USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / Kawiarenka [luźne rozmowy] - faza II
 Strona:  ««  1  2  ...  57  58  59  60  61  ...  85  86  »» 
Autor Wiadomość
Eviva
Użytkownik
#1741 - Wysłana: 7 Wrz 2012 20:39:24
Seybr:
Prawdopodobnie, moja intuicja mówi mi - gołe baby w Niemczech ;].

Zawsze lepiej niż gołe chłopy, to takie moje skromne prywatne zdanko.

reyden:
Kirk zabijający Gorna , przy okazji "ginie" redshirt

W końcu od czego ma się redshirtów?
Elaan
Użytkownik
#1742 - Wysłana: 8 Wrz 2012 16:46:06
Seybr:
Prawdopodobnie, moja intuicja mówi mi - gołe baby w Niemczech ;].

Eviva:
Zawsze lepiej niż gołe chłopy, to takie moje skromne prywatne zdanko.

A do tego goły Q__, czyli cała naga prawda o Moderacji.
Eviva
Użytkownik
#1743 - Wysłana: 8 Wrz 2012 20:07:19
Elaan

Tyle że ta naga prawda znów się gdzieś zapodziała... i gdzieś ma nasze losy, co mnie akurat szczególnie nie dziwi, tym bardziej też nie martwi.
Seybr
Użytkownik
#1744 - Wysłana: 9 Wrz 2012 07:59:49
Eviva

Moje drogie Panie, każdy chce mieć urlop ;].
mozg_kl2
Użytkownik
#1745 - Wysłana: 9 Wrz 2012 10:25:55
Z cyklu poprawność polityczna nie istnieje: W drugim sezonie Once upon a time pojawi się postać ser lancelota (tego od artura i okrągłego stolika). Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby to, żę będzie on czarny. Stawiam, że król artur będzie chińską kobietą z domieszką meksykańca o skłonnościach homo.
Mav
Użytkownik
#1746 - Wysłana: 14 Paź 2012 16:40:01 - Edytowany przez: Mav
Nie wiedziałem gdzie to dać, a nie chciałem popisywać się nowym tematem

Dzisiaj, jak pogoda dopiszę, Felix Baumgartner skoczy ze stratosfery, bijąc cztery rekordy świata. Myślę, że warto zaznaczyć to wydarzenie na forum:

(link do relacji na żywo, tekst i video)
http://off.sport.pl/off/1,111382,12667514,Felix_Ba umgartner_skacze_ze_stratosfery__Pobije_cztery.htm l

Będzie spadać ponad 5 minut i przekroczy prędkość dźwięku
The_D
Użytkownik
#1747 - Wysłana: 15 Paź 2012 00:20:10
A nasza portaloza trzyma stały poziom redakcji naukowej:
http://puu.sh/1eQjb
Zwróćcie uwagę na zapis transmisji na dole strony.
Q__
Moderator
#1748 - Wysłana: 15 Paź 2012 01:21:14
Mav

Mav:
Myślę, że warto zaznaczyć to wydarzenie na forum

Warto. Tym bardziej, że...
http://www.hitfix.com/videos/star-trek-space-jump
Mav
Użytkownik
#1749 - Wysłana: 15 Paź 2012 15:29:25 - Edytowany przez: Mav
Q__:
Warto. Tym bardziej, że...

Szkoda tylko, że w 11 skakali z kosmosu, a nie z niższych warstw atmosfery, bo wtedy byłoby to świetne, pełnoprawne nawiązanie

Jak się spojrzy na zdjęcie:

sj

to nawet można by się kłócić, że w 11, też skakali z niższych warstw, ale tam wyraźnie jest zaznaczone, że przedzierają się przez całą atmosferę.
Q__
Moderator
#1750 - Wysłana: 15 Paź 2012 16:39:08
Mav

Mav:
Szkoda tylko, że w 11 skakali z kosmosu, a nie z niższych warstw atmosfery, bo wtedy byłoby to świetne, pełnoprawne nawiązanie

Niemniej... Czas chyba przeprosić się z wiadomą sceną z "jedenastki", co mówię ja, dotychczasowy w/w sceny antyfan...
Mav
Użytkownik
#1751 - Wysłana: 15 Paź 2012 16:46:07 - Edytowany przez: Mav
Q__:
Niemniej... Czas chyba przeprosić się z wiadomą sceną z "jedenastki", co mówię ja, dotychczasowy w/w sceny antyfan...

To nie przekonał cię pierwszy skok z 1960 r. Josepha Kittingera?

jk

31 333 metry, więc także stratosfera.
Q__
Moderator
#1752 - Wysłana: 15 Paź 2012 16:55:45 - Edytowany przez: Q__
Mav

W filmie wydawało mi się to - po prostu - głupio efekciarskie, a nie jestem specjalnym miłośnikiem pure action. Teraz jednak zyskała w moich oczach jako kolejny związek Treka z realnym dążeniem "To boldly go...".

