USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / Kawiarenka [luźne rozmowy] - faza II
 Strona:  ««  1  2  ...  10  11  12  13  14  ...  85  86  »» 
Autor Wiadomość
Dragon
Użytkownik
#331 - Wysłana: 23 Sier 2010 10:22:39
Slovaak
Wydaje mi się że jest to wenus, muszę to jeszcze potwierdzić ale chyba tylko wenus potrafi tak jasno świecić
Sh1eldeR
Użytkownik
#332 - Wysłana: 23 Sier 2010 11:18:58 - Edytowany przez: Sh1eldeR
Slovaak
Dragon
To nie jest gwiazda. Ale to też nie jest Wenus. Wenus jest widoczna na zachodzie i zachodzi przed południem.

Sądząc po pozycji Księżyca, obiekt obserwowany przez Slovaaka jest na południowym-wschodzie. To Jowisz. Nie jest obecnie aż tak jasny jak Wenus, ale jest niewiele ciemniejszy. Przyćmiewa blaskiem wszystkie inne gwiazdy -- nie tylko te, które są obecnie na niebie, ale i te, które mogą się pojawić (najjaśniejszą gwiazdą jest Syriusz widoczny w okolicach zimy, ale i on jest wyraźnie słabszy od Jowisza).
Eviva
Użytkownik
#333 - Wysłana: 23 Sier 2010 21:07:29
Na forum smętne pustki...
Ludzie! Ja naprawdę nie gryzę, a już na pewno nie dam rady tego zrobić przez internet! Nie uciekajcie!
Scully
Użytkownik
#334 - Wysłana: 23 Sier 2010 22:33:11 - Edytowany przez: Scully
No właśnie na konwencie mi się wydawało, że tu bardziej będzie tętnilo życiem...
Sh1eldeR
Użytkownik
#335 - Wysłana: 24 Sier 2010 01:27:21 - Edytowany przez: Sh1eldeR
Scully
Poczekaj aż wszyscy podleczą kaca. Przecież nie minęło jeszcze aż tyle dni!

Sezony ogórkowe się zdarzają. Czasem. I same mijają. Ich objawem jest m.in. pisanie postów na temat sezonów ogórkowych.
Jurgen
Moderator
#336 - Wysłana: 24 Sier 2010 07:32:21
Nie martwcie się, jeszcze są wakacje i sezon urlopowy.
Tina46
Użytkownik
#337 - Wysłana: 24 Sier 2010 14:50:30
Eviva
Ja jestem pewna, że nikt od Ciebie nie ucieka, a napewno nie ja
Poprostu ostatnio nie mam co pisać na forum, nawet jeśli bardzo bym chciała się udzielać.
The_D
Użytkownik
#338 - Wysłana: 24 Sier 2010 14:59:20
Forum przymiera, ale w realu spotkałem zupełnie przypadkiem Waterhouse'a. Spotkaliśmy się w paradoksie na spotkaniu z Orsonem Scottem Cardem promującym jego nową książkę.
Evelin Siv
Użytkownik
#339 - Wysłana: 26 Sier 2010 10:50:28
Witam wszystkich forumowiczów tęskniłam
spędziłam 10 cudownych dni nad morzem
teraz trzeba się znowu włączyć w życie forum
wstawiam zdjęcia, które zrobiłam na wschodzie słońca
obraz
ob1
Dragon
Użytkownik
#340 - Wysłana: 26 Sier 2010 11:40:30
Evelin Siv

To się ciesze że na Risie się podobało. Ech zapomniałem powiedzieć abyś mi kupiła horga'hna. )
Evelin Siv
Użytkownik
#341 - Wysłana: 26 Sier 2010 11:44:09
Dragon

szczerze to gdybym żyła w uniwersum ST nigdy bym na Risę nie poleciała

Dragon:
Ech zapomniałem powiedzieć abyś mi kupiła horga'hna.

