USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / Różne okręty
 Strona:  ««  1  2  3  »» 
Autor Wiadomość
Q__
Moderator
#31 - Wysłana: 17 Sty 2012 22:03:57 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Enterprise D

Enterprise D:
Był przecież ENT i to był właśnie według mnie największy błąd.

W ENT największym błędem był nieudolny recykling. Zamiast nieudolnie kopiować Akirę należało użyć dobrze osadzonego w kanonie Enterprise XCV-300:

Zamiast ładować w serial wszystkie znane z TOS/TNG technologie i rasy, brać - jak twórcy B5 i AND - poprawkę na to, że technologie ewoluują, a granice obszaru ekspansji się przesuwają, co powinno mieć i swoje ekranowe konsekwencje. Wreszcie należało wyciągnąć wniosek, że bohaterowie VOY, choć teoretycznie mający pokomplikowaną często przeszłość, wypadają en masse dziwnie nijako i zatrudnić kogoś kto zdoła stworzyć postacie wszystko jedno: po roddenberry'owsku nakreślone grubymi kreskami lecz archetypiczne, czy bardziej złożone, ale - którego wariantu by nie wybrano - żywe (zwł. że kilku fachowców od tworzenia udanych postaci Paramount kopnął w zadek choć pchali się drzwiami i oknami (może przypomnę nazwiska: Moore, Straczynski i Wolfe ).
Toudi
Użytkownik
#32 - Wysłana: 17 Sty 2012 23:00:42
Odpowiedz 
Q__:
XCV-300

Na zdjęciu jest 330...
Poza tym, że pierwsze widzę ;) to strasznie przypomina okręty wolkańskie.
Mav
Użytkownik
#33 - Wysłana: 17 Sty 2012 23:16:57
Odpowiedz 
Q__:
Enterprise XCV-300:

On sie kiedykolwiek pojawił w treku?
Q__
Moderator
#34 - Wysłana: 18 Sty 2012 00:13:24 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Toudi

Toudi:
Na zdjęciu jest 330...

Right. Mój błąd.

Mav

Mav:
On sie kiedykolwiek pojawił w treku?

Tak, acz tylko w jednej scenie:

Na obrazku pomiędzy Space Shuttle Enterprise OV-101, a USS Enterprise NCC-1701.

ps. ile razy można pisać o tym samym statku?
Mav
Użytkownik
#35 - Wysłana: 18 Sty 2012 02:26:20
Odpowiedz 
Q__:
Na obrazku pomiędzy Space Shuttle Enterprise OV-101, a USS Enterprise NCC-1701

Wyjątkowo nie trekowa (w sensie federacyjna) konstrukcja. Dlatego nie dziwi mnie, że pokazaną ją w TMP.

(Klimat tego zdjęcia strasznie psuje pani na wysokich obcasach, odziana w bluzo-minispudniczke )
Q__
Moderator
#36 - Wysłana: 18 Sty 2012 02:36:29
Odpowiedz 
Mav

Mav:
Klimat tego zdjęcia strasznie psuje pani na wysokich obcasach, odziana w bluzo-minispudniczke

Jest kind-of-robot, nie musi znać się na modzie.

(Poza tym: teraz już i hetero-seks w Treku będziesz atakować? Przecież pani ma b. estetyczne nogi.)
Mav
Użytkownik
#37 - Wysłana: 18 Sty 2012 02:50:00 - Edytowany przez: Mav
Odpowiedz 
Q__:
Poza tym: teraz już i hetero-seks w Treku będziesz atakować

Nie wywołuj wilka z lasu :

Przecież ja nie tylko atakowałem wątek homoseksualny, ale ogólnie wg mnie tematy kontaktów seksualnych są niepotrzebne w treku (TNG jest najlepszym tego przykładem) Po prostu głownie temat kręcił się wokół homoseksualizmu, więc najwięcej o nim pisałem, ale jak byś przejrzał moje posty to byś zauważył, że jestem wrogiem jakichkolwiek scen na tle seksualnym w treku, a także robienia z niego romansidła.

Q__:
Przecież pani ma b. estetyczne nogi.)

