USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / Król Pop-u nie żyje
 Strona:  1  2  3  »» 
Autor Wiadomość
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#1 - Wysłana: 26 Cze 2009 00:58:10 - Edytowany przez: FederacyjneMSZ
Odpowiedz 
Michael Jackson nie żyje. Miał 50 lat. zmarł w L.A. na zawał serca.[`]
elbereth
Moderator
#2 - Wysłana: 26 Cze 2009 01:40:03
Odpowiedz 
damn.
niezly szok
Q__
Moderator
#3 - Wysłana: 26 Cze 2009 02:01:15
Odpowiedz 
też jestem zaskoczony
Eviva
Użytkownik
#4 - Wysłana: 26 Cze 2009 07:19:00 - Edytowany przez: Eviva
Odpowiedz 
Ja nie. Od dawna było wiadomo, że ma kłopoty ze zdrowiem. Każda operacja plastyczna to znieczulenie ogólne, a to zawsze skraca życie. Tak czy inaczej, żal mi go. Pod tym linkiem dowiecie się szczegółów.

Michael Jackson nie żyje
Delta
Użytkownik
#5 - Wysłana: 26 Cze 2009 07:27:38
Odpowiedz 
Eviva
Każda operacja plastyczna to znieczulenie ogólne, a to zawsze skraca życie.

A mogłabyś wyjaśnić? Nie wiedziałem, że znieczulenie skraca życie.
Seybr
Użytkownik
#6 - Wysłana: 26 Cze 2009 07:30:16 - Edytowany przez: Seybr
Odpowiedz 
Pozostawił kawał dobrej muzyki, choć takowej ni słucham. Nie powiem jest parę utworów jego, które lubię.

Niech spoczywa w pokoju.

Przekrój jego hitów. Technicznie rewelacji ja nie widzę, składający zapomniał chyba o bitowaniu ;[. Jednak warto obejrzeć.

http://www.youtube.com/watch?v=h76Mta9pFa0&feature =related
kanna
Użytkownik
#7 - Wysłana: 26 Cze 2009 08:35:41 - Edytowany przez: kanna
Odpowiedz 
[*]

jako małolata uwielbiałam Black or White. Choc nie bylam osoba, co by sie specjalnie "gwiazdami popu" interesowała.
Eviva
Użytkownik
#8 - Wysłana: 26 Cze 2009 09:53:18
Odpowiedz 
Delta:
A mogłabyś wyjaśnić? Nie wiedziałem, że znieczulenie skraca życie.

Znieczulenie ogólne, czyli narkoza. Mówiąc najprościej, anestezjolog operuje gazami trującymi dla naszego organizmu i to w ilości, która może być w danej chwili potrzebna, by pacjent "odpłynął" nawet na 12 godzin. Sądziłeś, ze to obojętne dla organizmu? To wielkie obciążenie, szczególnie dla serca i płuc, a także dla wątroby, która musi przerobic całą tę trutkę.
Delta
Użytkownik
#9 - Wysłana: 26 Cze 2009 10:22:13
Odpowiedz 
Eviva
Sądziłeś, ze to obojętne dla organizmu? To wielkie obciążenie, szczególnie dla serca i płuc, a także dla wątroby, która musi przerobic całą tę trutkę.

Dzięki za wyjaśnienie. Nie sądziłem, że obojętne, ale też nie sądziłem, że aż tak istotne w dłuższej perspektywie. W końcu na co dzień także wdychamy różne świństwa, znajdujące się w atmosferze (nie są one obojętne na zdrowie człowieka, ale jednak statystycznie długość życia wydłuża się a nie skraca), a narkoza jest podawana raz na jakiś czas.
Eviva
Użytkownik
#10 - Wysłana: 26 Cze 2009 11:01:21
Odpowiedz 
Delta

