USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / Najgorsze seriale
 Strona:  1  2  3  4  »» 
Autor Wiadomość
Dyplomata
Użytkownik
#1 - Wysłana: 6 Lip 2005 21:11:48
Odpowiedz 
Jutro lub pojutrze napiszę coś więcej ,
a teraz tylko wymienię :

1. Andromeda ,
2. Zaginiony świat ,
3. Viper (UWAGA - tylko późniejsze sezony) ,
4. Łowca przygód ,
5. Nowe przygody Robin Hooda .
Picard
Użytkownik
#2 - Wysłana: 6 Lip 2005 21:20:23 - Edytowany przez: Picard
Odpowiedz 
Ja dodał bym jeszcze :
-,,Herkules" a jak on to i ,,Xena".
-,,Świat wedłóg Kipskich"
- generalnie telenowele ...
Dyplomata
Użytkownik
#3 - Wysłana: 6 Lip 2005 21:26:03
Odpowiedz 
Akurat pierwsze sezony " Herkulesa "
były całkiem dobre według mnie .
Później serial znacznie popsuł się .
Barusz
Użytkownik
#4 - Wysłana: 6 Lip 2005 21:26:13 - Edytowany przez: Barusz
Odpowiedz 
1. Andromeda ,

Mi się podoba. Niezłe fabuły. I trzeba jeszcze dodać - trzeba się bardziej skupiać niż na trekach.

-,,Herkules" a jak on to i ,,Xena".

Wiele świetnych odcinków, rozwój postaci (patrz Atena wyzywająca Xenę do walki - unforgotable czy Zeus "zakręcający" Herę), motyw śmierci bogów genialny, choć powinni na nim skączyć - co co było później (już z dobrą Ewą) - mocno takie sobie.

generalnie telenowele

Nie ma czegoś takiego.
Picard
Użytkownik
#5 - Wysłana: 6 Lip 2005 21:30:56
Odpowiedz 
Nie ma czegoś takiego.

Wstaw Tu dowolną telenowelkę : ,,Na dobre i na złe" , ,,Adam i Ewa" , ,,Dynastia" , ,,Moda na sukces" co chcesz ...
Barusz
Użytkownik
#6 - Wysłana: 6 Lip 2005 21:34:45
Odpowiedz 
A co łączy te seriale - poza tym, że zaliczasz je do wspólnej kategorii telenowel? I na serio wszystkie widziałeś? Musisz mieć duuuuużo wolnego czasu.
Picard
Użytkownik
#7 - Wysłana: 6 Lip 2005 21:38:58
Odpowiedz 
wszystkie widziałeś?

Po jednym odcinku , bądź po połowie to widzałem. Nie jestem masochistą i z tego też powodu nie oglądam tego typu produkcji masowo. Zresztą moja babcia , która ma mnóstwo wolnego czasu chętnie by mnie uświadomiła co się dzieje w jej ulubionych ,,serialach". Są gusta i guściki , mam nadzieje , że nikogo nie uraziłem.
Barusz
Użytkownik
#8 - Wysłana: 6 Lip 2005 21:40:49
Odpowiedz 
To jak możesz je oceniać?
Picard
Użytkownik
#9 - Wysłana: 6 Lip 2005 21:44:29
Odpowiedz 
To jak możesz je oceniać?

Po tym co widziałem , po tym co opowiedziała mi rzeczona babcia - raz w tygodniu spotyka się ona z koleżankami emerytkami i rozmawiają o swoich ukochanych serialach , też powinny sobie w internecie załorzyć forum dyskusyjne ! Zresztą ja tylko powiedziałem jakie seriale mi się w TV nie podobają. Teraz się z tego wątku teleportuje by bardziej nie podpaść.
Barusz
Użytkownik
#10 - Wysłana: 6 Lip 2005 21:47:34
Odpowiedz 
Nie rozumiemy się. Nie twierdzę, że te seriale są dobre, lecz, że są uderzająco różne. I nie powinno ich się wrzucać do jednego worka.
Slovaak
Użytkownik
#11 - Wysłana: 6 Lip 2005 21:50:03
Odpowiedz 
"Xena", "Herkules" a telenowel to nawet nie ogladam.

