USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / Shit My Dad Says

Autor Wiadomość
tuvix
Użytkownik
#1 - Wysłana: 25 Lis 2010 17:25:17 - Edytowany przez: tuvix
Czyli nowy serial komediowy z Williamem Shatnerem. Ogląda ktoś?? Jakie wrażenia.
Ja oglądnąłem wszystkie 9 odcinków, które na razie powstały. I choć nie jest to serial wybitny to jako sitcom dobrze się ogląda, a Shatner ze swoimi ciętymi ripostami wypada błyskotliwie. A perełek typu

[url=http://www.youtube.com/watch?v=HjkhprxoYu4&fe ature=related]

nie brakuje.
Czekam na opinie
Eviva
Użytkownik
#2 - Wysłana: 25 Lis 2010 17:37:42
tuvix:
Czekam na opinie

Brachu, o jakich opiniach tu może być mowa, skoro znakomita większość z nas nie miała okazji obejrzeć tego cuda, najwyżej urywki na YT, z których nie wszystko zrozumiała? Humor słowny kiepsko przekłada się z jednego języka na drugi bez profesjonalnego tłumacza.
tuvix
Użytkownik
#3 - Wysłana: 25 Lis 2010 18:00:32
No, tematy są o serialach nie tylko emitowanych w Polsce, więc naiwnie pomyślałem, że doświadczeni internauci jakoś sobie radzą
A do pierwszych 6 odcinków napisy łatwo zdobyć z napi-projekt i są dobre. Resztę oglądałem z napisami angielskimi, ale tak jak zauważyłaś humor jest specyficzny i nie wszystko skumałem.
Eviva
Użytkownik
#4 - Wysłana: 25 Lis 2010 18:15:57
tuvix:
nie wszystko skumałem

Może dlatego, że nie jesteś żabką ? A szkoda, bo może jak by Cię pocałować, to zmieniłbyś się w pięknego księcia...
tuvok
Użytkownik
#5 - Wysłana: 25 Lis 2010 18:23:35
Mmm... aż sobie coś wyobraziłem... przyjemnego! :D
Eviva
Użytkownik
#6 - Wysłana: 25 Lis 2010 18:48:50
Dla ścisłości dodam, że całować musiałby ktoś inny, nie ja, bo moje pocałunki działają na odwrót - potrafię zmienić jednym całusem księcia w ropuchę
MarcinK
Użytkownik
#7 - Wysłana: 25 Lis 2010 18:53:55
tuvix
Problem jest taki że komedii bez napisów/lektora polskiego lepiej nie oglądać. Inne rzeczy (Super Sentai, Ultramany, Treki itp.) Da się oglądać ze znajomością angielskiego na poziomie I gimnazjum.
biter
Użytkownik
#8 - Wysłana: 25 Lis 2010 19:20:49
MarcinK:
Problem jest taki że komedii bez napisów/lektora polskiego lepiej nie oglądać.

Dlaczego? ja oglądam dziesiatki filmów i seriali po angielsku, teraz własciwie tylko w takim języku biorąc pod uwagę chroniczny brak nowości w naszej telewizji i muszę ci powiedzieć że oglądając z napisami a niedaj boże lektorem albo pokaraj dubbingiem traci się bardzo wiele.
Wiele średnio śmiesznych komedii oglądając w oryginale odkrylem na nowo. Nigdy nie da się przetłumaczyć komedii na język obcy nie tracąc jej sensu i dowcipu.

Taki przykład jęsli kto kolwiek czytał oglądał, kanna będzie wiedziała o czym mówię
W nowym HP jest taka scena że kolesiowi urwało ucho, no i ma dosłownie dziurę w głowie. Po angielsku powiedział na ten temat zajebisty dowcip słowny o świętości.
Po polsku tłumacz odpierdzielił coś o Oduchowionym.
Przykłady można mnozyc na potęgę. dowcip sytuacyjny jest oczywisty, słowny jest ciężko przetłumaczyć.
No chyba że robi się jak w Shreku że 1/3 tekstów jest inwencją własna tłumacza i nie ma związku z oryginałem "Gadam Latam Pełny Serwis""
MarcinK
Użytkownik
#9 - Wysłana: 25 Lis 2010 19:25:27
biter
Może ale po prostu wielu żartów można nie zrozumieć a w zwykłych filmach po prostu jak nie rozumiesz jakiegoś słowa można się łatwo domyślić o co chodzi.
mozg_kl2
Użytkownik
#10 - Wysłana: 28 Lis 2010 00:11:11
Eviva

