USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / Petycja

Autor Wiadomość
Domko
Użytkownik
#1 - Wysłana: 29 Kwi 2009 16:14:49 - Edytowany przez: Domko
Odpowiedz 
Sh1eldeR
Użytkownik
#2 - Wysłana: 29 Kwi 2009 16:54:43
Odpowiedz 
Nie wierzę, by ten "pakiet komunikacyjny" przeszedł, ale jeśli by przeszedł... to byłby koniec Internetu jakim go znamy. Miałoby to również spore skutki ekonomiczne; nie wyobrażam sobie, jak takie coś wchodzi w życie.
Domko
Użytkownik
#3 - Wysłana: 29 Kwi 2009 16:58:08
Odpowiedz 
To podobnie jak parę lat temu patenty - można by było opatentować kliknięcie myszką w przycisk i każdy kto tego używa musiałby wnosić opłatę licencyjną.

W UE zdarzają się takie pomysły. Trzeba pamiętać, że firmy takie jak Microsoft lobbują za różnymi rozwiązaniami. Wg mnie to kolejna próba ataku na open-source - podobna do tej z patentami. Strony np. z Linuksem byłyby zablokowane, twórcy nie mogliby się komunikować i Microsoft by nie był zagrożony.
Oczywiście, to przykład, ale tak to się od pewnego czasu odbywa - wojna na paragrafy, nie na innowację technologiczną.
Pisarz
Użytkownik
#4 - Wysłana: 29 Kwi 2009 20:41:29
Odpowiedz 
Cały ten pakiet to chyba kompletne nieporozumienie. "Dostęp do sieci GG za jedyne 5 złotych miesięcznie!" :/

Ci ludzie stają się bardziej chciwi niż Ferengi.
Slovaak
Użytkownik
#5 - Wysłana: 29 Kwi 2009 20:49:19
Odpowiedz 
I dlatego uważam że to ma dużą szansę na przejście...

Jedyna nadzieja to w tych wyborach do parlamentu europejskiego, w końcu w ten czas muszą się z wyborcami liczyć. Więc pytanie czy łapówka czy wyborca...
Eviva
Użytkownik
#6 - Wysłana: 29 Kwi 2009 20:56:49
Odpowiedz 
Niedługo opodatkują każde wejście do netu - wyobrazacie sobie, jaki8e z tego byłyby pieniądze? Fantazja.
Domko
Użytkownik
#7 - Wysłana: 29 Kwi 2009 21:01:09
Odpowiedz 
A opodatkować powietrze? To dopiero pieniądze.
Pisarz
Użytkownik
#8 - Wysłana: 30 Kwi 2009 07:41:25
Odpowiedz 
A opodatkować chodzenie? Za każde dotknięcie nogą podłogi by zarabiali. Nawet gdyby dodawali powoli po 1zł to szybko staną się bogatsi od Billa Gatesa.
Domko
Użytkownik
#9 - Wysłana: 30 Kwi 2009 08:28:44
Odpowiedz 
Wprowadzić to w życie.
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#10 - Wysłana: 30 Kwi 2009 10:22:09 - Edytowany przez: FederacyjneMSZ
Odpowiedz 
Eviva

Nauka i technika tylko dla bogatych i uległych, widocznie chcemy mieć drugie USA w UE. Wszystko sprywatyzują i będzie pięknie, do tego zmierzamy.....

Domko

A opodatkować powietrze? To dopiero pieniądze.

Codziennie zatruwamy i używamy tlenu dla własnych potrzeb, trzeba reglamentować, a zebrany fundusz przeznaczyć na skutki "efekty cieplarnianego"

Pisarz

A opodatkować chodzenie?

