USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / Odkrycia
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  »» 
Autor Wiadomość
Pah Wraith
Użytkownik
#31 - Wysłana: 30 Maj 2006 00:40:30 - Edytowany przez: Pah Wraith
Odpowiedz 
Broń o której tam pisali to "najzwyklejsze" działko mikrofalowe, tylko że ręczne. IMO trochę temu daleko do fazera... Najbardziej mi się spodobało, że mówili o osobach na których testowano te urządzenia per <<"świeżo upieczeni" testujący >>
Picard
Użytkownik
#32 - Wysłana: 30 Maj 2006 10:01:38
Odpowiedz 
Jurgen

Ale może to wina środowiska, w którym się obracam (prawnicy).

W moim odczuciu politycy zawsze i wszędzie rzadko interesowali się rozwojem nauki, techniki i szeroko pojętymi odkryciami w ogóle. Może dlatego, że to po prostu nie ich dziedzina i boją się częściowo ośmieszenia związanego z ulokowaniem państwowych pieniędzy w nieudany projekt- wiadome jest mi na przykład, iż Henryk VIII postanowił kiedyś podarować sporą kwotę ,,uczonemu", który zarzekał się, iż jest w stanie skonstruować wielkie lustro przy, którego pomocy nie tylko będzie widoczna flota francuska stacjonująca po drugiej stronie kanału LaManche lecz także będzie istniała możliwość zatopienia jej za pomocą promieni słonecznych...Jak można się domyślać wynalazek ów nigdy nie ujrzał światła dziennego a jegomość, któremu powierzono jego skonstruowanie rychło ulotnił się wraz ze środkami przeznaczonymi na sporządzenie owego zwierciadła. Politycy więc nauczeni przykładami swych niefrasobliwych poprzedników - tak ja każdy zresztą- nie chcą wyjść na głupców i wolą nie zapuszczać się w te rejony ludzkiej działalności o jakich nie maja najmniejszego pojęcia, a tymi bez wątpienia są współczesne odkrycia. Poza tym wszelkie innowacje finansowane z publicznej kiesy z błogosławieństwa głów państwa musiało by mieć dla jego polityków- oraz co ważniejsze wyborców- wymierne znaczenie. Czy dwór hiszpański postanowił by sfinansować wyprawę Kolumba gdyby odbywał sie ona jedynie w celach poznawczych a nie pomyślana była jako ekspedycja mająca poznać nowe szlaki handlowe? Na lekceważeniu tej prostej zasady sparzył się też obecny prezydent USA: chciał ożywić program NASA przedstawiając plan lotów załogowych na Marsa. Pomysł jednak- tak ze względu na swe koszty jak też na brak obecnie dostrzeganych korzyści- nie spotkał się z pozytywnym oddźwiękiem społeczeństwa. Bush chciał powtórzyć sukces Kennedego stawiając przez Ameryką nowe, kosmiczne wyzwanie, ale czasy nie te a i społeczeństwo dużo bardziej pragmatyczne niż kiedyś więc i dalszego inwestowania w odkrywanie Czerwonej Planety przez człowieka raczej nie będzie.
Jurgen
Moderator
#33 - Wysłana: 30 Maj 2006 14:32:12
Odpowiedz 
Picard
masz rację, tyle że ja napisałem prawnicy, nie politycy .
Picard
Użytkownik
#34 - Wysłana: 30 Maj 2006 15:47:32 - Edytowany przez: Picard
Odpowiedz 
Jurgen

Mój błąd... Ale poza tym wszytko się zgadza!
Jurgen
Moderator
#35 - Wysłana: 30 Maj 2006 16:04:45
Odpowiedz 
Fakt (ale ja dałbym raczej niż )
Picard
Użytkownik
#36 - Wysłana: 30 Maj 2006 20:19:21
Odpowiedz 
Jurgen

Ale ja się po prostu ciesze,że mimo tej freudowskiej pomyłki- bo wciaż myśle o tym co miłosciwie nam panujacy nam nowego wymodzą - można zrozumieć to co mam na myśli. Zresztą chyba Ty również wczesniej pisałeś coś o decyzjach władz we wspomnianej sprawie?
Jurgen
Moderator
#37 - Wysłana: 30 Maj 2006 21:22:23
Odpowiedz 
Być może pisałem, ale wolę tego nie pamiętać.
Delta
Użytkownik
#38 - Wysłana: 16 Lip 2006 00:56:00
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#39 - Wysłana: 16 Lip 2006 01:09:44
Odpowiedz 
Delta

