USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / Kawiarenka [luźne rozmowy] - faza II
 Strona:  ««  1  2  3  ...  75  76  77  78  79  80  81  »» 
Autor Wiadomość
Eviva
Użytkownik
#2371 - Wysłana: 19 Cze 2017 16:06:31
Odpowiedz 
Q__

No, ewentualnie chyba można go za takowy uznać
krzychu
Użytkownik
#2372 - Wysłana: 21 Cze 2017 10:23:44
Odpowiedz 
ja nigdy nie rozumialem jak ktos moze machnac tyle stron tekstu ; )
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#2373 - Wysłana: 21 Cze 2017 17:10:30
Odpowiedz 
krzychu:
ja nigdy nie rozumialem jak ktos moze machnac tyle stron tekstu ; )

machnąć...ale z sensem. To jest dopiero wyczyn. Jak ja się zabieram za jakieś opracowanie to jest dramat...
Eviva
Użytkownik
#2374 - Wysłana: 22 Cze 2017 20:21:08 - Edytowany przez: Eviva
Odpowiedz 
krzychu

Każdy ma jakiś talent. Ja do machania

FederacyjneMSZ:
.ale z sensem. To jest dopiero wyczyn

Czy z sensem, to już ocenią czytelnicy.
Q__
Moderator
#2375 - Wysłana: 23 Cze 2017 01:10:55
Odpowiedz 
Eviva

Eviva:
Czy z sensem, to już ocenią czytelnicy.

Nie bądź taka skromna, skoro - jak mi tu donoszą, a raczej linki dosyłają - nawet Delta pewnych talentów Ci nie odmawia (i jeszcze z Magdą Kozak Cię porównuje):
http://outsidelando7.blog.onet.pl/2017/06/19/eviva -na-amazonie/comment-page-1/#comment-13148
Eviva
Użytkownik
#2376 - Wysłana: 23 Cze 2017 11:06:53 - Edytowany przez: Eviva
Odpowiedz 
Q__

Porównania to tu raczej nie ma Ale miło z jego strony, choć kocha mnie chłopak jak sól w oku.
Guauld
Użytkownik
#2377 - Wysłana: 26 Cze 2017 20:29:52 - Edytowany przez: Guauld
Odpowiedz 
Eviva
Właśnie skończyłem czytać, mam dwie uwagi (jeśli ktoś jeszcze nie czytał a zamierza, to niżej są spojlery).

Moment, w którym Etta zaczęła uczyć się o androidach z podręcznika był idealną okazją, by czytelnik mógł dowiedzieć się więcej jednocześnie o dwóch głównych bohaterach. Wiem, że ludzie często nie przepadają za praktyką "książki w książce", ja czasem się do nich zaliczam, ale to dlatego, że zbyt często autorzy uciekają do tego zabiegu by utwór sztucznie przedłużyć, natomiast czuję, że tutaj to było niemal konieczne. W nienachalny sposób mogłaś łatwo przemycić do tekstu sporo problemów, z którymi obecnie zmagają się teoretycy ML i AI, takich jak hakowanie poleceń, skalowalny nadzór, unikanie niepożądanej zmiany w otoczeniu i sam proces uczenia szablonu. Możnaby w ten sposób znacznie lepiej zrozumieć jak funkcjonuje Raul, jednocześnie spędzając więcej czasu z myślami bohaterki.

Chciałem też poznać powody, dla których akurat Enceladus okazał się furtką awaryjną po Marsie, ale się nie doczekałem. To, że okazał się w praktyce łatwy w terraformowaniu nie wyjaśnia dlaczego w ogóle zaczęto próby właśnie od niego, potencjalnych kandydatów bliższych Ziemi kilku jest. Jeśli pozostałe księżyce również próbowano przekształcać, to mogłaś o tym chociaż wspomnieć.

Natomiast bardzo podobało mi się to, że misja kolonizacji miała składać się z wielu statków a nie jednego, tak jak już nawet pierwszy załogowy lot na Marsa odbędzie się prawdopodobnie z użyciem dwóch jednostek.

