USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / Kawiarenka [luźne rozmowy] - faza II
 Strona:  ««  1  2  ...  21  22  23  24  25  ...  84  85  »» 
Autor Wiadomość
biter
Użytkownik
#661 - Wysłana: 22 Sty 2011 19:00:04
Odpowiedz 
Slovaak
Użytkownik
#662 - Wysłana: 23 Sty 2011 21:16:19 - Edytowany przez: Slovaak
Odpowiedz 
Eviva, sprawdź mejla jeśli możesz.
Eviva
Użytkownik
#663 - Wysłana: 23 Sty 2011 21:20:41
Odpowiedz 
Slovaak

Zrobione i odpisane
Slovaak
Użytkownik
#664 - Wysłana: 23 Sty 2011 22:00:34
Odpowiedz 
No nie, podczas wysyłania pojawiał się błąd, więc wysłałem 3 razy a tu... wszystkie trzy się wysłały. Kurcze, oby ludzie nie głosowali na wszystkie bo się głosy rozejdą. :/

Oto petycja:
http://www.petycje.pl/petycjePodglad.php?petycjeid =6414
Toudi
Użytkownik
#665 - Wysłana: 23 Sty 2011 22:04:50
Odpowiedz 
O jaką sprawiedliwość chodzi?
Slovaak
Użytkownik
#666 - Wysłana: 23 Sty 2011 22:15:39
Odpowiedz 
Społeczną.
kanna
Użytkownik
#667 - Wysłana: 23 Sty 2011 22:19:28 - Edytowany przez: kanna
Odpowiedz 
Durny tytuł :/ pieniacki. Choć z treścią - generalnie - się zgadzam.
Slovaak
Użytkownik
#668 - Wysłana: 23 Sty 2011 22:27:23
Odpowiedz 
Zabawne, nagle straciłem główny post w wątku o petycji na onecie :P Po blisko 3 godzinach okazało się że łamie regulamin.
Slovaak
Użytkownik
#669 - Wysłana: 23 Sty 2011 23:17:10
Odpowiedz 
Toudi
Użytkownik
#670 - Wysłana: 23 Sty 2011 23:31:55 - Edytowany przez: Toudi
Odpowiedz 
Wciąż nie rozumiem o co tyle hallo.
Miliard w tę czy we tę. W sumie lepiej dla Polaków jak szybko państwo zbankrutuje i nie będzie udawać, że może będzie lepiej. Niech już budżet po przekracza te magiczne progi i niech potem tną równo...

A co do przyznania zadośćuczynienia, ja rozumiem to tak, że państwo polskie przyznaje się wreszcie oficjalnie do winy za katastrofę i wypłaca odszkodowanie ze poniesione krzywdy i straty. I gdyby to był normalny lot cywilny, to takie pieniądze poszłyby z ubezpieczenia, a jako iż w naszym państwie nic nie działa normalnie, to idzie z budżetu.
Krótko i na temat. Tę sprawę trzeba już zamykać, a nie trzymać ciągle w nagłówkach i przeciągać. Ten kraj ma ważniejsze problemy na głowie.
Sh1eldeR
Użytkownik
#671 - Wysłana: 24 Sty 2011 02:17:55
Odpowiedz 
Ciekawy fragment lecącego na Discovery programu "Zagadki Wszechświata z Morganem Freemanem":

http://www.youtube.com/watch?v=pecGCTr6FQQ

Omawia teorię, wg której my i nasz Wszechświat jesteśmy tylko symulacją komputerową w jakimś superkomputerze. Ekstrapoluje możliwości współczesnych komputerów i dopatruje się wynikających z ograniczeń sprzętowych podobieństw pomiędzy naszymi symulacjami a rządzącymi Wszechświatem zasadami fizyki. Program pomija najnowsze odkrycia sugerujące, że możemy być "tylko" hologramem, ale używa innych, logicznych argumentów opartych na mechanice kwantowej. Jako programista muszę powiedzieć, że faktycznie pewne uproszczenia, jakie obserwujemy w naszym Wszechświecie przypominają nieco uproszczenia, jakie stosuje się w symulacjach komputerowych. Polecam obejrzeć ten niespełna dwunastominutowy filmik.
Toudi
Użytkownik
#672 - Wysłana: 24 Sty 2011 02:54:44
Odpowiedz 
Sh1eldeR:
Omawia teorię, wg której my i nasz Wszechświat jesteśmy tylko symulacją komputerową w jakimś superkomputerze.

