USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / Wielka tragedia - katastrofa samolotu z polskim prezydentem [*]
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  7 
Autor Wiadomość
The_D
Użytkownik
#181 - Wysłana: 1 Lip 2010 17:45:49
kanna:
To super pytanie

Ale ciężko na nie odpowiedzieć, bo o ile pamiętam na pokładzie nie było nikogo z rządu.
TSan
Użytkownik
#182 - Wysłana: 1 Lip 2010 20:06:45
The_D:
Ale ciężko na nie odpowiedzieć, bo o ile pamiętam na pokładzie nie było nikogo z rządu

http://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_ofiar_katastrof y_polskiego_Tu-154_w_Smole%C5%84sku#Osoby_znajduj. C4.85ce_si.C4.99_na_pok.C5.82adzie_samolotu
Korrd
Użytkownik
#183 - Wysłana: 2 Lip 2010 08:00:42
Seybr:
A nie, Katyń to co ? Przez ile lat się wypierali i jak by mogli to nadal to robili.

Czyli jeżeli Rosjanie się czegoś wypierają, to znaczy, że to ich sprawka ?

Slovaak:
heh, rozumiem że 20k zabitych przez Rosjan Polaków to nic? eh, gdyby tak 40k zamordowali to może do każdego by dotarło jakie są rosyjskie władze. :]

Ale co to ma do katastrofy samolotu prezydenckiego ? Że Rosjanie już w historii mordowali Polaków, więc na pewno i tym razem tak było ? Martwy Polak na rosyjskiej ziemi to Polak zamordowany przez Rosjan ? Na tym polega ten pogląd ?

A jeżeli tak, to mam pytanie: po co zabijać Prezydenta, któremu już kończyła się kadencja i najpewniej przegrałby najbliższe wybory ?
Seybr
Użytkownik
#184 - Wysłana: 2 Lip 2010 08:18:44
Korrd:
Czyli jeżeli Rosjanie się czegoś wypierają, to znaczy, że to ich sprawka ?

Zobacz zeznania świadków mówią co innego a stemogramy co innego. Tutaj pojawiają się teorię spiskowe.

Korrd:
Martwy Polak na rosyjskiej ziemi to Polak zamordowany przez Rosjan ? Na tym polega ten pogląd ?

Wiesz byłem w Rosji w tej dalszej, i starsze pokolenie nadal twierdzi. To kraje satelitarne korzystały z ich usług. To my opieraliśmy się na nich. Jak kroili naszą gospodarkę ?

Korrd:
A jeżeli tak, to mam pytanie: po co zabijać Prezydenta, któremu już kończyła się kadencja i najpewniej przegrałby najbliższe wybory ?

Po to że był antyrosysjki. Po to, że dla niego mogły by zginąć wszelkie kontakty gospodarcze. Lecieli tam wysoko postawieni wojskowi, może Tusk dogadał się z Putinem. Teorie spiskowe, dopisz domaluj. Wychodzą teraz błędy w sledztwie.
Korrd
Użytkownik
#185 - Wysłana: 2 Lip 2010 08:42:50 - Edytowany przez: Korrd
Seybr:
Zobacz zeznania świadków mówią co innego a stemogramy co innego. Tutaj pojawiają się teorię spiskowe.

Lepiej poczekać na pełne stenogramy, nim pojawią się takie teorie. Autentyczność nagrania można zbadań, wymaga to czasu, ale odpowiedź będziemy mieli.

Seybr:
Wiesz byłem w Rosji w tej dalszej, i starsze pokolenie nadal twierdzi. To kraje satelitarne korzystały z ich usług. To my opieraliśmy się na nich. Jak kroili naszą gospodarkę ?

Szczerze pisząc nie rozumiem ani znaczenia zdania, ani jego związku z tematem :O Mógłbyś rozwinąć, uściślij, przerobić, cokolwiek ?

Seybr:
Po to że był antyrosysjki. Po to, że dla niego mogły by zginąć wszelkie kontakty gospodarcze. Lecieli tam wysoko postawieni wojskowi, może Tusk dogadał się z Putinem. Teorie spiskowe, dopisz domaluj. Wychodzą teraz błędy w sledztwie.

Gdyby Rosjanie chcieli zabić już lada chwila ustępującego Prezydenta tylko dlatego, że jest antyrosyjski, to chyba trochę to świeczki niewarte. Z resztą ostatnie miejsce gdzie by mordowali wysokiego przedstawiciela innego państwa to ich własne terytorium. Może i mnie fantazja ponosi, ale takie rzeczy chyba załatwiają służby specjalne, a nie czeka się na okazje kiedy akurat w fatalną pogodę cel sam sobie przyleci do paszczy lwa. A może to Putin z Miedwiediewem sprowadzili tę mgłę ?
Ubicie wojskowych nic nie daje, w tak hierarchicznej pojawiają się w ich miejscu od razu następni.
Seybr
Użytkownik
#186 - Wysłana: 2 Lip 2010 09:05:43 - Edytowany przez: Seybr
Korrd:
Lepiej poczekać na pełne stenogramy, nim pojawią się takie teorie. Autentyczność nagrania można zbadań, wymaga to czasu, ale odpowiedź będziemy mieli.