Problem w tym, że to, co wdychamy na codzień, nie wpływa tak naprawdę na długość naszego życia, bowiem adaptujemy się do tych świństw. odczas narkozy zaś mamy coś trującego, z czym się naogół nie stykamy, podane jednorazowo w duzej ilości.
Darnok
Użytkownik
#11 - Wysłana: 26 Cze 2009 11:17:59 - Edytowany przez: Darnok
Odpowiedz 
Umarł prawdziwy król. Patrząc na dzisiejsze "gwiazdy" muzyki POP, mi wystarczył jeden Michael, z jego przepięknym głosem.
W tym momencie powinna być zrobiona żałoba narodowa- skoro mam zakaz zabawy po śmierci kilkunastu ludzi, którzy dla społeczeństwa nie zrobili nic, to tym bardziej Michaelowi się zasługuje...
Eviva
Użytkownik
#12 - Wysłana: 26 Cze 2009 12:05:44
Odpowiedz 
Darnok:
skoro mam zakaz zabawy po śmierci kilkunastu ludzi, którzy dla społeczeństwa nie zrobili nic,

Skad wiesz, czy nie zrobili? Tak dokładnie znasz ich zyciorysy? A może są oni po prostu obiektywnie mniej ważni niz jakiś komediant, który tańczy, trzymając się za krocze?
kanna
Użytkownik
#13 - Wysłana: 26 Cze 2009 12:12:06
Odpowiedz 
Eviva

Po smierci osób z autokaru, co spadł w górach - nota bene jadac niedozwolona drogą - zostaje ogloszona żałoba narodowa.
założe sie o co chcesz, ze gdyby te osoby jechały na wycieczke do Eurodisneylandu, a nie na pielgrzymke, zadnej żałoby by nie było.
Eviva
Użytkownik
#14 - Wysłana: 26 Cze 2009 12:26:41 - Edytowany przez: Eviva
Odpowiedz 
kanna
kanna:
założe sie o co chcesz, ze gdyby te osoby jechały na wycieczke do Eurodisneylandu, a nie na pielgrzymke, zadnej żałoby by nie było.

Nie zakładałabym się. Gdy blok w Gdańsku wyleciał w powietrze, to nie był na żadnej pielgrzymce ani nie stało się to nawet podczas dorocznej "kolędy".
BTW: skąd takie antyreligijne nastawienie na forum? Rozumiem neutralne, ale ja tu czuję wręcz silną niechęć!
kanna
Użytkownik
#15 - Wysłana: 26 Cze 2009 12:31:47
Odpowiedz 
Wylecenie bloku w powietrze tez nie było powodem do żałoby narodowej.... Rozumiem tragedie tych ludzi, ale moim zdaniem to jest epatowanie nieszczęściem. Na drogach ginie wiecej ludzi.

Jak ktos słusznie zauważył - Kaczynski ogłaszał żałobe przy "byle" okazju i teraz sam wpadł w pułapke - jezeli cokolwiek "wiekszego" sie zdarzy, żałobe musi ogłaszać.

Eviva:
takie antyreligijne nastawienie

Nie jestem antyreligijna, ale złosciło mnie, ze podkreslali co chwila, że ci ludzie jachali na pelgrzymke.. jakby to miało jakies znaczenie dla tej tragedii.
Paradoks
Użytkownik
#16 - Wysłana: 26 Cze 2009 12:52:09
Odpowiedz 
kanna
Eviva

W kwestii upolityczniania żałoby narodowej w Polsce, bardzo trafny komentarz:
http://www.youtube.com/watch?v=S-fyEW8-mME

(noo, sugerowałbym tylko wyłączyć audio, mi muzyka w tle strasznie działa na nerwy)
Seybr
Użytkownik
#17 - Wysłana: 26 Cze 2009 12:54:39
Odpowiedz 
Eviva

Eviva:
BTW: skąd takie antyreligijne nastawienie na forum? Rozumiem neutralne, ale ja tu czuję wręcz silną niechęć!

Obiecałem coś Tobie i postaram zachować ton wypowiedzi. Czemu ludzie są anty ? Świat się zmienia, człowiek ucieka od władzy kościoła, przeciwstawiają się. Żyjemy w czasach, średniowiecze przemija w naszym kraju. Popatrz na forum, tutaj są ludzie, którzy mają pojęcie o astronomii. Star Trek to rozrywka, ale uruchamia też inne zainteresowania. Ja lubię sobie poczytać na temat astronomii i pokrewnych nauk. Te często negują teorię kościoła, nie mylić z Biblią.
Każdy ma prawo wierzyć to co chce i jak chce. Jeszcze tak niedawno nie można było brać ślubu w typie ja katolik, mój partner innej wiary. Teraz można, ksiądz tłumaczy to tak, przynajmniej mi tłumaczył. Cała łaska Boga przekazywana jest na jedną osobę (czyli katolika). Para ta zobowiązuje się na wychowanie w duchu katolików. Dziecko będzie ochrzczone itp. Wszystko ładnie, pięknie ;]. Ja tutaj widzę jeden myk. Chodzi o kasę i pozyskanie kolejnego klienta, w tym wypadku dziecko. Oraz nie stracenie starego. Prawa ekonomi przemawiają, choć, wiara i pewne zesłanki jej mają tutaj wielki wpływ. Te dwa czynniki są powodem tej sytuacji.

