USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / Kawiarenka [luźne rozmowy] - faza II
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  ...  75  76  77  78  79  »» 
Autor Wiadomość
Madame Picard
Moderator
#91 - Wysłana: 9 Maj 2010 10:01:07
Odpowiedz 
Zauważyłam ciekawą rzecz: od 3 dni nie było chyba na forum żadnego spamu, a ostatni spambot zarejestrował się wczoraj rano (podczas gdy zazwyczaj rejestruje się średnio jeden na godzinę). Czyżby sława Jurgena nie tylko go wyprzedzała, ale i działała na spammaszyny?
Evelin Siv
Użytkownik
#92 - Wysłana: 9 Maj 2010 10:27:02
Odpowiedz 
Madame Picard
Wszyscy boją się Jurgena Czai się na nich jak tygrys (awatar)
Eviva
Użytkownik
#93 - Wysłana: 9 Maj 2010 10:39:37
Odpowiedz 
Evelin Siv:
Wszyscy boją się Jurgena

Fakt, nawet ja mam przed nim respekt, a to już bardzo dużo
Q__
Moderator
#94 - Wysłana: 9 Maj 2010 17:00:14
Odpowiedz 
Madame Picard

Możliwe, że Kai zainstalował w końcu słynny antyspam.
Jurgen
Moderator
#95 - Wysłana: 9 Maj 2010 18:59:37
Odpowiedz 
Q__

Q__:
Możliwe, że Kai zainstalował w końcu słynny antyspam.

Chyba nie, bo ja naliczyłem dziś 23 spamboty.

Madame Picard

Madame Picard:
od 3 dni nie było chyba na forum żadnego spamu, a ostatni spambot zarejestrował się wczoraj rano (podczas gdy zazwyczaj rejestruje się średnio jeden na godzinę).

Spamu rzeczywiście nie widziałem, ale może Q coś wycina.
Eviva
Użytkownik
#96 - Wysłana: 9 Maj 2010 20:29:23
Odpowiedz 
Jurgen:
Spamu rzeczywiście nie widziałem, ale może Q coś wycina.

Q_ uwielbia tę robotę, więc niewykluczone.
Evelin Siv
Użytkownik
#97 - Wysłana: 9 Maj 2010 20:40:07
Odpowiedz 
Więc możemy być wdzięczni naszym moderatorom, którzy tak się o nas troszczą Dziękuję
Madame Picard
Moderator
#98 - Wysłana: 10 Maj 2010 09:33:46 - Edytowany przez: Madame Picard
Odpowiedz 
No to wszystko wróciło do normy, wywaliłam właśnie jakiś jeden spam.

Jurgen:
Chyba nie, bo ja naliczyłem dziś 23 spamboty.

A zbanowałeś?
Jurgen
Moderator
#99 - Wysłana: 10 Maj 2010 09:43:58
Odpowiedz 
Madame Picard

Nawet nie liczę
Darnok
Użytkownik
#100 - Wysłana: 16 Maj 2010 11:55:29
Odpowiedz 
Nie pamiętam, jak wygląda rejestracja, ale nie ma tam captchy żadnej?
Madame Picard
Moderator
#101 - Wysłana: 27 Maj 2010 09:58:56
Odpowiedz 
To ja się może nieskromnie pochwalę:

http://www.uni.opole.pl/news.php?id=1939&lang=pl

Jak ktoś ma czas i ochotę, to zapraszam .
Seybr
Użytkownik
#102 - Wysłana: 27 Maj 2010 10:28:53 - Edytowany przez: Seybr
Odpowiedz 
Madame Picard

Nagraj wykład, posłuchamy i ocenimy ;]. Ja do Opola mam kawał drogi.