Codziennie niszczymy swoimi buciorami chodniki, ulice itp, kasę przeznaczyć na budowę autostrad

"Dostęp do sieci GG za jedyne 5 złotych miesięcznie!"

za każdą wysłana wiadomość 5 groszy ( za zamiejscowe 10 groszy)

Coraz bardziej podoba mi się ten kapitalizm $$$$$$
Delta
Użytkownik
#11 - Wysłana: 30 Kwi 2009 12:24:55 - Edytowany przez: Delta
Odpowiedz 
FederacyjneMSZ
Coraz bardziej podoba mi się ten kapitalizm $$$$$$

Widzisz, to nie jest kapitalizm. Kapitalizm to był np w USA w XIX wieku. Dzisiaj UE i USA posiadają nową wersję socjalizmu, w której prawo reguluje i kontroluje każdy najdrobniejszy ruch obywatela, mówiąc, że to "dla jego dobra". Różnica pomiędzy dawnym socjalizmem a tym jest taka, że sektor prywatny jest bardziej rozbudowany. Ale to akurat jest temu socjalizmowi potrzebne. Bo ta kontrola, te przepisy dla naszego rzekomego dobra i część rozmaitych bubli prawnych jest kosztowna. A ogólnie wiadomo, że państwowy sektor zarządzany przez partyjnych kolegów ludzi będących u władzy jest mało wydajny. Więc to prywatny sektor ma narzucony obowiązek utrzymać ten bajzel. I po to jest potrzebny (już Lenin wpadł na to tworząc NEP), za to ma pełno ograniczeń czego np. związki zawodowe w obecnym swym kształcie są dowodem. A obciążenie podatkowe jest olbrzymie.
I tak czasami jak o tym myślę to narzuca mi się jedna rzecz. Zwróć uwagę, że partie inne niż partie od skrajnej prawicy po mniej więcej centrum są często sceptycznie nastawione do UE w obecnym kształcie, natomiast wszystkie od tego środka na lewo są nastawione euroentuzjastycznie. SLD jest pod tym względem chyba najbardziej widoczne. I sądzę, że to nie jest przypadek, bo w dużej części zwłaszcza u samego kierownictwa tworzą tą partię ludzie, którzy wywodzą się z obozu rządzącego dawniej krajem socjalistycznym. Tak mi się wydaje, że w UE w takim kształcie w jakim ona jest oni się bardziej odnajdują jak u siebie niż w rzeczywistości "czystego kapitalizmu". To samo, chociaż w mniejszym stopniu, dotyczy partii takich jak PO niby-liberalnych. Im bliżej do poglądów SLD niż przeciwnej strony.
A że UE w tym kształcie przypomina trochę "eurokołchoz" to coś w tym jest. Nawet metody "promocji" są podobne. Podobno już w zerówkach dzieci wkuwają wierszyki o Unii. Za moich czasów wkuwało się o przyjaźni ze Związkiem Radzieckim. Edukacja młodego pokolenia.

I wracając do tych opłat za różne rzeczy. Owszem sektor prywatny czasami naciska na korzystne dla siebie zmiany prawa. I od tego są władze i sądy by te naciski odrzucały jeśli są przesadne (bo zdarza się, że są i słuszne). Ale większość z tych opłat, o których tu mowa i tych zakazów wprowadza sama UE, bo trzeba kolejny podatek na kolejny poroniony pomysł "dla naszego dobra". Choćby w Polsce wydatki na socjal sięgają niemal 100 mld złotych. A wyobrażacie sobie o ile obniżono by podatki, gdyby nie wydawano tych 100 mld na socjal? Ile każdemu z nas zostałoby w kieszeni i mógłby coś kupić, mieć i dać tym samym pracę innym. A zmniejszenie bezrobocia to większe pensje i brak konieczności sięgania po socjal, bo po prostu nie jest on wtedy większości ludzi potrzebny. No ale władze nasze i unijne działają dla naszego dobra.
Dziś ostatni dzień składania PIT-ów. Jak je będziecie wypełniać i policzycie, ile macie do zapłacenia podatku, to weźcie podzielcie powiedzmy te 70 mld zł na coś ok. 30 mln płacących podatki i zobaczcie ile, licząc średnio na głowę, moglibyście z tego podatku odjąć. A tak trzeba zapłacić i ze świadomością, że większość tych pieniędzy marnuje się.
Dragon
Użytkownik
#12 - Wysłana: 30 Kwi 2009 23:40:07
Odpowiedz 
Nawet metody "promocji" są podobne. Podobno już w zerówkach dzieci wkuwają wierszyki o Unii. Za moich czasów wkuwało się o przyjaźni ze Związkiem Radzieckim. Edukacja młodego pokolenia.