kanna

kanna:
Po smierci osób z autokaru, co spadł w górach - nota bene jadac niedozwolona drogą - zostaje ogloszona żałoba narodowa.

Była czy nie ? Wiesz mnie śmieszy ta żałoba na pokaz. Władze naszego kraju robią to na pokaz. Żałobę nosi się w sercu, po co zmuszać ludzi do tego. Kto chce będzie to robił. Kiedy Jan Paweł II zmarł, miałem grać na baletach. Szefowi powiedziałem, żeby mój set odwołał. On był w szoku, wiedział że jestem anty. W sobotę klub zresztą został zamknięty. Nie można zmuszać do czegoś, czego człowiek sobie nie życzy.
W ciągu tygodnia ginie średnio 60 osób na polskich drogach. Wystarczy to pomnożyć razy ilość tyg. Będziemy mieli żałobę przez 365 dni. Gdy dojdzie do masowego wypadku, to od razu wielkie halo robi się.

Dziś w radiu lecą przeboje Micheala. Jako artysta był wielki. Jego kocie ruchy czasem mnie śmieszyły. Miał problemy, samotność potrafi załamać człowieka.
Picard
Użytkownik
#18 - Wysłana: 26 Cze 2009 13:02:04
Odpowiedz 
Eviva:
Każda operacja plastyczna to znieczulenie ogólne, a to zawsze skraca życie

Natomiast Shatner - trzyma się świetnie, trudno uwierzyć, że ma 78 lat... I wciąż aktywny zawodowo... Natomiast Michael Jackson - cokolwiek o nim nie mówić - był chyba najlepszym twórcom muzyki w stylu pop i pod tym względem świat muzyki poniósł stratę...
Darnok
Użytkownik
#19 - Wysłana: 26 Cze 2009 13:33:10
Odpowiedz 
Eviva
Eviva:
Skad wiesz, czy nie zrobili? Tak dokładnie znasz ich zyciorysy? A może są oni po prostu obiektywnie mniej ważni niz jakiś komediant, który tańczy, trzymając się za krocze?

Może to brzmi bezczelnie, może sam też się nie przysporzyłem dla Polski, ale po mnie nie będzie żałoby narodowej, więc napiszę ci dlaczego tak sądzę.

Gdy umiera gwiazda, artysta, to wiemy, że nie stworzy już nic, że społeczeństwo (czyli miliony, albo miliardy) nie dostanie już tej dawki pozytywnej energii. Gdy ginie lump (chociaż nie twierdzę, że byli tam tylko tacy ludzie- niektórzy pewnie mieli pecha w życiu) nie zmienia się nic. Na jego miejsce w sortowni śmieci zatrudni się kolejnego pracownika, na jego miejsce przyjdzie kolejny lump. Michaela jednak NIKT nie zastąpi. To nie była zwykła jednostka (tak, jak JPII, albo Piłsudzki). Nawet, gdy ginie 20-30 zwykłych szaraków, to Prezydent i premier NIE MAJĄ prawa zabierać z nieswojej kasy milionów złotych i rozdawać ich tym ludziom (w radiu słyszałem, że te lumpy i tak wszystko na alkohol wydały) A JUŻ NA PEWNO NIE MAJĄ MORALNEGO PRAWA mówić mi, czy mam opłakiwać tych ludzi z marginesu, bo umarli w hurtowej ilości. Śmierć to śmierć, gdy ginie szarak, to rodzina i znajomi cierpią, ALE NIKT POZA NIMI. Wiem, że dla mnie nikt nie zrobi żałoby, dla mojej matki i ojca, oraz rodzeństwa TEŻ nikt nie zrobi żałoby. Dlaczego więc ci frajerzy z rządku nie pozwalają mi się bawić w dniu, w którym z MOJEJ PERSPEKTYWY nie wydarzyło się nic szczególnego? ot, umarło 20 osób- tyle samo, co tygodniowo umiera na drogach.

