USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / Różne okręty
 Strona:  1  2  3  »» 
Autor Wiadomość
Slovaak
Użytkownik
#1 - Wysłana: 5 Cze 2009 22:39:58
Odpowiedz 
W internecie jest sporo nie trekowych, nie starwarsowych okrętów. Ciekaw jestem które wam się najbardziej podobają. Mnie najbardziej przypadł do gustu ten okręt:

http://www.scifi-meshes.com/coolhand/studiomodels. htm

Podoba mi się o wiele bardziej niż trekowe okręty.
Alucard87
Użytkownik
#2 - Wysłana: 5 Cze 2009 22:54:25
Odpowiedz 
Radziecki, więc pewnie solidny
Seybr
Użytkownik
#3 - Wysłana: 7 Cze 2009 08:01:55
Odpowiedz 
Alucard87

Blachy pewnie ma grube, ale co jakiś czas jakiś system padnie, bo kopijek mało wyłożyli ;].
Christof
Użytkownik
#4 - Wysłana: 8 Cze 2009 20:08:39
Odpowiedz 

Jeśli ma blachę conajmniej tak solidną jak w Wołdze, to napewno Gorzej może być z elektroniką, bo, jak już wspomniał Seybr, kopiejek niet... Ciekawe, na co toto jeździ ??
Alucard87
Użytkownik
#5 - Wysłana: 8 Cze 2009 21:11:49
Odpowiedz 
Na spirol

A jeśli chodzi o okręty, to klimaciarski był Prometeusz z SG-1

Bo daedalus-class był już zbyt trekowy jak dla mnie.
Christof
Użytkownik
#6 - Wysłana: 8 Cze 2009 21:50:15 - Edytowany przez: Christof
Odpowiedz 
Wymienić tutaj należy z całą pewnością:

Sulaco z "Aliens"

Basestar z "Battlestar Galactica"

Firefly Serenity

No i oczywiście Litany Of Fury:

No a z trekowych to zdecydowanie D'Dedirex
Q__
Moderator
#7 - Wysłana: 23 Lis 2009 02:36:57
Odpowiedz 
O ewolucji filmowych statków kosmicznych:
http://io9.com/5290455/the-evolution-of-space-crui ser-design-a-gallery
Ponoć można wyróznić epoki: 1. przed "Odyseją...", 2. po "Odysei", 3. po SW, 4. po TNG i 5. współczesną liczoną od "Firefly/Serenity"
Q__
Moderator
#8 - Wysłana: 13 Sty 2012 21:04:55 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Ankieta: który z okrętów najbardziej się podoba... jako miejsce służby:
http://www.sliceofscifi.com/2011/09/04/on-which-sh ip-or-station-would-you-love-to-be-a-crew-member/
oraz dyskusja Browncoats podsumowująca to głosowanie:
http://summerglauwiki.com/forum/9-259-1

ps. swoją drogą nie rozumiem przyczyn wrzucenia okrętów UFP do jednego worka, służyło to skomasowaniu głosów Trekerów czy co?
Eviva
Użytkownik
#9 - Wysłana: 13 Sty 2012 21:18:18
Odpowiedz 
Q__

Zagłosowałam! Zagłosowałam! Zgadnijcie na co?
Dukat
Użytkownik
#10 - Wysłana: 13 Sty 2012 22:31:14
Odpowiedz 
Do pupy nie podobna ankieta. Gdzie jest Galor??
Toudi
Użytkownik
#11 - Wysłana: 14 Sty 2012 01:07:37
Odpowiedz 
Q__:
Ankieta: który z okrętów najbardziej się podoba... jako miejsce służby:

E przekręciłeś znaczenie pytania, bo to jest, gdzie najchętniej byś służył, nie która służba najbardziej ci się podoba. I ja wybrałem The UPC-57D Saucer (Forbidden Planet), ponieważ ich podróż z obecnych tam byłaby najciekawsza...

Ale bardziej mnie zastanawia BSD (Daedalus), to jakiś fanowski wymysł, i nie dali nawet linka do rozwinięcia tematu, trochę szkoda.

