USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / Stargate RPG?

Autor Wiadomość
Alucard87
Użytkownik
#1 - Wysłana: 13 Lip 2009 02:03:43
Nie, nie spokojnie, to nie zapowiedź kolejnej sesji (choć kto wie...;) ).

Otóż, namówiony zostałem do mistrzowania takiej sesji na żywo. Znalazła się ekipa, miejsce, nawet czas. Udało mi się nawet zlokalizować w internecie podręczniki do oficjalnego SG-1 RPG. Niestety, jak spora większość licencjonowanych produktów tego typu (ST czy SW, coby daleko nie szukać), jest to d20, a mnie nieszczególnie kręci dorabianie fabuły i akcji do arkusza kalkulacyjnego. Ale ten problem obszedłem, modyfikując mechanikę starego Świata Mroku (czy mi to dobrze wyszło, to okaże się na sesji).

Mój problem, z którym się zwracam do Was jest następujący - gdzie w linii czasowej "najwygodniej" byłoby zacząć? SG jest o tyle niewdzięczne, że jest zamknięte fabularnie i nie mógłbym pozwolić graczom na spektakularne czyny (bo przecież musiałoby być o tym głośno/zmieniłoby to linię czasową, etc.).

Mam dwa pomysły na to - jeden to skasować w ogóle wątek Ori i od tego momentu "tworzyć nowe", gdzie być może moja dzielna drużyna (SG-13 ) zajmie miejsce O'Neilla i spółki. Drugi, to osadzić akcję dalej w przyszłości (powiedzmy w kilka miesięcy po końcówce Atlantis), odbudować międzygalaktyczny most i wymyślić jakiegoś innego wroga.

No nie za bardzo mam pomysł...
Picard
Użytkownik
#2 - Wysłana: 13 Lip 2009 21:15:51
Alucard87

Alucard87:
gdzie w linii czasowej "najwygodniej" byłoby zacząć?

Mnie najbardziej podobały się odcinki przed tym epizodem, w którym - po raz pierwszy i niestety, nie ostatni - ginie Daniel. To ciekawe widzieć Ziemie, jeszcze bez swojej floty, bez całej tej zaawansowanej technologii po jej stronie i mogącą liczyć jedynie na własne, skromne możliwości plus okazjonalną pomoc obcych sojuszników. I wymyśl jakiegoś ciekawego Goa'uld. Nie pamiętam czy w serialu była np. Sachmet, bogini lwica, córka Re, żywiąca się ludzką krwią i przejawiająca niezaspokojoną rządzę mordu? Dość ciekawy przeciwnik, nie sądzisz - oczywiście musiał byś jej ująć nadnaturalne zdolności i uczynić ją obcą, ale cóż - jak mus, to mus.
Eviva
Użytkownik
#3 - Wysłana: 13 Lip 2009 21:17:54
Alucard87

Kochany, wybacz, SG mam po dziurki w uszach. O jakiejkolwiek grze w tych realiach nie chce mi się nawet myśleć
elbereth
Moderator
#4 - Wysłana: 13 Lip 2009 22:54:59
Jeśli nie chcesz, żeby z każdej sytuacji ratował graczy Dedal/Odyseja asgardzkim transporterem to rzeczywiście umieść akcje w sezonach 4-5 (na koncu 5 ginie Daniel)
wtedy to jeśli SG Team gdzieś utknął to był w głębokiej du**e i trzeba było rzeczywiście kombinować z wrotami. TO było Stargate (miejmy nadzieje, że klimat ten powróci w Universe ;>
reyden
Użytkownik
#5 - Wysłana: 13 Lip 2009 23:01:39
@ elbereth

Nie koniecznie .

X-304 pojawia się po raz pierwszy w 9 sezonie SG-1 ( Odyseja ) , Dedal pojawia sie trochę wcześniej - przełom S8/S9 .

W sezonach 1-6 ( w 6x11 pojawia się Prometeusz ale nie ma on takich możliwości jak X304 ) nie mamy własnych okrętów .

Nawet po 6x11 aż do pojawienia się Odysei nie korzystamy za bardzo z pomocy X303 .
The_D
Użytkownik
#6 - Wysłana: 13 Lip 2009 23:18:40
Picard:
Mnie najbardziej podobały się odcinki przed tym epizodem, w którym - po raz pierwszy i niestety, nie ostatni - ginie Daniel.

Ze stargate widziałem niewiele, ale o ile pamiętam Daniel zginął już w filmie kinowym, apotem jeszcze chyba w tym co puścił TVN, czyli 2 pierwsze sezony.
reyden
Użytkownik
#7 - Wysłana: 13 Lip 2009 23:23:55
Daniel to ginął i był ożywiany kilka razy na przestrzeni pierwszych 5 sezonów .

1 raz w filmie , ze 2 razy w sezonie 1 ( odcinki o NoX i kiedy SG-1 wylądowało w jakieś kopalni a Daniel u pewnej księżniczki ) .

Pod koniec s5 zginął na dłużej , ale wrócił pod koniec S6 , kolejny raz zginął i wrócił z martwych pod koniec s8 .

Ale i tak nie przebije on Jacka , ten to ginął masę razy ( z czego większość to odcinek z Baalem w 7 sezonie ) .
Eviva
Użytkownik
#8 - Wysłana: 14 Lip 2009 07:27:06
reyden
The_D

I pomyślec, że niektórzy krzywią się na Spocka, który odwalił kitę zaledwie raz. Mozna powiedzieć, że w stosunku do SG to wprost niezauważalny incydencik.
RaulC
Użytkownik
#9 - Wysłana: 14 Lip 2009 19:44:23
reyden:
Ale i tak nie przebije on Jacka , ten to ginął masę razy ( z czego większość to odcinek z Baalem w 7 sezonie ) .

W tym odcinku był też Daniej w formie wyższej i umilał mu czas namawianiem na spróbowanie osiągnięcia tego samego. Mnie się podobało SG-1 zanim pojawili się ORI i pomysł by wywalić ten wątek i pociągnąć jakby odrębną linię czasową mi się podoba.
Doctor_Who
Użytkownik
#10 - Wysłana: 11 Maj 2011 11:56:50 - Edytowany przez: Doctor_Who
Tak sobie ostatnio słuchając klasyka doszedłem do wniosku, że Rasputin był Goa'uldem.
Dowody:

1. He was big and strong, in his eyes a flaming glow

oczka

Jakieś pytania?

2. But to Moscow chicks he was such a lovely dear
He could preach the bible like a preacher
Full of ecstacy and fire
But he also was the kind of teacher
Women would desire

http://stargate.wikia.com/wiki/Setesh
http://stargate.wikia.com/wiki/Cult_of_Setesh

Podobieństwa do tego pana się narzucają...

3. She believed he was a holy healer
Who would heal her son

http://stargate.wikia.com/wiki/Goa%27uld_healing_d evice

device

4. They put some poison into his wine
He drank it all and he said "I feel fine"

Z jednego z podręczników RPG:

(...) are immune to nearly all diseases and poisons, thanks to their Symbiote. With edge, any time a character is exposed to a disease, toxin or poison and he
fails his normal vigor roll to resist it.

To co? Fajny temat na sesję RPG? Teraz tylko skombinować jakiś time travel ;).

USS Phoenix forum / Różności / Stargate RPG?

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!