(O Kittingerze - wstyd przyznać - dowiedziałem się teraz, od Ciebie. Nie wiedziałem jaki był rekord wyokości wśród skoków spadochronowych i kiedy go ustanowiono.)

ps. wracając do tematu Baumgartnera:
http://www.siliconrepublic.com/innovation/item/296 91-felix-baumgartner-completes/
Ten GIF aż się prosi się o jak najszerszą propagację:
reyden
Użytkownik
#1753 - Wysłana: 15 Paź 2012 17:11:50 - Edytowany przez: reyden
A ktoś sobie przypomina skok Bellany z 200 km z VOY 5x03 , wszak to tylko w holodecku było ale wyłączyła zabezpieczenia więc można to uznać za prawie real .

Edit . Początkowy dialog w tej scenie mówi o 200 km , potem prom wzniósł się na 300 km i dopiero potem Bellana skoczyła .
Elaan
Użytkownik
#1754 - Wysłana: 15 Paź 2012 18:25:23
Q__:
Teraz jednak zyskała w moich oczach jako kolejny związek Treka z realnym dążeniem "To boldly go...".

A czy ktoś zwrócił uwagę, że jeden z naukowców zaproszonych przez TVN do komentowania na żywo skoku Felixa Baumgartnera wręcz przytoczył scenę z "jedenastki", mówiąc, iż życie ściga, czy też dogania fantastykę naukową?
Mav
Użytkownik
#1755 - Wysłana: 15 Paź 2012 19:40:12 - Edytowany przez: Mav
Q__:
O Kittingerze - wstyd przyznać - dowiedziałem się teraz, od Ciebie

Chyba nawet ktoś o nim wspominał, przy okazji dyskusji na temat jedenastkowego skoku na forum.

reyden:
wszak to tylko w holodecku było ale wyłączyła zabezpieczenia więc można to uznać za prawie real

A można wiedzieć, dlaczego wyłączyła te zabezpieczenia?

Elaan:
A czy ktoś zwrócił uwagę, że jeden z naukowców zaproszonych przez TVN do komentowania na żywo skoku Felixa Baumgartnera wręcz przytoczył scenę z "jedenastki", mówiąc, iż życie ściga, czy też dogania fantastykę naukową?

Ale padło tam Star Trek na antenie czy to tylko było takie zakamuflowane nawiązanie? Bo jak jakiś naukowiec, przy okazji takiego wydarzenia, nawiązał do jedenastki, to Picarda szlag trafi
Elaan
Użytkownik
#1756 - Wysłana: 15 Paź 2012 20:15:23
Mav:
Ale padło tam Star Trek na antenie

Właśnie tak. A o Picarda się nie martw, przetrzyma.
Eviva
Użytkownik
#1757 - Wysłana: 15 Paź 2012 20:22:20 - Edytowany przez: Eviva
Elaan:
Mav:
Ale padło tam Star Trek na antenie

Właśnie tak. A o Picarda się nie martw, przetrzyma.

On to jeszcze tak wykręci do góry podszewką, że miło będzie spojrzeć
Ale fakt, można lecieć w stratosferze. Walczyć też można? Na obłej tarczy i to kataną? A jak się już spada to kolega zdąży polecieć do przesyłowni, obliczyć kod i go wprowadzić?
krzychu
Użytkownik
#1758 - Wysłana: 15 Paź 2012 20:29:11
ja sie zastanawialem dlaczego ten gosc sie nie spalil w atmosferze

i chodzi tu glownie o mase

wahadlowiec wskutek masy ma predkosc przy wejsciu w atmosfere 28 000 km/h natomiast ten gosc mial tylko 1000 km/h
reyden
Użytkownik
#1759 - Wysłana: 15 Paź 2012 20:54:50 - Edytowany przez: reyden
Nie spalił się bo miał odpowiednio zaprojektowany kombinezon .

Tarcie atmosferyczne przy tej prędkości nagrzeje go gdzieś do 100-150 stopni , Concorde latając z prędkością ~2 Ma nagrzewał się do 127 stopni .

Zresztą 39 km to nie 200+ km jak przy powrocie wahadłowca z orbity .

@Mav

Wyłączyła protokoły bezpieczeństwa bo w tym odcinku była "chora" na brak adrenaliny , po prostu nie czuła że żyje ( jak to sama określiła w tym odcinku ) .
The_D
Użytkownik
#1760 - Wysłana: 16 Paź 2012 21:48:14 - Edytowany przez: The_D
reyden:
Zresztą 39 km to nie 200+ km jak przy powrocie wahadłowca z orbity .

No i wahadlowiec startuje z prędkości orbitalnej a niestacjonarnej względem atmosfery jak balon.

Mav:
Jak się spojrzy na zdjęcie: to nawet można by się kłócić, że w 11, też skakali z niższych warstw, ale tam wyraźnie jest zaznaczone, że przedzierają się przez całą atmosferę.

