USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / Pokémon
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  »» 
Autor Wiadomość
Jurgen
Moderator
#31 - Wysłana: 9 Lis 2010 19:47:05
Odpowiedz 
MarcinK:
Każdy musi przyznać że Pokemony były ostatnią normalną bajką emitowaną w TV

Ja nie muszę i nie przyznam.
Doctor_Who
Użytkownik
#32 - Wysłana: 31 Maj 2011 17:50:29 - Edytowany przez: Doctor_Who
Odpowiedz 
No to czas dokonać coming outu. Nie wiem jak to powiedzieć, wstyd mi, ale grywam w pokemony.

Nie należy przy tym porównywać anime i gier. To pierwsze zostało obliczone na nakręcanie sprzedaży tego drugiego, gry z pokami natomiast to przyjemna rozrywka zawierająca elementy prostego planowania i strategii. Ktoś powie, że fabuła jest infantylna i banalna, ale również nikt przy zdrowych zmysłach nie lubi pacmana, super mario z pegasusa czy snake'a z pierwszych komórek za ich fabułę, tylko za prostotę i miodność.

A z anime co? Na początek pytanie pomocnicze: Co jest przyjemniejsze? Oglądanie serialu o tym jak ktoś gra w nogę czy granie? No właśnie... Dlatego też mnie ono ni ziębi ni grzeje...
Chyba tylko zespół R i ich akcje zapadają w pamięć...

Całkiem poważnie myślę o zakupie np. HeartGold lub SoulSilver, gdyż są to remake'i moim zdaniem najlepszej generacji poków, czyli drugiej. Śmiem twierdzić tak gdyż moim zdaniem była to ostatnia seria dla normalnych ludzi. Wszystkie co powstało powyżej jest dla całkowicie oddanych otaku, którzy będą pamiętać gdzie posadzili którą jagódkę, kiedy ją podlać, ile czasu zajmuje jej wzejście, kiedy ją zebrać*, jaki dać nawóz, jakie można zrobić z niej muffinki, o ile dana podnosi jaką cechę poka, strojenie, pokazy, szarfy, iteped itede. W stare poki grałem bez niczego, w nowe nie daję rady bez pomocy bulbapedii, gdyż normalny człek (a przynajmniej taki niedzielny gracz jak ja, który ma na głowie inne rzeczy) nie ogarnie tych wszystkich parametrów. Generacji piątej prawdopodobnie nawet nie ruszę. Przerost formy zabijająca przyjemność z rozgrywki.

*tak! najbardziej poroniony pomysł w branży gier, czyli coś czego osobiście nie cierpię - dostosowanie wewnętrznego czasu gry do realnego i wymóg dokonywania określonych czynności w czasie realnym. Już w generacji drugiej zaczęto to wprowadzać, ale tam to jeszcze dało się znieść (np. łapanie określonych poków w dniu lub w nocy da się jeszcze wytrzymać, ale jak mam przerwać oglądanie filmu lub pracę nad ważnym projektem aby polatać rowerem z konewką już nie)...
Picard
Użytkownik
#33 - Wysłana: 31 Maj 2011 19:37:15
Odpowiedz 
Doctor_Who:
No to czas dokonać coming outu. Nie wiem jak to powiedzieć, wstyd mi, ale grywam w pokemony.

Tak masz się czego wstydzić, bo wygląda, że jesteś w tym samym fandomie co Hitler:
Hitler finds out Pokemon Aren't Real
http://www.youtube.com/watch?v=GIu6kPZVCEw
Doctor_Who
Użytkownik
#34 - Wysłana: 1 Cze 2011 11:33:13
Odpowiedz 
Picard

Picard:
jesteś w tym samym fandomie co Hitler

No to teraz zdradziłeś największą tajemnicę - Pokémony to nazistowska propaganda:

http://www.youtube.com/watch?v=ouB2h29tlXM
MarcinK
Użytkownik
#35 - Wysłana: 11 Lut 2012 08:17:55
Odpowiedz 
Zastanawialiście się kiedyś skąd wzięły się koncepcje Pokemonów?