U mojej żony trwa akcja dla powodzian. Jej firma ma wiele oddziałów w Polsce.. Trzy rodziny ucierpiały, z jej oddziału ludzi złożyli się, dziś była na zakupach i kupiła z listy to co potrzebują. Ja sam dałem coś od siebie. Jedna z rodzin ma małe dziecko, akurat jak wiecie mamy już większego bobasa. Kupiło się pieluchy, moja matka ma sporo próbek, od mydełek po różne bajery. My sami z nich korzystamy. Po dziecku są też ciuchy, nie damy jakiegoś chłamu. Same te najlepsze. No jak będą potrzebować fotelik do auta, się odda. Nawet jako używany jest wart 500 zł. Nie jest zniszczony. Sam jestem w organizacji darów z mojej gminy dla powodzian. Będziemy załatwiać od rolników zboża, oraz inne płody rolne. Kasę gmina też da, no zobaczymy jak to będzie. Trzeba pomagać ludziom. Tutaj wychodzi nasza solidarność, nie jestem wierzący ale staram się żyć wedle praw moralnych.
Slovaak
Użytkownik
#103 - Wysłana: 27 Maj 2010 17:49:29
Odpowiedz 
Mam taki problem:
Poszukuję programu do przeglądania plików dds (do edycji mam gimp ale przeglądanie za jego pomocą jest uciążliwe...). Do tej pory używałem Irfanview ale nagle się okazało (po ściągnięciu wersji 4.27) że nie umie od obsługiwać plików dds bez zainstalowania dodatków... dziwne. Ma ktoś pod ręką dodatek lub program?

I drugi problem. Od kilku dni internet sam mi się wyłącza :/ Livebox jest dobry, pozostałe trzy komputery się nie skarżą ale ja mam dość, ledwo 30 minut i znów muszę resetować, wyłączyć połączenie sieci bezprzewodowej i wlączyć ponownie.
Eviva
Użytkownik
#104 - Wysłana: 27 Maj 2010 17:51:49
Odpowiedz 
Slovaak

Spróbuj wgrać na nowo odnośny program.
Slovaak
Użytkownik
#105 - Wysłana: 27 Maj 2010 17:56:59
Odpowiedz 
Próbowałem, nawet wersję 4.23.
Eviva
Użytkownik
#106 - Wysłana: 27 Maj 2010 18:03:12
Odpowiedz 
Spróbuj usunąć niepotrzebne programy, może masz gdzieś przeciążenie. I sprawdź, czy program instalacyjny modemu nie jest wgrany dwa razy,
Slovaak
Użytkownik
#107 - Wysłana: 27 Maj 2010 18:07:27
Odpowiedz 
Irfanview do plików dds jest tutaj:
http://irfanview-plugins.download.nowosci.net/

Co do internetu nie sądzę by to był kolejny raz zainstalowany program. Problemy zaczęły się jeszcze przed wymianą windowsa, reinstalka i format nic nie dały. Cóż, jakoś sobie poradzę. Tak bywa z tym bezprzewodowym internetem, co jakiś czas sam się psuje ale później wraca do normy. :P
The_D
Użytkownik
#108 - Wysłana: 27 Maj 2010 19:59:45
Odpowiedz 
Slovaak

A próbowałeś zainstalować pluginy z pficjalnej strony http://www.irfanview.com/ ? Według tego co tam jest napisane jest plugin do dds. Może w nowszej wersji został usunięty z głównej paczki ze względu na niską popularność, a może na jakieś niuanse licencyjne?

A przy okazji mam pytanie z podobnej działki. Poszukuję jakiegoś darmowego i wygodnego programu do podglądu obrazów, o ten wbudowany w windows jest średnio ergonomiczny, a dodatku czasem się sam z siebie wyłącza. Najważniejszy warunek - musi być darmowy także do komercyjnego użytku (np na licencji GPL), bo będzie wykorzystywany na służbowym komputerze, tak więc Irfan View odpada. Gimp jest fajny, ale jak zauważył Slovaak, do edycji, a nie szybkiego oglądania.
Eviva
Użytkownik
#109 - Wysłana: 27 Maj 2010 20:06:45
Odpowiedz 
Spróbuj poszukac czegoś tu
http://www.dobreprogramy.pl/
W zakładce z darmowymi programami.
Slovaak
Użytkownik
#110 - Wysłana: 27 Maj 2010 21:20:17 - Edytowany przez: Slovaak
Odpowiedz 
Niesamowite rzeczy się dzieją!

Gimp próbuje otworzyć .dds: "Nieznany typ pliku".

Przed reinstalką systemu Gimp sprawiał mi duże problemy przy uruchamianiu, ciągle wyskakiwały błędy, braki plików, nie potrafił nawet wkleić obrazka ze schowka. Dziś uruchomił się idealnie, żadnych problemów aż do chwili otwarcia .dds :/ klątwa? :D

W ogóle mam pytanie, dlaczego w grach używa się plików typu .dds i .tga? Nie można by było tylko .tga?