Czyżbyś potrzebował jamaharon ?
Dragon
Użytkownik
#342 - Wysłana: 26 Sier 2010 12:10:13 - Edytowany przez: Dragon
Evelin Siv

Może, hehehehe. Ale nie potwierdzam ani nie zaprzeczam bo mi się oberwie że ja tylko o jednym. Powiedzmy że sobie go postawie na półce jako kolejną trekową pamiątkę

Ja też bym nie wybrał Risy, to nie miejsce dla takich ludzi jak ja. Wybrał bym coś surowszego
Evelin Siv
Użytkownik
#343 - Wysłana: 27 Sier 2010 00:08:08
Dragon:
Wybrał bym coś surowszego

Pewnie coś w rodzaju Kronosa a dlaczego coś surowszego?
Slovaak
Użytkownik
#344 - Wysłana: 27 Sier 2010 00:21:37
Evelin Siv

Bezwstydnie, bezczelnie i bez pytania pozwoliłem sobie ukraść drugą fotkę i zrobić z niej tapetę na którą teraz będę patrzył podczas usypiania, zanim mi się wygaszacz nie włączy.
Evelin Siv
Użytkownik
#345 - Wysłana: 27 Sier 2010 00:41:00
Slovaak
Wow czuję się zaszczycona, tylko nie rozpowszechniaj jej innym
Dragon
Użytkownik
#346 - Wysłana: 27 Sier 2010 15:33:01
Evelin Siv

O kronos byłby niezły.

Wiesz, nie pasował bym do risy. moja zakazana gęba i reszta smoczego cielska źle kontrastowała by z dość sztucznym i naciąganym pięknem planety.

Risa była by dla mnie nudna, nie miał bym tam absolutnie NIC do zrobienia.
Evelin Siv
Użytkownik
#347 - Wysłana: 27 Sier 2010 16:28:53
Dragon
No tak - Dragon to ty smok jesteś a z jakiej planety pochodzisz, gdzie spędzałbyś wakacje smoczku ?
Dragon
Użytkownik
#348 - Wysłana: 27 Sier 2010 17:55:10
Evelin Siv

Hehe, ja opisałem swoją ludzką formę, jak transformuje w smoka wyglądam nawet nieźle.

Hmm, ale to dobre pytanie, jaką planetę bym wybrał na wakacje. Wiesz, chętnie się zastanowię.

A co do risy i jamharon to nie ważne jakbym był wyposzczony to bym nie skorzystał to nie w moim stylu
Eviva
Użytkownik
#349 - Wysłana: 27 Sier 2010 18:09:34
Dragon

A jaka planeta z Treka by Ci odpowiadała? Bo ja od razu mówię - mnie żadna, wybrałabym "pracujące wakacje" na pokładzie któregoś statku.
Evelin Siv
Użytkownik
#350 - Wysłana: 27 Sier 2010 21:34:23
Dragon:
A co do risy i jamharon to nie ważne jakbym był wyposzczony to bym nie skorzystał to nie w moim stylu

No zgadzam się, dlatego Risa mi się nie podoba

Eviva:
A jaka planeta z Treka by Ci odpowiadała? Bo ja od razu mówię - mnie żadna, wybrałabym "pracujące wakacje" na pokładzie któregoś statku.

Hm...jeżeli o mnie chodzi to pewnie bym wybrała Ziemię albo Ba'ku trochę odmłodzenia nigdy nie zaszkodzi Ale nie mówię, że jestem stara by się odmładzać hehe zaraz się pogrążę

Ale Ba'ku bym wybrała ze względu na środowisko kulturowe mieszkańców, żadnej techniki tylko sztuka i piękne krajobrazy (może trochę pracy na polu, też fajna odmiana )
Adek
Użytkownik
#351 - Wysłana: 27 Sier 2010 22:33:03 - Edytowany przez: Adek
Evelin Siv:
Hm...jeżeli o mnie chodzi to pewnie bym wybrała Ziemię albo Ba'ku trochę odmłodzenia nigdy nie zaszkodzi Ale nie mówię, że jestem stara by się odmładzać hehe zaraz się pogrążę

Ale Ba'ku bym wybrała ze względu na środowisko kulturowe mieszkańców, żadnej techniki tylko sztuka i piękne krajobrazy (może trochę pracy na polu, też fajna odmiana )