Zdaje się, że Lem to w swoich opowiadaniach brał pod uwagę...
The_D
Użytkownik
#673 - Wysłana: 24 Sty 2011 10:50:46
Odpowiedz 
Toudi:
Zdaje się, że Lem to w swoich opowiadaniach brał pod uwagę...

Owszem, choć o ile pamiętam nie szukał analogii pomiędzy mechaniką kwantową a ograniczeniami komputerów. Za to wiązał zjawisko deja vu z zacięciami taśmy magnetycznej służącej do zapisu danych.
Darnok
Użytkownik
#674 - Wysłana: 25 Sty 2011 14:13:01
Odpowiedz 
Eviva
Użytkownik
#675 - Wysłana: 25 Sty 2011 18:18:57
Odpowiedz 
Darnok:
Ciężko jest być z Betazoidką ;]

Jak się ożenisz, to przekonasz się, ze każda żona to po trosze Betazoidka. Andrzej Waligórski dobrze to opisał w wierszu "Cichociemni"

Cichociemni mnie śledzą,
Wszystko żonie powiedzą,
Życie w trosce i smutku mi płynie,
Tylko Jaś kumpel twierdzi
Że skąd, nikt mnie nie śledzi,
Tylko że każda, żona jak jest trochę wprawiona,
To od razu wszystko pozna po... minie.
Slovaak
Użytkownik
#676 - Wysłana: 25 Sty 2011 18:26:53 - Edytowany przez: Slovaak
Odpowiedz 
Toudi

Miliard w tę czy we tę.

Powiedz to ludziom którzy się pod petycją podpisali i zostawili komentarze:
http://www.petycje.pl/petycjePodpisyLista.php?pety cjeid=6414&podpis_rodzaj=1

Śmiało, pozwolę sobie zacytować jeden:
"Mi tata też zginął w wypadku i nikt sie tym nie interesuje. Mam dziecko niepełnosprawne i moje dziecko dostaje 210 zl, dodajecie lepiej dzieciom "

Porównaj sobie to z rodzinami smoleńskimi: zdrowe, sprawne dzieci po 2000 zł, dożywotnio! Od tak, bo tatuś czy mamusia byli posłami i od 20 lat zbierali co miesiąc po 10000 zł. :]
Toudi
Użytkownik
#677 - Wysłana: 25 Sty 2011 19:04:59
Odpowiedz 
Slovaak:
Porównaj sobie to z rodzinami smoleńskimi: zdrowe, sprawne dzieci po 2000 zł, dożywotnio!

Jakie dożywotnio? tylko do ukończenia 25 lat. Dożywotnio przyznano tylko 3. Nie jest powiedziane czy w tych trzech są dzieci posłów, może dzieci rodzin katyńskich? (nie wnikam)

Slovaak:
Toudi

Miliard w tę czy we tę.

Powiedz to ludziom którzy się pod petycją podpisali i zostawili komentarze:

Pisząc ten komentarz, miałem na myśli ogólne marnowanie pieniędzy przez rządy.
Slovaak
Użytkownik
#678 - Wysłana: 25 Sty 2011 19:21:20
Odpowiedz 
Toudi:
miałem na myśli ogólne marnowanie pieniędzy przez rządy.