Fascynujace i optymistyczne, dzięki
Picard
Użytkownik
#40 - Wysłana: 10 Paź 2006 21:47:03
Odpowiedz 
To ja odrobine złamie prawa autorskie- zreszta nigdy nie byłem ich fanem - i poczestuje Was długim cytatem z niedawnej ,,Wyborczej" na temat teleportacji:
,,Fizycy po raz pierwszy teleportowali układ złożony, tj. pare fotonow. Zdołali też przeprowadzić teleportację miedzy światłem chmurą atamów. Są coraz bliżej praktycznego wykorzystania tego zjawiska.
(...) W rzyczywistości inaczej niż w science fiction - nie sa w stanie zniszczyc materii, by ja gdzies indziej odtworzyc. Tam, dotad chca teleportowac fotony, maja zawczasu przygotowany inny foton i tylko przenosza na nan wszystkie cechy oryginalu ( tzw, stan kwantowy). Dwa tygodnie temu ,,Nature" opisalo pionierski eksperyment, ww ktorym meidzynarodowemu zespolowi fizykow (...) udalo sie teleportowac stan kwantowy dowch zwiazanych ze soba fotonow. Najnowsze zas wydanie tego tygodnika opisuje, jak fizycy z Danii i Niemiec przeniesli stan kwantowy laserowego swiatla na oddalona o pol metrachmare atamow cezu. To pierwsza obiektami o odmiennej naturze".
Notka pochodzi z ,,Gazety Wyborczej" z dni 6 października 2006
Jurgen
Moderator
#41 - Wysłana: 22 Lis 2006 18:41:44
Odpowiedz 
http://wiadomosci.onet.pl/1438388,16,item.html

Grawitacja takiego obiektu jest tak duża, że podczas ruchu obrotowego niejako "zabiera" ze sobą czasoprzestrzeń, dodatkowo wpływając na jej kształt.

Czyżby mogło nas to zbliżyć do napędu warp?
Hazral
Użytkownik
#42 - Wysłana: 22 Lis 2006 21:35:36
Odpowiedz 
Grawitacja takiego obiektu jest tak duża, że podczas ruchu obrotowego niejako "zabiera" ze sobą czasoprzestrzeń, dodatkowo wpływając na jej kształt.
Miodzio artykulik, lubię wiadomości o czarnych dziurach
Ale martwią mnie niektóre komentarze w stylu "A po co nam taka wiedza"
Picard
Użytkownik
#43 - Wysłana: 22 Lis 2006 21:39:42
Odpowiedz 
Hazral

Ale martwią mnie niektóre komentarze w stylu "A po co nam taka wiedza"

A czym sie tu martwic- zawsze bylo i bedzie tak, ze jednych takie rzeczy obchodzil a innych zgola takie newsy nie ruszaja. W koncu nie tacy ludzie sa motorem postepu- dla niektorych Ziemia zawsze bedzie plaska, i fajnie tylko niech nie przeszkadzaja innym w odkrywaniu codow wszechswiata!
Jurgen
Moderator
#44 - Wysłana: 20 Gru 2006 19:48:14
Odpowiedz 
Nie jest to odkrycie naukowe sensu stricto, ale zawsze odkrycie. I może do treka nas nie przybliża, ale do Odysei Kosmicznej pewnie tak:

http://fakty.interia.pl/fakty_dnia/news/przezyl-az -trzy-tygodnie-w-stanie-hibernacji,849823,2943
Pah Wraith
Użytkownik
#45 - Wysłana: 20 Gru 2006 20:01:33
Odpowiedz 
do treka również, w końcu na początku podróżowaliśmy w stateczkach klasy DY, które były tzw. sleeper ships
Christof
Użytkownik
#46 - Wysłana: 21 Gru 2006 00:27:33 - Edytowany przez: Christof
Odpowiedz 
I może do treka nas nie przybliża, ale do Odysei Kosmicznej pewnie tak