No to coś czuję, że wybralibyśmy się tam razem + ewentualnie jakby ktoś z forum jeszcze chciał się zabrać. Dla mnie planeta Ba'ku bardzo ale to bardzo wskazana. Wypocząłby człowiek, trochę może figury lepszej nabrał. , odmłodniał z wyglądu i ogólnie się zrelaksował. Myślę też, że w kwadrancie Delta nie zabrakłoby fajnych, relaksujących planet. Niestety kapitan Janeway zniszczyła w ostatniej potyczce z Borg sieć tuneli podprzestrzennych w związku z czym potrzebowalibyśmy dość szybkiego statku żeby tam dotrzeć i to takiego, który osiągałby choćby Transwarp1-2? Ale też właśnie, trzeba pamiętać, że tam właśnie często lubi kręcić się Borg. Więc w razie czego trzeba by brać nogi w zapas szybkim i zwrotnym okrętem i spływać gdzie pieprz rośnie. Potyczka z Borg raczej niewielu wychodziło na dobre, więc tego bym unikał.
Ps Ładnie tez jest na Bajor ale perspektywa codziennych modłów w świątyni Vadeków zbytnio by mi nie podchodziła. Choć nie wątpię, że mają tam parę ciekawych obiektów architektonicznych?
Tak na marginesie. W przyszłości będzie dość ciekawą perspektywą polecieć na urlop gdzieś poza naszą planetę, np na Księżyc (mimo, ze tam brzydko). To już wolałbym może Marsa? Większość planet możnaby przystosować jakoś do ludzkich warunków.
Tina46
Użytkownik
#352 - Wysłana: 27 Sier 2010 23:21:19
Adek:
W przyszłości będzie dość ciekawą perspektywą polecieć na urlop gdzieś poza naszą planetę

Jako że ponoć kobiety są z Wenus, chyba tam bym poleciała
Dragon
Użytkownik
#353 - Wysłana: 28 Sier 2010 09:59:17
Tina46

Lubisz ekstremalne warunki

Evelin Siv
Adek

Ba'ku? Jadę z wami! Czuję za tęsknotę za prostymi ale przyjaznymi społecznościami. (pewnie dlatego polubiłem Na'vi) . A ostatnio mam ochotę aby to wszystko się rozpieprzyło i żeby świat się cofną do średniowiecza
Eviva
Użytkownik
#354 - Wysłana: 28 Sier 2010 11:37:17
Dragon

Ośmielę się wątpić, czy by Ci się to spodobało. Średniowiecze nie było romantyczne, a prawdziwie paskudne.
Dragon
Użytkownik
#355 - Wysłana: 28 Sier 2010 11:39:45
Eviva
Może dlatego mi się podoba
Evelin Siv
Użytkownik
#356 - Wysłana: 28 Sier 2010 17:27:02
Dragon
Zaraz, zaraz to chcesz na Ba'ku do przyjaznej cywilizacji w pięknym otoczeniu a zarazem chcesz się cofnąć do średniowiecza. To znaczna różnica, bo ba'ku nie są średniowieczni

Dragon
Adek
To lecimy? wymyślimy kronikę (czy dziennik) naszej podróży na Ba'ku może coś a la książka
Dragon
Użytkownik
#357 - Wysłana: 28 Sier 2010 17:32:53
Evelin Siv
Nie powiedziałem że są średniowieczni. A mówiąc o cofaniu chodziło mi o uproszczenie życia, wie, nieważne jak to wyjaśnię to może źle zrozumiecie ale po prostu chciałbym żeby życie było prostsze.
Evelin Siv
Użytkownik
#358 - Wysłana: 28 Sier 2010 23:43:10
Dragon
Oj każdy by chciał tylko ze ludzie coraz rzadziej potrafią żyć bez elektroniki.
Ale ja chciałabym żeby nie było tych wielkich miast, molochów tylko domki i piękne otoczenie przyrody, poza tym prace mające na celu rozwijanie sztuki, kształcenie nowych zdolności spokojnie i bez pędu..
Takie tam moje przemyślenia...
Scully
Użytkownik
#359 - Wysłana: 29 Sier 2010 01:11:02
Nie każdy by chciał Ja lubię wielkie miasta, stukające po marmurowych posadzkach obcasy, niekończące się korytarze, ogromne magnesy i lasery, kocham najbardziej obrzydliwe syntetyczne chemikalia, zapach reaktora, metalowe żurawie, beton wciskający się w trawę, komputery, naręcza kabli, oświetlone rzęsiście mosty i drapacze chmur. A, i przede wszystkim porządne czyszczenie zębów z użyciem szczoteczki, a nie gałęzi i zmielonego robactwa
Evelin Siv
Użytkownik
#360 - Wysłana: 29 Sier 2010 08:43:48
Scully
Mówiłam, że każdy chciał by życie było prostsze tylko, że każdy na swój sposób nie mówię, że ja też bym chciała żyć w średniowieczu ale taki spokój od pędu maistowego, bilbordów, samochodów, komunikacji miejskiej, komputerów, telefonów i blokowisk - od takich rzeczy chciałabym odpocząć a zająć się czymś uszlachetniającym wśród pięknych krajobrazów natury
 Strona:  ««  1  2  ...  10  11  12  13  14  ...  85  86  »» 
USS Phoenix forum / Różności / Kawiarenka [luźne rozmowy] - faza II

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!