USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / Kawiarenka [luźne rozmowy] - faza II
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  7  ...  83  84  85  »» 
Autor Wiadomość
Eviva
Użytkownik
#121 - Wysłana: 1 Cze 2010 17:09:34
Odpowiedz 
Seybr

Dziękuję, kochany, dzięki Tobie znów poczułam się dzieckiem, przynajmniej na chwilę, a to mi cholernie dobrze zrobiło, bo ogólnie mam przegwizdane.
Slovaak
Użytkownik
#122 - Wysłana: 7 Cze 2010 11:27:54
Odpowiedz 
W właściwości > ustawienia > najwyższą rozdzielczość mam 1280 x 1024 a potrzebuję co najmniej 1680 szerokości. Czy bez zmiany sprzętu można to jakoś osiągnąć?

Monitor: LG Flatron F700B
Karta: GeForce 9800 GT
Madame Picard
Moderator
#123 - Wysłana: 7 Cze 2010 11:30:07
Odpowiedz 
Drodzy współforumowicze.

W tym wątku pojawiły się pewne informacje o mnie, których wolę nie omawiać publicznie. W związku z tym pozwoliłam sobie skorzystać ze swoich uprawnień i usunęłam te posty.

Jednocześnie dziękuję osobom, które miały okazję się wypowiedzieć i proszę, aby uszanowały moje prawo do prywatności.

Pozdrawiam wszystkich i do usłyszenia niebawem!
Q__
Moderator
#124 - Wysłana: 7 Cze 2010 12:08:47
Odpowiedz 
Madame Picard

Przepraszam, wydawało mi się, że informacje te nie są tajemnicą, jako, że zaróno o swoich czasowych zniknięciach z forum na tle zdrowotnym, jak i rezygnacji z czynnego moderowania z tychże samych powodów mówiłaś na forum. Skoro jednak niewłaściwie odebrałem informację od Ciebie - przepraszam raz jeszcze. Z ioczywiście do zobaczenia na forum .
Slovaak
Użytkownik
#125 - Wysłana: 7 Cze 2010 20:55:54
Odpowiedz 
Chciałbym tak deczko przypomnieć swój problemik

Robię moda do gry Hearts of Iron 3 i ustaliłem sobie że minimalna szerokość ekranu w której zmieszczą się wszystkie elementy które sobie zaplanowałem musi wynosić nie mniej niż 1680 px. Mój monitor póki co umożliwia tylko 1280 px szerokości. Jeśli nie da się tego zwiększyć to nie będę tracił czasu i dopóki nie kupię nowego monitora zajmę się rzeczami które tej rozdzielczości nie wymagają.

Rozstrzygnięcie przydało mi by się jak najszybciej, może być jedno zdanie "nie da się" lub "da się, poszukaj" itp.
Sh1eldeR
Użytkownik
#126 - Wysłana: 7 Cze 2010 21:12:23
Odpowiedz 
Slovaak
Jaki to monitor? LCD? Zresztą nawet jeśli CRT to bardzo, bardzo wątpię, że to się da zrobić. W przypadku LCD mam absolutną pewność, że się nie da.
Slovaak
Użytkownik
#127 - Wysłana: 7 Cze 2010 21:20:17
Odpowiedz 
Monitor: LG Flatron F700B
Sh1eldeR
Użytkownik
#128 - Wysłana: 7 Cze 2010 21:28:41 - Edytowany przez: Sh1eldeR
Odpowiedz 
Slovaak
Czyli CRT. Maksymalna rozdzielczość w tych monitorach jest warunkowana przez różne czynniki i nie czuję się na siłach by osądzać, czy da się taki monitor "podkręcić", czy nie. Jestem jednak przekonany, że przekroczenie rozdzielczości dopuszczalnej przez producenta będzie skutkowało przynajmniej wyraźnym obniżeniem jakości obrazu. Poza tym 1680 px dla monitora 1280 px to duży skok; wątpię by dałoby to się osiągnąć.

