USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / Polskie (Pseudo)Seriale
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  7  »» 
Autor Wiadomość
Poklok
Użytkownik
#31 - Wysłana: 2 Lut 2011 20:00:21
Odpowiedz 
Madame Picard:
Takim serialem fantastycznym z efektami na miarę naszych możliwości był choćby "Wiedźmin". Czyżby nie było to jeszcze ostatnie słowo polkich producentów?

Mi tam "pomioty chaosu z tektury" nie przeszkadzały, a nawet dodawały uroku. Zresztą w porównaniu ze scenariuszem i dialogami efekty specjalne w "Wiedźminie" były całkiem, całkiem.

reyden:
Nasze wojsko lub np. Bumar ( producent PT-91 ) czy inna firma produkująca sprzęt udostępnia do zdjęć personel oraz sprzęt w zamian za zyski z reklam jak i samą reklamę swojego sprzętu , sam sprzęt mogą udostępnić za darmo albo za nie wielką opłatą .

Jakoś mi się nie wydaje, by Bumar miał chęć i potrzebę takiej reklamy. Do tego trzeba doliczyć repliki sprzętów z epoki, mundury itd. Porządnie zrobione sceny batalistyczne to ładny kawał grosza.
biter
Użytkownik
#32 - Wysłana: 2 Lut 2011 20:01:25
Odpowiedz 
reyden:
Chociażby cały cykl przygód Tomka Wilmowskiego - całkiem fajny materiał na filmy czy nawet serial , a do tego nie trzeba wcale dużo kasy na efekty .

Taki nasz Indiana Jones. Wychowałem się na tych książkach. Szkoda że Szklarski umarł i nie dokończył pisać Faraonów i nie napisał o Alasce do której juz miał skrypty. T by była fantastyczna seria filmów jak by je nakręcić.
The_D
Użytkownik
#33 - Wysłana: 2 Lut 2011 20:13:17
Odpowiedz 
Poklok:
Zresztą w porównaniu ze scenariuszem i dialogami efekty specjalne w "Wiedźminie" były całkiem, całkiem.

Akurat dialogi były w większości żywcem wzięte z Sapkowskiego :P
biter
Użytkownik
#34 - Wysłana: 2 Lut 2011 20:28:19
Odpowiedz 
The_D:

Tak tylko że brzmiały by wiele lepiej jakby połowa aktorów nie zachowywała się jakby była po grzybkach. Tak nawiedzonego Geralta stworzyć to szok a co dziwniejsze nawet tak dobra aktorka jak Dymna dała ciała. Serial miał potencjał ale został skopany. Od góry do dołu.
Poklok
Użytkownik
#35 - Wysłana: 2 Lut 2011 20:28:49
Odpowiedz 
The_D:

No jasne, że chodzi mi o autorską twórczość filmowców, nie o teksty Sapkowskiego. Tych pierwszych może i było mniej, ale były tak porażająco nieudolne, że bardziej zapadły mi w pamięć ;)
biter
Użytkownik
#36 - Wysłana: 2 Lut 2011 21:02:45
Odpowiedz 
Poklok:
ale były tak porażająco nieudolne, że bardziej zapadły mi w pamięć ;)

Mi w pamięć zapadła małoletnia Ciri ubrana w skórzaną maskę sadomaso i zamknięta w piwnicy co nijak nie miało się do książek oraz wymordowanie Hramu Melitele.
MarcinK
Użytkownik
#37 - Wysłana: 3 Lut 2011 07:22:32
Odpowiedz 
Toudi:
Dobrze wiesz, że Marcin nie ma bladego pojęcia co to jest poważne SF.

Co ja nie mam bladego pojęcia?
Czyli według ciebie dobry Sci-Fi to nawalony CGI film bez fabuły? Spójrz na 2001: Odyseja Kosmiczna, wspaniały film bez CGI tylko modele.
mozg_kl2
Użytkownik
#38 - Wysłana: 3 Lut 2011 09:13:04
Odpowiedz 
MarcinK:
Czyli według ciebie dobry Sci-Fi to nawalony CGI film bez fabuły? Spójrz na 2001: Odyseja Kosmiczna, wspaniały film bez CGI tylko modele.