No wygląda seksownie (poza tą picardówką na głowie) ale nie pasuje mi to do reszty co potwierdza to co napisałem wyżej. Bardziej pasuje na okładkę playboya niż do tego pomieszczenia.
Q__
Moderator
#38 - Wysłana: 18 Sty 2012 02:57:30 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Mav

Mav:
zauważył, że jestem wrogiem wszelkich scen na tle seksualnym w treku

Pod tym akurat względem (a także w temacie ortografii) jesteście idealnie symetryczni z Picardem ;]
Mav
Użytkownik
#39 - Wysłana: 18 Sty 2012 03:10:19
Odpowiedz 
Q__

Właśnie co z tym Picardem... miał odpisać i zniknął
Dukat
Użytkownik
#40 - Wysłana: 18 Sty 2012 13:45:07 - Edytowany przez: Dukat
Odpowiedz 
Q__:
W ENT największym błędem był nieudolny recykling. Zamiast nieudolnie kopiować Akirę należało użyć dobrze osadzonego w kanonie Enterprise XCV-300

Ciekawa idea. Konstrukcja wskazuje na uzywanie siły odśrodkowej zamiast "sztucznej grawitacji". Gdyby jezcze nie dawac "transportera" i "replikatorów" można było zrobić siermiężne, solidne hard SF

Q__:
Na obrazku pomiędzy Space Shuttle Enterprise OV-101, a USS Enterprise NCC-1701.

Kurcze, pamiętałem mniej więcej tę scenę, tylko nie pamiętałem dokładnie jakie konstrukcje są na obrazkach.

Mav:
jak byś przejrzał moje posty to byś zauważył, że jestem wrogiem jakichkolwiek scen na tle seksualnym w treku, a także robienia z niego romansidła.

Te krótkie spódniczki, spod ktorych niemal wystają pośladki muszą przyciągać licznych nerdów do treka
Q__
Moderator
#41 - Wysłana: 18 Sty 2012 14:22:47
Odpowiedz 
Dukat

Dukat:
Gdyby jezcze nie dawac "transportera" i "replikatorów" można było zrobić siermiężne, solidne hard SF

I o to szło. Z tym, że jest jedno zastrzeżenie:

Dukat:
Ciekawa idea. Konstrukcja wskazuje na uzywanie siły odśrodkowej zamiast "sztucznej grawitacji".

Niestety niekoniecznie, bo te pierścienie - przynajmniej na obrazku z kalendarza ze statkami, który linkowałem jako pierwszy - wyglądają na umocowane na stałe. No, chyba, że cały statek wirowałby w locie wokół własnej osi...

Dukat:
Te krótkie spódniczki, spod ktorych niemal wystają pośladki muszą przyciągać licznych nerdów do treka

Eeetam. Prawdziwym nerdom staje tylko na widok równań tensorowych.
Dukat
Użytkownik
#42 - Wysłana: 18 Sty 2012 15:13:33
Odpowiedz 
Q__:
Niestety niekoniecznie, bo te pierścienie - przynajmniej na obrazku z kalendarza ze statkami, który linkowałem jako pierwszy - wyglądają na umocowane na stałe. No, chyba, że cały statek wirowałby w locie wokół własnej osi...

czemu nie, niech się kręci. tyle, ze kręcąc ENTka w zasadzie abortowano ten pomysł.
Q__
Moderator
#43 - Wysłana: 18 Sty 2012 15:35:30 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Dukat

Dukat:
tyle, ze kręcąc ENTka w zasadzie abortowano ten pomysł

Za co mam wiadomy żal do B&B. Chociaż... od biedy dałoby się nakręcić prequel do ENT, albo - co zimna wojna temporalna usprawiedliwia - przesunięcie ENT do alterantywnej linii czasu.

(Inna rzecz, że w takiej sytuacji - jeśli uznać i B5 - mielibyśmy już trzy linie czasu z trzema wersjami narodzin UFP.)
Elaan
Użytkownik
#44 - Wysłana: 18 Sty 2012 15:37:55
Odpowiedz 
Mav:
ogólnie wg mnie tematy kontaktów seksualnych są niepotrzebne w treku

Co ciekawe, w tej kwestii Gene Roddenberry był - jak się wydaje - całkowicie odmiennego zdania.
Tekst ST TMP jego autorstwa, który właśnie kończę tłumaczyć, upewnia mnie o tym coraz bardziej.
Skoro więc GR uważał, że sprawy kontaktów seksualnych - zarówno między ludźmi, jak i między gatunkami - nie powinny być w Treku pomijane, to może nie poprawiajmy Creatora?
Dukat
Użytkownik
#45 - Wysłana: 18 Sty 2012 16:12:31
Odpowiedz 
Elaan:
Skoro więc GR uważał, że sprawy kontaktów seksualnych - zarówno między ludźmi, jak i między gatunkami - nie powinny być w Treku pomijane, to może nie poprawiajmy Creatora?

"Oto słowo Dżina" przy czym seks międzygatunkowy (a raczej jego skutki) to jeden z większych buraków treka.

