USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / Różne okręty
 Strona:  ««  1  2  3 
Autor Wiadomość
Dukat
Użytkownik
#61 - Wysłana: 19 Sty 2012 19:19:59
Odpowiedz 
Queerbot:
Biorąc pod uwagę TNG "The Chase" niekoniecznie.

No mimo wszystko bariery genetyczne istnieja. Z królikiem tez masz wspólnych przodków (i to bliższych, znacznie bliższych niż pokazuje to "The Chase"), a potomstwa mieć nie będziesz. Zresztą miłośnicy seksu międzygatunkowego są wśród nas, nazywa się ich zoofilami, dendrofilami itp. itd. W treku to chyba bierze się tylko z często marnej charakteryzacji i faktu, ze obcego gra jednak człowiek

Elaan:
Rzeczywiście, ten okręt bardzo przypomina jednostki z Vulcana.
A ponieważ jego wizerunek umieszczony jest pomiędzy promem a NCC 1701, to może był to okręt wolkański, niejako przekazany Ziemianom w użytkowanie w pierwszych latach eksploracji Kosmosu, gdy nie dysponowali jeszcze własnymi jednostkami?

Słuszna uwaga. W sumie ciekawy pomysł: pierwsza wyprawa na pokładzie obcego statku z demobilu
Elaan
Użytkownik
#62 - Wysłana: 19 Sty 2012 19:36:07
Odpowiedz 
Dukat:
pierwsza wyprawa na pokładzie obcego statku z demobilu

Bywały już takie przypadki w przeszłości, choć nie dotyczyły pierwszych lotów w Warp.
Choćby historia ORP Garland, który wsławił się w konwojach do Murmańska.
Polska Marynarka Wojenna otrzymała go od Brytyjczyków w zamian za zatopiony we fiordzie Rombakken ORP Grom.
Dukat
Użytkownik
#63 - Wysłana: 19 Sty 2012 19:45:35
Odpowiedz 
Elaan, oczywiście, ale w SF to raczej temat dziewiczy Chociaż grałem kiedyś w gry MMORPG, gdzie projektowało się i budowało własne statki kosmiczne. Przyznaję, że niżej zaawansowanym sojusznikom przekazywałem nieraz jednostki z własnego demobilu
Elaan
Użytkownik
#64 - Wysłana: 19 Sty 2012 19:51:32
Odpowiedz 
Dukat

Czyli to logiczne. Tak samo jak i to, że Ziemianie nie bardzo chcieliby się tym chwalić.
Dukat
Użytkownik
#65 - Wysłana: 19 Sty 2012 20:02:28
Odpowiedz 
Elaan:
Czyli to logiczne. Tak samo jak i to, że Ziemianie nie bardzo chcieliby się tym chwalić.

Oczywiście. Tym, że sam chętnie kupowałem jednostki od wyżej zaawansowanych graczy to się przecież nie chwalę, nie?
Elaan
Użytkownik
#66 - Wysłana: 19 Sty 2012 20:09:34
Odpowiedz 
Dukat:
Tym, że sam chętnie kupowałem jednostki od wyżej zaawansowanych graczy to się przecież nie chwalę, nie?

Przynajmniej kupowałeś rozumnie.
W przeciwieństwie do tych, którzy zaopatrzyli nasze lotnictwo w Nieloty F-16.
Dukat
Użytkownik
#67 - Wysłana: 19 Sty 2012 20:15:07
Odpowiedz 
Jedna taką grę robi znajomy, kolejne wersje są testowane, ale zwyczajnie nie mam na to czasu: http://egalactica.net.pl/

Elaan:
Przynajmniej kupowałeś rozumnie.

Taaa, ale to było jak "jasnowidzenie", po prostu wiedziałem już czego się można spodziewać po technologiach, pisałem gościowi jaki ma być projekt i on go realizował Później przeciwnik w walce miał zdziwko skąd przy mojej technologii mam tak mocne jednostki
Toudi
Użytkownik
#68 - Wysłana: 19 Sty 2012 20:53:13
Odpowiedz 
Elaan:
Nieloty F-16.

Ja bym tak szybko nie oceniał tych maszyn. Stara konstrukcja, nie znaczy zła. Szczególnie, że w dzisiejszym czasie ważną rolę odgrywa elektronika, a nie usterzenie.

