USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / Aktorzy Trekowi w innych produkcjach
 Strona:  1  2  3  4  5  6  7  8  »» 
Autor Wiadomość
Jo_anka
Użytkownik
#1 - Wysłana: 21 Wrz 2009 17:53:04
Odpowiedz 
Aktorzy, którzy wykreowali mniej lub bardziej przez nas lubiane postacie z Uniwersum Treka, grywali i grywają w innych serialach i filmach. Ja często się łapię na tym, że zauważam inne produkcje dzięki 'znajomej' twarzy i oglądam film, bądź zaczynam śledzić inny serial, tylko dlatego, że pojawił się tam 'znajomy' z Treka.

Jak odbieracie trekowych aktorów w innych produkcjach, i czy któryś zdołał wyjść poza trekową rolę? Tzn. czy Wy byliście w stanie skojarzyć aktora z jakąś inną, pozatrekową, kreowaną przez niego rolą?
Eviva
Użytkownik
#2 - Wysłana: 21 Wrz 2009 17:58:45
Odpowiedz 
Jo_anka

Shatnera można skojarzyć z TJ Hookerem, np.
Poza tym, to pytanie jest trochę postawione na głowie. Prawie każdy kojarzy aktora z ta rolą, w której zobaczył go po raz pierwszy, pod warunkiem, że go w niej zainteresował.
Jo_anka
Użytkownik
#3 - Wysłana: 21 Wrz 2009 18:06:13
Odpowiedz 
Eviva:
Poza tym, to pytanie jest trochę postawione na głowie.

Eviva

Nie do końca, np. Al Pacino, widziałam wcześniej w dziesiątkach ról, ale w moim odczuciu jego życiową rolą była ta zagrana w 'Zapachu kobiety'. On nie zagrał podpułkownika Franka Slade'a, on się nim stał.
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#4 - Wysłana: 21 Wrz 2009 18:08:05 - Edytowany przez: FederacyjneMSZ
Odpowiedz 
Patrick Steward jako Władysalw Gomułka, mistrzostwo świata, po za tym jest to chyba jedyny aktor, który po za trekiem zrobił prawdziwą karierę.. Dobra angielska szkoła aktorska...
Bashir
Moderator
#5 - Wysłana: 21 Wrz 2009 18:09:30
Odpowiedz 
Mi zapadła w pamięci rola kapitana Sisko w American History X (lub jak kto woli Więzień nienawiści). Poza tym, że sam film był bardzo brutalny i dosyć ciekawy, to właśnie postać Sisko w tym filmie była tą optymistyczną nutą, taką wręcz trekową.
Delta
Użytkownik
#6 - Wysłana: 21 Wrz 2009 18:14:47
Odpowiedz 
Jo_anka
Ja często się łapię na tym, że zauważam inne produkcje dzięki 'znajomej' twarzy i oglądam film, bądź zaczynam śledzić inny serial, tylko dlatego, że pojawił się tam 'znajomy' z Treka.

Też tak czasami mam.

Tzn. czy Wy byliście w stanie skojarzyć aktora z jakąś inną, pozatrekową, kreowaną przez niego rolą?

Tak, ale po nieco dłuższym zastanowieniu. Jakoś skojarzenia z Trekiem przychodzą mi szybciej.

Eviva
Shatnera można skojarzyć z TJ Hookerem, np.

Nimoya także. Wystąpił w jednym z odcinków. A np. Jonathana Frakesa i Kirstie Alley pamiętałem z "North and South". Andrew'a Robinson'a i Dwight'a Schultz'a widziałem w "The A Team", Kim Cattrall w pierwszej części "Akademii Policyjnej" a Robert Picardo grał nauczyciela W-F-u w "Cudownych latach".
Jurgen
Moderator
#7 - Wysłana: 21 Wrz 2009 19:18:31
Odpowiedz 
Kim Cattrall gra chyba w serialu "Seks w wielim mieście", Patrick Steward wystapił w "Moby Dicku" (swoja droga ciekawe nawiązanie do First Contact"), a Kirstie Alley grała bodajże w "I kto to mówi"...
Eviva
Użytkownik
#8 - Wysłana: 21 Wrz 2009 19:22:38
Odpowiedz 
Jurgen:
Kirstie Alley grała bodajże w "I kto to mówi"...