Może do Odysei, a może do świata z Aliena (albo z początku Seksmisji ). Na Nostromo czy Sulaco załogi też były zahibernowane. I tak wydaje mi się, że musimy znaleźć sposób na zahibernowanie człowieka, jeśli chcemy na poważnie mysleć o wyprawach kosmicznych dalszych niż na Księżyc. Głównie z powodów oszczędnościowych (żywność, enegia, tlen).
Pah Wraith
Użytkownik
#47 - Wysłana: 21 Gru 2006 10:45:11
Odpowiedz 
ale serio, niesamowita wieść
gdyby nie ten stan anabiozy facet przecież umarłby... z nudów

to tak jak w tej opowiastce bodajże Toma Parisa, w której astronauta w jednej z pierwszych misji załogowych do sąsiedniej gwiazdy został obudzony wcześniej niż koledzy, leciał pół roku na miejsce, tam okazało sie, że tam nie było nic, bo było to tylko odbicie odległego układu, a potem nie budząc nikogo zawrócił na ziemię. Rok samotności!
Jo_anka
Użytkownik
#48 - Wysłana: 2 Mar 2007 00:15:17
Odpowiedz 
Z wczorajszej Rzeczpospolitej: http://www.Rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_070301 /nauka/nauka_a_3.html

TECHNIKA Najmniejsza membrana świata
Siatka grubości atomu węgla

Naukowcom udało się zbudować najcieńszą na świecie membranę, grubości zaledwie jednego atomu. Osiągnięcie to może być wykorzystane w zaawansowanej elektronice i medycynie. Opisuje je dzisiejszy magazyn "Nature".

Do skonstruowania membrany posłużył materiał zwany graphene, uzyskany już w 2004 roku. Składa się z prawie płaskich struktur zbudowanych z atomów węgla. Tworzą one coś w rodzaju cieniutkiej siatki ogrodzeniowej.

Naukowcy mieli wątpliwości, czy taka siateczka może istnieć samoistnie - nieprzytwierdzona do innego materiału. Wraz z podłożem z krzemowego półprzewodnika rozpięta była na złotym "ruszcie". Naukowcy pod kierunkiem dr Jannika Meyera z Instytutu Maksa Plancka i prof. Andre Geima z Uniwersytetu w Manchesterze wyizolowali siateczkę.

Po rozpuszczeniu krzemowego podłoża pozostała siatka rozpięta na ramce. W ten sposób powstała najmniejsza membrana na świecie o grubości zaledwie jednego atomu. Ta niewyobrażalnie cienka siateczka jest stabilna. Okazuje się, że nie jest idealnie płaska tylko lekko pomarszczona, a to równoważy napięcie siatki. - To zupełnie nowy typ technologii, nawet nanotechnologia nie jest właściwym terminem, aby opisać ten rodzaj membrany - powiedział prof. Geim.
kru
Delta
Użytkownik
#49 - Wysłana: 2 Mar 2007 00:27:40
Odpowiedz 
Jo_anka
Najmniejsza membrana świata
Siatka grubości atomu węgla

Czytając czasem takie wiadomości, czuję się jak jaskiniowiec, dla którego to jak czary. Rozwój technologii nabiera zawrotnego tempa.
Q__
Moderator
#50 - Wysłana: 2 Mar 2007 01:22:16 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Jo_anka

Po rozpuszczeniu krzemowego podłoża pozostała siatka rozpięta na ramce. W ten sposób powstała najmniejsza membrana na świecie o grubości zaledwie jednego atomu.

Cóż, maluczko, maluczko a doczekamy sie linki o grubości jednego atomu, którą posługiwał się yakuza w "Johnnym Mnemonicu"... A potem przyjdzie czas na technologie rodem z "Diamentowego wieku"... Tak czy owak, świetna wiadomość My Dear.

Delta

Czytając czasem takie wiadomości, czuję się jak jaskiniowiec, dla którego to jak czary. Rozwój technologii nabiera zawrotnego tempa.