Polecam Ci kupno LCD-ka o wyższej rozdzielczości. Ja długo się przed tym broniłem, ale po zakupie okazało się, że to bronienie się było błędem. Jeśli podczas pracy na kompie przydałaby Ci się duża powierzchnia -- tworzysz coś graficznie, programujesz, czy coś -- to nie ma co się zastanawiać, tylko uskładać kasę i kupić. Ja mam teraz rozdziałkę HD, czyli 1920x1080 i nie pozbyłbym się ani piksela.
Slovaak
Użytkownik
#129 - Wysłana: 7 Cze 2010 21:34:14
Odpowiedz 
W takim wypadku zmuszony będę odczekać troszkę z 'wielką robotą' i zająć się czymś mniejszym.

Dziękuje za szybką odpowiedź.
Eviva
Użytkownik
#130 - Wysłana: 8 Cze 2010 07:12:26
Odpowiedz 
ech... zdechł mi żółw. Co prawda od dawna niedomagał, ale ostatecznie wykończył go upał w kuchni - głupi bydlak zadekował się w takim miejscu, gdzie go nie zauważyłam i tam zakończył swe gadzie życie. Teraz mam wyrzuty sumienia, bo powinnam go lepiej przypilnować - choć z drugiej znów strony, nawet najlepsza opieka nad żółwiem, który odmawia jedzenia i najchętniej śpi, nic nie da. Nawet w profesjonalnych ośrodkach oceanicznych nie umieją takim pomóc. Pech niechrześcijański, nie pomogło nawet wlewanie mu tranu do pyszczka. Anemia. I padł. Wiem, że nie mogłam mu pomóc, ale czuję się paskudnie.
Evelin Siv
Użytkownik
#131 - Wysłana: 8 Cze 2010 08:34:47 - Edytowany przez: Evelin Siv
Odpowiedz 
Eviva
Współczuję ci, to przykre stracisz swoje zwierzątko, takie co się ma na co dzień i się nim opiekuje choć żółw nie jest taki żywiołowy jak kot czy pies, też mi by było okropnie smutno stracić go.
Chciałabym cię jakoś pocieszyć, ale nie wiem za bardzo jak. Zapewniam cię jednak o moim zrozumieniu. Mnie ostatnio co jakiś czas nachodzą myśli, co będzie jak mój kotek umrze. Szybko odrzucam te myśli, bo zaraz popadam w przygnębienie. Ale to, że tak odczuwamy śmierć naszych podopiecznych świadczy o naszej wrażliwości, a to piękna cecha.
Eviva
Użytkownik
#132 - Wysłana: 8 Cze 2010 08:49:25
Odpowiedz 
Evelin Siv

Niestety, taki los kogoś, kto ma zwierzaki. Ja już sporo ich pochowałam, i za każdym razem jest to tak samo paskudne.
Evelin Siv
Użytkownik
#133 - Wysłana: 8 Cze 2010 09:31:34
Odpowiedz 
Eviva
Eh. Niestety. Ten rozumie kto zwierzaka ma, jaki to ból gdy się go straci. Ja nie wyobrażam sobie codziennego życia i powrotu do domu bez mojego kota.
Q__
Moderator
#134 - Wysłana: 8 Cze 2010 09:38:53
Odpowiedz 
Eviva

Wyrazy współczucia.
kanna
Użytkownik
#135 - Wysłana: 9 Cze 2010 20:04:32
Odpowiedz 
Mąż kupił oryginalną grę do kierownicy w komputerze. Gra, w cenie 30 zł, ma 24 cyfrowy kod, napisany draftem. Czcionka 6, bo chyba nawet nie 8... wpisywalismy go już z 10 razy, w ruch poszła lupa i latarka, myslałam o zeskanowaniu go i obejrzeniu w powiększeniu.

Choc nie popieram piracktwa, to jak się spotykam z takimi utrudnieniami to serio mam ochotę ściągnąc tą gre z netu i sie nie miziać z tym kodem..
Eviva
Użytkownik
#136 - Wysłana: 9 Cze 2010 20:06:08
Odpowiedz 
Q__:
Wyrazy współczucia.

Dzięki, chłopie. Najgorsze, ze czuję się winna, no ale teraz juz nic nie da się zrobić.
Alucard87
Użytkownik
#137 - Wysłana: 10 Cze 2010 00:34:11
Odpowiedz 
kanna
Orginalne gry mają jeszcze infolinię. Możesz, zapewne po przesłaniu skanu paragonu/kartki z kodem poprosić o odczytanie go, bądź przesłanie nowego.