Jeśli tak to tutaj dowiecie się dość dużo:
http://www.bogleech.com/pokemonzoo.html

Ps. Na marginesie piosenka Zespołu R
http://www.youtube.com/watch?v=PVOm05zUNLo
Darnok
Użytkownik
#36 - Wysłana: 11 Lut 2012 12:45:07 - Edytowany przez: Darnok
Odpowiedz 
Kiedykolwiek była jakaś "normalna" bajka dla starszego pokolenia? Czy nie staliście się ludźmi, którzy śmiali się z absurdalnego "wilka i zająca"?
a nie, bo "wilk i zając" to było coś, a takie pokemony to już nie! taka pyza, na której można zasnąć po pierwszych dwóch minutach oglądania jest o niebo lepsza od dzisiejszych bajek, bo kiedyś się Wam podobała!
Prawda jest taka, że każda bajka niesie przeważnie te same prawdy, tylko różną formą.
Dukat
Użytkownik
#37 - Wysłana: 11 Lut 2012 13:00:45 - Edytowany przez: Dukat
Odpowiedz 
Darnok, "Pyza" zawsze była nudna natomiast "Pokemony" to czysta komercja. Pod względem marketingowym to fenomen. Już nie tylko chodzi o serial i powiązane z nim gadżety. Sama fabuła serialu to jedna wielka reklama z powtarzanymi w kółko hasłami "Złap je wszystkie", "Czy już go masz" itd. itp. Nie chodzi o zabawki, gry gadżety sprzedawane przy okazji, sam serial od podstaw jest budowany jak reklama i to skierowana na młode, podatne mózgi, w zasadzie omijająca zakaz reklamowania zabawek obowiązujący w niektórych miejscach.
Darnok
Użytkownik
#38 - Wysłana: 11 Lut 2012 16:57:20
Odpowiedz 
Dukat
Nawet, gdyby nie była to reklama, to i tak dzieci chciałyby mieć te zabawki. To nie wina pokemonów, że ludzie lubią mieć więcej.
Dukat
Użytkownik
#39 - Wysłana: 11 Lut 2012 17:38:56
Odpowiedz 
Darnok:
Nawet, gdyby nie była to reklama, to i tak dzieci chciałyby mieć te zabawki.

Przeczytaj jeszcze raz co napisałem. Czym innym jest sprzedaż zabawek do Gwiezdnych Wojen, innym poziomem jest komiks, kreskówka i ściśle związana z nimi seria zabawek J.I. JOE, a na samej górze są kreskówki takie jak Pokemony, których fabuła jest już jawnym marketingiem i reklamą.
Darnok
Użytkownik
#40 - Wysłana: 11 Lut 2012 23:04:52 - Edytowany przez: Darnok
Odpowiedz 
Dukat:
Przeczytaj jeszcze raz co napisałem. Czym innym jest sprzedaż zabawek do Gwiezdnych Wojen, innym poziomem jest komiks, kreskówka i ściśle związana z nimi seria zabawek J.I. JOE, a na samej górze są kreskówki takie jak Pokemony, których fabuła jest już jawnym marketingiem i reklamą.

Czyli jak robi się bajkę z nastawieniem na sprzedaż zabawek, które wyjdą po pierwszym odcinku (teraz praktycznie każda bajka ma od zatrzęsienia gadżetów), to jest to OK, ale jak już najpierw wyjdzie świetna gra, a potem widocznie świetna kreskówka (bo osiągnęła jako jedyna taką fenomenalną popularność), to już jest źle?
Niezależnie, czy najpierw zrobiono grę czy bajkę (Dragon Ball też miał najpierw sukces jako Manga, dopiero potem trafił do telewizora), to Pokemony trafiły do szerszego grona niż posiadacze Game Boya. Chociażby do roczników 90 w Polsce, którzy raczej nie mieli takich fajnych zabawek jak GBC i wszystkich części pokemonów.
Dukat
Użytkownik
#41 - Wysłana: 11 Lut 2012 23:27:35
Odpowiedz 
Darnok, a gdzie masz w mojej wypowiedzi oceny "dobre", "złe"?
Darnok
Użytkownik
#42 - Wysłana: 12 Lut 2012 02:08:14
Odpowiedz 
Dukat:
Darnok, a gdzie masz w mojej wypowiedzi oceny "dobre", "złe"?