Dzisiaj jednak jest inaczej, umarła jednostka, która NIE BYŁA OBOJĘTNA dla MILIONÓW szaraków. Oczywiście żałoby w Polsce być nie powinno (narodowej), ale przynajmniej minuta ciszy, dla uczczenia WYBITNEJ jednostki.
Ps. I nie podoba mi się, gdy Jana Pawła II zrównuje się z ofiarami wypadków- to po prostu nie smaczne i nigdy nie będę odbywać żałoby narodowej dla osób, o których istnienia nie miałem pojęcia.
Eviva
Użytkownik
#20 - Wysłana: 26 Cze 2009 14:18:10 - Edytowany przez: Eviva
Odpowiedz 
Picard:
Natomiast Shatner - trzyma się świetnie, trudno uwierzyć, że ma 78 lat...

Zdaje się, że i on miał jakis lifting, a już na pewno przeszczepiali mu włosy, ale nie mam do niego o to pretensji. Jest osobą, dla której gęba to niejako "wystawa interesu", a zreszta - czy mężczyzna nie moze zrobić czegos dla siebie? Zastrzezone dla samiczek? Michael Jackson jedynie przesadził, bo on robił te operacje kompletnie bez potrzeby. Dla mnie jako rzetelny Murzynek prezentował się bardzo sympatycznie, to potem nie mogłam na niego patrzeć (choć słuchałam z chęcią).
Swoje przemyślenia zawarłam tutaj - naprawdę nie jest tak, że go nie lubiłam czy nie4 doceniałam.

Picard:
Natomiast Michael Jackson - cokolwiek o nim nie mówić - był chyba najlepszym twórcom muzyki w stylu pop i pod tym względem świat muzyki poniósł stratę...

Na pewno. Żal mi z wielu powodów, nawet napisałam mu epitafium na swym politycznym blogu, lubiłam jego śpiew - ale nie przesadzałabym z tym, że tak wiele wniósł do rozwoju sztuki.

Seybr

Słuchaj, ja naprawdę rozumiem, gdy ktoś nie lubi religii, a raczej tego, co się wokół niej robi, bo sama religia powinna mu być chyba obojętna. Ale, na przykład, uznanie, że oskarżony jest na pewno winien molestowania na tej jedynie podstawie, że jest księdzem, gdy nie ma innych obciążających go dowodów, nie jest chyba oznaką logicznego myślenia. Co nie znaczy, jakobym sugerowała, że księża to anioły - uważam, że powinni stawać przed sądem jak wszyscy inni obywatele, ale powinni też korzystać z takiego samego przywileju "domniemania niewinności" i w przypadku uniewinnienia nie powinno się ich bez końca szargać.

Darnok

Ty chyba po prostu nie rozumiesz tego, czym jest żałoba narodowa i porównujesz ją do żałoby osobistej - to dwie różne rzeczy.

PS:
Bardzo lubiłam i ceniłam Michaela, choć czasem jego sposób bycia mnie drażnił. Uważam jedynie, że choć na pewno jego muzyka była bardzo chwytliwa i swietna rozrywkowo, na pewno nie był żadnym geniuszem, a jedynie uzdolnionym, przerażająco infantylnym histerykiem z kompleksem wiecznego Piotrusia Pana.
Darnok
Użytkownik
#21 - Wysłana: 26 Cze 2009 14:35:10 - Edytowany przez: Darnok
Odpowiedz 
Eviva:
Ty chyba po prostu nie rozumiesz tego, czym jest żałoba narodowa i porównujesz ją do żałoby osobistej - to dwie różne rzeczy.

Żałoba narodowa- ginie 20 osób, bo spadło ze skarpy. Nie znałem ich, ale zostanę nazwany lucyferem, jeżeli przez TRZY dni będę w dobrym humorze. Rodziny tych ofiar dostają tysiące zł na głowę, oczywiście z moich pieniędzy, a nie z kieszeni prezydenta.
Żałoba osobista- umiera mi ktoś bliski, ktoś, kto wniósł coś do mojego życia. Jestem z tym praktycznie sam, cierpię i tylko czas może wyleczyć rany
Dobrze rozumiem?