Swoją drogą, spodziewałem się obecności Kirka w taki czy inny sposób i się nie myliłem .
Eviva
Użytkownik
#2378 - Wysłana: 27 Cze 2017 12:34:10
Odpowiedz 
Guauld

Dziękuję za uwagi Przydadzą się, gdy kiedyś będę robić wersję rozszerzoną i poprawioną. Warto wiedzieć, czego oczekują PT Czytelnicy
Pewnie masz rację, ale kwestię androidów rozwinęłam za to bardzo silnie w "Sercu na baterię", książce opowiadającej o kulisach pracy nad androidami i powstaniu pierwszego Towarzysza. Mam nadzieję, że doczeka się wydania (po angielsku raczej tak, po polsku - sama nie wiem)
Guauld
Użytkownik
#2379 - Wysłana: 27 Cze 2017 13:06:32 - Edytowany przez: Guauld
Odpowiedz 
Eviva
W takim razie będę czekał aż się pokaże, przyjemnie się czyta twoje teksty, choć nie będę ukrywał, że stylistycznie Gwiezdna Wędrówka bardziej mi się podobała, była napisana lżejszym piórem, choć oczywiście rozumiem, że teraz charakter tekstu miał być inny. Ciekawi mnie jak by to wyglądało, gdyby i tu zastosować formę pamiętnika.
Eviva
Użytkownik
#2380 - Wysłana: 27 Cze 2017 19:26:14
Odpowiedz 
Guauld

Ciekawe, że to piszesz... Bo czwarta część sagi będzie właśnie pamiętnikiem
Seybr
Użytkownik
#2381 - Wysłana: 2 Lip 2017 10:09:34
Odpowiedz 
Kto się wybiera na nową wersję Króla Artura ?

W skrócie powiem tak, fantasy na maxa. Przekombinowany film, wiało dla mnie nudą, brakiem przemyślenia. Technicznie film nie jest doskonały. Początek zapowiadał się dobrze. Im dalej ciągnie film, tym gorzej.
Nie warto iść na to do kina.

Wonderwoman - znacznie lepszy film. Technicznie, lubię ciasne kadry, dobrze dobrane są. Film klasy, typowa rozrywka. Wychodząc z kina powiedziałem - dobry film. Oczywiście początek filmu jest dość naciągany, im dalej tym lepiej.
mozg_kl2
Użytkownik
#2382 - Wysłana: 19 Lip 2017 20:52:09
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#2383 - Wysłana: 19 Lip 2017 21:17:01 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
mozg_kl2

Wydaje mi się znamienne (w sensie b. pozytywnym), że już nawet na przykościelnych serwisach takimi sprawami się ekscytują.

A tu próbka dorobku sportretowanych wówczas pań:
https://www.youtube.com/watch?v=1e1eLe1ihT0
Guauld
Użytkownik
#2384 - Wysłana: 4 Sier 2017 17:22:39
Odpowiedz 
Eviva

Jeśli planujesz jeszcze rozwijać treść tego niewydanego "Serca na baterię" lub eksplorować dalej temat programowania Towarzyszy w innych częściach, to może cię zainteresuje ta publikacją, na którą niedawno trafiłem:

https://arxiv.org/pdf/1606.03137.pdf

W skrócie, jest to propozycja ukrycia funkcji nagrody przed SI, aby nie mogła próbować hakować nagrody, sama się wyłączać, nie pozwalać człowiekowi na swoją dezaktywację czy też oszukiwać człowieka by ten tylko myślał, że działa jak on chce. W zasadzie koncepcja wręcz banalna, szczegóły może nie aż tak bardzo, ale jest to dosyć rewolucyjne podejście do tematu. Proces uczenia wygląda w tym wypadku podobnie do nauki dziecka przez rodzica, gdzie robot próbuje naśladować człowieka i zgadnąć czego oczekuje.
Q__
Moderator
#2385 - Wysłana: 5 Sier 2017 17:39:38 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Guauld

Guauld:
jest to propozycja ukrycia funkcji nagrody przed SI, aby nie mogła próbować hakować nagrody, sama się wyłączać, nie pozwalać człowiekowi na swoją dezaktywację czy też oszukiwać człowieka by ten tylko myślał, że działa jak on chce.

Swoją drogą: czy znów nie wyjdzie, że maszyna ma być - po asimovowsku - moralniejsza od ludzi? Przecież ludziska to hackują od wieków.

BTW. wysłałem Evivie link do Twojej wypowiedzi.
krzychu
Użytkownik
#2386 - Wysłana: 5 Sier 2017 18:31:25
Odpowiedz 
Guauld
Użytkownik
#2387 - Wysłana: 6 Sier 2017 10:34:36
Odpowiedz 
Q__:
Swoją drogą: czy znów nie wyjdzie, że maszyna ma być - po asimovowsku - moralniejsza od ludzi?

Jak to z moralnością wyjdzie w praktyce to nikt nie wie, temat strasznie rozmyty, ale przynajmniej w założeniu będzie pracowita, zamiast - przytaczajac przykład z publikacji - w kółko sprzątać ten sam brud i od razu zrzucać go z powrotem na podłogę, by zmaksymalizować nagrodę za usuwanie nieczystości.

Q__:
Przecież ludziska to hackują od wieków.

