USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / Leslie Nielsen nie żyje

Autor Wiadomość
Dragon
Użytkownik
#1 - Wysłana: 29 Lis 2010 14:47:12 - Edytowany przez: Dragon
Odszedł mój ulubiony komik. Jako dziecko po raz pierwszy widziałem go w Nagiej Broni i Police Squad. Od tamtego momentu kochałem oglądać jego komedie i tak mi pozostało mi do dzisiaj. To też strata da świata SF bo wszyscy pamiętamy jego kreacje z Zakazanej Planety

EDIT: Przepraszam za skandaliczną literówkę w tytule ale mam problemy z zacinającą się klawiaturą. Szlag, ja zawsze coś spiernicze.
MarcinK
Użytkownik
#2 - Wysłana: 29 Lis 2010 14:58:46
On Umarł?
Występował w nagiej broni, Czy leci z nami Pilot, Szklanką Po Łapkach.
TSan
Użytkownik
#3 - Wysłana: 29 Lis 2010 16:45:26
To na serio okropne, szkoda takiego wielkiego aktora i komika...
Eviva
Użytkownik
#4 - Wysłana: 29 Lis 2010 16:55:44
Wystąpił też w jednym odcinku MASH, jako pułkownik Buzz Briden - fantastyczna rola. Naprawdę szkoda człowieka.
ortkaj
Użytkownik
#5 - Wysłana: 29 Lis 2010 19:25:47
wspaniały komik no i oczywiście.....
http://www.imdb.com/media/rm2261287936/tt0049223

chylić czoła za dziesiątki godzin bez nudy
Q__
Moderator
#6 - Wysłana: 29 Lis 2010 19:33:30 - Edytowany przez: Q__
Smutne. Bawił mnie prawie do łez w roli Drebina. Ale i zaimponowął mi pokazując, ze potrafił stworzyć zupełnie inną, poważną, kreację komandora Adamsa.

[*]

ps. moja ciotka b. sie zasmuci, lubiła komedie z nim... (zresztą ogólnie lubi komedie - de Funesa, Sellersa...)
Dragon
Użytkownik
#7 - Wysłana: 29 Lis 2010 19:40:35
Mozecie się śmiać, ale obliczyłem że od 1998 roku kiedy nagrałem sobie nagą broń, (Wcześciej raz widziałem ten film) oglądałem ten film może z czterdzieści razy. Bardzo będzie mi go brakowało. A jeszcze kilka dni temu widziałem go w Strasznym Filmie i tak się cieszyłem że zagra w piątce....
Eviva
Użytkownik
#8 - Wysłana: 29 Lis 2010 19:42:42
Dragon

Dlaczego ktoś miałby się śmiać? Raczej jest nam bardzo smutno.
Szpulka
Użytkownik
#9 - Wysłana: 29 Lis 2010 20:33:28
Smutne Bardzo lubiłam tego aktora... Rest In Peace i niech ci będzie dobrze tam po drugiej stronie
Eviva
Użytkownik
#10 - Wysłana: 29 Lis 2010 20:34:42
Szpulka

Teraz aniołowie muszą się cieszyć... Jak wszyscy dobrzy komicy na pewno jest w niebie.
Mysterious Stranger
Użytkownik
#11 - Wysłana: 29 Lis 2010 20:42:39
Genialny aktor, obdarzony nieprawdopodobną charyzmą i poczuciem humoru. Straszliwy cios dla kinematografii i dla mnie jako niepoprawnego fana sagi "Naga broń" (każdą część oglądałem chyba z trzysta razy, mimo że takim kinem zazwyczaj gardzę). Choć bardzo boli, że właśnie ta, "drebinowska łatka", zamknęła mu drzwi do poważnych ról, w których również potrafił się odnaleźć, czego najlepszym przykładem jest właśnie wspomniana "Zakazana planeta" i komandor John J. Adams.

W jego dorobku znalazłby się dzieła lepsze ("Dracula – Wampiry bez zębów" Mela Brooksa czy "Koszmarne opowieści"), jak i te gorsze (bardzo słaba parodia "2001: Odyseja komiczna" czy eldorado klozetowego humoru - seria "Straszny film"), ale jedno jest pewne – widząc tego aktora na ekranie, nie można było pozostać obojętnym. U jednych wzbudzał salwy śmiechu, u innych uśmiech politowania – dla każdego był jednak ikoną, utożsamioną z pewnym rodzajem kina i nawet najwięksi sceptycy przyznawali, że Nielsen to świetny aktor.

Mistrz absurdalnego humoru. Jedyny facet, który potrafił zgwałcić hymn państwowy z klasą. Główny bohater najlepszego i najbardziej epickiego (tego słowa też nie lubię, ale co poradzić skoro takie jest)otwarcia filmowego w dziejach kina.