A tak swoja droga to "Świat wg Kiepskich" jest spoko.
I jeszcze szkoda że dawno już "Drużyny A" nie puszczali.
Picard
Użytkownik
#12 - Wysłana: 6 Lip 2005 21:50:58
Odpowiedz 
nie powinno ich się wrzucać do jednego worka.

Tu pewnie masz racje. Może to tak jakby porównywać ,,Star Trek" z ,,Archiwum X".
Barusz
Użytkownik
#13 - Wysłana: 6 Lip 2005 21:52:45
Odpowiedz 
Można porównywać wszystko ze wszystkim (nawet nieistniejące statki kosmiczne). Ale nie powinno się generalizować.
elbereth
Moderator
#14 - Wysłana: 6 Lip 2005 21:53:09
Odpowiedz 
ale jak ktos nie lubi scifi to ani tego ani tego nie bedzie ogladał.
tak jak niektórzy telenowel :]
ja sie nie wypowiadam bo śledze kazdy odcinek "na wspolnej" :P
Dreamweb
Użytkownik
#15 - Wysłana: 6 Lip 2005 22:59:24
Odpowiedz 
Hmmm... Drużyna A...

Niskobudżetowe toto było potwornie, w kółko powtarzane te same sceny wybuchów, kraks i tak dalej, filmowanie mikrofonów na porządku dziennym... Ale klimat miało wspaniały i uwielbiałem tą serię. Dowód że nie trzeba mieć niebotycznych środków na bardzo przyjemny serial. No i jeszcze słynna cecha serialu - Drużyna A przez cały czas dużo strzelała, rzucała granatami itd., ale nie zabiła prawie nikogo (coś mi się kojarzy jeden odcinek gdzie chyba kogoś przypadkiem zabili, ale nie mam pewności). Strzelali zawsze pod nogi itd. - śmiesznie to wyglądało ale polubiłem to.
Pamiętam jak jako dziecko próbowałem spod głosu lektora wyłowić ten angielski tekst wygłaszany w czołówce. Teraz można to latwo wyszperać w internecie:

In 1972 a crack commando unit was sent to prison by a military court, for a crime they didn't commit. These men promptly escaped a maximum security stockade to the Los Angeles underground. Today, still wanted by the government, they survive as soldiers of fortune. If you have a problem, if no one else can help, and if you can find them, maybe you can hire the A-Team.
Nika
Użytkownik
#16 - Wysłana: 6 Lip 2005 23:24:37
Odpowiedz 
nie powinno się generalizować. Ale IMO z telenowelami można to zrobić. Swojego czasu nawet sporo ich oglądałam (szczególnie meksykańsko-wenezuelsko-kolumbijskich). I jeśli głównym wątkiem serialu jest miłość i nienawiść to można to nazwać telenowelką niezależnie czy to Klan, Moda na Sukces czy (chyba mój ulubiony tasiemiec, którego polskiego tytułu nie pamiętam) El Manantial.
,Star Trek" z ,,Archiwum X".
Porównać nie, ale można je zaliczyć do SF i można powiedzieć co uważało się za nudniejsze, mniej oryginalne itp.

Najgorszym serialem jaki w życiu widziałam była kolumbijska (najprawdopodobniej) telenowela. Nie pamiętam ani tytułu oryginalnego, ani polskiego, ale pamiętam, że był o facecie, który wstał w grobu, miał jakieś bóle i był nieszczęśliwie zakochany )Straszne nie? ) Oglądałam to dzieło przez kilkanaście odcinków, bo mnie strasznie bawiło Potem przyszło lato i nie miałam czasu i ochoty na kontynuację. Może ktoś z Was kiedyś natrafił na to cudo?
Barusz
Użytkownik
#17 - Wysłana: 6 Lip 2005 23:29:00
Odpowiedz 
,Star Trek" z ,,Archiwum X".
Porównać nie,

A dlaczego?
Picard
Użytkownik
#18 - Wysłana: 6 Lip 2005 23:56:35
Odpowiedz 
A dlaczego?

