USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / Życie pozaziemskie?
 Strona:  ««  1  2 
Autor Wiadomość
Eviva
Użytkownik
#31 - Wysłana: 8 Sty 2011 17:18:09
Odpowiedz 
Elaan

Trudno powiedzieć, bo nie było możliwości porozumienia, wspólnych pojęć. Nie było nawet wiadomo, JAK rozmawiać, choć podejmowano próby. Wydaje mi sie pewną nielogicznością to, że zarzucono badania wtedy, gdy właśnie do czegoś doszli - ocean zareagował wycofaniem samopowtarzalnych "gości", gdy otrzymał tasme z zapisem fal mózgowych człowieka. Wyraźnie zrozumiał, że mimo woli robi ludziom krzywdę, a tego nie chciał.
Elaan
Użytkownik
#32 - Wysłana: 8 Sty 2011 17:56:00
Odpowiedz 
Eviva:
Wydaje mi sie pewną nielogicznością to, że zarzucono badania wtedy, gdy właśnie do czegoś doszli

Może zarzucono je właśnie dlatego , że otrzymano odpowiedż . Zadając pytania , ludzie [nawet naukowcy] chyba nie byli gotowi , by ją przyjąć . Zaślepieni antropocentryzmem , nie potrafili zaakceptować istnienia inteligentnej istoty , tak odmiennej od nich samych . W dodatku istoty , przed którą nie można niczego udawać , niczego ukryć - najmroczniejszych zakamarków duszy , do których nie przyznajemy się nawet sami przed sobą . Taka świadomość przeraża .
Q__
Moderator
#33 - Wysłana: 8 Sty 2011 18:01:04 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Eviva

Eviva:
To trochę jak neuraparazuty w "Operation: Annihilate". Same nic nie mogły stworzyć, ludzie byli ich rękami i nogami. To samo tyczy tez ten osobliwy gatunek najeźdźców z pierwszego sezonu TNG i z serialu "Mroczne niebo".

A w sumie wszystko to z "Władców marionetek" Heinleina wzięte.

Eviva:
Wydaje mi sie pewną nielogicznością to, że zarzucono badania wtedy, gdy właśnie do czegoś doszli

Gdzie zarzucono? Snaut i Sartorius wracają na Ziemię, bo mieli wracać (Kelvin przybył wyjaśniać czemu tego nie robią). Kelvin zostaje na stacji w oczekiwaniu na kolejne "okrutne cuda" (czyli jak nie na dalszy Kontakt to na co?).
Eviva
Użytkownik
#34 - Wysłana: 8 Sty 2011 18:03:20
Odpowiedz 
Q__

Aha, no to fajnie Czasem nie wszystko zrozumiem.
Q__
Moderator
#35 - Wysłana: 8 Sty 2011 18:14:05 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Eviva

No to zacytuję na żywca:

"- Czekaj. Czego ty chcesz właściwie? Chyba nie zamierzasz zostać na Stacji...?
-Chcę zostać. Tak."

(Finalny dialog przedostatniego rozdziału.)

"Jakich spełnień, drwin, jakich mąk jeszcze się spodziewałem? Nie wiedziałem nic trwając w niewzruszonej wierze, że nie minął czas okrutnych cudów."
(Ostatnie słowa powieści.)

Tu nawet nie trza było zrozumieć tylko wystarczyło dokładnie przeczytać...
Eviva
Użytkownik
#36 - Wysłana: 8 Sty 2011 18:50:23
Odpowiedz 
Q__

No więc ja to zrozumiałam tak, że oficjalne badania zawieszono, a Kevin postanowił zostać z własnej woli i na własną rękę.
Q__
Moderator
#37 - Wysłana: 29 Gru 2011 12:49:29
Odpowiedz 
Właśnie przeczytałem ten tekst z "Acta Astronautica" co to goniące za senacją media nim ostatnio żyją:
http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S 0094576511003249
Nic sensacyjnego tam nie ma. Ot, konkluzja, że jeśli Rozum Obcy istnieje, a sondy jakiekolwiek w nasz region wysyłał, to jeśli przypadkim na Księżyc spadły, powinno dać się je tam relatywnie łatwo znajść. Wnioski na poziomie szolnym...

