USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / Grunwald 2010

Autor Wiadomość
Lucas
Użytkownik
#1 - Wysłana: 15 Lip 2010 13:07:09
Mój pierwszy temat: Grunwald 2010. Jako, że jestem harcerzem, miałem jechać na rekonstrukcję, ale zbrakło miejsc, więc zastęp odwołał wyjazd. Grunwald jest dla mnie wydarzeniem roku, jako 600 letnia rocznica bitwy. Ogólnie Krzyżaków nie czytałem, ale podobno opis bitwy jest całkowicie różny od rzeczywistości. Dlatego jak wrócę z obozu harcerskiego, dorwę nagranie z rekonstrukcji, a wam podsyłam link dol reklamy, którą widziałem także w angielskiej telewizji BBC:

http://www.youtube.com/watch?v=vpR_Ckg3q6s
i jeszcze:

http://www.youtube.com/watch?v=fRqcbZsKVII&feature =related
Eviva
Użytkownik
#2 - Wysłana: 15 Lip 2010 13:32:25
Lucas

"Krzyżacy 1410" to nie książka dokumentalna, tylko powieść, w dodatku moim zdaniem marnawa. Jak dokładnie miały się sprawy pod Grunwaldem, teraz i diabeł nie dojdzie, bo każda ze stron, biorących udział, zapisała inaczej. Litwini - że pokonali Krzyżaków przy znikomej pomocy Polaków, Polacy - że pobili Krzyżaków z Litwinami przy boku, a Krzyżacy - ze starli się z barbarzyńskimi hordami w obronie prawdziwej wiary i cywilizacji europejskiej i przegrali, gdyż barbarzyńcy, jak to barbarzyńcy, pograli niehonorowo i nie dali się stłuc.
kanna
Użytkownik
#3 - Wysłana: 15 Lip 2010 16:51:01
Lucas

Młody jedzie z tatą mam nadzieję, że znajdą miejsce na polu namiotowym...
Seybr
Użytkownik
#4 - Wysłana: 15 Lip 2010 18:21:55
Lucas:
Grunwald jest dla mnie wydarzeniem roku, jako 600 letnia rocznica bitwy.

W tedy to nasi gromili wszystkich, ale jak to nasi popsuli się. W tamte czasy to nasi najlepiej grali w piłkę ;]. Niemcy dostawali od nas parę bramek do zera.

Nawiasem mówiąc, czemu nasi nie poszli dalej za ciosem i nie rozbroili, zabrali władzę, ziemię Krzyżakom.

Eviva:
"Krzyżacy 1410" to nie książka dokumentalna, tylko powieść, w dodatku moim zdaniem marnawa.

Kazali mi to czytać w szkole podstawowej, nudne jak flaki z olejem.

Eviva:
i przegrali, gdyż barbarzyńcy, jak to barbarzyńcy, pograli niehonorowo i nie dali się stłuc.

Czysto niemieckie zagranie hahaha. Krzyżacy to cwaniacy, w imię wiary gwałcili, mordowali, zdobywali i okradali. Historia lubi się powtarzać. Teraz chcą ich ładnie wybielić buhaha.
TSan
Użytkownik
#5 - Wysłana: 15 Lip 2010 20:24:00
Seybr:
Krzyżacy to cwaniacy, w imię wiary gwałcili, mordowali, zdobywali i okradali

Nie tylko Krzyżacy. Jak się słyszy o tych krucjatach "w imię wiary" to człowieka śmiech bierze...
Eviva
Użytkownik
#6 - Wysłana: 15 Lip 2010 20:36:51
TSan
Seybr

To właśnie takie smutne, że w imię tak spokojnej i miłosiernej religii robi się takie rzeczy. Człowiek to wszystko umie spaprać. Ale cóż, to byuły okrutne czasy, i wcale nie tylko Krzyżacy sie wtedy "odznaczyli", tak samo, jak podczas krucjat nie tylko chrześcijanie byli okrutni i bezwzględni.

A propos, oprócz Krzyżaków byli jeszcze templariusze i Joanici, i chyba jeszcze jeden rycerski zakon, ale nazwa wyleciała mi z głowy.
Poklok
Użytkownik
#7 - Wysłana: 15 Lip 2010 20:47:42
Seybr:
Krzyżacy to cwaniacy, w imię wiary gwałcili, mordowali, zdobywali i okradali.

A nasi niby lepsi?
TSan
Użytkownik
#8 - Wysłana: 15 Lip 2010 22:02:08
Poklok:
A nasi niby lepsi?

Ha, nasi! Byliśmy najczystszym ludem w Europie! Ale potem przyszło chrześcijaństwo...
Seybr
Użytkownik
#9 - Wysłana: 16 Lip 2010 13:45:34
TSan:
Ha, nasi! Byliśmy najczystszym ludem w Europie! Ale potem przyszło chrześcijaństwo...

Ród Piastów też nie był kolorowy. Mnie uczyli w szkole podstawowej, niby to Polska powstała dzięki pokojowego zjednoczenia. Jak wiadomo polanie ostro walczyli.

Patrząc na historie, to my Polacy jesteśmy łagodni.
Lucas
Użytkownik
#10 - Wysłana: 16 Lip 2010 14:30:28
Seybr:
to my Polacy jesteśmy łagodni

Tak, łagodni jak baranki...chorę na wścieklizną...
Seybr
Użytkownik
#11 - Wysłana: 16 Lip 2010 14:44:05
Lucas:
Tak, łagodni jak baranki...chorę na wścieklizną...

W zdezelowanych samochodach marki BMW oraz metalowymi kijami :P.

Chodziło mi o takie kwestie jako agresor. Głównie to nas atakowano. No kiedyś mieliśmy akcję pod Moskwą.
TSan
Użytkownik
#12 - Wysłana: 16 Lip 2010 14:46:20
Seybr:
Głównie to nas atakowano.

No ba.
Poklok
Użytkownik
#13 - Wysłana: 16 Lip 2010 15:58:35
Seybr:
Głównie to nas atakowano. No kiedyś mieliśmy akcję pod Moskwą.

A Ruś Halicką czy Pomorze to niby po dobroci przyłączono? Bolesław Chrobry po sąsiadach robił tourne przyjaźni? Na Mołdawię Zamoyski wyprawiał się z dobroci serca? Inflanty, o które Batory tłukł się z Rosją, to pewnie rdzennie polskie ziemie?
W tamtych czasach każdy tłukł się z każdym, o ile uznał, że mu się to do czegoś przyda. A że Rzeczpospolita osiadła na laurach i miała słabe, biedne państwo z małą armią, mimo bogactwa szlachty, które zresztą zmarnowała, to staliśmy się łatwym celem i na jakąkolwiek ofensywę nie było za bardzo możliwości. Polska szlachta była nie tyle łagodna, co rozleniwiona i niechętna do płacenia podatków koniecznych na prowadzenie wojny.
Seybr
Użytkownik
#14 - Wysłana: 16 Lip 2010 16:11:25
Poklok:
Polska szlachta była nie tyle łagodna, co rozleniwiona i niechętna do płacenia podatków koniecznych na prowadzenie wojny.

Też prawda ;].

USS Phoenix forum / Różności / Grunwald 2010

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!