Zresztą nieważne jaką maszynę byśmy kupili i tak byśmy mieli problem z jej serwisowaniem, bo baza serwisowa dla takich jednostek właściwie u nas nie istniała do przylotu F-16.

Do tego ostatnia "przełomowe" jednostki powstały przed upadkiem muru.
F-117, B-2, Blackbird, nawet rosyjskie transportowe Antonowy to efekt zimnej wojny. Nie ma obecnie nic nowocześniejszego, co by latało (zresztą pływało też, amerykańskie lotniskowce atomowe to projekt z lat 70-tych, a to co powstaje obecnie to bardziej zmiany kosmetyczne, niż jakaś radykalna rewolucja) inaczej niż w fazie testów. F-35 potrzebuje pewno jeszcze kilku lat, może dekady, by na stałe zagościć w lotnictwie wojskowym. Obecnie największy bombowiec strategiczny B-52 lata już ponad półwieku i jeszcze drugie tyle polata.

Poza tym z czym może walczyć polskie lotnictwo, jeśli coś się stanie? Albo z jeszcze starszymi maszynami które przejmą terroryści, albo z bazą byłego bloku wschodniego, no jeszcze można je wykorzystać do korcenia niedobrych pilotów pasażerskich. Do tego wszystkiego wystarczy nam tych kilka F-16. Jeśli pojawi się w regionie siła zdolna przejść przez te F-16 (oczywiście poprawnie używane), to tak naprawdę przejdzie przez wszystko na co Polskę byłoby stać.

Że o takim szczególe, jak fakt iż kupiliśmy fabrycznie nowe maszyny, a nie demobil, to wspominać nie ma co. I że ich zakup był bardziej skomplikowany, niż tylko wybranie najlepszej maszyny na jaką nas stać, też ma znaczenie.

A biorąc pod uwagę fakt, że Polski nie stać na posiadanie znaczących sił wojskowych, oraz iż powstanie sił wojskowych EU to na razie marzenia utopistów, to najlepszym rozwiązaniem byłoby dla Polski udostępnienie baz amerykanom, tak jak ma to miejsce w Niemczech czy Japonii. Ale to też nie będzie miało miejsca, bo A amerykańce redukują swoje bazy, B pamięć o komunizmie nie pozwoli na taki krok wielu Polakom...
Dukat
Użytkownik
#69 - Wysłana: 19 Sty 2012 20:59:28
Odpowiedz 
Toudi:
Nie ma obecnie nic nowocześniejszego, co by latało (zresztą pływało też, amerykańskie lotniskowce atomowe to projekt z lat 70-tych, a to co powstaje obecnie to bardziej zmiany kosmetyczne, niż jakaś radykalna rewolucja) inaczej niż w fazie testów.

Z tym, że konstrukcje wojskowe (szczególnie amerykańskie) budowane są z myśla o możliwości modernizacji. Na wschodzie też sie modernizuje, T-72 z 2012 roku to nie ta sama maszyna co z 1980.
Toudi
Użytkownik
#70 - Wysłana: 20 Sty 2012 00:22:00
Odpowiedz 
Dukat, T-72 w najnowszej wersji używanej przez polaków, zowie się T-91(A). Oczywiście, że się modernizuje, ale to nie ja twierdziłem o nielotach szesnastkach.
Dukat
Użytkownik
#71 - Wysłana: 20 Sty 2012 07:53:57
Odpowiedz 
Toudi, ja nie polemizuję, jeno uzupełniam wypowiedź
Kor
Użytkownik
#72 - Wysłana: 20 Sty 2012 08:32:43 - Edytowany przez: Kor
Odpowiedz 
Serio, z tą potrzebą seksu w Treku, a najlepiej żeby jeszcze był międzygatunkowy, bo przecież tak chciał GURU Roddenberry, to ja już się nie dziwię, że:

a) środowisko Trekkerów ma łatkę zboczeńców
b) czytałem kiedyś artykuł wyglądający na poważny, iż policja (w Kanadzie?) w istocie wyszczególnia tę grupę jako środowisko ryzyka

W końcu sekciarstwo jest niebezpieczne
reyden
Użytkownik
#73 - Wysłana: 20 Sty 2012 12:49:46
Odpowiedz 
@Toudi .