Wtedy nie było CGI, więc trudno, żeby ten film posiadał ujęcia w tej technologii.
biter
Użytkownik
#39 - Wysłana: 3 Lut 2011 12:02:17
Odpowiedz 
mozg_kl2:
Wtedy nie było CGI, więc trudno, żeby ten film posiadał ujęcia w tej technologii.

"Jedną z podstawowych zasad mechaniki temporalnej jest teza, że reakcja może poprzedzać akcję" - Kathryn Janeway (VOY: Paralax 01x02)

Możliwe że ten film zagiął czasoprzestrzeń hihihi.

MarcinK:
Czyli według ciebie dobry Sci-Fi to nawalony CGI film bez fabuły?

Chodzi o to żeby film był dobry, opowiadał ciekawą historię ale podstawowa zasada udanego serialu filmu to wczucie się widza, widz musi się utożsamiać z bohaterami i sytuacją a widząc efekty specjalne rodem z kiepskich czy Adobe Effects nie da się tego zrobić.
mozg_kl2
Użytkownik
#40 - Wysłana: 3 Lut 2011 13:33:19
Odpowiedz 
biter:
Chodzi o to żeby film był dobry, opowiadał ciekawą historię ale podstawowa zasada udanego serialu filmu to wczucie się widza, widz musi się utożsamiać z bohaterami i sytuacją a widząc efekty specjalne rodem z kiepskich czy Adobe Effects nie da się tego zrobić.

Przypomniał mi sie Pratchet i nasiona które dają owoce, 8 lat przed posianiem.

biter:
"Jedną z podstawowych zasad mechaniki temporalnej jest teza, że reakcja może poprzedzać akcję" - Kathryn Janeway (VOY: Paralax 01x02)

Pytanie jest o tyle podchwytliwe, że każdy inaczej definiuje dobry film.
biter
Użytkownik
#41 - Wysłana: 3 Lut 2011 14:04:15
Odpowiedz 
mozg_kl2

Zamotałeś się lekko i dałeś odpowiedzi do nie tych cytatów chyba że jest to kolejny przykład mechaniki temporalnej ale połapałem się o co chodzi

Pratcheta nie czytuję więc nie jestem w stanie skomentować tego co powiedziałeś ale sama idea wydaje się wielce ciekawa.

mozg_kl2:
każdy inaczej definiuje dobry film.

Fakt, szczególnie MarcinK
MarcinK
Użytkownik
#42 - Wysłana: 3 Lut 2011 15:40:54
Odpowiedz 
mozg_kl2:

Ale mimo tego jest jednym z najlepszych Sci-Fi.
mozg_kl2
Użytkownik
#43 - Wysłana: 4 Lut 2011 14:39:15
Odpowiedz 
biter:
mozg_kl2

Zamotałeś się lekko i dałeś odpowiedzi do nie tych cytatów chyba że jest to kolejny przykład mechaniki temporalnej ale połapałem się o co chodzi

Faktycznie zdolny to ja jestem. Cytaty lub jak kto woli odpowiedzi są odwrotnie. Mylić się ludzka rzecz.

biter:
Pratcheta nie czytuję więc nie jestem w stanie skomentować tego co powiedziałeś ale sama idea wydaje się wielce ciekawa.

Ja, zacząłem dopiero czytać dość nie dawno, także też mam na swoim koncie tom pierwszy. Tyle, żę to humorystyczne fantasy więc ciężko traktować serio.

biter:
Fakt, szczególnie MarcinK

Szczególnie MarcinK. Chodziło mi bardziej o to, że dobry film dobremu filmowi nie równy.

MarcinK:
mozg_kl2: Wtedy nie było CGI, więc trudno, żeby ten film posiadał ujęcia w tej technologii.
Ale mimo tego jest jednym z najlepszych Sci-Fi.

Jak ktos lubi dłużyzny to tak. Są ciekawsze pozycje SF, ale co kto lubi.
MarcinK
Użytkownik
#44 - Wysłana: 4 Lut 2011 19:15:32
Odpowiedz 
mozg_kl2:
Jak ktos lubi dłużyzny to tak. Są ciekawsze pozycje SF, ale co kto lubi.