Ale fakt, trochę to wkurzające.
Sh1eldeR
Użytkownik
#138 - Wysłana: 10 Cze 2010 00:47:58
Odpowiedz 
kanna
Jak dla mnie -- a jestem programistą (choć piszę aplikacje, nie gry) -- to masz teraz pełne moralne prawo ściągnąć skądś sobie za darmo spiraconą wersję.

Nieco inaczej sprawa wyglądałaby z użyciem torrentów do pozyskania gry, bo chcąc nie chcąc udostępniałabyś ją nielegalnie innym, a to już jest be. Albo z kupnem pirata od kogoś, bo to byłoby finansowanie piratów, którzy nielegalnie zarabiają na cudzej, uczciwej pracy, a to też jest be.

Ale ściągniesz z czegoś w stylu rapidshare i nie będzie się do czego przyczepić.

Mnie też niesamowicie irytuje, gdy zabezpieczenia gier, aplikacji czy filmów są takie, że najbardziej dostaje się uczciwym ludziom. Takie nieczytelne kody to okropieństwo, niczym nie uzasadnione. Twórcy po prostu dali w tym miejscu ciała.

Przy okazji: szczególnie niefortunne wydają mi się te reklamy społeczne na oryginalnych płytach z serialami i filmami. Nie można ich przewinąć, a mówią, że... piractwo jest złe. Mówią to temu, kto właśnie ma oryginał. Bo pirackie, zripowane kopie nie mają oczywiście tych ostrzeżeń. To dopiero ironiczne.
Toudi
Użytkownik
#139 - Wysłana: 10 Cze 2010 08:59:15
Odpowiedz 
Sh1eldeR:
Ale ściągniesz z czegoś w stylu rapidshare i nie będzie się do czego przyczepić.

Gry lub programy?

Tak na marginesie, ostatnio producenci udostępniają cracki jako patche, by zdjąć własne zbyt rygorystyczne zabezpieczenia. ;) A nawet nie usuwają logo grupy crackującej. ;)
Pierwszym takim przypadkiem było chyba Settlers3 przed dekadą, gdzie po oficjalnym spolszczeniu gra była uznawana za pirata.

Sh1eldeR:
Przy okazji: szczególnie niefortunne wydają mi się te reklamy społeczne na oryginalnych płytach z serialami i filmami.

A chwaliłem się wam może tym (może w innym temacie a nie pamiętam?), co zobaczyłem na początku Jakie Chan's First Strike:

Jacke Chan
Seybr
Użytkownik
#140 - Wysłana: 10 Cze 2010 09:05:00
Odpowiedz 
kanna

Ja sobie pykam w grę, która potrzebuje połączenia z netem. Wieczorem dziecko spi, żona coś tam ogląda. Mam czas a tu bach i neta nie ma. Wk... się i pobrałem na drugi dzień cracka. Teraz nie dość że neta nie potrzebuje, to jeszcze o płytę nie woła.
kanna
Użytkownik
#141 - Wysłana: 10 Cze 2010 09:42:32
Odpowiedz 
Seybr

A no widzisz :/ Mąż niby kupił dla syna kierownicę, ale sam rozumiesz, że najpierw młodego musi wprowadzic w arkana sie wścieka, ze nie idze
Evelin Siv
Użytkownik
#142 - Wysłana: 13 Cze 2010 23:37:10
Odpowiedz 
Dziś byłam na ostatnim koncercie w Operze Narodowej w ramach Chopin Open. Wspaniała muzyka, gra, artyści Czy może ktoś z was był na którymś koncercie w ciągu Chopin Open?
Eviva
Użytkownik
#143 - Wysłana: 14 Cze 2010 17:26:19
Odpowiedz 
Evelin Siv:
Czy może ktoś z was był na którymś koncercie w ciągu Chopin Open?