Eviva:
pewno nie był żadnym geniuszem, a jedynie uzdolnionym, przerażająco infantylnym histerykiem z kompleksem wiecznego Piotrusia Pana.

To zależy od gustu- IMO jego głos był genialny, piosenki chwytliwe i lekkie, a właśnie taka ma być muzyka POP, której był prekursorem i mistrzem. Zresztą to do Thriller MJ zrobiono po raz pierwszy (z tego co się orientuję) teledysk. A więc coś jednak wniósł, prawda?
Eviva
Użytkownik
#22 - Wysłana: 26 Cze 2009 14:40:37 - Edytowany przez: Eviva
Odpowiedz 
Darnok:
To zależy od gustu- IMO jego głos był genialny, piosenki chwytliwe i lekkie, a właśnie taka ma być muzyka POP, której był prekursorem i mistrzem. Zresztą to do Thriller MJ zrobiono po raz pierwszy (z tego co się orientuję) teledysk. A więc coś jednak wniósł, prawda?

Coś - tak, ale nie tak wiele, by trzeba było robic wokół tego takie halo. Teledysk - znacznie wcześniej teledyski do swych piosenek robił David Bowie, zeby wymienić tylko jego - zresztą właśnie Bowie wniósł do rozwoju muzyki znacznie więcej i znacznie trwalszych rzeczy niż Jackson.
Zgodzić się można jedynie z tym, że "Thriller" to pierwszy teledysk, opowiadający zamkniętą historię.

Darnok:
. Nie znałem ich, ale zostanę nazwany lucyferem, jeżeli przez TRZY dni będę w dobrym humorze

Czy Ty czasem nie przesadzasz? Chodzi jedynie o oficjalne zabawy, Ty sam, jeśli chcesz, możesz w tym czasie zrobić balangę na 20 osób i schlać się na umor, i nikt nie powie Ci marnego słowa, jeśli tylko nie zakłócisz spokoju publicznego.

Darnok:
Rodziny tych ofiar dostają tysiące zł na głowę, oczywiście z moich pieniędzy, a nie z kieszeni prezydenta.

Tu Cię boli? Powinieneś się wstydzić.
Kamil
Użytkownik
#23 - Wysłana: 26 Cze 2009 14:46:12
Odpowiedz 
Czy Michael Jackson wybielił sobie skórę?
Odpowiedź brzmi NIE! Większość ludzi utożsamia z Michaelem Jacksonem człowieka z rozpadającą się twarzą po niezliczonej ilości operacji plastycznych. Prawda jest zupełnie inna i niestety wcale nie optymistyczna.
Otóż sam Michael przyznaje się do dwóch operacji nosa, które miały usunąć wszelkie podobieństwo do nosa ojca. Wszelkie inne objawy złego wyglądu są skutkiem choroby, na jaką cierpi. Choroba ta jest także powodem zmiany koloru jego skóry. Operacja wybielania skóry nie jest nawet dzisiaj możliwa z medycznego punktu widzenia. Choroba na którą cierpi Michael Jackson nazywa się Vitiligo (znane też pod nazwą albinizm i bielactwo, jednak te nazwy nie są do końca precyzyjne).

Co to jest Vitiligo?

Bielactwo nabyte (vitiligo) jest chorobą polegającą na odbarwieniu skóry w wyniku uszkodzenia melanocytów skóry. Odbarwiona skóra charakteryzuje się upośledzeniem wielu funkcji oraz uszkodzeniem niektórych nerwów autonomicznych. W obrazie mikroskopowym skóry nie widujemy melanocytów. Dotyka ona ludzi wszystkich ras. U białych praktycznie ciemne plamy staja się widoczne dopiero gdy zdrowe miejsca opalą się na słońcu, natomiast u czarnych stanowią przykre zeszpecenie. Pomimo plam cierpiący na tę chorobę są całkowicie zdrowi. Jednak pozbawiona ochrony skóra narażona jest na szkodliwe działanie promieni ultrafioletowych co może prowadzić do raka skóry. Dlatego też chorym zaleca się unikanie słońca i używanie kremów ochronnych. Jednak według badań ryzyko zachorowania na raka skóry nie jest u nich większe niż u innych.

Co powoduje Vitiligo?