Hermaszewski w studiu mówił, że krzywizna Ziemi na tych zdjęciach to zniekształcenie szerokokątnej kamery, bo gołym okiem z tej wysokości horyzont jest prawie płaski.
Q__
Moderator
#1761 - Wysłana: 17 Paź 2012 11:54:26 - Edytowany przez: Q__
Eviva

Eviva:
Ale fakt, można lecieć w stratosferze. Walczyć też można? Na obłej tarczy i to kataną? A jak się już spada to kolega zdąży polecieć do przesyłowni, obliczyć kod i go wprowadzić?

Tak skrupulatnego testu na scjentyficzną akuratność to żaden Trek nie zniesie, a zwłaszcza nie Twój ukochany TOS.

reyden

reyden:
bo w tym odcinku była "chora" na brak adrenaliny , po prostu nie czuła że żyje ( jak to sama określiła w tym odcinku ) .

Syndrom Lary Croft...

The_D

The_D:
krzywizna Ziemi na tych zdjęciach to zniekształcenie szerokokątnej kamery, bo gołym okiem z tej wysokości horyzont jest prawie płaski.

Czyli - co pewno ucieszy miłośników "płaskiej Ziemi", teorii spiskowych itp. bzdur - zdjęcia kłamią, ale jak pięknie przekłamują w tym wypadku...
Mav
Użytkownik
#1762 - Wysłana: 17 Paź 2012 12:06:27
Q__:
Czyli - co pewno ucieszy miłośników "płaskiej Ziemi", teorii spiskowych itp. bzdur - zdjęcia kłamią, ale jak pięknie przekłamują w tym wypadku...

sj

Tutaj jest zdjęcie z dalszej kamery, która nie odkształca. Ogólnie mogli to lepiej nagrać, a z tą szerokokątną kamerą niepotrzebnie namieszali.
mozg_kl2
Użytkownik
#1763 - Wysłana: 17 Paź 2012 19:52:44
Mav:
Tutaj jest zdjęcie z dalszej kamery, która nie odkształca. Ogólnie mogli to lepiej nagrać, a z tą szerokokątną kamerą niepotrzebnie namieszali.

Gdzieś czytałem, ze jednak widać krzywizne ziemi z tej wysokości. ogólnie szkoczyłbym musi to być niezłą przygoda.
Eviva
Użytkownik
#1764 - Wysłana: 17 Paź 2012 20:06:02
Q__:
żaden Trek nie zniesie, a zwłaszcza nie Twój ukochany TOS

Ja to wiem i przyznaję, ale TOS miał chociaż masę wdzięku.... Ech, to se ne vrati.
Toudi
Użytkownik
#1765 - Wysłana: 17 Paź 2012 21:23:00
mozg_kl2:
Gdzieś czytałem, ze jednak widać krzywizne ziemi z tej wysokości. ogólnie szkoczyłbym musi to być niezłą przygoda.

Krzywiznę widać już i na 10 km. Wszystko zależy co kto rozumie przez "krzywiznę". Bo jak ktoś chce zobaczyć kulę, to jednak trzeba się znacznie oddalić. ;)
Mav
Użytkownik
#1766 - Wysłana: 17 Paź 2012 22:25:17 - Edytowany przez: Mav
Toudi:
Krzywiznę widać już i na 10 km. Wszystko zależy co kto rozumie przez "krzywiznę". Bo jak ktoś chce zobaczyć kulę, to jednak trzeba się znacznie oddalić.

No widać, że jest lekka krzywizna, ale na tych zdjęciach z szerokokątnej kamery wygląda, jakby był na orbicie. Trochę to podkoloryzowało wrażenie, ale nie ma co się spierać - to jest cholernie wysoko
The_D
Użytkownik
#1767 - Wysłana: 18 Paź 2012 18:11:20
Toudi:
Krzywiznę widać już i na 10 km.

Jak się ma dobry obiektyw to i z wyższego budynku tą krzywiznę widać:
Budowa
mozg_kl2
Użytkownik
#1768 - Wysłana: 21 Paź 2012 10:27:19
MarcinK
Użytkownik
#1769 - Wysłana: 31 Paź 2012 15:38:24
http://nocgifilms.com/
Dobrze że są jeszcze tacy ludzie z pasją.
Elaan
Użytkownik
#1770 - Wysłana: 31 Paź 2012 18:30:28
Eviva:
- Patrzcie! Bies w kościelnego przedzierzgnął się sługę!
Ciekawe, czy ktoś wie, jak brzmi druga linijka i jaka to sztuka?

Bies w kościelnego przedzierzgnął się sługę:
Palnij go w nozdrze jedno, on nastawi drugie!

Edmund Rostand "Cyrano de Bergerac".
 Strona:  ««  1  2  ...  57  58  59  60  61  ...  85  86  »» 
USS Phoenix forum / Różności / Kawiarenka [luźne rozmowy] - faza II

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!