I w "Universal Soldier" też.
Delta
Użytkownik
#9 - Wysłana: 21 Wrz 2009 19:27:38
Odpowiedz 
Jurgen
a Kirstie Alley grała bodajże w "I kto to mówi"...

O, wiedziałem, że zapomniałem o czymś.

A przypomniało mi się jeszcze, że Nimoy i Terry Farrell wystąpili w serialu "Becker", a Suzie Plakson w "Mad About You".
Archarachne
Użytkownik
#10 - Wysłana: 21 Wrz 2009 20:12:32
Odpowiedz 
W jednym z odcinków serialu Diagnoza: Morderstwo autorstwa Dicka Van Dyke'a wystąpili George Takei i Walter Koenig. Pierwszy jak członek tajnej organizacji rządowej, drugi jako zdaje się człowiek odpowiedzialny za wprowadzanie na rynek nowych leków.

W każdym razie od niedawna jestem fanką tego serialu i kolokwialnie ujmując "kopara mi opadła" jak zobaczyłam Czekova i Pana Sulu w jednym miejscu po tylu latach.
Eviva
Użytkownik
#11 - Wysłana: 21 Wrz 2009 20:14:28
Odpowiedz 
Archarachne

Kurde, widziałam ten odcinek i cały czas się zastanawiałam, skąd ja znam tych facetów!
Też jestem fanką tego serialu
Delta
Użytkownik
#12 - Wysłana: 21 Wrz 2009 20:22:07
Odpowiedz 
Eviva
Kurde, widziałam ten odcinek i cały czas się zastanawiałam, skąd ja znam tych facetów!

Nie rozpoznałaś osób, które grały Twoich TOS-owych ulubieńców?
A myślałem, że widziałem na tym Forum już wszystko...
Eviva
Użytkownik
#13 - Wysłana: 21 Wrz 2009 20:23:46 - Edytowany przez: Eviva
Odpowiedz 
Delta:
Nie rozpoznałaś osób, które grały Twoich TOS-owych ulubieńców?

Sulu i Chekov nie należeli do mych ulubieńców. Stary Japoniec podobny do innych starych Japońców, a Chekov na odmianę wyglądał jak stara baba - ale Troi poznałam, gdy pojawiła się w jednym odcinku.
Delta
Użytkownik
#14 - Wysłana: 21 Wrz 2009 20:27:51
Odpowiedz 
Eviva
Sulu i Chekov nie należeli do mych ulubieńców.

Przecież to TOS -Twoja ulubiona załoga.

A co do tematu. Przypomniało mi się, że Koeniga widziałem w Babylon 5. Jako Bester jest dużo lepszy niż jako Chekov. W B5 grał też Andreas Katsultas (G'Kar), który wystąpił w TNG (Tomalak) i w jednym z odcinków Enterprise. I też w B5 jest lepszy niż w ST. Pewnie dlatego, że ma większą rolę do zagrania niż tylko epizod.
Jurgen
Moderator
#15 - Wysłana: 21 Wrz 2009 20:32:45
Odpowiedz 
Delta

Też własnie przypomniałem sobie o Koenigu, który w babylon5 zagrał rewelacyjna rolę.
Madame Picard
Moderator
#16 - Wysłana: 21 Wrz 2009 20:48:24
Odpowiedz 
Delta:
Robert Picardo grał nauczyciela W-F-u w "Cudownych latach".

A także grał w jednym odcinku "4400".

Eviva:
Jurgen:
Kirstie Alley grała bodajże w "I kto to mówi"...
I w "Universal Soldier" też.

I w serialu "Północ-Południe". A jedną z głównych ról w tym serialu grał niejaki James Reed (chyba nie przekręciłam nazwiska), który zagrał w jednym z odcinków VOY-a.