Zachowujesz się troche jakbys było potocznie rzecz ujmując sposzczona lub cytując klasy chłopa dawno nie miała. Czyżby atak wolkańskiego pon farr?
Q__
Moderator
#11 - Wysłana: 28 Lis 2010 00:16:30
mozg_kl2

Ooo, kolega ledwo wszedł, a już trolluje. Chyba długo tu kolega nie pobędzie.
Kowal155
Użytkownik
#12 - Wysłana: 28 Lis 2010 02:59:21
Widocznie klasa druga to jeszcze ta niska - wiecie no te części mózgu odpowiadające za pierwotne odruchy. To tak licząc w ostatnim pęcherzyku mózgowym do móżdżka dojdzie. Klasa pierwsza to rdzeniomózgowie a druga to wtórne tyłomózgowie, czyli akurat w prostackie odruchy się łapie. Diagnoza wydaje się być poprawną.
Q__
Moderator
#13 - Wysłana: 28 Lis 2010 03:04:24 - Edytowany przez: Q__
Kowal155

Jak już bawimy się w diagnozy to ja bym się zastanawiał, biorąc temat od strony seksuologii, czy osobnik w pełni zaspokojony poszukiwałby podniet w obrażaniu obcych ludzi.

No ale nie dokarmiajmy tymczasem trolla, może - zagrożony głodową śmiercią - nadludzkim wysiłkiem woli spróbuje zmienić się w człowieka.
biter
Użytkownik
#14 - Wysłana: 28 Lis 2010 11:23:32 - Edytowany przez: biter
Q__:
ja bym się zastanawiał, biorąc temat od strony seksuologii, czy osobnik w pełni zaspokojony poszukiwałby podniet w obrażaniu obcych ludzi.

Bawiąc się dalej rozważył bym czy odnosimy się do zaspokojenia fizycznego czy psychicznego hipotetycznego osobnika. Zaspokojenie fizyczne trwające czasowo może w pewnych wypadkach nie być róznoznaczne z zaspokojeniem umysłowym i w takim wypadku osobnik takowy może obrażać innych bądź to w celu dowartościowania własnej osoby jako tej niezaspokojonej, poprzez obniżenie konfidencji psychicznej adresata wypowiedzi. Bądź to w celu doznania zaspokojenia emocjonalnego poprzez takie działanie, ale to się klasyfikuje już pod dewiację.
Może też być że mamy tu nic wiecej jak młodego wiekiem trolla który jak to wszystkie młode trolle płci męskiej uważa że tematem najwyższej obrazy jest uderzenie w czyjąś seksualność. Wiesz, hormony i te sprawy.

P.S

Kurcze tego mi brakowało. Pośród bzdur tysiąca postów wypowiedź filozofinczo naukowa na którą można odpowiedzieć.
Q__
Moderator
#15 - Wysłana: 28 Lis 2010 16:17:28 - Edytowany przez: Q__
biter

biter:
hipotetycznego osobnika

No przepraszam, osobnik który pcha się nam pod nos ze swoimi "przemyśleniami" stanowczo nie jest hipotetyczny. Hipotetyczny jest - na dziś - bozon Higgsa.

(Aha, na wypadek ew. wątpliwości: hipoteczny to on też nie jest, jeden ani drugi.)
mozg_kl2
Użytkownik
#16 - Wysłana: 28 Lis 2010 18:13:31
Widze, że jesteście fanami swojego głosu czy raczej czytania swoich postów. Znależli domorośli psychologowie. To troche jak ze znawcami sportu i muzyki każdy wszystko wie najlepiej. Nie będe odnosił się do tego typu "wynurzeń". Podpisuje się jednak pod tym, że nie jestem hipotetyczny. Jestem prawdziwy. Nie miałem zamiaru trollować i nie uważam tego zachowania za takowe. Skoro wszyscy mowimy co myślimy i z tematem nie ma to wiele wspolnego więc albo wszyscy offtopują ostro albo coś jest nie tak. Wyraziłem swoje zdanie jakie nasuneło mi się w związki z przeczytanym newsem. Nowym to mozę jestem na forum ale sśledze jego działalność już od dłuższego czasu. Zresztą sam Q trollujesz w temacie Strażnicy Nexus. Rozumiem, że władzy można?
Jurgen
Moderator
#17 - Wysłana: 28 Lis 2010 18:51:44
mozg_kl2

