USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / Odkrycia astronomiczne
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  »» 
Autor Wiadomość
Guauld
Użytkownik
#91 - Wysłana: 11 Lis 2014 14:44:26
Odpowiedz 
Aż mi głupio pisać 3-ci post z rzędu, no trudno.
Wracamy do Rosetty, lądowanie już tuż tuż, można obejrzeć "na żywo" na poniższej stronie, stream zaczyna się dzisiaj o 20:00. Obecnie zamieszczona jest konferencja prasowa z pracownikami ESA.
http://new.livestream.com/ESA/cometlanding
Q__
Moderator
#92 - Wysłana: 11 Lis 2014 15:00:27
Odpowiedz 
Guauld

Chyba dam to na main site (byle zdążyć przed 20).
pirogronian
Użytkownik
#93 - Wysłana: 11 Lis 2014 15:58:04
Odpowiedz 
Guauld:
Wracamy do Rosetty, lądowanie już tuż tuż, można obejrzeć "na żywo" na poniższej stronie, stream zaczyna się dzisiaj o 20:00.

Ja czekam na niespodziewane i jasne jebut i utratę łączności z lądownikiem No ale zawsze możnam ieć nadzieję, że może się pomylę...
Mav
Użytkownik
#94 - Wysłana: 11 Lis 2014 16:14:23
Odpowiedz 
pirogronian:
Ja czekam na niespodziewane i jasne jebut i utratę łączności z lądownikiem

Ale masz na myśli zwykłą katastrofę, czy spisek?

Guauld:
stream zaczyna się dzisiaj o 20:00.

Powiem szczerze, że trochę się denerwuję Program załogowych lotów kosmicznych upadł i nic nie zapowiada zmian, i to właśnie bezzałogowe misje ratują współczesny program kosmiczny.
Guauld
Użytkownik
#95 - Wysłana: 11 Lis 2014 16:17:33
Odpowiedz 
Mav:
czy spisek?

Kometa okaże się być przedstawicielem obcej rasy, z którą rząd USA od lat utrzymuje kontakt w tajemnicy.

Mav:
i to właśnie bezzałogowe misje ratują współczesny program kosmiczny.

Trochę zaryzykuję pytanie: do 3 razy sztuka?
pirogronian
Użytkownik
#96 - Wysłana: 11 Lis 2014 16:21:34
Odpowiedz 
Mav:
pirogronian:
Ja czekam na niespodziewane i jasne jebut i utratę łączności z lądownikiem

Ale masz na myśli zwykłą katastrofę, czy spisek?

Jeżeli uparte nie zwracanie uwagi na dowody, że komety nie są bryłami lodu, można uznać za spisek... sądze po prostu, że dojdzie do wyładowania elektrycznego, i lądownik szlag trafi, tak samo, jak w przypadku misji Deep Impact.
Q__
Moderator
#97 - Wysłana: 11 Lis 2014 16:27:14 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Tymczasem mamy artykuł:
http://www.startrek.pl/article.php?sid=1353

I Trekowy akcent w sprawie (który zaraz do niego dodam):
http://www.youtube.com/watch?v=yY2SGPtRmnA
Mav
Użytkownik
#98 - Wysłana: 11 Lis 2014 16:27:58
Odpowiedz 
pirogronian:
Jeżeli uparte nie zwracanie uwagi na dowody, że komety nie są bryłami lodu, można uznać za spisek...

Chyba już uparcie nie twierdzą, że tak jest? Lądownik Rosetty jest wyposażony w kotwice zaprojektowane do wbicia się w warstwę lodu, a jak się okazało, na powierzchni komety występują różne podłoża.

Guauld:
Trochę zaryzykuję pytanie: do 3 razy sztuka?

Pierwszy raz próbują wylądować na komecie, więc skąd to do trzech razy sztuka?
Guauld
Użytkownik
#99 - Wysłana: 11 Lis 2014 16:33:22 - Edytowany przez: Guauld
Odpowiedz 
Mav:
więc skąd to do trzech razy sztuka?

A no nawiązując do ostatniej złej passy w programie, 2 katastrofy z rzędu mamy, więc teraz przydałby się sukces. Co prawda to trochę inna liga, ale większości będzie się kojarzyć jednoznacznie- latanie w kosmos to strata pieniędzy.
Niestety.

pirogronian:
jeżeli uparte nie zwracanie uwagi na dowody, że komety nie są bryłami lodu, można uznać za spisek...

