USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / Pokémon
 Strona:  ««  1  2  3  4  5 
Autor Wiadomość
Q__
Moderator
#121 - Wysłana: 31 Gru 2016 11:45:07
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
Chyba miałeś rację. Nowego odcinka jak nie było tak nie ma.

Czytałem, po prostu, zapowiedzi (że do 23.12.), choć też liczyłem na jakiś epilog w roli extrasa .

MarcinK:
Co my teraz będziemy oglądać?

Ja bym poprosił Treka. No, ale z fanprodukcjami porobiło się, jak porobiło, a na tę oficjalną poczekamy... No, zawsze nam, jednak, SPBD pozostaje. I Legendy.... Tylko tam dłużej się na nowe odcinki czeka.

(Nawiasem: może dasz mi się przekonać do paru fan-Treków. O ile ich nie oglądałeś.)
MarcinK
Użytkownik
#122 - Wysłana: 31 Gru 2016 11:56:15
Odpowiedz 
Q__:
(Nawiasem: może dasz mi się przekonać do paru fan-Treków. O ile ich nie oglądałeś.)

W wakacje oglądałem trochę fanowskiej kontynuacji TOS.
Q__
Moderator
#123 - Wysłana: 31 Gru 2016 12:02:33
Odpowiedz 
MarcinK

Której (NV/P2? STC? OGaM?)? I jakie wrażenia?
MarcinK
Użytkownik
#124 - Wysłana: 31 Gru 2016 12:40:28
Odpowiedz 
Q__
Ten z kamiennym obcyn co emitował fale denerwujące załogę.
Przypomniało mi się że mają wyjść Ultra Fight Orb
Q__
Moderator
#125 - Wysłana: 31 Gru 2016 12:57:08
Odpowiedz 
MarcinK

Czyli Continues. Jak wrażenia? I czy tylko ten odcinek?
MarcinK
Użytkownik
#126 - Wysłana: 14 Sty 2017 21:27:08
Odpowiedz 
Q__:
. japońskie/azjatyckie - demonem zła nie jest ktoś zły do szpiku kości, a szlachetna, napędzana wzniosłym uczuciem

Jakiś czas temu oglądałem materiał na ten temat. Na zachodzie Japońskie produkcje są często postrzegane jako antyChrześcijańskie właśnie przez częste przedstawianie Szatana jako romantycznego buntownika, wojownika sprzeciwiającego się starym dogmatom. Chociaż na zachodzie też bywa podobnie np. Asasyni walczący ze sługami dawnego porządku Templariuszami.
Q__
Moderator
#127 - Wysłana: 15 Sty 2017 12:10:20
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
Na zachodzie Japońskie produkcje są często postrzegane jako antyChrześcijańskie właśnie przez częste przedstawianie Szatana jako romantycznego buntownika, wojownika sprzeciwiającego się starym dogmatom.

Bo, faktycznie, mamy tu dwa odmienne systemy wartości - Zachód lubił przez wieki ostro odgraniczać Dobro od Zła (a popkultura jest w tym skrajnym odgraniczaniu nie chrześcijańska nawet, a manichejska), podczas gdy Wschód widzi raczej przegięcia, zbyt drastyczne zakłócenia Równowagi (które da się naprawić).

MarcinK:
Chociaż na zachodzie też bywa podobnie

W wypadku postrzegania Szatana - także. Od "Raju utraconego" Miltona (oskarżano ten poemat o krypto-satanizm) począwszy.
MarcinK
Użytkownik
#128 - Wysłana: 3 Cze 2017 21:24:23
Odpowiedz 
5 Pokemon Controversies that No One Saw Coming

https://www.youtube.com/watch?v=JfVKReBCHg0
Q__
Moderator
#129 - Wysłana: 6 Lip 2017 18:53:39
Odpowiedz 
Pokémon GO, podsumowanie po roku:
http://www.youtube.com/watch?v=t0L1ML6BGdU
MarcinK
Użytkownik
#130 - Wysłana: 22 Kwi 2018 10:28:59
Odpowiedz 
MarcinK
Użytkownik
#131 - Wysłana: 30 Maj 2018 09:20:54 - Edytowany przez: MarcinK
Odpowiedz 
https://www.youtube.com/watch?v=9jRtpMKLsts&featur e=youtu.be
Pokemon Go za $60

Wiecie że powstaje film Detektyw Pikachu z Ryanem Reynoldsem w roli tytułowej?
MarcinK
Użytkownik
#132 - Wysłana: 12 Lis 2018 18:20:22 - Edytowany przez: MarcinK
Odpowiedz 
POKÉMON Detective Pikachu - Official Trailer #1

https://www.youtube.com/watch?v=1roy4o4tqQM

Ta sierść, wygląda jak beret Paździocha
Q__
Moderator
#133 - Wysłana: 12 Lis 2018 20:38:53 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
Ta sierść, wygląda jak beret Paździocha

Faktycznie strasznie tandetny, jak zresztą wszystkie Pokémony w tej wersji (choć z drugiej strony przyznać trzeba, że niby wierne oryginałowi są). Jedyne co mi się tam podoba to panoramy miasta - widać, że to odmienny, choć pod wieloma względami pokrewny naszemu, świat, i nawet ciekawie pokazany.
MarcinK
Użytkownik
#134 - Wysłana: 12 Lis 2018 21:01:47 - Edytowany przez: MarcinK
Odpowiedz 
Q__
Mi najbardziej przeszkadza ta dziwna sierść. Bo Charizard, Mr Mime czy Bulbazaury wyglądają całkiem ok.
I czy mi się zdaje czy Jigglypuff jest żołty?