Wierzysz w to, ja akurat nie. Nigdy wszystkiego się nie dowiemy do końca, może za x lat jak będziemy mieć wnuki.

Korrd:
Szczerze pisząc nie rozumiem ani znaczenia zdania, ani jego związku z tematem :O Mógłbyś rozwinąć, uściślij, przerobić, cokolwiek ?

Chodzi mi o niechęć obywateli Rosji do nas Polaków. Mają nam za złe rozpad komuny. Jacy im powinniśmy być wdzięczni za to co nam zrobili. Młodzi inaczej podchodzą. Wiesz że wielu tam jeszcze kocha Stalina.

Korrd:
Może i mnie fantazja ponosi, ale takie rzeczy chyba załatwiają służby specjalne, a nie czeka się na okazje kiedy akurat w fatalną pogodę cel sam sobie przyleci do paszczy lwa.

Właśnie lepsze jest takie rozwiązanie, do bani pogoda, wina pilotów.

Korrd:
A może to Putin z Miedwiediewem sprowadzili tę mgłę ?

Nie takie cuda były za ZSRR.

Korrd:
Ubicie wojskowych nic nie daje, w tak hierarchicznej pojawiają się w ich miejscu od razu następni.

Wiesz Stalin wybił swoich wielkich inżynierów dowódców, jak to się zemściło na nim ? Ile czasu musiało zająć zdobycie nowych, doświadczenie zdobywa się latami. Fakt podczas II wojny światowej sowieci szli na masę, nie na jakość.
michstach
Użytkownik
#187 - Wysłana: 2 Lip 2010 09:59:30
Ja uważam, że teorie spiskowe wymyślają ludzie, którzy wyobrażają sobie, iż Polska jest jakimś światowym mocarstwem, którego wszyscy się boją.
Na prawdę ani Polska, ani jej prezydent nie jest na świecie osobą tak znaczącą, żeby robić na niego zamach Świat nawet tego nie poczuł
The_D
Użytkownik
#188 - Wysłana: 2 Lip 2010 12:17:45
TSan:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_ofiar_katastrof y_polskiego_Tu-154_w_Smole%C5%84sku#Osoby_znajduj. C4.85ce_si.C4.99_na_pok.C5.82adzie_samolotu

Oglądałem tą listę, ale nie ma na niej żadnego ministra, ani nawet wiceministra.
Tina46
Użytkownik
#189 - Wysłana: 2 Lip 2010 12:42:04
Seybr:
Lecieli tam wysoko postawieni wojskowi, może Tusk dogadał się z Putinem.

Ja mam pytanie. Dlaczego uważasz że Tusk dogadał się z Putinem by samolot rozbił się ? Bo Tusk z Kaczyńskim się nie lubili?
Korrd
Użytkownik
#190 - Wysłana: 2 Lip 2010 13:23:33
The_D:
Oglądałem tą listę, ale nie ma na niej żadnego ministra, ani nawet wiceministra.

Stanisław Komorowski, Andrzej Kremer i Tomasz Merta byli wiceministrami.
Z tym, że wiceministrowie nie są członkami rządu (w znaczeniu rząd - Rada Ministrów).
TSan
Użytkownik
#191 - Wysłana: 2 Lip 2010 13:59:25
Korrd:
Czyli jeżeli Rosjanie się czegoś wypierają, to znaczy, że to ich spraw

Nie, to wogóle nie byli Ruscy, tylko Anglicy...

Korrd:
A może to Putin z Miedwiediewem sprowadzili tę mgłę ?

Samolot z dziennikarzami przyleciał 15 minut wcześniej i żadnej mgły nie było... Zreszta przecież Rosjanie maja taki sprzęt do rozpędzania chmur, rozpedzali je na rocznicę zakończenia wojny.

michstach:
Na prawdę ani Polska, ani jej prezydent nie jest na świecie osobą tak znaczącą, żeby robić na niego zamach

Pooglądałbyś sobie czasme BCC albo inne programy angielskie. Tam odrazu o tym trąbili, przez pózniejszy tydzień też.

Chciałabym jeszcze zwrócić uwage, że nawet jeśli to byłby samolot z np. Dominikany, to też bybyła wielka tragedia, bo nigdy nie zdarzyła sie taka katastrofa, żeby zgineło tyle ważnych osób.