A tak na marginesie, służba na okrętach UFP byłaby zbyt sterylna by zaimponować mojemu barbarzyńskiemu ja. Latać na ich okrętach, to niemal jak teraz siedzieć przed kompem i prowadzić dyskusje na forach. (o ile nie zostanie się redshirtem...) [co nie znaczy, że gdyby mi zaproponowali taką służbę, że bym odmówił ;)]
Q__
Moderator
#12 - Wysłana: 14 Sty 2012 01:17:03
Odpowiedz 
Toudi

Toudi:
Latać na ich okrętach, to niemal jak teraz siedzieć przed kompem i prowadzić dyskusje na forach.

Patrząc na nasze Forum znaczy, że ta służba to niejebajka .
Christof
Użytkownik
#13 - Wysłana: 14 Sty 2012 18:19:45
Odpowiedz 
Dukat:
Gdzie jest Galor??

Aj tam Galor... Gdzie są Negh'Var i D'dedirex ?? ;)
Dukat
Użytkownik
#14 - Wysłana: 14 Sty 2012 21:35:44
Odpowiedz 
Christof:
Aj tam Galor...

Bluźnisz.
Argument
Mav
Użytkownik
#15 - Wysłana: 14 Sty 2012 23:04:24 - Edytowany przez: Mav
Odpowiedz 
Q__:
O ewolucji filmowych statków kosmicznych:
http://io9.com/5290455/the-evolution-of-space-crui ser-design-a-gallery
Ponoć można wyróznić epoki: 1. przed "Odyseją...", 2. po "Odysei", 3. po SW, 4. po TNG i 5. współczesną liczoną od "Firefly/Serenity"

Q Gdzie tam jest ta galeria bo mnie zaraz szlak trafi, juz z 15 minut szukam... Chyba skasowali.

(przy okazji http://www.merzo.net/ porównanie wielkości chyba wszystkich statków kosmicznych w historii s-f)
Christof
Użytkownik
#16 - Wysłana: 14 Sty 2012 23:12:25 - Edytowany przez: Christof
Odpowiedz 
Dukat:
Bluźnisz.

No niewiem... Jakoś kardasjańskie statki nigdy mnie nie przekonywały (np. w VOY"Caretaker" czy DS9"Defiant", zapewnie znalazłoby się jeszcze kilka przykładów).

http://www.bwafer.com/starwars/images/neghvar2.jpg
Dukat
Użytkownik
#17 - Wysłana: 14 Sty 2012 23:25:16
Odpowiedz 
Christof:
No niewiem... Jakoś kardasjańskie statki nigdy mnie nie przekonywały (np. w VOY"Caretaker" czy DS9"Defiant", apewnie znalazłoby sie jeszcze kilka przykładów).

Federacyjna propaganda to kiepskie źródło
Christof
Użytkownik
#18 - Wysłana: 14 Sty 2012 23:29:58
Odpowiedz 
Dukat:
Federacyjna propaganda to kiepskie źródło

Wiem, że Kardasjanie są niedoścignieni, jeśli chodzi o propagandę
Po prostu utkwił mi w pamięci ten obrazek z "Caretakera", gdzie Raider Maquis radzi sobie całkiem nieźle w burzy plazmowej (o ile mnie pamięć nie myli), a okręt kardasjański wymięka.
Dukat
Użytkownik
#19 - Wysłana: 15 Sty 2012 10:03:17
Odpowiedz 
Christof:
Po prostu utkwił mi w pamięci ten obrazek z "Caretakera"

A ja pamiętam jak w "Czterech Pancernych" teciak rozwalał Tigery od frontu... i co z tego ?
Christof
Użytkownik
#20 - Wysłana: 15 Sty 2012 22:31:21
Odpowiedz 
Dukat:
A ja pamiętam jak w "Czterech Pancernych" teciak rozwalał Tigery od frontu... i co z tego ?

"Czterej Pancerni" to akurat nie najlepszy przykład
Dukat
Użytkownik
#21 - Wysłana: 16 Sty 2012 10:43:34
Odpowiedz 
Christof:
"Czterej Pancerni" to akurat nie najlepszy przykład

Dokałdnie taki sam jak Twoje przykłady, argumentacja serialem
Queerbot
Użytkownik
#22 - Wysłana: 17 Sty 2012 00:00:29
Odpowiedz 
http://drexfiles.files.wordpress.com/2011/07/uss_ambassador_08.jpg

Tak początkowo miała wyglądać klasa Ambasador. Świetny, bardzo elegancki, modernistyczny design. Szkoda, że zabrakło czasu i zamiast niego wybrano tę kanciatą wersję.
Q__
Moderator
#23 - Wysłana: 17 Sty 2012 00:29:58
Odpowiedz 
Queerbot

Queerbot:
Świetny, bardzo elegancki, modernistyczny design.

