;)

Jakoś wątpię czy zechciał by się w nim do nas odzywać

Toudi:
Za to, że byliście to wstanie skomentować. Dla mnie to po prostu przekroczyło tolerancyjny próg absurdu. ;)

Spoko, wyćwiczyłem się na dyskusji o Godzilli to mogę dyskutować.
Jurgen
Moderator
#80 - Wysłana: 6 Lut 2011 18:30:02
Odpowiedz 
Toudi:

MarcinK
Użytkownik
#81 - Wysłana: 6 Lut 2011 20:17:36
Odpowiedz 
ortkaj:
, która była wcześniej

Który Był Wcześniej

mozg_kl2:
Gwiezdne wojny to space fantasy podobnie jak Avatar.

GWIEZDNE WOJNY TO SCIENCE-FICTION!!

biter:
Jakoś wątpię czy zechciał by się w nim do nas odzywać

I masz rację.
ortkaj
Użytkownik
#82 - Wysłana: 6 Lut 2011 22:41:17
Odpowiedz 
MarcinK:
ortkaj:
, która była wcześniej

Który Był Wcześniej

Sorry, mea culpa

Godzilla tak jak Boryna to był on
Toudi
Użytkownik
#83 - Wysłana: 7 Lut 2011 01:06:29
Odpowiedz 
MarcinK:
GWIEZDNE WOJNY TO SCIENCE-FICTION!!

Nie krzycz, nie jesteśmy głusi, poza tym, krzyk faktów nie zmieni...

MarcinK
Godzilla to był on

Hmm, ciekawe, ON? na pewno? a może składać jaja i to do tego zapłodnione. Prędzej bym obstawiał obojnaka, choć u samic płazów to spotykane jest, że przy braku samców w okolicy, może następować zmiana płci...

Więc jednak wszystko wskazuje, że Godzilla to ONA lub ONO, ale nie ON. ;)
biter
Użytkownik
#84 - Wysłana: 7 Lut 2011 01:37:34
Odpowiedz 
Toudi:
Hmm, ciekawe, ON? na pewno? a może składać jaja i to do tego zapłodnione. Prędzej bym obstawiał obojnaka, choć u samic płazów to spotykane jest, że przy braku samców w okolicy, może następować zmiana płci...

Ok wyprostuje twoje rozumowanie nim się to przerodzi w kolejną kłutnię o Gojire Godzille Emmericha Rybojada i inne stwory które GINą.

Gojira potwór wymyślony przez skośnookich u nas znany jako Godzilla to facet.

Godzilla Emmericha o której ty mowisz że składa jaja to choroba wie jaka płeć ale to nie jest istotne istotne jest to że MarcinK odpowie ci ze ten potwór to nie Godzilla a ja cię proszę nie daj sie wciągnąć w tą dysputę nie wygrasz a tylko stracisz nerwy a na forum nie ma Q_ żeby zdzielił niektórych banem,
Powiedzmy że wskazanym jest temat Godzilli jest przy MarcinieK rozsądnie pomijać.
MarcinK
Użytkownik
#85 - Wysłana: 7 Lut 2011 07:45:12
Odpowiedz 
Toudi:

Jajo/Młode zostało zawsze odnalezione a nie złożone przez Godzillę.
A skąd się wzięło? Samica GodzilloZaura złożyła jajo kilka milionów lat wcześniej, ale zarodek zapadał w stan hibernacji. W latach 50-tych USA prowadziło próby Atomowe na Pacyfiku i napromieniowane zostało kilka wysp znajdujących się w okolicy poligonu. Na jednej z wysp został napromieniowany Samiec Godzillozaura jak również i jajo.

W pierwszej Serii z jaja Wykluł się Minya.

A w drugiej serii Godzilla Junior.

I nie próbuj zaprzeczać bo ja się na tym znam w przeciwieństwie do niektórych.
biter
Użytkownik
#86 - Wysłana: 7 Lut 2011 13:14:39
Odpowiedz 
MarcinK:
I nie próbuj zaprzeczać bo ja się na tym znam w przeciwieństwie do niektórych.

Napisałeś sensowny wyczerpujący post, świetnie wytłumaczyłeś genealogię Gojiry tylko nie wiem po jaką chorobe zepsułeś całą swoją wypowiedź tym jednym zdaniem. Zapowiadała się jako wypowiedź merytoryczna wysokich lotów a spadła do poziomu krzykacza chętnego do pyskówki.

Szkoda.
MarcinK
Użytkownik
#87 - Wysłana: 7 Lut 2011 15:32:05
Odpowiedz 
biter
Dodałem to zdanie, gdyż myślałem że ty znowu z czymś na mnie wyskoczysz.
biter
Użytkownik
#88 - Wysłana: 7 Lut 2011 16:04:29
Odpowiedz 
MarcinK
Pisałeś do Toudiego nie do mnie od tego zacznijmy a z wyskakiwaniem na ciebie, dopóki mówisz z sensem i na temat to nie mam poco się wtrącać, jak zaczynasz opowiadać bzdury to inna sprawa.
Toudi wymieszał Japońską i Amerykańską Godzillę, podczas gdy ty ciągle mówiłeś o japońskiej a właściwie Japońskim i nie mam tutaj nic przeciw. Mówisz z sensem na temat podajesz argumenty dałeś cały wywód genealogiczny moge sobe jedynie życzyć aby wszystkie twoje posty tak wyglądały.

Tak czy siak to jest krok w dobrym kierunku i tak trzymaj.
MarcinK
Użytkownik
#89 - Wysłana: 21 Mar 2011 19:29:10
Odpowiedz 
Wracając do Polskiego S-F.
Widzieliście odcinek Swiata Według Kiepskich pod tytułem "Kosmiczna Odyseja"? Jak nie to jest na Ipla.
Widać w nim że stać nas na porządne efekty, widać to szczególnie w scenach ukazujących lot promu w kosmosie i rosyjską stację kosmiczną.

Tak więc uważam że polska jest zdolna zrobić porządne Sci-Fi.
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#90 - Wysłana: 21 Mar 2011 20:04:10
Odpowiedz 
MarcinK

proponuje USS Browarek:P
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  7  »» 
USS Phoenix forum / Różności / Polskie (Pseudo)Seriale

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!