No i oczywiście znakomity Brent Spiner w "Dniu Niepodległości" .
Paradoks
Użytkownik
#17 - Wysłana: 21 Wrz 2009 20:49:04
Odpowiedz 
A ja ostatnio, całkiem przypadkiem, wertując w Wikipedii artykuły o Housie natrafiłem w biografii Jennifer Morrison (serialowa Cameron) na znajomy tytuł. Zupełnie jej nie poznałem w Jedenastce jako matki Kirka.
Archarachne
Użytkownik
#18 - Wysłana: 21 Wrz 2009 21:21:56 - Edytowany przez: Archarachne
Odpowiedz 
Leonard Nimoy zagrał także w "Brave New World". Byłam niestety tak zmęczona, a film puszczono na TV4 zdaje się koło 23, więc niestety widziałam tylko połowę. W tym Nimoya w pomarańczowej kreacji...

http://bitcast-ons.bitgravity.com/gawker/assets/vi deo/stills/l/leonardorgies_io9.flv.jpg

Podkreślam kreacji, bo to było coś w rodzaju sutanny, a nie garnituru.
Bashir
Moderator
#19 - Wysłana: 21 Wrz 2009 22:22:37
Odpowiedz 
No i oczywiście słodka Nicole z ostatniego sezonu DS9 w niezapomnianym "Cube"
The_D
Użytkownik
#20 - Wysłana: 21 Wrz 2009 23:34:59 - Edytowany przez: The_D
Odpowiedz 
Bashir

A wiesz, że przypadkiem surfując po youtube trafiłem na serial SF z deBoer w jednej z głównych ról? Nazywa się toto "Mission Genesis", a czasami "Deepwater Black". Nakręcono jeden sezon, tuż przed Cube. Pomysł na serial całkiem ciekawy (zaczerpnięty z książki pod tym samym tytułem). Fabuła pozostawia trochę do życzenia (ciężko rozkręcić coś ciekawszego w trakcie 20-minutowego odcinka), gra aktorska też nie powala, ale serial da się oglądać. Niedawno wyczytałem, że był to pierwszy serial wyprodukowany przez Sci-Fi Channel - widać nie od razu BSG zbudowano. Jako ciekawostkę dodam, że w specjalnym odcinku "making of" za narratora robi Leonard Nimoy.
Niestety w sieci udało mi się znaleźć jedynie pierwsze 7 odcinków z 14 nakręconych.
Q__
Moderator
#21 - Wysłana: 21 Wrz 2009 23:48:14
Odpowiedz 
Oczywiście można wspomnieć też o roli p. Stewarta w serialu "Ja, Klaudiusz", G. Takei w "Heroes", no i o Spinerze (kolejny - po ID4 - raz w roli szalonego naukowca) w "Threshold" B. Bragi (ale była już o tym, na forum, mowa).
Dragon
Użytkownik
#22 - Wysłana: 21 Wrz 2009 23:48:49
Odpowiedz 
A ja zapodam dwa odcinki strefy mroku, pytacie się, po cholerę, a bo występuje w nich William Shatner, jeszcze przed trekiem.

Nightmare at 20,000 Feet

Nick of Time
Dreamweb
Użytkownik
#23 - Wysłana: 22 Wrz 2009 08:07:39
Odpowiedz 
Masa tego jest... Z tych najlepszych które widziałem to na pewno "Eating Raoul" z Chakotayem - świetna komedia z gatunku absurdalnych. Robert Beltran zagrał też w uroczym filmie s-f klasy B "Night Of The Comet".

LeVar Burton zagrał Kunta Kinte w "Korzeniach" ("The Roots") - chyba równie "sztandarowa" jego rola co LaForge'a... Kiedyś dawno oglądałem to w TV, a obecnie mam pierwszą część na płycie. A w jednym z sequeli pt. "Roots - The Gift" zagrali Burton, Avery Brooks, Kate Mulgrew i Tim Russ - prawdziwie trekowa obsada... Niestety tej części nie widziałem (chyba że dawno i nie pamiętam).

Wil Wheaton i Terry Farrel zagrali razem w filmie "Deep Core" - raczej słabym.