Podoba mi się że nie biorą się za standardową historię trenera, tylko starają się bardziej rozwinąć świat (jak w Pokemon Generations).
Q__
Moderator
#135 - Wysłana: 12 Lis 2018 21:05:38 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
Bo Charizard, Mr Mime czy Bulbazaury wyglądają całkiem ok.

I tak i nie - z jednej strony są wiernym przeniesieniem oryginalnych designów na duży ekran. Z drugiej - jest w tych CGI coś nieuchwytnie tandetnego. Z trzeciej - mimo to wydają się fajne (w większości).
MarcinK
Użytkownik
#136 - Wysłana: 26 Lut 2019 21:09:28
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#137 - Wysłana: 27 Lut 2019 14:20:41 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
Jest Mewtwo

Po prawdzie bardziej cieszy mnie ponowna obecność (a więc pewne eksponowanie) Jigglypuffa* i Bulbasaurów, bo - czas przestać to ukrywać - zaliczają się one do moich ulubionych gatunków Pokémonów.

* Tak, słyszałem o przerabianiu jego nazwy na Rzyglipaw .
MarcinK
Użytkownik
#138 - Wysłana: 27 Lut 2019 15:18:17 - Edytowany przez: MarcinK
Odpowiedz 
Q__:
Jigglypuffa

Wyszedł trochę do Trumpa podobny, nie?

Q__:
Bulbasaurów

To może cię to zainteresuje
Q__
Moderator
#139 - Wysłana: 27 Lut 2019 17:14:47 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
MarcinK

Tak nawiasem... Fajny jest ten trójstopniowy schemat ewolucji Pokémonów (Bulbasaur > Ivysaur > Venusaur, Charmander > Charmeleon > Charizard, Squirtle > Wartortle > Blastoise). Na pierwszym poziomie zwierzak domowy z bonusem (kto oglądał Siedem życzeń, Sabrinę czy Sailor Moon wie o czym mówię), na drugim - dzikie zwierzę z supermocami mogące robić za ochroniarza (poniekąd kłaniają się Frankenstein, jr., Baymax, czy używany przez nastoletniego Johna Connora T-800), na trzecim - coś na kształt żywiołaka czy pomniejszego bóstwa przyrody (z systemów politeistycznych).
To trochę tak jakby z domowego kota móc wyhodować sobie czarną panterę (czy innego Battle Cata), a z niej jakieś tygrysie bóstwo .
MarcinK
Użytkownik
#140 - Wysłana: 27 Lut 2019 18:35:04
Odpowiedz 
Q__
Trochę z innej beczki. Yuyama chciał w którymś filmie zagłębić się w temat tego czym są pokemony: co się stało z normalnymi zwierzętami i czym pokemony roślinne różnią się od roślin.
Q__
Moderator
#141 - Wysłana: 27 Lut 2019 18:51:54 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
Yuyama

Dorzucę info o reżyserze:
http://en.wikipedia.org/wiki/Kunihiko_Yuyama
https://www.imdb.com/name/nm0951197/

MarcinK:
chciał w którymś filmie zagłębić się w temat tego czym są pokemony: co się stało z normalnymi zwierzętami i czym pokemony roślinne różnią się od roślin

Byłbym za. Stanowiłoby to kolejny dowód na to jak piękny, rozbudowany, worldbuilding niepostrzeżenie wyrósł z czegoś, co zaczynało jako cwany sposób na wyciskanie z dzieci (i rodziców) gotówki.
MarcinK
Użytkownik
#142 - Wysłana: 28 Lut 2019 07:22:18
Odpowiedz 
Q__:
Stanowiłoby to kolejny dowód na to jak piękny, rozbudowany, worldbuilding niepostrzeżenie wyrósł z czegoś, co zaczynało jako cwany sposób na wyciskanie z dzieci (i rodziców) gotówki.

Takie lovehate uprawiasz Przyznaj się w które części grałeś xd
Q__
Moderator
#143 - Wysłana: 28 Lut 2019 12:03:26 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
Przyznaj się w które części grałeś

Moja przygoda z tym światem to zasadniczo animacje. Przy czym dopiero seria Generations mnie do niego przekonała (w stopniu pozwalającym mówić o love). Choć - nie powiem - odcinków serialu o Ashu i spółce widziałem całkiem sporo (niby jednym okiem, ale zawsze).

ps. To chyba nie było jeszcze linkowane?
http://www.youtube.com/watch?v=zFqZggMcq34
MarcinK
Użytkownik
#144 - Wysłana: 25 Mar 2019 20:00:44
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#145 - Wysłana: 25 Mar 2019 22:38:34
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
Kolejny zwiastun

Gyaradosa pokazali (słabo wyszedł, ale...).

Swoją drogą ciekawa jest ta idea, że Pokémony gadają między sobą. Zrewolucjonizuje ich universum jak nic...
MarcinK
Użytkownik
#146 - Wysłana: 13 Kwi 2019 12:37:41
Odpowiedz 
POKEMON DETECTIVE PIKACHU All Pokemons Trailer NEW (2019) Ryan Reynolds Movie HD

https://www.youtube.com/watch?v=UMWzWzKHVyc
Q__
Moderator
#147 - Wysłana: 13 Kwi 2019 12:49:53
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
All Pokemons Trailer

Sam nie wiem... Na jedno ładnie odrobione, podobne do samych siebie, na drugie CGI-sztuczność wali po oczach...
MarcinK
Użytkownik
#148 - Wysłana: 13 Kwi 2019 13:04:13
Odpowiedz 
Ciekawe czy Legendary dobrze robi dając premiery swoich dwóch wielkich produkcji w odstępie niespełna tygodnia
 Strona:  ««  1  2  3  4  5 
USS Phoenix forum / Różności / Pokémon

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!