Q__:
Za co mam wiadomy żal do B&B. Chociaż... od biedy dałoby się nakręcić prequel do ENT, albo - co zimna wojna temporalna usprawiedliwia - przesunięcie ENT do alterantywnej linii czasu.

"Fizyka temporalna" i podróże w czasie to kolejny megaburak treka. Dziś jestem po odcinku DS9 z Sisco w XX wieku i równoległą akcją w XXIV. Autor tego scenariusza to jakiś federalno-temporalny debil.
Q__
Moderator
#46 - Wysłana: 18 Sty 2012 16:22:54 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Elaan

Elaan:
Co ciekawe, w tej kwestii Gene Roddenberry był - jak się wydaje - całkowicie odmiennego zdania.
Tekst ST TMP jego autorstwa, który właśnie kończę tłumaczyć, upewnia mnie o tym coraz bardziej.

O, zdecydowanie. Już ze słów o genezie imion Kirka przebija taka pochwała free love, że aż...

Dukat

Dukat:
Autor tego scenariusza to jakiś federalno-temporalny debil.

Skoro chciał cofać czas, to raczej konserwatywny kretyn.
Queerbot
Użytkownik
#47 - Wysłana: 18 Sty 2012 16:30:47
Odpowiedz 
Dukat:
"Oto słowo Dżina" przy czym seks międzygatunkowy (a raczej jego skutki) to jeden z większych buraków treka.

Biorąc pod uwagę TNG "The Chase" niekoniecznie.
Mav
Użytkownik
#48 - Wysłana: 18 Sty 2012 17:25:51 - Edytowany przez: Mav
Odpowiedz 
Elaan:

Q__:
O, zdecydowanie. Już ze słów o genezie imion Kirka przebija taka pochwała free love, że aż

Problem polega na tym, że trek jest za "delikatny" aby w pełni pokazać relacje seksualne między ludźmi, przykład... w pewnym odcinku serialu Space: Above and beyond jedna z kobiet marines żali się koleżance że dawno nie spała z żadnym mężczyzna i że brak jej po prostu sexu. Spodobał jej się dowódca eskadry pułkownik McQueen. Podeszła do jego stolika i wprost (aczkolwiek grzecznie i z kulturą) zaproponowała mu intymne spotkanie... wstał i zaczął wrzeszczeć na około, że nie jest tu po to aby być czyimś kolegą ani tym bardziej towarem do zaliczenia (w trakcie rozmowy zawołali go do piłkarzyków i stąd ta pierwsza kwestia) Wyobrażacie sobie taką scenę w Treku? Potraficie sobie wyobrazić jak dwie młode kadetki rozmawiają na 10 dziobowym o seksie, a konkretnie jedna z nich mówi że nie ma ochoty na związek tylko chciała by się "zaspokoić" z jakimś fajnym przystojniakiem? Podchodzi więc do Rikera i daje mu do zrozumienia, że chciała by się z nim trochę "odprężyć" a on wstaje i mówi że nie jest towarem do zaliczenia? Nieee! w treku było by tylko miejsce na tanią, romansową dziecinadę. Kolacje przy świecach, miłe słówka, piękne podrywy, miłość na zawsze itd. Tylko jedna wyidealizowana strona medalu. To tak jakby pokazać krwawą, wyniszczającą wojnę w której jednak nikt nie ginie
Elaan
Użytkownik
#49 - Wysłana: 18 Sty 2012 18:38:22
Odpowiedz 
Mav:
Potraficie sobie wyobrazić jak dwie młode kadetki rozmawiają na 10 dziobowym o seksie,

Pewnie. Tylko po co miałyby przy tym zachowywać się tak hałaśliwie, jak to opisujesz?
Zwłaszcza jeśli umawiają się na miłe rendez-vous w holodeku - ze sobą lub dwoma miłymi załogantami. [ wersja do wyboru. ]
Eviva
Użytkownik
#50 - Wysłana: 18 Sty 2012 18:53:40 - Edytowany przez: Eviva
Odpowiedz 
Czemu "seks przyszłości" miałby być jakąś ostrą rabaniną? Czemu zwierzęce zachowania nie mogą wyewoluować w formę bardziej delikatną, jak w Treku?
Q__
Moderator
#51 - Wysłana: 18 Sty 2012 19:42:12
Odpowiedz 
Mav
Elaan
Eviva

Przypomnijcie sobie rozmówki Troi z Beverly na temat Odana, skoro już jesteśmy "w temacie" .
Dragon
Użytkownik
#52 - Wysłana: 18 Sty 2012 19:43:56
Odpowiedz 
Eviva:
Czemu "seks przyszłości" miałby być jakąś ostrą rabaniną? Czemu zwierzęce zachowania nie mogą wyewoluować w formę bardziej delikatną, jak w Treku?