Ja nigdy i nigdy bym nie poszła. Nie chodzi tylko o to, ze każdą muzykę poważną jestem w stanie wytrzymać najwyżej przez kwadrans (doceniam i tak dalej, ale dziękuję), po prostu nie znoszę rodzaju ludzkiego en masse.
Evelin Siv
Użytkownik
#144 - Wysłana: 14 Cze 2010 19:53:56
Odpowiedz 
Eviva
Rozumiem. Każdy ma inne upodobania a jaką muzykę lubisz najbardziej?
Eviva
Użytkownik
#145 - Wysłana: 14 Cze 2010 19:59:33
Odpowiedz 
Evelin Siv

Trudno powiedzieć. Lubię stare piosenki, także niektóre nowsze, ale doprawdy z różnych nurtów. Ale na koncert nie poszłabym żaden.
Evelin Siv
Użytkownik
#146 - Wysłana: 14 Cze 2010 20:02:47
Odpowiedz 
Eviva
Stare piosenki mają swój urok ostatnio słuchałam radia Złote Przeboje i leciały fajne stare piosenki nie poszłabyś na koncert nawet gdyby grali piosenki które lubisz?
Eviva
Użytkownik
#147 - Wysłana: 14 Cze 2010 20:18:55
Odpowiedz 
Evelin Siv

W życiu. Za duży hałas, za dużo ludzi. Jestem socjofobem, a ponadto mam nadwrażliwe uszy.
Evelin Siv
Użytkownik
#148 - Wysłana: 14 Cze 2010 20:42:43
Odpowiedz 
Eviva
Aha. Ja lubię koncerty, ale właśnie takie z muzyką klasyczną (na jakichś rockowych i głośnych rzeczywiście uszy mogłyby mi nie wytrzymać ) ale rzadko na nie chodzę.
Sh1eldeR
Użytkownik
#149 - Wysłana: 14 Cze 2010 21:43:14
Odpowiedz 
Evelin Siv
Na pewno muzyka klasyczna jest wspaniała. Niektóre utwory są wręcz monumentalne. W sci-fi mieliśmy fajny przykład zastosowania -- oczywiście chodzi o Odyseję Kosmiczną 2001. Stanley Kubrick stwierdził, że bez sensu byłoby teraz kombinować jakichś -- nawet wybitnych -- twórców muzyki filmowej, skoro najlepsze, nigdy nie starzejące się utwory dawno zostały już napisane.

Niemniej jednak, mam podobny "problem" co Eviva. Słucham zupełnie innej muzyki. W klasyczną jakoś nie mogę się bardziej wciągnąć (choć nie jest też tak, że nie wiadomo jak usilnie próbuję :P ).

I na koncerty rockowe nieraz chodzę. Przynajmniej gdy termin mi odpowiada i zbierze się moja ekipa, co niestety za często się nie zdarza. Ale byłem parę razy na Dżemie i TSA. Ostatnio umknęło mi AC/DC (Dżem grał jako support), które też bardzo lubię -- niestety zdarzyło mi się coś pechowego (nic takiego -- awaria sprzętu na parę dni przed, w zawalonym tygodniu) i nie mogłem pojechać. A ostatnio byłem też na Budce Suflera.

Głośno trochę bywa (na Budce, w sali kongresowej, akurat za głośno nie było), ale nagłośnienie przeważnie jest fajne. Bo jakoś tak bywam akurat w zamkniętych salach, czasami dosyć kameralnych. W uszach potem dzwoni, ale na koncercie strasznie nie jest. Muzyka cię otacza, czuć ją w powietrzu, ale ból uszu nie występuję. Prędzej gardło boli, bo trzeba się wydzierać do stojącej obok osoby. I w ogóle trzeba się wydzierać ;).
Eviva
Użytkownik
#150 - Wysłana: 14 Cze 2010 21:51:17
Odpowiedz 
Sh1eldeR

Jak ktoś ma przeczulicę słuchowa, uraża go byle głośniejszy dźwięk. Z projekcji ST XI wyszłam na miękkich nogach, bo miałam wrażenie, że ten dźwięk mnie zabije. A na koncertach na pewno jest głośniej niż w multikinie.
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  7  ...  83  84  85  »» 
USS Phoenix forum / Różności / Kawiarenka [luźne rozmowy] - faza II

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!