Ha, pamiętam jak ze 7 lat temu, jeszcze w szkole, były te lekcje o Unii, gotowe materiały które jednoznacznie mówiły że Unia ma wszystko lepiej itd itd, no i ja biedny wyskakiwałem z pytaniami typu o ograniczenia dla gospodarki itd, klasa mało mnie nie "zasyczała na śmierć"

W liceum też podpadłem bo nie chciałem czytać na apelu jak Miller walczył o jak najlepsze warunki, nie chce nikogo urażać, ale kombinacja Milera (bo stoję po drugiej stronie barykady) i eurowazelinarstwa mi wybitnie nie pasowała.
Picard
Użytkownik
#13 - Wysłana: 30 Kwi 2009 23:49:57
Odpowiedz 
No i kolejny pomysł Euro - mędrków - równie mądry co chęć ceznzurowania czy wręcz zakazu ,,złych" gier komputerowych - , który utwierdza mnie w przekonaniu, że UE jest organizacjom tyleż niewydolną co dziwaczną i naprawę nie chciał bym mieć z nią nic wspólnego nawet gdyby dawali mi darmową dotacje na zaopatrywanie się w Treka do końca życia. Naprawdę nie znoszę UE i ich głupich pomysłów - żeby uściślić nie znoszę też Giertycha i jego opcji politycznej, więc ja nie z tego obozu - mam nadzieje, że ta organizacja rozpadnie się ustępując miejsca czemuś sensowniejszemu.
Dragon
Użytkownik
#14 - Wysłana: 1 Maj 2009 00:10:35
Odpowiedz 
Picard
A lubisz prognozy że zamiast obecnych krajów będzie nic innego jak państwo-kontynent Europa?
Eviva
Użytkownik
#15 - Wysłana: 1 Maj 2009 11:06:50
Odpowiedz 
Dragon
państwo-kontynent Europa

To już było w książce sf "Koniec końców" i zdaje się nie wszystkim się tam podobało. Mnie też sie nie podoba.
Dragon
Użytkownik
#16 - Wysłana: 1 Maj 2009 12:52:21
Odpowiedz 
Eviva
Mi się to też wydaje nierealne, teraz ciężko się zjednoczyć kilkumilionowym społecznościom, i zazwyczaj się to kończy albo burda albo małą brudna wojenką, ech, najbardziej zjednoczoną Europę mieliśmy z 1000-800 lat temu.
Picard
Użytkownik
#17 - Wysłana: 1 Maj 2009 13:05:20
Odpowiedz 
Dragon
Eviva

A lubisz prognozy że zamiast obecnych krajów będzie nic innego jak państwo-kontynent Europa?

To już było w książce sf "Koniec końców" i zdaje się nie wszystkim się tam podobało. Mnie też sie nie podoba.

To jest już nas troje, którym się nie podoba... Żeby nie było: marzy mi się prawdziwa Federacja - jakiemu Trekerowi się nie marzy? - ale na jedno wielkie państwo w rodzaju Stanów Zjednoczonych nie mam ochoty. Nie tędy droga panowie od integracji europejskiej! A najbardziej zjednoczona Europa była pod rządami Rzymian ale Drugie cesarstwo rzymskie było by obecnie jeszcze gorsze niż takie Stany Zjednoczone Europy.
Eviva
Użytkownik
#18 - Wysłana: 1 Maj 2009 13:09:33
Odpowiedz 
Picard

Zapomniałeś o jeszcze jednej próbie zjednoczenia Europy - nazywała się Trzecia Rzesza. i raczej też nie sądzę, by ktoś miał szczególną ochotę na powtórkę z rozrywki.

USS Phoenix forum / Różności / Petycja

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!