Nie znany jest dokładny mechanizm powstawania plam bielaczych. Teorie dotyczące przyczyny bielactwa koncentrowały się na trzech różnych mechanizmach: autoimmunologicznym, autocytotoksycznym i związanym z układem nerwowym. Czasami przyczyną powstawania vitiligo jest obciążenie dziedziczne.

Objawy i przebieg.

Wykwitem pierwotnym jest odbarwiona plama różnej wielkości i kształtu dobrze odgraniczona od otoczenia, z widocznym na obwodzie pasem przebarwienia. W obrębie plam bielaczych włosy często są również pozbawione barwnika (siwe). W otoczeniu niektórych mieszków włosowych widoczny jest jednak utrzymujacy się barwnik. W przypadku ustępowania zmian, repigmentacja (ponowne pojawianie się melanocytów w skórze) rozpoczyna się właśnie od tych miejsc. Odbarwienia najczęściej dotyczą skóry twarzy grzbietów rąk i zgięć stawowych, mogą jednak pojawiać się na całym ciele. Choroba ma przebieg wieloletni i nieleczona zwykle postępuje. Dość często jednak obserwuje się przypadki nie postępującego ograniczonego bielactwa, a nawet przypadki samoistnego ustępowania choroby po różnym czasie jej trwania.

Leczenie.

Leczenie jest bardzo trudne, długotrwałe i nie zawsze daje satysfakcjonujące efekty. Bardzo ważne jest przekazanie pacjentowi informacji na temat choroby zaraz po jej rozpoznaniu. Musi on wiedzieć, że ma ona przebieg łagodny - nie prowadzi do trwałego uszczerbu zadrowia i nie doprowadza do śmierci. Ważne jest także regularne używanie kremów z filtrami przeciwsłonecznymi w celu uniknięcia poparzeń w miejscach odbarwionych.

Sam Michael przyznał się do choroby po raz pierwszy na słynnym wywiadzie z 1993 roku z Ophrą Winfrey. Mówił, że musi stosować gruby makijaż, aby wyrównać przebarwienia na skórze. Wiadomo, że Michael od dawna stosuje makijaż. Na wielu zdjęciach jeszcze z czasów "Thrillera" widać grubo nałożone warstwy pudru. Wtedy właśnie, po wydaniu "Thrillera" nastąpiły gwałtowne zmiany na skórze Michaela i objawiła się jego choroba. Okładka "Bad" nie wyglądała już tak samo. Wyglądał na niej już jak człowiek rasy białej. W tym czasie publikowano wiele zdjęć Michaela z maską na twarzy i nawet na wózku inwalidzkim. Medycyna do dzisiaj nie zna skutecznego leku na Vitiligo. Jest to choroba nieznanego pochodzenia. Jest nieuleczalna. Stosuje się pewne środki, które jednak nie przywracają dawnego koloru skóry. Sterydy mogą pobudzić pigmentację ale powodują, że skóra staje się cieńsza. Stąd możliwe zmiany skórne na jego twarzy. Chorzy na vitiligo mają żal do lekarzy i podejścia medycyny do problematyki tego schorzenia. Medycyna bowiem uważa, że leczenie tej choroby jest pozbawione sensu, gdyż stanowi ona jedynie problem estetyczny i nie zagraża życiu pacjenta. Nie zwraca się jednak uwagi na aspekt psychologiczny bielactwa, ponieważ chorzy często są załamani psychicznie, czują się inni i spotykają się z nietolerancją ze strony społeczeństwa.

Mimo tego wszystkiego Michael wciąż próbuje działać, jest sprawny fizycznie i walczy z chorobą. Ludzie, którzy oskarżają Michaela o wybielenie skóry i operacje plastyczne, są po prostu niedoinformowani. Wynika to z ogromu tego skomplikowanego problemu, a także ze zbyt małej wiedzy medycyny na temat tej choroby. Wszyscy wierni fani z całego świata powinni wspierać Króla Popu i życzyć mu jak najlepszego zdrowia.
Darnok
Użytkownik
#24 - Wysłana: 26 Cze 2009 14:49:22 - Edytowany przez: Darnok
Odpowiedz 
Eviva:
Czy Ty czasem nie przesadzasz? Chodzi jedynie o oficjalne zabawy, Ty sam, jeśli chcesz, możesz w tym czasie zrobić balangę na 20 osób i schlać się na umor, i nikt nie powie Ci marnego słowa, jeśli tylko nie zakłócisz spokoju publicznego.