The_D:

Ale byli tam członkowie ważnych organizacji, które uczestnicza w pracy państwa. Tak samo wojskowi. Niby można postawić kogo innego na stanowisku, ale doświadczenie itp. Zreszta to nie chodzi tylko o rząd. Postaw sie w sytuacji ich rodzin. Np. Marta Kaczyńska. Straciła oboje rodziców. Putra miał żonę i ośmioro dzieci. Inny piecioro. Każda śmierć jest tragedią. Ale żeby aż 96 osób...
The_D
Użytkownik
#192 - Wysłana: 2 Lip 2010 14:24:47
TSan:
Samolot z dziennikarzami przyleciał 15 minut wcześniej i żadnej mgły nie było...

O ile pamiętam to pilot Jaka mówił właśnie, że ledwo wylądowali.

TSan:
Zreszta to nie chodzi tylko o rząd. Postaw sie w sytuacji ich rodzin. Np. Marta Kaczyńska. Straciła oboje rodziców. Putra miał żonę i ośmioro dzieci. Inny piecioro. Każda śmierć jest tragedią. Ale żeby aż 96 osób...

Nie mówię, że nie żałuję tych ludzi, ani nie współczuję ich rodzinom. Podobnie z resztą jak rodzinom 2200 zmarłych 4 dni później w Chinach.
Madame Picard
Moderator
#193 - Wysłana: 2 Lip 2010 15:20:03
Teorie spiskowe mają to do siebie, że nie dają się zfalsyfikować, bo każda okoliczność jest dla ich zwolenników potwierdzeniem teorii. Ponadto tworzenie teorii spiskowych wynika z naturalnych, ewolucyjnie uwarunkowanych właściwości ludzkiego umysłu. Przekonywanie ludzi wierzących w te teorie, że ich wytwory nie są warte funta kłaków, można sobie zatem od razu odpucić i zająć się czymś ciekawszym .
kanna
Użytkownik
#194 - Wysłana: 2 Lip 2010 15:39:50
TSan

Jasna sprawa, że ofiarą wypadku - a szczególnie ich rodzinom - należy się współczucie.
Natomiast sam wypadek spowodowany był przez niesczęśliwy zbieg wielu czynników - doszukiwanie sie jego przyczyn wśród "Ruskich" jest rodzajem paranoi. I fakt sypatii - lub jej braku - Twoich Rodziców do Rosjan nic tu nie zmieni.
Slovaak
Użytkownik
#195 - Wysłana: 2 Lip 2010 15:50:40
ewolucyjnie uwarunkowanych właściwości ludzkiego umysłu.

A ewolucja niczego dla jaj nie rozwija sobie.
Madame Picard
Moderator
#196 - Wysłana: 2 Lip 2010 16:00:38 - Edytowany przez: Madame Picard
Slovaak

Rzecz w tym, że to, co było przydatne na afrykańskiej sawannie dziesiątki tysięcy lat temu, niekoniecznie przydaje się w dzisiejszym świecie. Jak nie przymierzając zdolność naszych organizmów do magazynowania tkanki tłuszczowej .

A tu ciekawy artykuł na ten temat: http://www.polityka.pl/nauka/czlowiek/280639,1,spi sek-powszechny.read
Slovaak
Użytkownik
#197 - Wysłana: 2 Lip 2010 16:03:45 - Edytowany przez: Slovaak
50 lat serdecznej przyjaźni z radzieckim bratem niczego nie nauczyło? Też za mało? Głupi Piłsudski, mógł przegrać w 1920 to byśmy jeszcze 20 lat cennych doświadczeń mieli. :]

(to dla wielu ludzi całe żydzie doświadczeń!)
TSan
Użytkownik
#198 - Wysłana: 2 Lip 2010 17:03:36
Jeszcze dziwniejsze jest to, że żadnych polskich dziennikarzy tam nie dopuscili. Ruscy byli tam odrazu. A filmik??

http://www.youtube.com/watch?v=OX4bO0Op0Tw&NR=1
Q__
Moderator
#199 - Wysłana: 2 Lip 2010 21:38:58 - Edytowany przez: Q__
TSan

Droga TSan, niezależnie od tego jaka okaże się być prawda odnośnie smoleńskiej katastrofy, stosowanie odpowiedzialności zbiorowej (wszystkie "Ruskie" som złe), oskarżanie bez niepodważalnych dowodów oraz używanie pogardliwych zwrotów wobec przedstawicieli innych narodowości nie jest mile widziane na tym forum. (To trzecie pozostaje nawet w wyraźnej sprzeczności z polskim prawem.)

Tyle moderatorskiego ostrzeżenia z mojej (naszej) strony.

(Nawiasem mówiąc: polecam, nie tylko Tobie, dokładniejszą analizę pierwszego i szóstego z trekowych filmów pod kątem problemu wrogości.)
Q__
Moderator
#200 - Wysłana: 1 Sier 2011 01:12:22
Odblokowuję by wrzucić raport komisji Millera:
http://doc.rmf.pl/rmf_fm/store/rkm.pdf
I zamykam znowu,
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  7 
USS Phoenix forum / Różności / Wielka tragedia - katastrofa samolotu z polskim prezydentem [*]

Temat został zamknięty. Nie możesz tutaj odpowiadać.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!