ps. liczą, że monolit trafią?
Dukat
Użytkownik
#38 - Wysłana: 29 Gru 2011 12:54:13
Odpowiedz 
Już było na Interii na głównej
Q__
Moderator
#39 - Wysłana: 29 Gru 2011 13:02:19
Odpowiedz 
Dukat

Pewno było, ale bzdurą oklejone na zasadzie śnieżnej kuli.
Dukat
Użytkownik
#40 - Wysłana: 29 Gru 2011 13:58:14
Odpowiedz 
Od początku to sama bzdura chyba zakładają, ze "kosmita będzie myślał całkiem inaczej"
Darnok
Użytkownik
#41 - Wysłana: 29 Gru 2011 14:02:38
Odpowiedz 
Q__:
ps. liczą, że monolit trafią?

Szansa nie wynosi zero, więc co zaszkodzi? ;)
Q__
Moderator
#42 - Wysłana: 29 Gru 2011 14:40:24
Odpowiedz 
Dukat

Rozwiń...

Darnok

Jasne, że tak (ale sensacja to nie jest).
Dukat
Użytkownik
#43 - Wysłana: 29 Gru 2011 21:20:40
Odpowiedz 
Q__:
Rozwiń...

Naprawdę muszę? Ten pomysł jest przecież w oczywisty sposób absurdalny. Co będzie następne? Że obcy mogli umieścić swoje urządzenia na Marsie, bo wiedzieli, że na księżycu możemy je za szybko znaleźć
Eviva
Użytkownik
#44 - Wysłana: 29 Gru 2011 21:25:19
Odpowiedz 
Dukat

Jest taki stareńki dowcip

Pytanie do radia Erewań: Czy na Marsie jest życie?
Odpowiedź: Też nie ma.

A David Bowie napisał i zaśpiewał dawno temu piosenkę "Life on Mars"....
Q__
Moderator
#45 - Wysłana: 29 Gru 2011 21:34:17
Odpowiedz 
Dukat

Tam nie ma mowy o umyślnym umieszczeniu...
Dukat
Użytkownik
#46 - Wysłana: 29 Gru 2011 21:41:35
Odpowiedz 
A to przepraszam, na Interii to już było umyślne i dobrze zamaskowane
Q__
Moderator
#47 - Wysłana: 29 Gru 2011 22:00:00
Odpowiedz 
Dukat

W drodze na Interię* to już zdążyło bzdurą obróść...

* brzmi jak nazwa planety z klasyki SF
Dukat
Użytkownik
#48 - Wysłana: 29 Gru 2011 22:22:43
Odpowiedz 
A tak, bardzo piekna nazwa. Może to oni wysłali te sondy i stąd wiedzą, że to celowe, ha?! No to kto wie, jak przypadkowe, to może i Megatrona znajdą
Elaan
Użytkownik
#49 - Wysłana: 14 Maj 2013 17:18:32
Odpowiedz 
"Czy Tytan mógłby podtrzymywać życie, którego biochemia zbliżona jest do ziemskiej?"

http://www.kosmonauta.net/pl/astronomia/menu-artyk uly-astronomia/astrobiologia/5421-tytan-20130513.h tml
pirogronian
Użytkownik
#50 - Wysłana: 30 Lis 2016 15:50:48
Odpowiedz 
graf

http://kwejk.pl/obrazek/2826883/superman-i-batman. html

Nawiasem mówiąc - czołowy teoretyk Elektrycznego Wszechświata, Wallas Thornhill, opowiada, dlaczego poszukiwanie inteligentnego życia pozaziemskiego (SETI) drogą nasłuchiwania fal radiowych jest raczej bezcelowe:
https://www.youtube.com/watch?v=mINsiT70OHE&t=2s&i ndex=5&list=PLwOAYhBuU3UdgaVMbi2ZWxFKx39hf537x, ok 1:13.
 Strona:  ««  1  2 
USS Phoenix forum / Różności / Życie pozaziemskie?

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!