I tak zdecydowanie wolę Galaxy.
Queerbot
Użytkownik
#24 - Wysłana: 17 Sty 2012 13:55:54
Odpowiedz 
Też wolę Galaxy, ale taki Ambasador byłby super (a serial o takim Ent C . )

Swoją drogą to ciekawe jak wygląd Enterprajsów (i innych głównych bohaterów Treków) oddawał ducha swojej epoki (może ducha USA):

1701 - futuryzm i szaleństwo lat 60/70, z jednej strony wajchy i guziki ery atomowej, z drugiej wariackie pastelowe barwy.

1701 D - złoty okres pokoju, koniec zimnej wojny, nowe demokracje, prosperita, majestatyczny okręt-liniowiec wyglądający jakby żywcem wyjęty z Białego Miasta w Tel Avivie, statek pokoju, który do siebie zaprasza.

DS9, Defiant, Voy - znowu czasy niepewności, nowe zagrożenia, poczucie okrążenia, szykującego się niebezpieczeństwa, okręty coraz mniejsze, bardziej bojowe, szare. Z drugiej "odkrycie" nowych kultur i przeniesienie centrum na peryferia (Chiny?).

1701 E - nowoczesny okręt quasi-dyplomatyczny, w sumie już bardziej bojowy, a co za tym idzie w jakiś szary sposób smutny, atmosfera na nim już prawie zupełnie militarna.

NX - statek amerykańskich żołnierzy w Iraku, prycze, braki zaopatrzenia, konstrukcja szarobura, jakby maskująca.

Enterprise Abramsa - Iphone.
Elaan
Użytkownik
#25 - Wysłana: 17 Sty 2012 20:54:37
Odpowiedz 
Queerbot:
taki Ambasador byłby super (a serial o takim Ent C .

Miło widzieć, że ktoś myśli to samo co ja.
Enterprise C i jego załoga powinni być bohaterami kolejnego serialu.
Enterprise D
Użytkownik
#26 - Wysłana: 17 Sty 2012 21:09:45
Odpowiedz 
Elaan

No nie wiem. Jak dla mnie seria z statkami Enterprise już się skończyła. Przecież flota to nie tylko okręty Enterprise.
Eviva
Użytkownik
#27 - Wysłana: 17 Sty 2012 21:13:48 - Edytowany przez: Eviva
Odpowiedz 
Enterprise D

No fakt, VOY już był inny, w DS9 mieli Defianta... mogliby cos wykombinować. Na przykład Miranda albo Sabre...
Elaan
Użytkownik
#28 - Wysłana: 17 Sty 2012 21:18:02 - Edytowany przez: Elaan
Odpowiedz 
Enterprise D:
Jak dla mnie seria z statkami Enterprise już się skończyła.

Dla Ciebie może i tak - dla mnie zdecydowanie nie.
Była Stacja, był Voyager, i dobrze - teraz pora na kolejnego Enterprise w pełnym [ 5 - 7 sezonowym ] wymiarze.

Eviva:
mogliby cos wykombinować.

Wersja jaką wrzucił Queerbot jest naprawdę elegancka, nie sądzisz?
A że niezgodna z wizerunkiem Ent C z TNG? - cóż, przyznaję, że w tym wypadku przymknęłabym jedno oko.
Enterprise D
Użytkownik
#29 - Wysłana: 17 Sty 2012 21:26:23
Odpowiedz 
Był przecież ENT i to był właśnie według mnie największy błąd. Dlaczego znowu Enterprise?! Wiem, że prawdziwy Star Trek polega na eksploracji kosmosu przez okręt Enterprise, ale nie powracajmy do przeszłości, to już było i nie należy tego rozkopywać. A można wykombinować wiele innych ładnych nazw, a nie tylko Enterprise Enterprise Enterprise...
Dragon
Użytkownik
#30 - Wysłana: 17 Sty 2012 21:52:28 - Edytowany przez: Dragon
Odpowiedz 
http://static0.blip.pl/user_generated/update_pictures/807773.jpg
Sulaco i gitara
 Strona:  1  2  3  »» 
USS Phoenix forum / Różności / Różne okręty

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!