USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / Kawiarenka [luźne rozmowy] - faza II
 Strona:  ««  1  2  3  ...  79  80  81  82  83  84  85 
Autor Wiadomość
Q__
Moderator
#2521 - Wysłana: 17 Kwi 2019 22:52:38
Odpowiedz 
Q__:
brzydko narysowani goście przydługo naparzający się na przegięte supermoce, i przechodzący w trakcie tych walk jakieś transformacje.

I to jak długo się naparzający... Pojedynek Goku z Vegetą trwał (ze wstępem licząc) ponad 40 min.:
http://www.youtube.com/watch?v=-aASOrlpKZI
Seybr
Użytkownik
#2522 - Wysłana: 18 Kwi 2019 21:20:33
Odpowiedz 
Q__

Cytujesz sam siebie haha. Do Dragona mam sentyment. Nawet mam zamiar kupić koszulkę pomarańczową z symbolem szkoły Genialnego Żółwia. Wybieram się na event. Wrócę do starej tradycji związanej z muzyką i Holandią*, oraz takie połączenie z DB. Próbowałem obejrzeć DB Super. Albo mi gust się zmienił, albo jestem stary.
Vegeta był bardziej ambitny od Goku, ale miał mniejszy talent. Pomijam że tych kozaków okiełznały kobiety. Goku żona, Vegetę córka hahah.

*mieszkałem w Holandii i z tego kraju cenię DJi i muzykę od nich. Reszta dla mnie jest bardzo krzywa. Ok mają kilka dobrych rzeczy, ale sam kraj i jego geografia, fauna to porażka.
Q__
Moderator
#2523 - Wysłana: 19 Kwi 2019 23:53:02 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Seybr

Seybr:
Cytujesz sam siebie

Wiem.

Seybr:
Do Dragona mam sentyment.

Ja chyba też zaczynam mieć (czym sam jestem zaskoczony). Kusi mnie by zrobić sobie rewatch, i ocenić jak rzecz odbiorę z obecnej perspektywy. Zwł., że z tempem japońskich walk oswoiłem się w międzyczasie dzięki lekturze Akiry w formie komiksowej.
Q__
Moderator
#2524 - Wysłana: 21 Kwi 2019 18:48:06
Odpowiedz 
resetta

resetta:
Szatan Serduszko to w koncu nazwa ikona

To i tej ikonie hołd złożyli (w polskim przekładzie One Punch Mana):
https://one-punch-man.fandom.com/pl/wiki/Szatan_Śm ierdziuszko
80sLoveUC
Użytkownik
#2525 - Wysłana: 21 Kwi 2019 19:39:04 - Edytowany przez: 80sLoveUC
Odpowiedz 
Co do animacji ja polecam sobie obejrzeć najnowszy film kinowy Dragon Ball Super - Broly.

Połowa filmu to walki i Toei jeszcze nigdy nie przyłożył do wykonania tego anime jak w tym konkretnym przypadku. Nie tylko animacja wygląda drogo, to jeszcze totalnie zmieniono cały jej styl. Wreszcie czuć rosnącą przez lata siłę bohaterów, ich oddawanie ciosów czy szybkość - teraz naprawdę wygląda to jak walki bogów.

Nie tylko same postacie są bardzo ruchliwe. Jeszcze większy dynamizm buduje tu samo tło - nie ma tu typowych statycznych ujęć znanych z Dragon Ball Z, tylko cały czas zmienia się perspektywa. W pewnym momencie twórcy idą nawet o krok dalej, aby pokazać potęgę bohaterów - zdarza się pewna istotna nowość.

Mogę dać trailer, ale nie oddaje on tej rewolucji - widać na nim tylko 1-sekundowe przebitki, a w filmie to długie sekwencje, w których cały ekran żyje, a widz wytrzeszcza oczy z wrażenia jakby miał te 19 lat mniej
https://www.youtube.com/watch?v=wuIbeQv3v7c

Zmieniono także znacznie soundtrack pozwalając sobie na bardziej ekscentryczne BGM-y - nawet ładnie komponuje się z tymi wszystkimi kamehamami, czy piorącymi się w danym momencie postaciami.

Fabuła nie jest zbyt oryginalna. Na plus - brak przeładowania postaciami, nowa, kanoniczna geneza Broly'iego, dużo humoru Toriyami w klimacie pierwszej serii DB.

Na minus: postanowiono użyć pewnego wątku z "Jaco z Galaktycznego Patrolu" (innej mangi Toriyamy/prequela DB) do nowego przedstawienia genezy Goku i jego ojca Bardocka (pojawia się nawet matka), co kłóci się z odcinkiem specjalnym z początku lat 90. No i trochę psuje przedstawienie Super Saiyan jako dumnej rasy.