Connor Trinner (Trip z Enterprise) zagrał w jednym odcinku "Terminator - The Sarah Connor Chronicles".
Weaver
Użytkownik
#24 - Wysłana: 22 Wrz 2009 14:23:45 - Edytowany przez: Weaver
Odpowiedz 
Akurat ostatnio myślałem na ten temat. Pamiętam P. Stewarta z The Canterville Ghost i Excalibur J. Boormana (jedna z moich ulubionych ekranizacji mitu arturiańskiego). Oczywiście jest jeszcze Gurney Halleck z Diuny w wersji Lyncha i Charles Xavier, chyba tak oczywisty, że nikt go nie wymienił...W North and South tez grał, tak jak wyżej wymienieni...z tym że był to inny serial!
No i jest oczywiście jeszcze to: http://www.youtube.com/watch?v=hA7lv1SDzno
Colm Meaney pokazywał się w kilku interesujących filmach osadzonych w Irlandii, np. świetny film muzyczno-obyczajowy The Commitments Alana Parkera i oczywiście Ostatni Mohikanin (osadzony gdzie indziej ;P ).
Kate Mulgrew widziałem ostatnio przy okazji wywiadu Actors Studio z Danielem Radcliffem - występowali razem w przedstawieniu sztuki P Shaffera Equus.
Dreamweb
Użytkownik
#25 - Wysłana: 22 Wrz 2009 14:33:03
Odpowiedz 
William Shatner grał konferansjera w obu częściach "Miss Agent" oraz częściową parodię Kirka w "Airplane II" ("Spokojnie to tylko awaria"). James Doohan wystąpił parę razy w "Modzie na sukces". No i Scott Bakula i jego "Quantum Leap" ale to oczywista oczywistość.
Archarachne
Użytkownik
#26 - Wysłana: 22 Wrz 2009 14:52:46
Odpowiedz 
W Modzie na Sukces?!

Matko, sprawdziłam w Wikipedii. Święta prawda...

Widziałam te odcinki, ale to było zbyt dawno, żebym go wtedy rozpoznała.
Intrepid
Użytkownik
#27 - Wysłana: 22 Wrz 2009 15:09:27
Odpowiedz 
Nimoy zagrał w Columbo lekarza mordercę, i z tego co pamiętam to w innym odcinku wystąpił także Shatner ale nie pamiętam czy był mordercą czy ofiarą
Q__
Moderator
#28 - Wysłana: 22 Wrz 2009 16:13:19 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
I jeszcze James Doohan w "Jasonie z Gwiezdnego Patrolu" ("Jason of Star Command") w roli dowódcy tytułowego bohatera.
Arek
Użytkownik
#29 - Wysłana: 22 Wrz 2009 17:21:02
Odpowiedz 
Może to nie film, ale grając w demo Red Alert 3 rzuciło mi się w oczy, że cesarza Japonii gra Sulu
Eviva
Użytkownik
#30 - Wysłana: 22 Wrz 2009 18:58:36
Odpowiedz 
Dreamweb:
LeVar Burton zagrał Kunta Kinte w "Korzeniach"

Pamiętam ze swej niewinnej młodości wierszyk:

W dzień powszedni i od świnta
Każdy z nas jest Kunta Kinta.
Ale Partia wszystko zrobi
żebyś miał na imie Toby.

Intrepid:
Nimoy zagrał w Columbo lekarza mordercę, i z tego co pamiętam to w innym odcinku wystąpił także Shatner ale nie pamiętam czy był mordercą czy ofiarą

Mam ten odcinek z Nimoyem - tego z Shatnerem chyba nie. Grał jakiegoś radiowego gwiazdora i z tego, co pamiętam, on też był mordercą.

Dreamweb:
James Doohan wystąpił parę razy w "Modzie na sukces".

Matko Boska, ależ nisko upadł... Chyba naprawdę nhikt go nie chciał zaangażować, skoro przyjął "ogon" w czymś takim.
 Strona:  1  2  3  4  5  6  7  8  »» 
USS Phoenix forum / Różności / Aktorzy Trekowi w innych produkcjach

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!