Na pewno zostałbyś lepiej przyjęty, gdbyś wypowiadał się do jakiegoś tematu (nawet jeżeli miałby to być OT) niż zaczął od komentowania innych użytkowników i to w dość niewybredny sposób.
Q__
Moderator
#18 - Wysłana: 28 Lis 2010 19:03:09 - Edytowany przez: Q__
mozg_kl2

mozg_kl2:
Skoro wszyscy mowimy co myślimy i z tematem nie ma to wiele wspolnego więc albo wszyscy offtopują ostro albo coś jest nie tak. Wyraziłem swoje zdanie jakie nasuneło mi się w związki z przeczytanym newsem.

Wszystko by było dobrze, może nawet quasi-trollowanie by uszło, gdyby nie forma. Mocno ad personam i zupełnie niekulturalnie.

Istnieje, z tego co mi się o uszy obiło, coś takiego jak seks-chaty tam dyskusje o stopniu zadwolenia rozmówcy są - ponoć - dość mile widziane, istnieją też fora dyskusyjne (z przysłowiowym Onetem na czele) gdzie bez obrażania partnerów dialogu wręcz nie zaistniejesz; u nas natomiast ani roztrząsanie spraw płciowych interlokutorów, ani personalne złośliwości nie są mile widziane.

Skoro czytasz niniejsze forum od pewnego czasu dziwne trochę, że tego nie zauważyłeś, a jeśli zauważyłeś, że nie zechciałeś tego uszanowac. Popisz się merytorycznym krasomówstwem na temat Treka, albo jakiś inny w którym jesteś niezly (jak choćby ostatnio MarcinK w tematach japońskich), a może zdołasz - by może nawet dość szybko - zatrzeć negatywne wrażenie początkowe.

Jeśli nie, pożegnamy się naprawdę szybko.
biter
Użytkownik
#19 - Wysłana: 28 Lis 2010 21:40:56
Q__:
No przepraszam, osobnik który pcha się nam pod nos ze swoimi "przemyśleniami" stanowczo nie jest hipotetyczny.

Ja opisałem sytuację hipotetyczną, jakkolwiek możemy przyjąć osobnika Kowal155 za sytuację praktyczną i cały mój wywód zpersonalizować i objasnic na przykładzie. Ale jakże lepiej brzmi sytuacja hipotetyczna, nie dotykająca nikogo osobiście.

mozg_kl2:
Skoro wszyscy mowimy co myślimy i z tematem nie ma to wiele wspolnego więc albo wszyscy offtopują ostro albo coś jest nie tak.

czym innym jest OffTopowanie a czym innym sa wycieczki osobiste, szczególnie do osób których nie znasz.

mozg_kl2:
Zresztą sam Q trollujesz w temacie Strażnicy Nexus.

Q__ ty trollujesz? ekstra, muszę poczytać

Q__:
Istnieje, z tego co mi się o uszy obiło, coś takiego jak seks-chaty tam dyskusje o stopniu zadwolenia rozmówcy są - ponoć - dość mile widziane,

Legenda głosi że takowe istnieją, a co się tam dzieje to najlepiej spytać gimnazjalistów. Jakbym nie był łysy to by mi sie włos zjeżył. Tak przytrafiło się to tylko brodzie

Q__:
Skoro czytasz niniejsze forum od pewnego czasu dziwne trochę, że tego nie zauważyłeś, a jeśli zauważyłeś, że nie zechciałeś tego uszanowac.

Powiedz mi o moderatorze dlaczego wszyscy ONI piszą że czytają dane forum od dośc dawna. Ostatnio taki tekst napisano na forum które powstało dwa dni wcześniej. To jakaś forma sztucznego podbicia swojej pozycji społecznej?
MarcinK
Użytkownik
#20 - Wysłana: 2 Gru 2010 18:34:34
mozg_kl2:
Zresztą sam Q trollujesz w temacie Strażnicy Nexus.

Q__ nie troluje w tym temacie tylko udziela autorowi (czyli mnie) subtelnych rad.
Q__
Moderator
#21 - Wysłana: 2 Gru 2010 18:39:30
MarcinK

A dziękuję za zauwazenie tego faktu, choć aż tak subtelne to one nie były .

USS Phoenix forum / Różności / Shit My Dad Says

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!