Bo wyciągałeś komercyjność Pokemonów jako wadę, kiedy właściwie nie ma to na nic wpływu.
Dukat
Użytkownik
#43 - Wysłana: 12 Lut 2012 09:51:04
Odpowiedz 
Darnok:
Bo wyciągałeś komercyjność Pokemonów jako wadę, kiedy właściwie nie ma to na nic wpływu.

Ma wpływ. Fabuła serialu jest jak fabuła spota reklamowego. Jedni uznają to za szczytowe osiągnięcie, inni za sięgniecie dna.
MarcinK
Użytkownik
#44 - Wysłana: 12 Lut 2012 10:01:26
Odpowiedz 
Dukat:
Jedni uznają to za szczytowe osiągnięcie, inni za sięgniecie dna.

A jeszcze inni nie zwrócą na to uwagi.
Dukat
Użytkownik
#45 - Wysłana: 12 Lut 2012 10:13:00
Odpowiedz 
MarcinK, a to już świadczy o nich samych...
poligon
Użytkownik
#46 - Wysłana: 14 Lut 2012 12:15:37
Odpowiedz 
Dukat:
Nie chodzi o zabawki, gry gadżety sprzedawane przy okazji, sam serial od podstaw jest budowany jak reklama i to skierowana na młode, podatne mózgi, w zasadzie omijająca zakaz reklamowania zabawek obowiązujący w niektórych miejscach.

No tak "musisz mieć je wszystkie", czesto powtarzane w tym badziewiu. Do tego działa na prostym ludzkim instynkcie kolekcjonowania. Przesłanie jest proste, kupuj, kupuj, kupuj. Ale tak działa wiekszość seriali dla dzieci. Dziecku sie nie odmawia, i dziecko jest podatne na sugestie. Dorosła osoba może inaczej patrzeć na to jako na zjawisko mass kultury.
MarcinK
Użytkownik
#47 - Wysłana: 3 Maj 2012 07:29:20
Odpowiedz 
http://www.youtube.com/watch?v=E5yztH8slN0&feature =related
Fanowski zwiastun aktorskiego filmu Pokemon.
Q__
Moderator
#48 - Wysłana: 29 Mar 2014 12:54:15 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#49 - Wysłana: 6 Gru 2014 15:41:31 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#50 - Wysłana: 6 Cze 2015 06:24:06
Odpowiedz 
MarcinK
Użytkownik
#51 - Wysłana: 17 Wrz 2016 07:30:23
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#52 - Wysłana: 17 Wrz 2016 10:03:38 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
MarcinK

B. sympatycznie się ogląda. Choć póki co nie dowiedzieliśmy się prawie nic poza tym, co stało się z Zespołem R i jego szefem (Ep. 1 to byla bardziej taka rozbudowana czołówka).

Nawiasem: czemu CBS nie wypuści, po prostu Treka w formie webisodów na YT? Wystarczyłoby żeby zrobili nową animację (był ten projekt Final Frontier), albo "zalegaluzowali" którąś fanprodukcję* (albo i z 5 czołowych - Cawley, Mignogna, Broughton, Russ z Conway'em, Peters - kandydatów do kręcenia im Treka byloby mrowie, nawet Landers od Potemkina by się nadał, gdyby mu dać budżet i aktorów). Na swoje by i tak mogli wyjść na komiksach, figurkach, powieściach, grach...