Bzdetny argument, dobrze że lekarze tak nie myślą "e tyle ich dziś padło to pierd... tych dwóch, idę do domu".
Slovaak
Użytkownik
#679 - Wysłana: 13 Lut 2011 23:06:31
Odpowiedz 
Gimp

Jak zrobić żeby obrazek był przeźroczysty? Wklejam swoje malowidło, ustawiam żeby było widoczne w 50%, zapisuje, otwieram a tam widoczne w 100%, dlaczego?
Toudi
Użytkownik
#680 - Wysłana: 13 Lut 2011 23:11:58
Odpowiedz 
Zależy w jakim programie i w jakim otwierasz, z tego co pamiętam, to np IE w ogóle nie obsługuje przeźroczystości...
Sh1eldeR
Użytkownik
#681 - Wysłana: 13 Lut 2011 23:49:47
Odpowiedz 
No i w jakim formacie zapisujesz ten obrazek? Powinien to być PNG, najlepiej 32-bitowy.

Przy zapisie jako JPEG przezroczystość znika, bo format ten nie obsługuje przezroczystości.

Toudi
IE6 faktycznie nie obsługuje bezpośrednio przezroczystości z kanałem Alpha dla obrazków PNG. Taką przezroczystość można osiągnąć stosując tzw. filtry, które można nałożyć na element z poziomu arkusza stylów CSS lub skryptu JavaScript.

Nowsze wersje IE, począwszy od wersji 7, wspierają prawidłowo półprzezroczyste pliki PNG.
Slovaak
Użytkownik
#682 - Wysłana: 14 Lut 2011 00:02:02 - Edytowany przez: Slovaak
Odpowiedz 
w .dds czyli w takiej w jakim są obrazki do gry.

Wszystko robię w Gimpie.

EDYCJA
Okej, udało mi się.
ortkaj
Użytkownik
#683 - Wysłana: 14 Lut 2011 19:13:18
Odpowiedz 
Eviva
Użytkownik
#684 - Wysłana: 14 Lut 2011 19:37:26
Odpowiedz 
ortkaj

Dzięki, jeśli do tych wszystkich zaliczasz i mnie... miło coś dostać z okazji Walę Tynek...
Madame Picard
Moderator
#685 - Wysłana: 16 Lut 2011 11:52:11
Odpowiedz 
Queerbot, Poklok i inni pokładowi filozofowie,

Kołacze mi się po głowie, że istniała jakaś koncepcja filozoficzna mówiąca, że człowiek postępowałby dobrze, gdyby tylko miał odpowiednio dużo rozumu. Innymi słowy, że dobro jest pochodną mądrości. Czy moglibyście pomóc odświeżyć mi pamięć, ewentualnie wyprowadzić z błędu?
Z góry dzięki .
Poklok
Użytkownik
#686 - Wysłana: 16 Lut 2011 14:55:54
Odpowiedz 
Madame Picard

Ja się w sumie przebranżowiłem (nowomowa - piękna rzecz), ale to, o czym piszesz, brzmi z grecka. Zalatuje wręcz Sokratesem, o ile oczywiście przyjmujemy, że w ogóle coś o nim wiemy. Choć podobne wątki poruszane były w historii nie raz i nie dwa, więc pewnie chodzi o kogoś innego.
Madame Picard
Moderator
#687 - Wysłana: 16 Lut 2011 15:12:48
Odpowiedz 
Dziękuję za odpowiedź.

Poklok:
Ja się w sumie przebranżowiłem (nowomowa - piękna rzecz)

Ta nowomowa sugeruje jakiś marketing i zarządzanie .
Poklok
Użytkownik
#688 - Wysłana: 16 Lut 2011 15:45:40
Odpowiedz 
Madame Picard:
Ta nowomowa sugeruje jakiś marketing i zarządzanie

Nie, pudło. Pozostałem w sercu wierny i zająłem się jednym z bękartów macierzystego kierunku
Madame Picard
Moderator
#689 - Wysłana: 16 Lut 2011 16:02:10
Odpowiedz 
Poklok:
zająłem się jednym z bękartów macierzystego kierunku

To określenie brzmi niepokojąco .
Poklok
Użytkownik
#690 - Wysłana: 16 Lut 2011 18:52:09
Odpowiedz 
Madame Picard:
To określenie brzmi niepokojąco

Spokojnie. Nikomu się krzywda nie dzieje
 Strona:  ««  1  2  ...  21  22  23  24  25  ...  84  85  »» 
USS Phoenix forum / Różności / Kawiarenka [luźne rozmowy] - faza II

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!