USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / "Boston Legal" na Polsacie

Autor Wiadomość
Eviva
Użytkownik
#1 - Wysłana: 14 Cze 2010 18:54:59 - Edytowany przez: Eviva
Od soboty 19 czerwca na antenie Polsatu zagości słynny serial Williama Shatnera "Boston Legal". Oczywiście nie mogło się obyć bez tego, by czegoś nie pokręcono. Przechrzczono go na "Orły z Bostonu". Czemu? nie nie pytajcie.

Przypomnijmy, że William Shatner jako Danny Crane zdobył kilka ładnych nagród. Cieszy mnie to niezmiernie, choć wolałabym, żeby mu je dano za role Kirka.

Eviva
Użytkownik
#2 - Wysłana: 19 Cze 2010 21:00:00
I pierwszy odcinek poza mną. Cóż, nie jest to złe... a wątek czarnej dziewczynki, którą jej mama na siłę chce wkleić do roli białego dziecka, boski - jasno ukazuje absurd politycznej poprawności w Ameryce.
Kochany nasz kapitan co prawda trochę już w latach, i na pewno zanadto dowartościowany kalorycznie, ale mimo to wspaniały. Kto kiedykolwiek śmiał odmówić mu posiadania talentu?
zielu
Użytkownik
#3 - Wysłana: 23 Cze 2010 11:38:33
Też oglądałem, pierwsze wrażenia raczej pozytywne. Wątek z czarną dziewczynką świetny. Spora dawka humoru, ciekawe postacie zobaczmy jak to się rozkręci dalej. Razi tylko polski tytuł ale można przymknąć oko.
Eviva
Użytkownik
#4 - Wysłana: 3 Lip 2010 18:18:40
Dzisiejszy odcinek dał mi sporo do myślenia.
Raz: wątek molestowania seksualnego. Rzeczywiście trochę obecnie nadużywany. W dzisiejszych czasach nastąpiło w tej kwestii dokładnie takie samo przegięcie jak z rasizmem. Niestety, facet nie może udowodnić, że NIE molestował i jest na przegranej pozycji. Exemplum: przypadek Anety Krawczyk. Cwana puszczalska dopięła swego, mimo że wcześniej udowodniła, iż nie jest osobą wiarygodną.
Dwa: mocno naciągana sprawa syna Crane'a. Czy prawnik nie wiedział, że przed zawarciem ugody z była kochanką warto zrobić test DNA? Wierzyć się nie chce.
Tina46
Użytkownik
#5 - Wysłana: 3 Lip 2010 18:29:33
Grrr... a ja cały czas o tym serialu zapominam
Tina46
Użytkownik
#6 - Wysłana: 17 Lip 2010 23:31:50
No nareszcie udało mi się zapamiętać że dzisiaj jest ten serial no i go obejrzałam .
Serial podoba mi się a Shatner w tej roli mi też się podoba. Rozśmieszył mnie parenaście razy
No i nie mogę się doczekać następnego odcinka
Eviva
Użytkownik
#7 - Wysłana: 18 Lip 2010 10:01:24
Jeśli o mnie chodzi, to oglądałam już seriale "prawnicze", mam więc skale porównawczą. "Boston Legal" jest dobry, ale mimo to przygnębia mnie, jak one wszystkie.
Eviva
Użytkownik
#8 - Wysłana: 5 Sier 2010 18:35:17
Wiecie co, mam już wyrobione zdanie. I oto ono - prosto z mojego bloga na onet.pl.

Kiedy na polskie ekrany zawitał, za pośrednictwem stacji Polsat, sławny serial "Boston Legal", byłam bardzo zadowolona. Nie dlatego, ze lubię seriale o tematyce prawniczej, choć zdarza mi się takie oglądać, ale dlatego, że bardzo lubię Williama Shatnera, który gra tam jedną z głównych ról. Co prawda jest on już i postarzały nielicho, i mocno przeinwestowany kalorycznie (że użyję eufemizmu), ale pozostał tym samym Williamem Shatnerem i to jego atut. Za rolę adwokata Danny'ego Crane'a dostał parę ładnych nagród i nie twierdzę, że mu się nie należały, ale sam serial, w mojej ocenie, nie jest zbyt ciekawy. To znaczy, nawet nie to chciałam powiedzieć.

Życie jakie jest, każdy widzi. Wystarczy wziąć do ręki pierwszą lepszą gazetę, by po chwili zacząć szukać sznura i suchej gałęzi, jak nie dla siebie, to dla paru innych osób. Większość z nas, zasiadając przed telewizorem, chciałaby się trochę oderwać od tej cholernej rzeczywistości i zobaczyć coś, co podniesie go na duchu. Nie da się do tego typu rozrywki zaliczyć takie seriale, jak właśnie "Boston Legal". Obserwowanie, jak kryminaliści unikają odpowiedzialności dzięki sprytnym wybiegom i naginaniu prawa przez cwanych adwokatów, raczej doprowadza człowieka do punktu wrzenia. Zawód adwokata stał się zawodem legalnego przestępcy - bo jak inaczej niż słowem "przestępstwo" określić zastraszanie świadków, ukrywanie dowodów i manipulowanie nimi w celu oszukania sędziego i ławy przysięgłych? Dzięki takim prawnikom złodzieje, gwałciciele, a nawet mordercy wychodzą na wolność i dalej uprawiają swój proceder. Wszyscy to wiemy. Nie musimy chyba jeszcze oglądać tego w serialu fabularnym, a więc stworzonym ku naszej rozrywce.

"Boston Legal" jest serialem zdecydowanie dołującym widza. Nie wiem, na czym to polega - reklamowano go jako komediodramat, tymczasem jest to sam dramat, i to bardzo ponury. Oglądam ze względu na Shatnera, ale mimo całej swej sympatii dla niego, powiem, że widziałam już lepsze seriale o tej tematyce, na przykład "Prawo i porządek" czy "Sąd rodzinny". I po ich obejrzeniu człowiek nie ma ochoty utopić się w najbliższym sedesie, nawet gdy z punktu widzenia sprawiedliwości odcinek źle się kończy.

Nie wiem, może tylko ja tak źle odbieram ten serial. Przyznam jednak, że bardzo mnie rozczarował

USS Phoenix forum / Różności / "Boston Legal" na Polsacie

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!