Z tego co się orientuję, to Iglesias (jak to się pisze?) odwołał koncert w Polsce, ponieważ przypadały na żałobę narodową. Przyznasz chyba, że te tysiące osób, które chciały się na ten koncert wybrać straciły ciekawą alternatywę na "rozerwanie"?
Eviva:
Tu Cię boli? Powinieneś się wstydzić.

Tego, że boli mnie, gdy politycy wydają nie swoje pieniądze tylko po to, by elektorat sobie powiększyć? tego, że ci ludzie dostali gratisy od państwa, a ja i Ty nie? że nie ma pieniędzy na drogi, pensje dla nauczycieli, pielęgniarek, że nie ma pieniędzy, by ratować stocznie, że nie ma pieniędzy, by utrzymać sierocińce, że nie ma pieniędzy dla kalek, na akcje społeczne, na opiekę zdrowotną, ale jest dla rodzin, które i tak by się utrzymały po śmierci swoich bliskich, mimo to dostaną te 10 tyś zł, by przy nowym, 60' TV podleczyć serce? no to rzeczywiście, wstydzę się jak cholera.

Kamil

Z tego co się orientuję, to MJ nie miał lekkiego dzieciństwa, dlatego rozumiem jego odcięcie się od rodziny...
Eviva
Użytkownik
#25 - Wysłana: 26 Cze 2009 14:50:29 - Edytowany przez: Eviva
Odpowiedz 
Kamil

Tu masz rację, słyszałam o tym. Bielactwo jest chorobą skóry nie tylko oszpecającą, ale i groźną. Jednak cio do liczby operacji plastycznych - give me a brak! Wystarczy porównać wczesne zdjęcia z późnymi. Żeby uzyskać aż takie różnice, pottrzebne jest kilka do kilkunastu operacji, a to, do czego Michael się przyznawał, nie musi być prawdą - ja mu nie wierzę.

Darnok

Wiesz, odszkodowanie dla rodzin ofiar takich tragedii jakoś mi nie przeszkadza, mimo że sama mam problemy finansowe. A Ty ... Ty chyba zazdrościsz, że to nie Twioi krewni zginęli, bo mógłbyś zgarnąć po nich kasę! Przepraszam, ale tak to brzmi.
Kamil
Użytkownik
#26 - Wysłana: 26 Cze 2009 14:52:42
Odpowiedz 
To czemu wielu z was oskarza go o liczne operacjie on miał dwie i to nosa.
Seybr
Użytkownik
#27 - Wysłana: 26 Cze 2009 14:53:54
Odpowiedz 
Eviva

Eviva:
PS:
Bardzo lubiłam i ceniłam Michaela, choć czasem jego sposób bycia mnie drażnił. Uważam jedynie, że choć na pewno jego muzyka była bardzo chwytliwa i swietna rozrywkowo, na pewno nie był żadnym geniuszem, a jedynie uzdolnionym, przerażająco infantylnym histerykiem z kompleksem wiecznego Piotrusia Pana

Geniusz muzyczny wokalny, kto to taki ? Jakie trzeba mieć cechy. Na pewno był uzdolnionym wokalnie człowiekiem, jego kocie ruchy przyciągały.
Był zakompleksionym człowiekiem, tacy jak on mało mają przyjaciół na których można polegać. Przyjaźń bezinteresowna (takowa nie istnieje), on miał takich ? Każda przyjaźń ma jakiś interes. Samo towarzystwo drugiej osoby służy. Tylko czy on miał takowych, którzy spierali go radą, pomocą psychiczną. Z TV wiadomo że miał aż jedną dorosła. Pogubił się on, teraz warto to oceniać ? Myślę że nie, lepiej oceniać jego wartość kulturową jaką wprowadził w świecie muzycznym. Był wielki, nikt tego jemu nie odbierze.

Darnok:
Żałoba narodowa- ginie 20 osób, bo spadło ze skarpy. Nie znałem ich, ale zostanę nazwany lucyferem, jeżeli przez TRZY dni będę w dobrym humorze. Rodziny tych ofiar dostają tysiące zł na głowę, oczywiście z moich pieniędzy, a nie z kieszeni prezydenta.
Żałoba osobista- umiera mi ktoś bliski, ktoś, kto wniósł coś do mojego życia. Jestem z tym praktycznie sam, cierpię i tylko czas może wyleczyć rany
Dobrze rozumiem?

