USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy

Autor Wiadomość
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#1 - Wysłana: 30 Kwi 2009 10:39:55
Odpowiedz 
Towarzysze i Towarzyszki Pracującego Ludu Forum www.startrek.pl !!!!!

Z okazji zbliżającego się wielkimi, czerwonymi krokami dnia 1 Maja składam Wam najserdeczniejsze życzenia. Abyśmy w następne święto mogli się spotkać w tym samym gronie ( albo większym), i dumnie i wytrwale pracowali na rzecz naszej ojczyzny ( tej małej jak i czasem dla tej dużej).
galaktyczny kurczak
Użytkownik
#2 - Wysłana: 30 Kwi 2009 16:03:16
Odpowiedz 
FederacyjneMSZ

Niepokoisz mnie.

Internauci startrek.pl

Życzę słońca z okazji kolejnego wspomnienia dnia 3 maja 1791! Odpoczywajcie.
Doctor_Who
Użytkownik
#3 - Wysłana: 30 Kwi 2009 16:06:32 - Edytowany przez: Doctor_Who
Odpowiedz 
FederacyjneMSZ
galaktyczny kurczak

Życzę wszystkiego najlepszego z okazji drugiego maja. Kompromisowo .
Delta
Użytkownik
#4 - Wysłana: 30 Kwi 2009 16:10:37
Odpowiedz 
galaktyczny kurczak
Niepokoisz mnie.

E, tam. W samym święcie pracy nie ma chyba jeszcze nic złego, a to, że komunizm je wykorzystywał do jakiś tam swoich propagandowych celów nie czyni jeszcze samego święta czymś złym (IMHO).

Doctor_Who
Życzę wszystkiego najlepszego z okazji drugiego maja. Kompromisowo .

To ja też kompromisowo -wszystkiego najlepszego z okazji świąt od 1 do 3 maja włącznie.
Doctor_Who
Użytkownik
#5 - Wysłana: 30 Kwi 2009 16:12:24 - Edytowany przez: Doctor_Who
Odpowiedz 
Delta

Swego czasu ktoś proponował, by 2.05 ustanowić Świętem Pracy nad Konstytucją 3 Maja .
Delta
Użytkownik
#6 - Wysłana: 30 Kwi 2009 16:44:18
Odpowiedz 
Doctor_Who
Swego czasu ktoś proponował, by 2.05 ustanowić Świętem Pracy nad Konstytucją 3 Maja

Pomysł dobry jak każdy inny, w końcu najważniejsze że wolne.

Ale na 2 maja ustanowiono parę lat temu inne święto.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Dzie%C5%84_Flagi_Rzec zypospolitej_Polskiej
Alucard87
Użytkownik
#7 - Wysłana: 30 Kwi 2009 16:45:02
Odpowiedz 
A tymczasem, to chyba jest Święto Flagi
Doctor_Who
Użytkownik
#8 - Wysłana: 30 Kwi 2009 17:57:07
Odpowiedz 
Delta
Alucard87

najważniejsze że wolne

Tylko że święto flagi nie jest oficjalnie dniem wolnym .
kanna
Użytkownik
#9 - Wysłana: 30 Kwi 2009 18:33:02
Odpowiedz 
Choc niestety Swieto flagi w tym roku się marnuje.. podobnie jak 3 maja.

btw - kto idzie na pochód?
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#10 - Wysłana: 30 Kwi 2009 20:31:30
Odpowiedz 
galaktyczny kurczak

Niepokoisz mnie.

do czego to doszło, że ludzie wstydzą się świętować 1 Maja.
Delta
Użytkownik
#11 - Wysłana: 30 Kwi 2009 20:33:04
Odpowiedz 
FederacyjneMSZ
do czego to doszło, że ludzie wstydzą się świętować 1 Maja.

Stoczniowcom wczoraj rząd urządził święto. Zaczynam żałować, że głosowałem na PO.
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#12 - Wysłana: 30 Kwi 2009 20:37:01
Odpowiedz 
Delta

Stoczniowcom wczoraj rząd urządził święto. Zaczynam żałować, że głosowałem na PO.

Wiesz co mam mieszane uczucia, ktoś ( wiadomo kto) wykorzystał frustracje stoczniowców do porachunków partyjnych, niestety stoczniowcy chcieli się wyładować...

Nie żałuj tylko rozlicz kolesia na którego dałeś głoś, napisz do niego co o tym myślisz, to m.in dzięki Tobie może grzać tyłeczek w ławach Parlamentu
Eviva
Użytkownik
#13 - Wysłana: 30 Kwi 2009 20:45:45 - Edytowany przez: Eviva
Odpowiedz 
FederacyjneMSZ
Delta

Moja opinia

Możecie przeczytać, co o tym myślę.
Delta
Użytkownik
#14 - Wysłana: 30 Kwi 2009 20:49:25
Odpowiedz 
FederacyjneMSZ
Wiesz co mam mieszane uczucia, ktoś ( wiadomo kto) wykorzystał frustracje stoczniowców do porachunków partyjnych, niestety stoczniowcy chcieli się wyładować...