Nie T-91(A) tylko PT-91 , ostatnia seryjna wersja to PT-91M , wozy które poszły do Malezji .

PT-91A to pierwsza wersja eksportowa z 1995 roku .

Do tego demonstracyjna wersja PT-91P dla Peru .
Q__
Moderator
#74 - Wysłana: 28 Cze 2015 07:48:30
Odpowiedz 
Wracając do tematu... Coś spod znaku history never forgets... the name... Enterprise!
http://www.youtube.com/watch?v=cVTqyWPESoU
pitrock
Użytkownik
#75 - Wysłana: 30 Cze 2015 11:05:30
Odpowiedz 
W filmiku brakuje Ent-F i Ent-J, ale w przypadku tego ostatniego zabrakłoby skali
Mav
Użytkownik
#76 - Wysłana: 30 Cze 2015 20:19:05
Odpowiedz 
IXS Clarke:

a
Q__
Moderator
#77 - Wysłana: 30 Cze 2015 21:31:32
Odpowiedz 
Mav

Mav:
IXS Clarke

O! Siostrzana jednostka IXS Enterprise (którego chętnie bym zobaczył retconowanego w czasy pomiędzy OV-101, a XCV 330) czyli kolejny realistyczny (jak się na dziś zdaje) warpship.
Mav
Użytkownik
#78 - Wysłana: 20 Lip 2015 20:46:30 - Edytowany przez: Mav
Odpowiedz 
http://www.voltairenet.org/article185443.html

Najpotężniejszej klasy niszczycieli US Navy, stracił elektroniczne systemy w wyniku prowokacyjnego ataku SU-24 wyposażonego w system zagłuszania elektroniki. Normalnie przypomina mi to Cylonów przeciwko Battlestar'om. Czy to możliwe, że Rosjanie mogą w tak dziecinny sposób obezwładniać okręty będące dumą US Navy, czy może USS Donald Cook nie odkrył wszystkich kart?
Q__
Moderator
#79 - Wysłana: 20 Lip 2015 21:38:09
Odpowiedz 
History never forgets... the name... Enterprise! Again:

https://twitter.com/STLivesForever/status/61671005 5019220993/photo/1
Mav
Użytkownik
#80 - Wysłana: 24 Lip 2015 12:32:37 - Edytowany przez: Mav
Odpowiedz 
Kilka razy wrzucałem na to forum posty w stylu jak ten wyżej o rosyjskim ataku elektronicznym zagłuszaczem na USS Donalda Cooka. Kompletnie nikogo one nie interesują. Z tego co wiem, to i na zagranicznych fandomowych forach nie ma tematów traktujących o istniejących technologiach militarnych. Skoro nikogo z fanów to nie interesuje, to jak ja mogłem oczekiwać, że będzie awantura o upośledzonego w tym temacie hi military stuff Axanara... mój błąd.

Zaczynam coraz bardziej nie lubić światowego fandomu Wszystkim zależy tylko na politycznych aferach między Federacją, Klingonami, czy Romulanami. Nie nadaję się już na trekkera
Q__
Moderator
#81 - Wysłana: 25 Lip 2015 01:25:08 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Mav

Mav:
Kompletnie nikogo one nie interesują.

Ja wiem? Mnie się to automatycznie skojarzyło z Whale Probe z ST IV, obezwładniającą (choć należy się domyślać, że znacznie potężniejszy zagłuszacz był tam konieczny) kolejno Saratogę, Yorktown i Grzybek z Excelsiorem w środku...

Przypuszczam zresztą, że gdyby Sh1eldeR wciąż do nas zaglądał, to by nam taką analizę machnął, że hoho... Brak nam chyba - po prostu - fanów o politechnicznym przygotowaniu ostatnio, a szkoda...
Mav
Użytkownik
#82 - Wysłana: 6 Lip 2016 13:54:37 - Edytowany przez: Mav
Odpowiedz 
Reklama okrętów ze Star Citizen*, reklama dosłownie, bo to filmy reklamowe korporacji, które te okręty zbudowały Fajny klimat.

https://www.youtube.com/watch?v=oGcvxaoOrJs

* http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=19610 Projekt jest już w fazie Alfa.
 Strona:  ««  1  2  3 
USS Phoenix forum / Różności / Różne okręty

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!