Choć z drugiej strony, trzeba przyznać, że pożył długo - 84 lata to piękny wiek. Czy mi smutno? Nie bardzo, bo sam Nielsen chybaby tego nie chciał. To raczej dobra chwila do przypomnienia sobie klasyków z jego dorobku czy powspominania i pośmiania się z scen, które współtworzył.
Dragon
Użytkownik
#12 - Wysłana: 29 Lis 2010 20:49:34
Mysterious Stranger
Dobrze powiedziane.
Z poważniejszych ról bardzo dobrze wspominam te z Creepshow czy Posejdona.
Q__
Moderator
#13 - Wysłana: 30 Lis 2010 01:21:19
Mysterious Stranger

Mysterious Stranger:
otwarcia filmowego w dziejach kina

Podobał mi się komentarz:

Someone should remake this scene with Hugo Chavez, Mahmoud Ahmedinejad, Osama Bin Laden, Vladimir Putin, Kim Jong il and Robert Mugabe.
Toudi
Użytkownik
#14 - Wysłana: 30 Lis 2010 01:39:55
Dragon:
EDIT: Przepraszam za skandaliczną literówkę w tytule ale mam problemy z zacinającą się klawiaturą.

Nie żebym chciał dręczyć kolegę, ale poprawi ktoś temat?
Nielsen
Q__
Moderator
#15 - Wysłana: 30 Lis 2010 03:54:04
Dragon
Toudi

Done.
Korrd
Użytkownik
#16 - Wysłana: 30 Lis 2010 09:19:06
Nikt już nie zaśpiewa tak jak Enrico Palazzo...
Dragon
Użytkownik
#17 - Wysłana: 30 Lis 2010 09:25:32
Q__
Dzięki.

Polecam obejrzenie kilku wyciętych scen z nagiej broni które pojawiły się wyłącznie w rozszerzonej wersji telewizyjnej (nie wiem czy u nas była puszczana)

http://www.youtube.com/watch?v=t8TNhM8wtHU&feature =related

Słynny pożar biura, ale jak dla mnie najlepsza w nim jest słynna ucieczka po gzymsie i wtargnięcie do mieszkania z betonowym sprzętem w dłoni

http://www.youtube.com/watch?v=by5i2NI6lvI
Korrd
Użytkownik
#18 - Wysłana: 30 Lis 2010 09:38:21
Przy okazji. Pamięta ktoś jak się nazywa piosenka z napisów końcowych pierwszej "Nagiej Borni" ?
Korrd
Użytkownik
#19 - Wysłana: 30 Lis 2010 18:24:56
Już wiem, "I'm Into Something Good"
TSan
Użytkownik
#20 - Wysłana: 1 Gru 2010 18:08:26
A wczoraj zmarła Gabriela Kownacka, po długiej walce z rakiem piersi....
Eviva
Użytkownik
#21 - Wysłana: 1 Gru 2010 18:33:00 - Edytowany przez: Eviva
Picard
Użytkownik
#22 - Wysłana: 3 Gru 2010 01:00:06
A ja go zawsze zapamiętam jako Draculę, ze świetnej parodii filmów o wampirach:
http://horrornews.net/wp-content/uploads/2010/08/Dracula-Dead-And-Loving-It-photo-2-400x328.png
Świetny był z niego komik - nikt tak jak on nie umiał parodiować kultowych postaci.
Eviva
Użytkownik
#23 - Wysłana: 3 Gru 2010 17:50:05
Picard:
ze świetnej parodii filmów o wampirach

Wiesz, oglądałam ten film i wcale mnie nie zachwycił. Był nudny, rozwlekły i rozpaczliwie nieśmieszny. Pomyślałam nawet, że szkoda Nielsena na takie byle co i nie mogłam zrozumieć, czemu ktoś taki jak Mel Brooks nie zrobił tego lepiej.
ortkaj
Użytkownik
#24 - Wysłana: 3 Gru 2010 21:10:35
A co myślicie o jego roli w 2001: Odyseja Komiczna ? Dla mnie trzymał poziom choć w pewnym momencie poczułem, że film jest jakoś wysilony jak na komedię. Trochę brakowało tzw.jaja(ewentualnie jak kto woli ikry)
Eviva
Użytkownik
#25 - Wysłana: 3 Gru 2010 21:12:49
ortkaj

A czymże jest ikra, jeśli nie garścią jaj?
ortkaj
Użytkownik
#26 - Wysłana: 3 Gru 2010 21:17:08
Eviva
No nie, nie wiem co powiedzieć ale na pewno rybki nie lubią takiej wielkości miary którą wymyśliłaś dla ich ikry.

USS Phoenix forum / Różności / Leslie Nielsen nie żyje

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!