Może i tak było, ale doskonale pamiętam jak wszyscy siedli na Kaczorów za usunięcie strajkujących pielęgniarek z chyba kancelarii premiera (a policja wtedy nie użyła takich metod rodem z pogromów ZOMO). A PO i SLD wrzeszczało w mediach najbardziej. Za to okazuje się, że obydwie te partie (SLD i PO) stosują jeszcze drastyczniejsze środki (za czasów rządów Millera jeśli pamiętam też podobnie tłumiono jakąś demonstrację) i jakoś nikt z tych wtedy wrzeszczących jaką to zbrodnię Kaczor popełnił teraz nie wrzeszczy a Tusk jeszcze chwali sprawność policji. Jak dla mnie to są podwójne standardy i obłuda z ich strony. Zwłaszcza, że to głównie PO i SLD są winne sytuacji stoczni, bo to SLD najdłużej rządziło w ostatnich 20 latach, a Platforma nie zrobiła nic by ocalić stocznie przed zamknięciem. A wystarczało dać im zlecenia rządowe na produkcję, by mogły zwrócić wziętą dotację i Bruksela musiałaby się odczepić.

Nie żałuj tylko rozlicz kolesia na którego dałeś głoś, napisz do niego co o tym myślisz, to m.in dzięki Tobie może grzać tyłeczek w ławach Parlamentu

Miałoby to sens, gdyby nie to, że oni i tak to mają w d***. Jedyne co mogę zrobić to więcej na nich nie głosować. Tylko jak nie na nich to na kogo...
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#15 - Wysłana: 30 Kwi 2009 21:00:04
Odpowiedz 
Delta

Dla mnie związki zawodowe to przedłużenie partii. SLD bedzie napuszczał nauczycieli z ZNP itp, taka zabawa w kotka i myszkę.

Miałoby to sens, gdyby nie to, że oni i tak to mają w d***.

a dlaczego??, bo widza ze ludzie nic z tym nie robią, bierność i strach, a oni z tego korzystają, długo się rodzi polskie społeczeństwo obywatelskie....

Tylko jak nie na nich to na kogo...

Oddaj nieważny głos, jak tak zrobi wiele ludzi.......
Eviva
Użytkownik
#16 - Wysłana: 30 Kwi 2009 21:00:12
Odpowiedz 
Delta

I tu jest główny problem. Bo na kogo byś nie głosował, to nagle okazuje się, że zagłosowałeś właściwie na te same buźki, co rzadziły poprzednio.
Doctor_Who
Użytkownik
#17 - Wysłana: 30 Kwi 2009 21:03:06
Odpowiedz 
Delta

A czy istnieją tylko te partie, które pokazują się w telewizorach?
Jest tyle sił pozaparlamentarnych o ciekawych pomysłach, które są przez media ignorowane, że doprawdy jest w czym wybierać. Ja właśnie tak robię.
Delta
Użytkownik
#18 - Wysłana: 30 Kwi 2009 21:09:57
Odpowiedz 
Doctor_Who
A czy istnieją tylko te partie, które pokazują się w telewizorach?
Jest tyle sił pozaparlamentarnych o ciekawych pomysłach, które są przez media ignorowane, że doprawdy jest w czym wybierać. Ja właśnie tak robię.

Może to i sposób, tylko jakoś tak mam wrażenie, że koniec końców skończy się tak samo. Zresztą część z tych partii to kanapowe partyjki będące odpadem z jakiejś dużej partii, albo złożone z takich co kiedyś były duże ale gdy dorwały się do koryta to straciły poparcie, albo znowu z takich, które mają skrajne poglądy. I wychodzi to samo, system jest po prostu taki.
Doctor_Who
Użytkownik
#19 - Wysłana: 1 Maj 2009 14:28:37
Odpowiedz 
Dzisiaj ponadto obchodzimy jeszcze jedno święto :
michstach
Użytkownik
#20 - Wysłana: 1 Maj 2009 14:56:02
Odpowiedz 
Ja jeszcze co do tej manifestacji. Może i pielęgniarki nie były tak brutalnie spacyfikowane, bo też nie rzucały w policję niczym kamieniami ani petardami. Pokazywali wczoraj w telewizji jednego z przewodniczących tego protestu, który wypowiadał się, że to dopiero "pierwsza krew". Oni to robią świadomie i celowo, nadużywając swoich uprawnień jako związki zawodowe. Rozumiem, że związki utworzono po to, aby chronić prawa pracowników jednak obecnie doszło do takiej sytuacji, w której związki zawodowe działają krótkowzrocznie, politycznie i zazwyczaj na niekorzyść pracodawcy. Przykładowo w skrajnej sytuacji strajk może spowodować wymuszenie na pracodawcy podwyżek albo niezwalniania nikogo, co z kolei spowoduje np. po dwóch miesiącach upadek firmy i zwolnienie wszystkich razem ze związkowcami. Ponadto metody działania związkowców podczas protestów przypominają akcje bojowe a nie pokojowy protest! Związkowcy zamiast szyldów biorą ze sobą petardy, kamienie, noże itp. Wg mnie policja zareagowała jak najbardziej prawidłowo broniąc się przed atakiem tych ludzi. Jakoś kilka dni wcześniej nauczyciele potrafili manifestować pokojowo.
Q__
Moderator
#21 - Wysłana: 1 Maj 2009 16:03:49 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Ech, wszystko ładnie, a zapominacie, że 1 maja to także istotna rocznica, wykonania przez nasz Kraj pierwszego kroku w kierunku zjednoczonej Ziemi i UFP.

Mimo wszelkich wad i mankamentów procesu integracji europejskiej, b. radosna rocznica.

EDIT:
Czy te hasła nie brzmią jakoś... trekowo
http://www.humor.sadurski.com/Satyra/Teksty_satyra _i_polityka/15/6252/0/

USS Phoenix forum / Różności / Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!