Tyle że niewiele filmów niesie takie przesłanie...
Toudi
Użytkownik
#45 - Wysłana: 5 Lut 2011 14:47:52
Odpowiedz 
MarcinK:
Co ja nie mam bladego pojęcia?

Tak, po twoich wypowiedziach, ciężko dojść do innego wniosku.

MarcinK:
Tyle że niewiele filmów niesie takie przesłanie...

Mam ochotę cię sprawdzić. Jakie przesłanie?
Jurgen
Moderator
#46 - Wysłana: 5 Lut 2011 15:01:36
Odpowiedz 
Toudi:

Ja też, ale bałem się zapytać.
MarcinK
Użytkownik
#47 - Wysłana: 5 Lut 2011 15:06:37
Odpowiedz 
Toudi:
[quote=Toudi]Mam ochotę cię sprawdzić. Jakie przesłanie?

A no takie że kosmos nie jest bezpiecznym miejscem podbojów tylko groźną przestrzenią, rządzoną nieznanymi nam siłami.
Toudi
Użytkownik
#48 - Wysłana: 5 Lut 2011 15:13:06
Odpowiedz 
Aha OK.
mozg_kl2
Użytkownik
#49 - Wysłana: 5 Lut 2011 16:59:59
Odpowiedz 
Toudi:
MarcinK: Co ja nie mam bladego pojęcia?
Tak, po twoich wypowiedziach, ciężko dojść do innego wniosku.

MarcinK: Tyle że niewiele filmów niesie takie przesłanie...

Ubiegłeś mnie.

Jurgen:
Toudi: Mam ochotę cię sprawdzić. Jakie przesłanie?

Też się boje zapytać, ale że pytanie padło nie będe się powtarzał.

MarcinK:
A no takie że kosmos nie jest bezpiecznym miejscem podbojów tylko groźną przestrzenią, rządzoną nieznanymi nam siłami.

Ty tak serio?

Odyseja kosmiczna jak na czasy w jakich powstałą, też wykorzystywałą super efekty wiec w kwesti tworzenia epickich dzieł nic sie nie zmieniło. Wychodzi, żę zawsze twórcy chcieli osiągnąć rozmach.
biter
Użytkownik
#50 - Wysłana: 5 Lut 2011 20:20:04
Odpowiedz 
Toudi:

Jurgen:

Też miałem zapyta ale bałem się odpowiedzi jaką bym dostał.

MarcinK:

1. Ukryty Wymiar (Event Horizon)
2. Duchy Marsa
3. Alien/s
to tak biorąc z brzegu. Znalazło by się jeszcze pare których tytułów w tej chwili nie pamietam.

Zasadniczo 2/3 filmów kosmicznych opiera się na tym schemacie więc Ameryki nie odkryłeś

Odyseja jest filmem o człowieczeństwie, o tym dokąd zmierzamy z naszym rozwojem, co możemy osiągnąć i jakie przyszłość budzi zagrożenia. Możemy się w niej doszukać chociażby ostrzeżenia przed zbytnim rozwojem sztucznej inteligencji. W tym filmie pokazane jest Człowieczeństwo.
Toudi
Użytkownik
#51 - Wysłana: 6 Lut 2011 00:09:51
Odpowiedz 
biter:
Też miałem zapyta ale bałem się odpowiedzi jaką bym dostał.

Nie wiem czemu, to przecież jak z naszymi politykami, gorzej już nie będzie, ale śmieszniej może. ;)

biter:
Zasadniczo 2/3 filmów kosmicznych opiera się

Chyba każde SF, gdzie człowiek wychodzi poza naszą atmosferę. Jak np taki Star Trek, a zwłaszcza Q.
Ale nawet Apollo 13 ma to przesłanie. ;)
biter
Użytkownik
#52 - Wysłana: 6 Lut 2011 03:03:46
Odpowiedz 
Toudi:
Ale nawet Apollo 13 ma to przesłanie. ;)

Apollo miałem wymienić ale to film na faktach autentycznych, mniej więcej, więc wolałem go jednk pominąć i skupić sie na całkowitej fikcji.