Aha, nie trzeba znać za bardzo Dragon Ball Super. Co prawda pojawiają się dwie postacie i poziomy, które nie były w DBZ. Jeden bohater z tego cyklu został wskrzeszony podczas tej serii - jest taka odrobinka spoileru z tym związana, ale generalnie akcja kręci się wokół Saiyan, których historię już znamy, a do wydarzeń z serialowego Super nie wraca się.

W zasadzie to Broly jest tu główną postacią i nawet on diametralnie różni się od tego, co przedstawiały niekanoniczne filmy z lat 90.

Największe zło, że nie mieliśmy tego w polskich kinach. Taka szansa na przywrócenie hype'u na DB w Polsce, i taka porażka
MarcinK
Użytkownik
#2526 - Wysłana: 22 Kwi 2019 17:16:20
Odpowiedz 
Seybr
Użytkownik
#2527 - Wysłana: 12 Maj 2019 20:37:47
Odpowiedz 
Bardzo dobry dokument pokazujący butność kościoła. Udawanie, że nic się nie stało, zamiatanie problemów pod dywan. Przeraża mnie bezkarność.

https://www.youtube.com/watch?v=BrUvQ3W3nV4&featur e=youtu.be&fbclid=IwAR0gUugIzO7ePRKr1eZlA2cKiwk40U jPJJvWeBHRbdQbu45B3Qsus02Z98c
Q__
Moderator
#2528 - Wysłana: 12 Maj 2019 22:26:06
Odpowiedz 
Seybr

No, głośna - i b. nieprzyjemna - sprawa, a raczej pakiet spraw...
MarcinK
Użytkownik
#2529 - Wysłana: 13 Maj 2019 20:41:57 - Edytowany przez: MarcinK
Odpowiedz 
Kryśka nie wytrzymałą
https://twitter.com/KrystPawlowicz
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#2530 - Wysłana: 13 Maj 2019 20:47:07
Odpowiedz 
Co do filmu - nic nowego nie wnosi. Tak się bawią elity (nie tylko te w habicie). Nie zdziwie się, jak trzeba było "odhaczyć" głównych bohaterów.

Niestety, ale produkcja pewnie ma wywołać EMOCJE. I na pewno nie rozwiąże sprawy. Ten aspekt plus handel ludźmi. Ludzie się śmieją jak o tym mówię - teorie spiskowe etc. A później zderzenie z Matrixem (chwilowe) po obejrzeniu takich dokumentów i powrót do porządku dziennego.
Seybr
Użytkownik
#2531 - Wysłana: 13 Maj 2019 21:15:43
Odpowiedz 
MarcinK

Jest takie powiedzenie. Baba bez bolca dostaje pier.... To jest prawda. Jej dawno odbiło. Naukowo udowodnione jest, że człowiek bez dobrego seksu wariuje. Przez to choruje na umyśle i fizycznie. Kler i Pawłowicz jest tego przykładem. Zresztą osobiście znam takie kobiety. Stare panny, które nie są do życia. Najgorzej jak się z nimi pracuje.
Q__
Moderator
#2532 - Wysłana: 13 Maj 2019 22:20:16 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
FederacyjneMSZ

FederacyjneMSZ:
Tak się bawią elity

Nawiązujesz do podejrzeń ciągnących się za otoczeniem Clintonów? Nie jest to takie jednoznaczne... Twardych dowodów czyjejkolwiek winy brak. Acz istnieją w sprawie interesujące wątki... co ciekawe zahaczające również o... Trumpa (w skrócie: z "fajnymi" ludźmi wpływowi politycy się zadają):
https://www.bbc.com/news/blogs-trending-38156985

Seybr

Jest Amnestia, można powiedzieć wszystko (zresztą i poza jej okresem jestem zwolennikiem wolności słowa - co do treści), ale czy trzeba aż tak prostacko? Picard i Sisko - święci patroni niniejszego forum - takim językiem mówili?
Seybr
Użytkownik
#2533 - Wysłana: 14 Maj 2019 17:31:24 - Edytowany przez: Seybr
Odpowiedz 
Q__:
Picard i Sisko - święci patroni niniejszego forum - takim językiem mówili?

No ok przesadziłem, mogłem wygłosić referat. Ale zgodzisz się z moimi słowami. Co do Sisko miał bym polemizował. Użył by bardziej wyszukanego języka, ale znając jego potrafił by ryknąć.