Tak sobie pomyślałem że uważamy że sie rozwijamy, ewoluujemy a prawdopodobnie dziczejemy jeszcze bardziej
Eviva
Użytkownik
#53 - Wysłana: 18 Sty 2012 19:49:24
Odpowiedz 
Dragon

Niewykluczone, że masz rację. Już Jerome K. Jerome, pisarz ery wiktoriańskiej, napisał, że w kazdym z nas jest dzikus. Od czasu do czasu bywa tępiony, ale nie musimy obawiać się, że wymrze.
Q__
Moderator
#54 - Wysłana: 18 Sty 2012 19:53:10
Odpowiedz 
Dragon

Rozumiem, że Homo erectus pekinensis ma, Twoim zdaniem, wszelkie powody, by patrzeć na nas z przerażeniem i pogardą?
Elaan
Użytkownik
#55 - Wysłana: 18 Sty 2012 20:05:31
Odpowiedz 
Dragon:
Tak sobie pomyślałem że uważamy że sie rozwijamy, ewoluujemy a prawdopodobnie dziczejemy jeszcze bardziej

Czyli zmierzamy ku rytuałom godowym Klingonów?

http://www.youtube.com/watch?v=3hNMwxY4-Vk
Dragon
Użytkownik
#56 - Wysłana: 18 Sty 2012 20:25:17
Odpowiedz 
Q__:
Rozumiem, że Homo erectus pekinensis ma, Twoim zdaniem, wszelkie powody, by patrzeć na nas z przerażeniem i pogardą?

nie wiem, mnie po prostu już nic nie zdziwi
Queerbot
Użytkownik
#57 - Wysłana: 19 Sty 2012 00:03:53 - Edytowany przez: Queerbot
Odpowiedz 
Mav:
Potraficie sobie wyobrazić jak dwie młode kadetki rozmawiają na 10 dziobowym o seksie, a konkretnie jedna z nich mówi że nie ma ochoty na związek tylko chciała by się "zaspokoić" z jakimś fajnym przystojniakiem? Podchodzi więc do Rikera i daje mu do zrozumienia, że chciała by się z nim trochę "odprężyć" a on wstaje i mówi że nie jest towarem do zaliczenia? Nieee!

A co z Lwaxaną Troi? Przecież początkowo główną cechą tej postaci jest niezaspokojony i obezwładniający głód seksualny. Chyba to, że jest stara i jej pożądanie automatycznie jest tylko wtrętem komediowym.
Mav
Użytkownik
#58 - Wysłana: 19 Sty 2012 00:14:22 - Edytowany przez: Mav
Odpowiedz 
Eviva:

Co masz na myśli z tą rabanina? Co jest złego w intensywnym, zmysłowym, namiętnym stosunku seksualnym? Dlaczego nazywasz go zwierzęcym, prymitywnym zachowaniem? To tylko "po Bożemu" jest normalnie, prawidłowo, inteligentnie? Ma wiać nudą jak w małżeństwie z 20 letnim stażem? Taki "ostry" seks to odzwierciedlenie pożądania jakim się darzą kochankowie Oczywiście ktoś może preferować wolniejszy, skromniejszy rodzaj tego sportu, ale nie nazywajmy "gorących" kochanków prymitywami ale to tylko pokazuje jaki to złożony temat te relacje na tle seksualnym. Dlatego trzeba by się dobrze zastanowić nad wprowadzeniem tego do Treka. Obawiam się że wyszły by z tego wątki rodem z tanich romansideł.
Jurgen
Moderator
#59 - Wysłana: 19 Sty 2012 09:24:07
Odpowiedz 
Q__:

Ekhm... wracając do kwestii okrętów (): gdyby przyjąć, że okręt wzorowany jest na konstrukcjach Wolkańskich, to pierścienie służyłyby zamiast gondol warp we współczesnych (znaczy, współczesnych trekowo) konstrukcjach.
Elaan
Użytkownik
#60 - Wysłana: 19 Sty 2012 11:24:11
Odpowiedz 
Jurgen:
gdyby przyjąć, że okręt wzorowany jest na konstrukcjach Wolkańskich,

Rzeczywiście, ten okręt bardzo przypomina jednostki z Vulcana.
A ponieważ jego wizerunek umieszczony jest pomiędzy promem a NCC 1701, to może był to okręt wolkański, niejako przekazany Ziemianom w użytkowanie w pierwszych latach eksploracji Kosmosu, gdy nie dysponowali jeszcze własnymi jednostkami?
 Strona:  ««  1  2  3  »» 
USS Phoenix forum / Różności / Różne okręty

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!