USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / Jaki jest Wasz ulubiony utwór?
 Strona:  1  2  »» 
Autor Wiadomość
Leila
Użytkownik
#1 - Wysłana: 14 Lis 2009 17:53:36 - Edytowany przez: Leila
Odpowiedz 
Są tu najróżniejsze tematy, więc ten chyba nikomu nie zaszkodzi.
Otóż, chciałabym wiedzieć, jakie piosenki są waszymi ulubionymi i jakich gatunków muzyki słuchacie.
I oczywiście błąd w temacie... Bardzo dziękuję za poprawienie.
Mam nadzieję, że ktoś się zainteresuje i odpowie.
reyden
Użytkownik
#2 - Wysłana: 14 Lis 2009 18:03:03
Odpowiedz 
Muzyką którą słucham - Stary dobry rock polski i zagraniczny (Lata 70/80 ) , pop ( lata 80/90 , czasami coś współczesnego ) , Disco i Disco Polo ( a co - klasyka tego gatunku w stylu wykonawców z Disco Relax czy Gali Piosenki Chodnikowej jest nawet fajna ) , trochę muzyki filmowej i tej z gier ( Theme z UT'99 rulez ) .

Nie znoszę Hip Hopu i jego pochodnych , w większości też Techno ( poza kilkoma utworami ) .

A co do ulubionego utworu - to mam nie jeden , za dużo by wymieniać ( moja play lista w Foobarze to jakieś 800 nagrań ) , choć czasami mam taką manię że jeden utwór leci non stop przez kilka godzin, albo kilkanaście razy powtarzany fragment jakiegoś utworu ( np. początek No Limit znanego wszystkim zespołu ) .
Leila
Użytkownik
#3 - Wysłana: 14 Lis 2009 18:05:07
Odpowiedz 
reyden:
czasami mam taką manię że jeden utwór leci non stop przez kilka godzin

Ja też tak potrafię.
Madame Picard
Moderator
#4 - Wysłana: 14 Lis 2009 18:05:46 - Edytowany przez: Madame Picard
Odpowiedz 
Leila:
oczywiście błąd w temacie... Powinno być Jaki*

Od czego jednak uczynna sprząt... moderacja .

A odpowiadając na pytanie: nie znam się zupełnie na muzyce i słoń mi na ucho nadepnął, więc tym, co najbardziej lubię w muzyce są... słowa . Lubię więc piosenki (choć oczywiście nie wszystkie) Turnaua, Pod Budą, Skaldów, Maanamu, Kultu, T.Love, Kayah. Jeśli chodzi o samą muzykę, to podoba mi się klasyczny rock, ostre, chropowate brzmienie, szybki rytm, łączenie różnych stylów. Mam wielką słabość do Deep Purple i Led Zeppelin.
Leila
Użytkownik
#5 - Wysłana: 14 Lis 2009 18:16:27 - Edytowany przez: Leila
Odpowiedz 
Ja się w całości oddaję Green Day'owi ( ahh, ten wokal Armstronga... ).
Poza tym jest też Muse, Kings Of Leon i Evanescence. Ogólnie lubię punk i rock z 21-ego wieku.
Z piosenek... "Last Night On Earth" Green Day'a. Bardzo kojarzy mi się z Trekiem. Ciekawe dlaczego?
Czasem jeszcze słucham Ś.P. Króla... "Billie Jean" zwala mnie z nóg.
I Leonarda Nimoya, oczywiście... "Highly Illogical".
A także Erica Claptona. Najbardziej podoba mi się "Layla".
IDIC
Użytkownik
#6 - Wysłana: 14 Lis 2009 19:32:35
Odpowiedz 
ja mogłabym chodzić do holodecku z Rikerem (sorry, kanna )
jazz, jazz i jeszcze raz jazz!!!