* Jak - poniekąd - w wypadku MK było...
MarcinK
Użytkownik
#53 - Wysłana: 17 Wrz 2016 12:41:51
Odpowiedz 
Q__
Mogli by też zatrudnić twórców fan produkcji (w przypadku Mang to dość częsty zabieg). No i taka internetowa seria mogła by zwiększyć zainteresowanie Trekiem kinowym.
mozg_kl2
Użytkownik
#54 - Wysłana: 17 Wrz 2016 12:51:56
Odpowiedz 
przy graniu w pokemon go zacząłem się interesować głębiej samym universum. Hajp lat 90 trochę nie ominął Przyznam byłem w lekkim szoku, jak dowiedziałem się że ten serial z lat 90 który leciał chyba na Polsacie, dalej powstaje. Obecnie jest już 19 seria.
MarcinK
Użytkownik
#55 - Wysłana: 17 Wrz 2016 13:00:21
Odpowiedz 
mozg_kl2
A bohaterowie nie postarzeli się nawet o dzień.
Chociaż z tego co wiem one są podzielone na generacje i raczej luźno powiązane np. w jednym z nowszych filmów pojawia się Mewtwo, jednak ma nieco inną genezę niż w pierwszym filmie.
W sumie to logiczne posunięcie zwłaszcza że wraz z kolejnymi generacjami gier uniwersum się zmieniało.
MarcinK
Użytkownik
#56 - Wysłana: 18 Wrz 2016 09:52:52
Odpowiedz 
Powstaje też seria Pokemon Origins oparta na pierwszych grach
https://www.youtube.com/watch?v=UfxmHCtj5cI
MarcinK
Użytkownik
#57 - Wysłana: 25 Wrz 2016 21:28:04
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#58 - Wysłana: 25 Wrz 2016 22:28:49 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
ep. 3

Z takimi bohaterami, w takiej scenerii, to by się prosiło o zrobienie z tego Pokéthulhu.

(Swoją drogą, jednak, jak patrzę na to i na Combiner Wars, to zaczynam żałować, że Treka nie przejął japoński przemysł zabawkarski, bo widzę, że kreskówkom reklamującym zabawki i gry łatwej być sobą - i zachować/osiągnąć jakąkolwiek głębię - niż ST pod rządami Parmountu z CBS-em.)
MarcinK
Użytkownik
#59 - Wysłana: 27 Wrz 2016 09:16:30
Odpowiedz 
Q__
Plus pewnie dostalibyśmy gadżety lepszej jakości nawet te tańsze.
The_D
Użytkownik
#60 - Wysłana: 27 Wrz 2016 22:57:38
Odpowiedz 
mozg_kl2:
przy graniu w pokemon go zacząłem się interesować głębiej samym universum. Hajp lat 90 trochę nie ominął Przyznam byłem w lekkim szoku, jak dowiedziałem się że ten serial z lat 90 który leciał chyba na Polsacie, dalej powstaje. Obecnie jest już 19 seria.

To chyba ogólne doświadczenie naszego +/- pokolenia. Pokemony powstały jako gry na Game Boya, a konsole przenośne w Polsce pod koniec lat 90 to wciaż była nisza nisz (chyba że liczyć tetrisy i radzieckie elektroniki w rodzaju wilk i zając). Przynajmniej ja pamiętam, że w kręgu rówieśników wciąż jeszcze królowały Pegasusy, szczęśliwcy mieli PlayStation, o GameBoyu to słyszałem o jakiejś osobie która dostała od ciotki z USA, ale na oczy nie widziałem żadnego.
I w takim momencie pojawił się serial na Polsacie, który nie oszukujmy się nie robił wrażenia na nastoletnim widzu nieznającym franczyzy: schematyczna budowa odcinków, slapstickowy humor itp. Zwłaszcza, że w tym samym "okienku młodzieżowym" leciał np. animowany Batman. Dla moich rówieśników nazwanie kogoś pokemonem to była obelga (raczej żartobliwa, ale zawsze).
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  »» 
USS Phoenix forum / Różności / Pokémon

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!