Wiesz jakaś pomoc należy się, ale nie na tej zasadzie, dajemy wam kasę. Pomoć w ustaleniu, czemu tak się stało, psycholodzy itp. Jednak kasa, żeby lepiej im się żyło to przegięcie. Jeżeli zginął ojciec, matka dziecko tak czy siak dostanie rentę po rodzicach. Nic nie zastąpi ich, kasa to tylko cyfry.

Spalony dom socjalny, mieszkali tam ludzie, którzy nie dawali sobie rady. Mają dzieci, pomijam ich głupotę. Maluchom trzeba pomóc, ale nie menelstwu. Dla czego oni mają dostać nową chałupę. tak czy siak piją i nic nie robią dla naszego kraju, dzieci (przyszłość to oni).Ja twierdzę jedno, w dzieci trzeba inwestować. to przyszłość narodu, w końcu to oni będą opiekować się nami staruszkami. Politycy łatwo wydają kasę. Komuna dawno upadła, a ludzka mentalność pozostała. Ja muszę zapier... na rodzinę, dziecko. Nic nikt mi nie dał, jedynie rodzice pomogli. Działam społecznie i wiecie co, ludzie takie kłody pod nogi zapodają. Chyba utworzę w wolnej chwili nowy temat.
Eviva
Użytkownik
#28 - Wysłana: 26 Cze 2009 14:54:32 - Edytowany przez: Eviva
Odpowiedz 
Kamil:
To czemu wielu z was oskarza go o liczne operacjie on miał dwie i to nosa.

Kamil, nie bądż dzieckiem! Z normalnego typu negroidalnego zrobił się upiorem o nie to, że białej, ale nawet innego kształtu twarzy i tylko operacje nosa to spowodowały? Poza tym to nie oskarżenie, nie sądzimy go.

Seybr

Nie twierdzę, że nie był wielki. a pewno był fantastycznym wokalistą i piekielnie dobrym tancerzem. Ale rzeczywiście wartościowy wkład w sztukę to coś więcej, bracie.
Kamil
Użytkownik
#29 - Wysłana: 26 Cze 2009 14:58:39
Odpowiedz 
Był wrażliwym człowiekiem którego nikt nie rozumiał. Myślę że wielu mu zazdrościło więc najprościej było go zniszczyć ia nawet doprowadzić do śmierci tego wielu chciało. Te bezpodstawne oskarzenia o pedofilie były tak podłe że gdybym dorwał tych co wymyślili tą podłą historyjkę dla kasy to bym ich zabił gołymi rękami.
Darnok
Użytkownik
#30 - Wysłana: 26 Cze 2009 14:58:49 - Edytowany przez: Darnok
Odpowiedz 
Eviva
Problem polega na tym, że ja tych pieniędzy nie chcę, a takim stwierdzeniem mnie tylko ranisz. Rodzinę cenię ponad wszystko. Ja chcę tylko równego traktowania wszystkich. Ostatnio córka znajomej mojej siostry zapadła w śpiączkę- wirusowe zapalenie opon mózgowych. Czemu do cholery nie ma tam prezydenta i premiera? wytłumaczysz mi to? tylko nie pisz, że tam umarło więcej osób- z punktu widzenia Państwa 20 osób to nic, mały pył. Więcej osób ginie w wypadkach jak jest sezon (właśnie teraz) i nie ma tej medialnej szopki.

Seybr
Ja nie twierdzę, że w dzieci nie powinno się inwestować. Ja się tylko pytam, czemu menele dostają kasę na miesiąc ciągłego picia, a rodzina (nie dzieci, ale np. mąż i żona po babci) ofiar wypadku- na nowy telewizor i quada dla dziecka.

Co do pomocy psychologa- z tego co się orientuję, to państwo funduje chyba każdej ofierze tragedii taką pomoc i to jest OK- im szybciej się pozbiera, tym lepiej dla najbliższego otoczenia.
 Strona:  1  2  3  »» 
USS Phoenix forum / Różności / Król Pop-u nie żyje

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!