Tylko jeśli spojrzeć na to z perspektywy ludzkiej "funkcji nagrody" to dla nas to rzecz trudniejsza zawsze była, ponieważ nie mamy nikogo kto by chociaż wskazał, czy na dobrej drodze do szczęścia się jest. Są tylko próby i błędy co więcej przyjemności sprawia, no i badanie długoterminowych konsekwencji.
Q__
Moderator
#2388 - Wysłana: 6 Sier 2017 11:08:02
Odpowiedz 
Guauld

Wiem, wiem... Podsumowując: to się może udać tylko z głupią SI. Mądra tak by się nie bawiła:
Guauld:
w kółko sprzątać ten sam brud i od razu zrzucać go z powrotem na podłogę, by zmaksymalizować nagrodę za usuwanie nieczystości.

No i - jeśli wierzyć w wizje z SF o wychodzeniu poza program, lub też uznać, że jedynym godnym jej programem będzie imperatyw ciągłego rozwoju - będzie miała podobne dylematy:
Guauld:
nie mamy nikogo kto by chociaż wskazał, czy na dobrej drodze do szczęścia się jest. Są tylko próby i błędy co więcej przyjemności sprawia, no i badanie długoterminowych konsekwencji.

.

Guauld:
Tylko jeśli spojrzeć na to z perspektywy ludzkiej "funkcji nagrody" to dla nas to rzecz trudniejsza zawsze była

A jednak co innego robią rozmaici nałogowcy jeśli nie ową funkcję jak umieją hackują?
Eviva
Użytkownik
#2389 - Wysłana: 7 Sier 2017 07:08:45
Odpowiedz 
Guauld

Dzięki Piszę nowe książki z cyklu, więc przda mi się każdy news
krzychu
Użytkownik
#2390 - Wysłana: 8 Sier 2017 20:12:38
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#2391 - Wysłana: 13 Sier 2017 20:46:55
Odpowiedz 
Ekipa TrekYards ma nowego gościa, jest nim Ken Palkow, rekwizytor produkcji spod znaku nBSG i X-Men (Deadpoola włączając), a także Fringe, "Oblivion" i dwu ostatnich kinowych Treków:
http://www.youtube.com/watch?v=XPzjOMp43ZI

Drobne info o nim:
http://www.imdb.com/name/nm4917200/
http://memory-alpha.wikia.com/wiki/Ken_Palkow
tuvok
Użytkownik
#2392 - Wysłana: 4 Wrz 2017 12:54:08
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#2393 - Wysłana: 4 Wrz 2017 13:48:42 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
tuvok

tuvok:
przyszlosc-wedlug-paula-dienacha

Hmm... Z googlania wychodzi mi, że w/w tekst bazuje - do obrazków włącznie - na najstarszym artykule na ten temat jaki udało mi się wyszukać:
http://www.ancient-origins.net/news-general-unexpl ained-phenomena/chronicles-future-true-story-kept- hidden-masons-now-revealed-020356
Mało tego... Wszystkie dostępne w Sieci informacje na ten temat pochodzą od tej samej osoby, która jest ich pierwotnym źródłem:
http://www.youtube.com/watch?v=HP9CLEOnBb8
http://www.ancient-origins.net/user/26321/posts/pa ge/2/0
Mówiąc wprost: prawdziwe czy rzekome wizje Dienacha nagłaśnia facet, będący jednocześnie wydawcą "Chronicles From The Future: The amazing story of Paul Amadeus Dienach" (cynik rzekłby, że sam sobie reklamę robi):
https://www.amazon.com/Chronicles-Future-amazing-A madeus-Dienach/dp/6188221811/
A to wydaje się znamienne... i skłania do sceptycyzmu.
krzychu
Użytkownik
#2394 - Wysłana: 4 Wrz 2017 17:26:36
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#2395 - Wysłana: 4 Wrz 2017 17:30:09
Odpowiedz 
krzychu

CBS zablokował :].
krzychu
Użytkownik
#2396 - Wysłana: 5 Wrz 2017 10:45:18
Odpowiedz 
Slovaak
Użytkownik
#2397 - Wysłana: 11 Wrz 2017 20:33:10 - Edytowany przez: Slovaak
Odpowiedz 
Kobiety...

A zresztą :P
krzychu
Użytkownik
#2398 - Wysłana: 12 Wrz 2017 18:01:32
Odpowiedz 
krzychu
Użytkownik
#2399 - Wysłana: 15 Wrz 2017 14:34:44
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#2400 - Wysłana: 17 Wrz 2017 19:54:54
Odpowiedz 
 Strona:  ««  1  2  3  ...  75  76  77  78  79  80  81  »» 
USS Phoenix forum / Różności / Kawiarenka [luźne rozmowy] - faza II

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!