Przykładowa rozmowa Picarda gdy chce jechać z kolegami na ryby.
Kochanie tyle pracy miałem, spędziliśmy dużo czasu na poprawę wydajności statku. Jeszcze w domu naprawy. Chce jechać na ryby odprężyć się.
Pani Picard: rób jak uważasz
Wraca Picard, pełne gondole sandaczy czy szczupaków.
Pani Picard: Żebyś ty robił to co inni na rybach

Kolejne ciche dni

Wypad Sisko na ryby
Kochanie jadę na ryby.
Pani Sikso: Ale miałeś pomóc mi umeblowaniu kuchni
Sisko: Muszę odpocząć. Obrajan wykonał swoją robotę w ciagu 12 dni, mieliśmy masę pracy w stacji. Nadal coś nie działa, ale mówi że znajdzie w ciągu dwóch godzin usterkę. Odo przypiernicza się o byle papierek na promenadzie. Quark w barze kręci. Kai znowu coś mi tam pitoli. Kira chodzi jak by ją pierun dorwał. Nie no ja muszę na ryby
Pani Sisko, rób jak uważasz.
Sisko wraca po trzech dniach.
Pani Sisko jak było, Obrajan wracał wężykiem, chuchnij, o nic nie czuć.
Sisko: Ktoś musiał kierować prom, ryby nie brały.

Pani Sisko ma foacha, ale Siko kupił prezencik, wieczorny taniec godowy. Rano nowa pani Sisko.

Odbija mi:

Tak serio. Seks ma spory wpływ na mężczyzn. Myślę gdyby zniesiono celibat, patologia jaka panuje w kościele katolickim, zmniejszyła by się. Zwiększyło by się zrozumienie. Dla czego nie mówi się o pedofilii w kościele greckokatolickim ? Tam księża mają żony, mają rodziny. Taki ksiądz prędzej zrozumie chłopa w stanie GPS. Przecież on też się kłuci, ma dzieci. Rozumie drugą stronę. Chłop to chłop czy jest księdzem czy kowbojem.
Przypomniał mi się odcinek z Przystanku Alaska. Shelly chce ochrzcić córkę, przyjechał do nich ksiądz. Shelly miała swój obraz księdza. Podczas przywitania ona proponowała Kawę, Holling kielicha. Dalej poszło jeszcze gorzej. Poszli do jego bimbrowni, grali w karty i pili bimber. Z nimi przesiadywał Chris. Obraz księdza w oczach Shelly, sodoma i gomora. Ten na spokojnie wytłumaczył, co boskie to boskie a co ludzkie to ludzkie. Jest chłopem i też lubi czasem zachowywać się jak chłop, to nie grzech.

Mam znajomego księdza z kościoła narodowego. Mieszka w USA. Ma żonę, ma dzieci. Uważam go za mądrego człowieka. Przetoczyliśmy nie jedną dyskusję na temat wiary. Pomijam picie "królówki", bimber ala whisky.
Adek
Użytkownik
#2534 - Wysłana: 16 Maj 2019 19:31:44 - Edytowany przez: Adek
Odpowiedz 
Seybr:
Przykładowa rozmowa Picarda gdy chce jechać z kolegami na ryby.
Kochanie tyle pracy miałem, spędziliśmy dużo czasu na poprawę wydajności statku. Jeszcze w domu naprawy. Chce jechać na ryby odprężyć się.
Pani Picard: rób jak uważasz
Wraca Picard, pełne gondole sandaczy czy szczupaków.
Pani Picard: Żebyś ty robił to co inni na rybach
Kolejne ciche dni
[quote=Seybr]Tak serio. Seks ma spory wpływ na mężczyzn. Myślę gdyby zniesiono celibat, patologia jaka panuje w kościele katolickim, zmniejszyła by się. Zwiększyło by się zrozumienie. Dla czego nie mówi się o pedofilii w kościele greckokatolickim ? Tam księża mają żony, mają rodziny. Taki ksiądz prędzej zrozumie chłopa w stanie GPS. Przecież on też się kłuci, ma dzieci. Rozumie drugą stronę. Chłop to chłop czy jest księdzem czy kowbojem.

Też tak uważam.

Hahaha. Fajnie to wymyśliłeś.
Sorki za błędy w edycji ale nie ogarniam trochę obsługi tekstowej forum przez telefon. Wszystko takie malutkie albo się strasznie powiększa przy zaznaczeniu.
Seybr
Użytkownik
#2535 - Wysłana: 16 Maj 2019 21:35:51
Odpowiedz 
Adek

Ciężko edytuje się, cytuje przez smartfon. Często piszę za pomocą smarta :P. Mam patelnię ponad 6 cali od Xiaomi. Od lat kupuję marki smartfonów z Chin. Od jakiś krzaków po te znane. W tym tygodniu kupiłem dron DJI Mavic Air i jestem zadowolony. Pozostaje mi dokupić z dwie baterię i huba do ładowania. Latać na duże odległości nie mam zamiaru. Przy sporym wietrze daje radę. Wykonałem kilka próbnych lotów.

Nawet filtr kubełkowy mam marki chinskiej. Sporo rzeczy zamawiałem z Ali od smartfonów po różną elektronikę czy ubrania. Dron kupiłem w Polsce, podobnie jak Xiaomi. Od lat mój pierwszy smartfon kupiony w Polsce, tak to Ali.
 Strona:  ««  1  2  3  ...  79  80  81  82  83  84  85 
USS Phoenix forum / Różności / Kawiarenka [luźne rozmowy] - faza II

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!