USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / Samotni w Sieci

Autor Wiadomość
biter
Użytkownik
#1 - Wysłana: 24 Gru 2010 16:47:54
Odpowiedz 
Wszedłem dzisiaj, tak świątecznie, na tak zwane portale społecznosciowe na których z róznych powodów mam konta; naszą-klasę gdzie zawsze warto popatrzeć kto chajtną się był. Czy Facebooka którego muszę utrzymywać z powodów zawodowych.
Tak popatrzyłem na skrzynki pocztowe i poraz kolejny uśmiechnąłem się ironicznie. Utrzymuję kontakt może z 6, 8 osobami tak w sposób ciągły i ich mogę nazwać nawet jeśli nie przyjaciółmi to dobrymi kumplami/koleżankami bo wiem że możemy na sobie wzajemnie polegać.
Ale w takim dniu jak dzisiaj moja skrzynka pocztowa jest zapchana kilkudziesięcioma mailami z najserdeczniejszymi koleżeńskimi przyjacielskimi najszczerszymi życzeniami SIC! Tak jest w każde święta w każde urodziny czy imieniny o których nawet ja nie pamiętam.
Powiedzcie mi prosze po co wysyłać komuś z kim nie rozmawia się od roku życzenia często takie same na dwóch portalach napisane na zasadzie kopiuj wklej wyślij do wszystkich. To jest obłudne i sztuczne do granic możliwości.
Czy mamy na pokładzie socjologa który wytłumaczy mi po jakiego diabła ludzie to robią.
W tym wszystkim to doszło do takiego paradoksu, że bardzo przyjemnie zrobiło mi sie gdy dostałem życzenia urodzinowe dwa dni za wcześnie bo znajomy się pomylił bo wiedziałem, że szczerze chciał je złożyć a nie dlatego ze mu data sie w portalu wyświetliła.
Od tej chwili sam wysyłam życzenia dzień przed terminem ale tylko do osób które coś dla mnie znaczą.
Powiedzcie szczerze, po co taka obłuda.
Eviva
Użytkownik
#2 - Wysłana: 24 Gru 2010 17:30:37
Odpowiedz 
biter:
Powiedzcie szczerze, po co taka obłuda.

Może ludzie odczuwają taką potrzebę, po prostu?
The_D
Użytkownik
#3 - Wysłana: 24 Gru 2010 23:08:23
Odpowiedz 
biter:
Powiedzcie mi prosze po co wysyłać komuś z kim nie rozmawia się od roku

Pewnie w niektórych przypadkach to automatyczny odruch (bo wypada), ale w innych może to być np. chęć pokazania, że wciąż o znajomości pamiętamy.

Z resztą "nie rozmawia od roku" to jeszcze nic. Mama dostała kiedyś kartkę od koleżanki ze studiów, której nie widziała kilkanaście lat! I wcale nie uznała tego za gest sztuczny czy też obłudny.
biter
Użytkownik
#4 - Wysłana: 24 Gru 2010 23:12:37
Odpowiedz 
The_D:
Mama dostała kiedyś kartkę od koleżanki ze studiów, której nie widziała kilkanaście lat! I wcale nie uznała tego za gest sztuczny czy też obłudny.

Wysłanie kartki wymaga jednak napisania czegoś naklejenia znaczka i przejscia się na pocztę czy inno miejsce posiadające skrzynki. Również takiego czynu nie nazwał bym sztucznym.
Sytuacja z mailem pisanym na zasadzie kopiuj wklej jest już zasadniczo inna,
Logan
Użytkownik
#5 - Wysłana: 24 Gru 2010 23:39:58
Odpowiedz 
No mi się najbardziej podoba jak od dwóch znajomych dostaję takiego samego smsa z życzeniami.

A ja przy takich okazjach lubię po prostu zadzwonić, przynajmniej jak się z kimś dłużej nie widziałem jest okazja porozmawiać. Bo nawet z tym wysyłaniem kartek to już taki obowiązek wbity w tradycje świąteczne a to przecież nie o to chodzi.

USS Phoenix forum / Różności / Samotni w Sieci

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!