USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / Życie na ziemi z kosmosu?

Autor Wiadomość
Slovaak
Użytkownik
#1 - Wysłana: 30 Kwi 2010 00:00:24
Odpowiedz 
Hicek
Użytkownik
#2 - Wysłana: 30 Kwi 2010 08:32:20 - Edytowany przez: Hicek
Odpowiedz 
Tekst rzeczywiście bardzo ciekawy, a dla mnie przede wszystkim informacja ta dużo wnosi do naszego poglądu na ziemie i życia na niej. Być może nie jesteśmy aż tak wyjątkowi jak co nie którzy myślą. Oczywiście do powstania życia i tak niezbędna była obecność wielu czynników związanych z wielkością i położeniem ziemi.
Eviva
Użytkownik
#3 - Wysłana: 30 Kwi 2010 12:28:54
Odpowiedz 
Argumentacja bardzo ciekawa, tylko ze nienowa. Danikaen pisał o tym całe tomy, a teoria panspermii jest jeszcze starsza niż on.
Slovaak
Użytkownik
#4 - Wysłana: 30 Kwi 2010 18:31:19
Odpowiedz 
A ja w związku z tym mam kilka pytań:
1) Jeśli życie na ziemi pochodzi z kosmosu to skąd pochodzi to życie z kosmosu?
2) Skąd życie na asteroidach? Czyżby w naszym układzie było więcej planet? Jak zaawansowane istoty mogły na nich żyć i jak zostały zniszczone?
Poklok
Użytkownik
#5 - Wysłana: 30 Kwi 2010 19:07:34
Odpowiedz 
Slovaak:
2) Skąd życie na asteroidach? Czyżby w naszym układzie było więcej planet? Jak zaawansowane istoty mogły na nich żyć i jak zostały zniszczone?

Ekspertem żadną miarą nie jestem, ale wydaje mi się, że od związków organicznych do czegoś, co bylibyśmy skłonni uznać za żywe, daleka droga. Możliwe, że w wyniku jakiś procesów powstały na asteroidach, ale dopiero przeniesione w odpowiednie ku temu środowisko Ziemi dały początek życiu. Zdaje się, że naukowcy bardzo usilnie próbują udowodnić, że w odpowiednich warunkach życie może powstać "samo z siebie". Teorie o tym, że jesteśmy owocem eksperymentu Władców Oriona są ciekawe, ale póki co kiepsko dowodliwe ;)

Eviva:
Argumentacja bardzo ciekawa, tylko ze nienowa. Danikaen pisał o tym całe tomy, a teoria panspermii jest jeszcze starsza niż on.

Wiesz, snuć teorie to jedno, ale znaleźć przesłankę, która dopuszcza ich prawdziwość, to drugie
Eviva
Użytkownik
#6 - Wysłana: 30 Kwi 2010 19:11:17
Odpowiedz 
Poklok

Też racja. Ciekawe, co jeszcze znajdą nasi naukowcy i czym nas wszystkich zaskoczą? A może ktoś znajdzie nas?
Q__
Moderator
#7 - Wysłana: 6 Wrz 2019 09:37:40 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
A propos panspermii... Czyżby ludzkość dokonała za naszego żywota pierwszego aktu zapłodnienia życiem innego ciała niebieskiego (b. Trekowo w dodatku - niesporczakami)?
https://www.wired.com/story/a-crashed-israeli-luna r-lander-spilled-tardigrades-on-the-moon/
I cóż powiecie?

USS Phoenix forum / Różności / Życie na ziemi z kosmosu?

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!