Toudi:
Nie wiem czemu, to przecież jak z naszymi politykami, gorzej już nie będzie, ale śmieszniej może. ;)

Też prawda ale zauważ że politycy potrafią człowiekowi sp... życie więc miejmy nadzieję że to nie pójdzie w tą stronę
Toudi
Użytkownik
#53 - Wysłana: 6 Lut 2011 10:32:21
Odpowiedz 
biter:
więc miejmy nadzieję że to nie pójdzie w tą stronę

MarcinieK i Sabo, nie idźcie tą drogą! ;)
MarcinK
Użytkownik
#54 - Wysłana: 6 Lut 2011 11:10:50
Odpowiedz 
Toudi:
Chyba każde SF, gdzie człowiek wychodzi poza naszą atmosferę.

Nie każde. "Gwiezdne Wojny" chociażby, pokazują kosmos jako w miarę bezpieczne miejsce.
Toudi
Użytkownik
#55 - Wysłana: 6 Lut 2011 11:43:01 - Edytowany przez: Toudi
Odpowiedz 
MarcinK:
"Gwiezdne Wojny"

Gwiezdne Wojny to bardziej fantasy z elementami SF, niż SF. Tam już na początku masz standardową regułkę fantasy, byś nie miał wątpliwości:
"Dawno, dawno temu w odległej galaktyce..."

edit: A specjalnie bezpiecznym światem to nie jest.
MarcinK
Użytkownik
#56 - Wysłana: 6 Lut 2011 13:25:18
Odpowiedz 
Toudi:
Gwiezdne Wojny to bardziej fantasy z elementami SF, niż SF. Tam już na początku masz standardową regułkę fantasy, byś nie miał wątpliwości:
"Dawno, dawno temu w odległej galaktyce..."

Nie wmówisz mi że najlepsze Amerykańskie S-F nie jest S-F.

Gdyby nie Star Wars, nie obalono by komunizmu!!
biter
Użytkownik
#57 - Wysłana: 6 Lut 2011 13:27:46
Odpowiedz 
MarcinK:
Nie wmówisz mi że najlepsze Amerykańskie S-F nie jest S-F.

Zasadniczo technicznie jest to film spełniający kryteria S-F, jednakże biorąc pod uwagę tematykę, sposób prowadzenia narracji, okreslił bym to jako space operę a raczej baśń dziejącą się w realiach kosmicznych.

MarcinK:
Gdyby nie Star Wars, nie obalono by komunizmu!!

Co ty tym razem Pier...lisz za frazesy?
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#58 - Wysłana: 6 Lut 2011 13:31:10
Odpowiedz 
biter

biter:

Niektórzy kochają Regana, uszanuj to.
MarcinK
Użytkownik
#59 - Wysłana: 6 Lut 2011 13:33:12
Odpowiedz 
biter:
Zasadniczo technicznie jest to film spełniający kryteria S-F, jednakże biorąc pod uwagę tematykę, sposób prowadzenia narracji, okreslił bym to jako space operę a raczej baśń dziejącą się w realiach kosmicznych.

Zasadniczo jest to S-F!!!!!!!!!!!

biter:

A więc Imperium jest aluzją do ZSRR, a Rebelia do USA. Jednak polak potrafi, i uznał że Imperium to ZSRR a Rebelia to kraje zniewolone (Polska, Czechosłowacja). Tak więc dzięki Star Wars, Polacy zrozumieli że nie muszą się słuchać Sowietów i obalili Komunę.
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#60 - Wysłana: 6 Lut 2011 13:35:07 - Edytowany przez: FederacyjneMSZ
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
Tak więc dzięki Star Wars, Polacy zrozumieli że nie muszą się słuchać Sowietów i obalili Komunę.

Myslałem, że to dolary amerykańskie rpzekonały... Uwasz, że polacy dali nabrac na tę propagandę?? A Lucas dostał prikaz z góry na nakręcenie tego filmu:P
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  7  »» 
USS Phoenix forum / Różności / Polskie (Pseudo)Seriale

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!