poza tym lubię też muzykę celtycką i szanty
kanna
Użytkownik
#7 - Wysłana: 14 Lis 2009 19:53:14
Odpowiedz 
IDIC

ja juz bylam z Rikerem w holodeku.. poniekąd

W muzyce jestem eklektyczna, częściej jade kluczem utworów niz wykonawców. Lubię piosenke francuską, Brassensa, Brella, musicale, Kazika, Cohena ( i innych szeroko pojetych bardów). Abbę, szanty, piosenke tzw. aktorska (czyli, jak to Młynarski ujął "śpiewanie siłą woli" ).

jazz trawie, ale pod warunkiem, ze do muzyki dodaja słowa Generalnie kiepsko sobie radze z muzyka bez słów :D
IDIC
Użytkownik
#8 - Wysłana: 14 Lis 2009 20:28:51 - Edytowany przez: IDIC
Odpowiedz 
kanna:
jazz trawie, ale pod warunkiem, ze do muzyki dodaja słowa

łap linka: http://www.youtube.com/watch?v=nIOu94sRnJ0&feature =related

zamknij oczy i wybraź sobie tamten bar
Leila
Użytkownik
#9 - Wysłana: 14 Lis 2009 20:35:21 - Edytowany przez: Leila
Odpowiedz 
IDIC
Nie w moim typie, ale muzyka przyjemna dla ucha.. Chociaż wolę gitarowe riffy.
IDIC
Użytkownik
#10 - Wysłana: 14 Lis 2009 20:49:28
Odpowiedz 
Leila:
Nie w moim typie

Leila,
bo to muzyka do tańca z Rikerem jest znaczy się dla kanny
Ty sobie faktycznie lepiej lutni ... pardon ... gitary słuchaj
aanirauta
Użytkownik
#11 - Wysłana: 14 Lis 2009 21:00:57 - Edytowany przez: aanirauta
Odpowiedz 
Byle melodia i byle rytm - ja nie słucham, ja pochłaniam. A przede wszystkim: elektronikę, klasyczną, jazz, progressive rock, szeroko rozumianą muzykę filmową, celtycką, pop... i wszystko inne też

Leila:
I Leonarda Nimoya, oczywiście... "Highly Illogical".

Nie liczę na obiektywną odpowiedź ale zapytam, a jakże: co sądzisz o talencie wokalnym L. Nimoya?
Leila
Użytkownik
#12 - Wysłana: 14 Lis 2009 21:16:12
Odpowiedz 
aanirauta
Talent wokalny... Hm, za bardzo się nie znam. Jak ja otwieram buźkę, to wszyscy padają (dosłownie...).
Podoba mi się Jego głos. W tych "piosenkach" po prostu leci muzyka, a On coś gada. W to mi graj.
Jednak, jeśli porównamy Go, np. z Armstrongiem (Green Day ! ), to tego talentu ewidentnie nie słychać.
Tzn. takie jest moje zdanie.
Weaver
Użytkownik
#13 - Wysłana: 14 Lis 2009 21:28:06
Odpowiedz 
Nareszcie temat o muzyce!!!
U mnie wg klucza - im dziwniej tym lepiej...
Idąc tym tropem, z punka wyrosłem jakoś w 1 klasie liceum, szybki romans z grunge (ktoś jeszcze pamięta Soundgarden?) a pózniej to już totalny chaos...
Od A jak ambient i avant przez B jak blues, D jak deathmetal, E jak electroclash, F jak apocalyptic folk,G jak rock gotycki, I jak industrial (ale raczej ten stary z lat 70/80 niż ten nowy z okolic techno) J jak jazz (free, bebop, fusion), K jak klasyka (włącznie z tzw. współczesną) przez różne P jak progresywny, S jak soundtrack i może cośtam na Z się też znajdzie.
W tej chwili najczęściej mielonym utworem w odtwarzaczu jest Supper's Ready Genesis ale już jutro to może się zmienić...
Weaver
Użytkownik
#14 - Wysłana: 14 Lis 2009 21:29:42
Odpowiedz 
Przypomniało mi się...na Z jest Zappa, Frank :P
aanirauta
Użytkownik
#15 - Wysłana: 14 Lis 2009 21:40:25
Odpowiedz 
Weaver

Czy ta próbka twórczości pod myspace'owym adresem w Twoim profilu to Twoje dzieła?