Bo co ma Spoc z Mulderem wspólnego ?
Barusz
Użytkownik
#19 - Wysłana: 7 Lip 2005 00:02:50
Odpowiedz 
Płeć, po części zawód, fakt, że obaj grający ich aktorzy będą chyba już zawsze utorzsamiani z tymi właśnie rolami.
cezary
Użytkownik
#20 - Wysłana: 7 Lip 2005 00:07:00
Odpowiedz 
Bo co ma Spoc z Mulderem wspólnego ?
Jeden ma szpiczaste uszy a drugi go ciagle szuka i nie moze znalezc.
Barusz
Użytkownik
#21 - Wysłana: 7 Lip 2005 00:09:52
Odpowiedz 
W retrosprktywnych scenach z momenty gdy obcy porywają Muldera jest on przebrany za Spocka (bo w TOSie raczej nie było innych Wulkan w mundurach Floty).
Picard
Użytkownik
#22 - Wysłana: 7 Lip 2005 00:12:52
Odpowiedz 
To ja jednak mam coś z prawdziwym Picardem wspólnego - oprucz znikomego owłosienia kiepeły !!! Ale na serio na prawde uważasz , że uważasz , iż to wystarczający powód by porównywać oba seriale ?

Jeden ma szpiczaste uszy a drugi go ciagle szuka i nie moze znalezc.

To akurat jest prawda ...
Barusz
Użytkownik
#23 - Wysłana: 7 Lip 2005 00:15:54
Odpowiedz 
Uważam, że można porównywać wszystko ze wszystkim (nawet nieistniejące statki kosmiczne). A już w ramach kategorii "seriale SF" - jak najbardziej.
Jean Luc Picard
Użytkownik
#24 - Wysłana: 7 Lip 2005 00:17:07
Odpowiedz 
To ja jednak mam coś z prawdziwym Picardem wspólnego - oprucz znikomego owłosienia kiepeły !!!

Ponadto obaj piszemy na tej stronie.
Picard
Użytkownik
#25 - Wysłana: 7 Lip 2005 00:19:00
Odpowiedz 
Dobra no to co bardziej Ci się podobało : Trek czu Archwum ? A raczej , które elementy obu seriali podobały Ci się najbardziej , a które najmniej ?
Barusz
Użytkownik
#26 - Wysłana: 7 Lip 2005 00:23:30
Odpowiedz 
Prawda jest taka, że "Archimum X" nigdy mi się nie podobał (przyciężkie, z pourywanymi wątkami), a Trek zawsze - o czym po wielokroć pisałem na tym forum i nie tylko.

Trochę odeszliśmy od tematu...
Pah Wraith
Użytkownik
#27 - Wysłana: 8 Lip 2005 13:10:03
Odpowiedz 
No to ja do niego powrócę, proszę Autora, by nakreślił nam kategorię: "najgorsze" w sposób na tyle dokładny, by uniknąć subiektywnych ocen. Jak do tej pory, tylko Nika podała przykład fatalnego serialu (w miarę obiektywnie), a wszyscy pisali o tych serialach, które im się nie podobały.

A ja również żałuję, że BA już nie jeździ od dawna po polskich ekranach swoim furgonem Swoją drogą miał być film niedawno o tym pisali, mam nadzieję że to był żart lub nic z tego nie wyszło.
Delta
Użytkownik
#28 - Wysłana: 8 Lip 2005 14:26:26
Odpowiedz 
A ja również żałuję, że BA już nie jeździ od dawna po polskich ekranach swoim furgonem Swoją drogą miał być film niedawno o tym pisali, mam nadzieję że to był żart lub nic z tego nie wyszło.

Nie będzie, przecież Peppard już dawno nie żyje, a bez Hannibala nie będzie filmu. Zresztą oni wszyscy już są w wieku emerytalnym.
Pah Wraith
Użytkownik
#29 - Wysłana: 8 Lip 2005 14:35:45
Odpowiedz 
Przecież inni aktorzy mogliby się wcielać w role...
Delta
Użytkownik
#30 - Wysłana: 8 Lip 2005 15:19:59
Odpowiedz 
Przecież inni aktorzy mogliby się wcielać w role...

Niby, tak, ale to tak jakby nakrecić np. nowego TOS zastępując dawnych aktorów nowymi. Można, tylko to już nie jest to samo.
 Strona:  1  2  3  4  »» 
USS Phoenix forum / Różności / Najgorsze seriale

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!