EDYCJA
Gimp z dodatkiem .dds
http://www.ls4.pl/patch-11-vt995.htm?view=previous
Wystarczy się zarejestrować, mejl można zmyślić bo nie trzeba aktywować konta, od razu jest się zalogowanym.
The_D
Użytkownik
#111 - Wysłana: 27 Maj 2010 22:31:18
Odpowiedz 
Eviva:
Spróbuj poszukac czegoś tuhttp://www.dobreprogramy.pl/W zakładce z darmowymi programami.

Wielkie dzięki, tego było mi trzeba! Wiele stron z programami pisze tylko freeware i trzeba potem pobierać uruchamiać instalator i dopiero gdy wyświetli licencję się wczytywać czy nie ma fraz w rodzaju "non commercial", "personal use only" itd.

Slovaak:
W ogóle mam pytanie, dlaczego w grach używa się plików typu .dds i .tga? Nie można by było tylko .tga?

Powiedziałbym, ze w grach używa się wielu różnych formatów graficznych, nie tylko tych dwóch.

Z tego co wyczytałem dds to Direct Draw Surface, czyli format wykorzystywany przez Direct Draw. Direct Draw jest częścią DirectX i służy do wyświetlania grafiki dwuwymiarowej. Więc pewnie większość gier wykorzystujących DirectDraw do wyświetlania grafiki wykorzystuje pliki DDS, bo tak jest im najwygodniej.
Slovaak
Użytkownik
#112 - Wysłana: 29 Maj 2010 20:30:54
Odpowiedz 
Jak usunąć avast?
Eviva
Użytkownik
#113 - Wysłana: 29 Maj 2010 20:33:18
Odpowiedz 
Slovaak

Musisz wejść w panel sterowania i wybrać opcję Dodaj/usuń programy. Wyświetli Ci się lista programów, zainstalowanych w komputerze, usuń ten, którego nie chcesz.
Slovaak
Użytkownik
#114 - Wysłana: 29 Maj 2010 20:36:04
Odpowiedz 
Już tak zrobiłem :P Po prostu na innym forum przeczytałem że to też nie działa. :P Jak zwykle pochopnie palnąłem posta :P
Eviva
Użytkownik
#115 - Wysłana: 29 Maj 2010 20:40:33
Odpowiedz 
Slovaak

Nic to, obyśmy tylko zdrowi byli
Jurgen
Moderator
#116 - Wysłana: 30 Maj 2010 18:16:19
Odpowiedz 
W związku z bliskim już zapewne odsunięciem La Roche'a od władzy poszukujemy nowego kapitana do sesji.
Q__
Moderator
#117 - Wysłana: 31 Maj 2010 02:11:32
Odpowiedz 
Jurgen

Nie powiem co sądzę o zapowiadaniu decyzji MG, co świadczy o tym, że podejmujesz je bez zdawania się na mechanikę, bo jeszcze przypadkiem mógłbym być nieuprzejmy.
Jurgen
Moderator
#118 - Wysłana: 31 Maj 2010 17:56:12
Odpowiedz 
http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthr ead&forum=7&topic=2770&page=81#msg195685

Jaka mechanika? Jurgen pozbawił La Roche'a dowództwa dzień wczesniej i tyko niepotrzebnie pozwoliłem na szamotaninę graczy. Tak więc nic nie zapowiadałem.
Q__
Moderator
#119 - Wysłana: 31 Maj 2010 18:17:13
Odpowiedz 
Jurgen

Tak czy owak takie ogłaszanie isę w tonie tryumfalizmu uważam za b. niemiłe.
Seybr
Użytkownik
#120 - Wysłana: 1 Cze 2010 10:36:39
Odpowiedz 
Moje dzieci wszystkiego najlepszego z okazji dnia dziecka. Czasem warto poczuć się dzieckiem ;].

Dziś się dowiedziałem, że dziadkowie to przeterminowane dzieci. Patrząc na mojego ojca i synka ten fakt to potwierdza. To że dziecko jest głupie to ja rozumiem, uczy się. Ale dziadka który go uczy głupich rzeczy już nie :P.
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  ...  75  76  77  78  79  »» 
USS Phoenix forum / Różności / Kawiarenka [luźne rozmowy] - faza II

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!