Leila

L.N. głos ma ujmujący, taki miękki, wtulić by się w niego chciało Natomiast, IMHO, jego technika wokalna nieco pozostawia do życzenia...
IDIC
Użytkownik
#16 - Wysłana: 14 Lis 2009 21:45:49
Odpowiedz 
aanirauta:
Nie liczę na obiektywną odpowiedź ale zapytam, a jakże: co sądzisz o talencie wokalnym L. Nimoya?

wprawdzie pytanie skierowane było do Leili, ale też wtrącę swoje trzy grosze
barwa głosu L. Nimoya bardzo mi sie podoba (podobnie jak głos Cohena)
śpiewa ona jednak - w moim odczuciu - mniej więcej tak, jak się porusza (jakaś "kanciastość" jest w tym jego śpiewaniu)
IDIC
Użytkownik
#17 - Wysłana: 14 Lis 2009 21:55:10 - Edytowany przez: IDIC
Odpowiedz 
Weaver:
U mnie wg klucza - im dziwniej tym lepiej...

jak Ty to godzisz???????
np. taki bebop z takim ambientem?
nota bene jeśli chodzi o ambient, to mnie on doprowadza do stanu lekkiego szaleństwa
a dark ambienta to się wręcz słuchać boję
koszmary nocne jak nic

EDIT: przepraszam za dublowanie postów
pierwszy raz i ostatni, mam nadzieję
aanirauta
Użytkownik
#18 - Wysłana: 14 Lis 2009 21:55:23
Odpowiedz 
IDIC

Pytanie skierowane było do Leili, bo się przyznała, że słucha

Czyli wynika z tego, że podobne mamy odczucia - barwą nadrabia
Leila
Użytkownik
#19 - Wysłana: 14 Lis 2009 23:57:47
Odpowiedz 
aanirauta
Taa... Nieszczęsny lektor z Pulsa był za głośny. Zagłuszał Go.
Archarachne
Użytkownik
#20 - Wysłana: 15 Lis 2009 10:34:34 - Edytowany przez: Archarachne
Odpowiedz 
Leila:
Podoba mi się Jego głos. W tych "piosenkach" po prostu leci muzyka, a On coś gada. W to mi graj

Melorecytator, raper znaczy się. Lubię go posłuchać, ma głos miły dla ucha.

Ja lubię różną muzykę. Uwielbiam lata osiemdziesiąte, pojedyncze utwory takie jak np. You Make Me Feel (Might Real), Land of Confusion, Black Cat itp. Moim ulubieńcem z tamtego okresu jest Prince. Od Jacksona także nie stronię.

Poza tym lubię melodyjne ciężkie brzmienie, często okazujące się fińskim, czyli HIM i Nightwish. Odkryłam ostatnio austriacki zespół brzmiący podobnie do tego drugiego - Visions of Atlantis.
Posłuchuję Queen, Nickelback. Niektóre współczesne utwory także do mnie trafiają. Nie mam jednak określonego gatunkowo szablonu "Dobrej Piosenki".

Kocham ścieżki z musicali takich jak Grease, Deszczowa Piosenka, Blues Brothers (obie części), Sister Act (1&2) czy Rocky Horror Picture Show.

Leilo, Layla jest świetna.
Weaver
Użytkownik
#21 - Wysłana: 15 Lis 2009 11:57:08
Odpowiedz 
aanirauta:
Czy ta próbka twórczości pod myspace'owym adresem w Twoim profilu to Twoje dzieła?

Owszem. Przekrój z kilku lat, stąd rozrzut stylu i brzmienia. Niestety brak mi cierpliwości do prawdziwych instrumentów, stąd głównie elektronika.