Pięknie powiedziane
Jurgen
Moderator
#51 - Wysłana: 2 Mar 2007 16:04:03
Odpowiedz 
Cóż, maluczko, maluczko a doczekamy sie linki o grubości jednego atomu

Czyżby zbliżało się urzeczywistnienie windy z "Fontann raju" Calrke'a?
Q__
Moderator
#52 - Wysłana: 2 Mar 2007 16:49:43
Odpowiedz 
Jurgen

Czyżby zbliżało się urzeczywistnienie windy z "Fontann raju" Calrke'a

Budowa windy kosmicznej zaczeła się zbliżać już gdy wymyślono fullereny...
http://en.wikipedia.org/wiki/Fullerene
Lt Antkov
Użytkownik
#53 - Wysłana: 5 Kwi 2007 12:15:46
Odpowiedz 
Witam wszystkich na tym forum. Człowiek już od kilkudziesięciu lat posiada technikę pozwalającą budować pojazdy antygrawitacyjne.
TR-3B. Gdzies czytalem ze sa budowane modele 3 generacji. W sklad napedu wchodzi rtec ktora wiruje w obwodzie zamknietym z okreslona predkoscia, skutkiem jest zmniejszenie ciezaru pojazdu a wrecz pojazd moze wazyc 0 Ok to tyle ile pamietam z roznych zrodel. Nie wiem czy to prawda czy nie, ale jakies ziarnko prawdy zawsze sie znajdzie. Na na powaznie, nowe technologie powiazane z nowym zrodlem energi, nowe napedy, rozwiazania technologiczne dajace czlowiekowi tanie zrodlo zasilania bedzie tlumone i tuszowane przez kolejne 50 lat. Na wszyszytkim lape trzymaja panstwa OPEC, gdyby nie ropa - stali by sie z dnia na dzien dziora na mapie, bez wplywow, bez ogormnych pieniedzy, byli by nikim. Wyobrazcie sobie, ze energia z grawitacji jest niewyczerpalna, wszechobecna, kazdy ma do niej dostep i co najwazniejsze jest darmowa!!!! Wierze ze istnieja generatory ktore pozyskuja energie z grawitacji, ale jeszcze dlugo nikt sie o tym nie dowie. Za duzo mozna na tym stracic ( OPEC ). Pomyslcie, taki generator umiescic na statku kosmicznym - energia z grawitacji = planety, gwiazdy Tyle energii ile sie chce Nooooo to troche pofantazjowalem

Pozdrawiam Wszystkich
Pah Wraith
Użytkownik
#54 - Wysłana: 5 Kwi 2007 12:24:22
Odpowiedz 
Wierze ze istnieja generatory ktore pozyskuja energie z grawitacji

noo, chyba to akurat nie jest takie trudne, można chyba zbudować w domu
Q__
Moderator
#55 - Wysłana: 5 Kwi 2007 13:01:38
Odpowiedz 
Pah Wraith

noo, chyba to akurat nie jest takie trudne, można chyba zbudować w domu

Racja
Darnok
Użytkownik
#56 - Wysłana: 5 Kwi 2007 15:07:39
Odpowiedz 
Lt Antkov
Jest też zwierzątko, które lewituje, i jakiś tam wynalazca wykorzystał je do zrobienia samolociku na "napęd antygrawitacyjny"
capt_d
Użytkownik
#57 - Wysłana: 5 Kwi 2007 15:24:04
Odpowiedz 
Darnok

Jest też zwierzątko, które lewituje, i jakiś tam wynalazca wykorzystał je do zrobienia samolociku na "napęd antygrawitacyjny"

tak, oto one: http://images.wikia.com/uncyclopedia/images/8/8b/C at_toast_swirl.gif
Q__
Moderator
#58 - Wysłana: 5 Kwi 2007 15:36:53
Odpowiedz 
capt_d

tak, oto one

(jak tu sie robi <rotfl>?)
Darnok
Użytkownik
#59 - Wysłana: 5 Kwi 2007 16:32:20
Odpowiedz 
capt_d
Ta, słyszałem o tej teorii... ja pisałem o robaczku
Q__
Moderator
#60 - Wysłana: 5 Kwi 2007 18:38:57
Odpowiedz 
Darnok

ja pisałem o robaczku

A może jakieś szczegóły?
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  »» 
USS Phoenix forum / Różności / Odkrycia

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!