USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / Nasze "dziś" - wydarzenia wesołe, smutne, straszne i dziwne
 Strona:  ««  1  2  3  ...  6  7  8  9  10  11  12 
Autor Wiadomość
reyden
Użytkownik
#331 - Wysłana: 22 Lip 2016 22:05:21
Odpowiedz 
Tak wyglądał pierwszy HDD z 1956 roku - pojemność 5 MB :

hdd v1

Tak na początku lat 80 wyglądał ST-506 , pierwszy dysk 5,25" mający taką samą pojemność

st-506

Postęp i minaturyzacje masz we wszystkim - nośniki pamięci , procesory/karty graficzne , urządzenia mobilne czy telefony .
Mav
Użytkownik
#332 - Wysłana: 22 Lip 2016 22:16:45 - Edytowany przez: Mav
Odpowiedz 
reyden:
Postęp i minaturyzacje masz we wszystkim - nośniki pamięci , procesory/karty graficzne , urządzenia mobilne czy telefony .

Owszem, ale miniaturyzacja w przypadku pamięci robi największe odczuwalne wrażenie. Wiesz, PC'ety są takie same. Mój pierwszy komputer miał obudowę taką samą jak ten dzisiejszy. Wiadomo, że w tym obecnym mam procesor wielokrotnie więcej napchany tranzystorami itd., ale jednak skrzynka jest takich samych rozmiarów. Tak samo telefony. Ich postęp robi ogromne wrażenie, ale sama wielkość niekoniecznie, bo wręcz zaczęły one rosnąć, są cieńsze o wiele bardziej, ale szersze i dłuższe.

Pamięć ma to do siebie, że pamiętamy kasety VHS, dyskietki, HDD 3.5 cala, CD, a także ich pojemności. Miały one określone rozmiary, a teraz mamy pamięci, których wręcz nie ma... Bo przecież ten mój pendrive, to w zasadzie sama wtyczka USB, nośnika wręcz tam nie widać. Fizyczny nośnik pamięci jest tak mały, że mieści się w tym małym kawałeczku plastiku, który pomaga wyjąc wtyczkę USB z gniazda Do tego dochodzi fakt, że ta niesamowita miniaturyzacja nie wpływa na pojemność, która także robi wrażenie.
krzychu
Użytkownik
#333 - Wysłana: 22 Lip 2016 22:20:58
Odpowiedz 
smartphone to jest miniaturyzacja
MarcinK
Użytkownik
#334 - Wysłana: 22 Lip 2016 22:27:50 - Edytowany przez: MarcinK
Odpowiedz 
Mav:
Fizyczny nośnik pamięci jest tak mały, że mieści się w tym małym kawałeczku plastiku, który pomaga wyjąc wtyczkę USB z gniazda

Za dobre to nie jest. Żeby zgubić takie VHS trzeba był się nieźle wysilić a tutaj.

ps. http://pclab.pl/news70636.html
Chyba najtrwalszy nośnik filmów poszedł się je... kochać.
reyden
Użytkownik
#335 - Wysłana: 22 Lip 2016 23:02:23
Odpowiedz 
Kaset VHS czy magnetofonowych nie nazwał bym trwałym środkiem przechowywania danych .

Owszem jak leży to tylko temperatury i pole magnetyczne mogą zaszkodzić , w mniejszym stopniu fizyczne uszkodzenia samej kasety - chyba że dojdzie do uszkodzenia taśmy .

Gorzej jak kaseta była wielokrotnie oddwarzana - wtedy spadek jakości jest widoczny i to bardzo .
The_D
Użytkownik
#336 - Wysłana: 23 Lip 2016 13:22:19
Odpowiedz 
Mav:
Wiesz, PC'ety są takie same. Mój pierwszy komputer miał obudowę taką samą jak ten dzisiejszy. Wiadomo, że w tym obecnym mam procesor wielokrotnie więcej napchany tranzystorami itd., ale jednak skrzynka jest takich samych rozmiarów.

To zależy, mój komputer ma niecałe 12x12 cm
Ale prawda jest taka, że niektóre technologie rozwijają się dużo wolniej i w przypadku PC takim hamulcowym jest chłodzenie - wciąż chłodzimy głównie powietrzem (inne sposoby są wciąż drogie i/lub problematyczne) dokładamy tylko więcej większych wentylatorów. Właśnie przez chłodzenie małe komputerki jak mój, czy ultracienkie laptopy mają gorszy stosunek ceny do wydajności i nie odpalisz na nich najnowszego Wiedźmina.

W motoryzacji jest podobnie: super wyżyłowane silniki z pompkami, wtryskami, elektroniczne sterowanie, systemy wspomagający, ale jak zimą mróz chwyci kierowcy mają problemy z akumulatorami tak samo jak ich rodzice w starych fiatach czy polonezach.

Co do telefonów - tutaj rozmiar dyktuje oda/wygoda. Są od lat na rynku telefony wbudowane w zegarki, ale szału nie robią, bo gadanie do zegarka jest niewygodne, podobnie jak wybieranie numeru, nie wspominając o pisaniu wiadomości.
MarcinK
Użytkownik
#337 - Wysłana: 23 Lip 2016 13:49:16
Odpowiedz 
reyden:
Gorzej jak kaseta była wielokrotnie oddwarzana - wtedy spadek jakości jest widoczny i to bardzo .

To zależy jak się je użytkuję, znam kilku pasjonatów którzy mają 20 letnie kasety w świetnym stanie i często ich używają. Ważne by utrzymać odtwarzacz w dobrym stanie, kasety dobrze przechowywać (ustawione pionowo a nie jedna na drugiej) itp.
Elaan
Użytkownik
#338 - Wysłana: 23 Lip 2016 19:55:45
Odpowiedz 
Skoro jest tu, jak widzę, paru ekspertów od kaset VHS, to może zna ktoś sposób na zgranie ich zawartości na płyty DVD?
krzychu
Użytkownik
#339 - Wysłana: 23 Lip 2016 20:33:38
Odpowiedz 
elaan

przy pomocy takiego urzadzenia mozna vhs zgrac na dysk hdd do pliku

http://www.engon.de/audio/grabber/grabber.jpg

ja zgrywam przy pomocy virtual dub i kodeka xvid do pliku
reyden
Użytkownik
#340 - Wysłana: 23 Lip 2016 22:39:26
Odpowiedz 
Przy małej ilości kaset lepiej oddać to do jakiegoś fotolabu - tam zgrywają , cena różna - od 20 zł za 1 kasetę .

Co innego jak przenieść swoją bibilotekę VHS na DVD .

To masz 2 opcje - normalny magnetowid + ww. graber albo combo magnetowid+DVD
Elaan
Użytkownik
#341 - Wysłana: 23 Lip 2016 22:57:09
Odpowiedz 
reyden:
combo magnetowid+DVD

Kiedyś miałam, ale wysiadl na amen.
Coś takiego jeszcze jest do kupienia?
 Strona:  ««  1  2  3  ...  6  7  8  9  10  11  12 
USS Phoenix forum / Różności / Nasze "dziś" - wydarzenia wesołe, smutne, straszne i dziwne

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!