IDIC:
jak Ty to godzisz???????

a dark ambienta to się wręcz słuchać boję

Nie godzę. Muzyka służy do poprawy lub wzmocnienia nastroju. Jak mam nastrój na ambient, od jazzu trzymam się z daleka i vice versa :D . Swoja drogą, ambient właśnie najbardziej kojarzy mi się z s-f, może stąd moja sympatia. Co do dark ambientu - przecież właśnie po to go tworzą, by wywoływać strach. To taki horror w wersji audio :P (polecam Lustmord, zapewne bardzo znany i Endvra, zapewne mniej znana).
Doctor_Who
Użytkownik
#22 - Wysłana: 15 Lis 2009 12:24:25
Odpowiedz 
Weaver

Weaver:
Nareszcie temat o muzyce!!!

Akurat tak się składa, że temat o muzyce mamy:

KLIK

A nawet kilka

;)

Co do mnie, ja nie mam ulubionego gatunku muzycznego.
Lubię poszczególne utwory, nie rodzaje - od rocka, metalu, reggae, disco, rapu, po klasyczną, ludową szkocką, góralską, celtycką, japońską itp.
Czasem z całego dorobku twórcy podoba mi się raptem 1-2 piosenki.
IDIC
Użytkownik
#23 - Wysłana: 15 Lis 2009 13:14:14
Odpowiedz 
Weaver:
Co do dark ambientu - przecież właśnie po to go tworzą, by wywoływać strach. To taki horror w wersji audio :P

jest strach i STRACH
nie wiem czemu, ale oglądanie horroru nie jest w stanie wywołać u mnie tak silnej reakcji jak posłuchanie kawałka dark ambientu
horror to ciekawość co do rozwoju akcji + umiarkowana doza strachu
dark ambient to poczucie, że coś mi zagraża: coś, czego na razie nie widać, ale za moment się zmaterializuje ..... brrrrrr
Pisarz
Użytkownik
#24 - Wysłana: 15 Lis 2009 18:40:49
Odpowiedz 
Ogólnie, zespoły, które ostatnio lubię:
-The Automatic
-Franz Ferdinand
-Sabaton
-Metallica
Leila
Użytkownik
#25 - Wysłana: 15 Lis 2009 18:42:43
Odpowiedz 
IDIC
Trzeba się bać!

Archarachne
Ja też uwielbiam Grease! Pierwsza część jest świetna, ale druga... niee.
Archarachne
Użytkownik
#26 - Wysłana: 15 Lis 2009 19:07:56
Odpowiedz 
Leila:
Ja też uwielbiam Grease! Pierwsza część jest świetna, ale druga... niee.

Zależy który utwór. A tematyka i wykonanie trochę płaskie. Piosenka wejściowa, Score Tonight i Cool Rider mi się podobają. Jeszcze piosenka T-Birds na konkurs jest jaka taka. Reszta to tam... robi w ogonie.
Leila
Użytkownik
#27 - Wysłana: 15 Lis 2009 19:15:10
Odpowiedz 
Archarachne
Pierwsze jest przeważnie lepsze. To tak samo jak ze Spockiem. ^ . ^
aanirauta
Użytkownik
#28 - Wysłana: 15 Lis 2009 19:42:39
Odpowiedz 
Leila:
Pierwsze jest przeważnie lepsze. To tak samo jak ze Spockiem.

Zapiszę to sobie do mojej prywatnej księgi mądrości ludowych i będę cytować przy nadarzających się okazjach
Leila
Użytkownik
#29 - Wysłana: 15 Lis 2009 19:51:46
Odpowiedz 
aanirauta
A prawa autorskie?
aanirauta
Użytkownik
#30 - Wysłana: 15 Lis 2009 19:59:27
Odpowiedz 
Leila

Spokojnie, będą przypisy, adnotacje i wszystkie inne sposoby uniknięcia posądzenia o kradzież intelektualną

A tak bardziej w kierunku tematu, to ostatnio mam tak zwaną fazę i słucham na przemian Maanamu i The Beatles
 Strona:  1  2  »» 
USS Phoenix forum / Różności / Jaki jest Wasz ulubiony utwór?

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!