Kometa*, to jest ciągle jedna sztuka, więc niczego nie przesądzajmy.
Mav
Użytkownik
#100 - Wysłana: 11 Lis 2014 16:39:16 - Edytowany przez: Mav
Odpowiedz 
Guauld:
A no nawiązując do ostatniej złej passy w programie, 2 katastrofy z rzędu mamy

Ale one dotyczą załogowych lotów, bo rozumiem, że chodzi Ci o SpaceShipOne i eksplozję rakiety z zaopatrzeniem na ISS? Rakieta była bezzałogowa, ale dotyczyło to zaopatrzenia załogowej stacji. Akurat bezzałogowe loty odnoszą sukcesy, jak np. wspomniany Deep Impact.
Q__
Moderator
#101 - Wysłana: 11 Lis 2014 18:14:27 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Guauld
Użytkownik
#102 - Wysłana: 12 Lis 2014 17:06:32
Odpowiedz 
Zakładam, że większość oglądała, albo już o tym przeczytała, ale dla tych co jeszcze nie wiedzą:
Lądowanie zakończyło się pomyślnie.
Q__
Moderator
#103 - Wysłana: 12 Lis 2014 17:16:06
Odpowiedz 
Guauld

Póki co pokazują raczej entuzjazm kontroli lotów niż obrazki z komety, ale owszem - widziałem to i komentowałem:
http://forum.lem.pl/index.php?topic=502.msg57465#m sg57465

ps. Oczywiście pozwoliłem też sobie dokonać aktualizacji tekstu na main site .
pirogronian
Użytkownik
#104 - Wysłana: 12 Lis 2014 17:27:04
Odpowiedz 
Q__:
Lądowanie zakończyło się pomyślnie.

Łohoho, no i moje przepowiednie się nie sprawdziły (w sumie to na szczęście). Teraz czekać na jakieś dane... Bo chyba po to wylądował
Maveral
Użytkownik
#105 - Wysłana: 12 Lis 2014 17:42:28
Odpowiedz 
Mogli by pokazać chociażby jakieś zdjęcie z powierzchni, bo na razie to przemawiają, przemawiają i przemawiają. Już nawet nie śmiem zapytać o jakiś filmik z lądowania ;)
pirogronian
Użytkownik
#106 - Wysłana: 12 Lis 2014 17:44:20 - Edytowany przez: pirogronian
Odpowiedz 
Maveral:
Mogli by pokazać chociażby jakieś zdjęcie z powierzchni, bo na razie to przemawiają, przemawiają i przemawiają. Już nawet nie śmiem zapytać o jakiś filmik z lądowania ;)

Czekaj, przecież muszą najpierw wszystko ocenzurować, żebyś nie zobaczył tam czegoś, czego nie powinieneś ;)

BTW wydawało mi się, że to "strumieniowanie na żywo" to z lądownika miało być właśnie... a tu centrum kontroli lotu mogę sobie pooglądać, łe...
Guauld
Użytkownik
#107 - Wysłana: 12 Lis 2014 17:48:44 - Edytowany przez: Guauld
Odpowiedz 
Maveral:
Mogli by pokazać chociażby jakieś zdjęcie z powierzchni

No na razie mamy tylko z odłączenia (zdjęcie Rosetty ) i zaraz przed lądowaniem (zdjęcie Philae):

Rosetta
Philae

A nowe info. będziemy mogli zbierać jeszcze przez półtora roku, więc nie ma się co niecierpliwić .

Pierwsze zdjęcia z powierzchni mają być między 18:45 a 19:15.
Maveral
Użytkownik
#108 - Wysłana: 12 Lis 2014 17:49:45
Odpowiedz 
Ok, są pierwsze fotki - KLIK i KLIK
Q__
Moderator
#109 - Wysłana: 12 Lis 2014 21:47:35
Odpowiedz 
Są problemy, będzie i pożywka dla teoryj spiskowych:
http://www.kosmonauta.net/2014/11/relacja-z-ladowa nia-philae/
Choć mam nadzieję, że jednak wszystko pójdzie jak trzeba.
pirogronian
Użytkownik
#110 - Wysłana: 12 Lis 2014 22:13:11
Odpowiedz 
Q__:
Są problemy, będzie i pożywka dla teoryj spiskowych:
http://www.kosmonauta.net/2014/11/relacja-z-ladowa nia-philae/

Przeczytałem, i chyba już pomału dostrzegam przyczyny problemów Być może będę kontynuował spostrzeżenia w stosownym topiku o Elektrycznym Wszechświecie.
Queerbot
Użytkownik
#111 - Wysłana: 12 Lis 2014 23:24:35
Odpowiedz 
Dla mnie szczególnie istotne jest, że to jednak efekt prac zgniłej Europy, która podobno już w ogóle nic nie znaczy
Guauld
Użytkownik
#112 - Wysłana: 13 Lis 2014 14:40:57
Odpowiedz 
Jest już pierwsze zdjęcie z lądownika (od ok. 3h)
Kometa
Q__
Moderator
#113 - Wysłana: 13 Lis 2014 14:42:27 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Mav
Użytkownik
#114 - Wysłana: 13 Lis 2014 15:26:10
Odpowiedz 
Q__:
Ale Philae bezpieczny nie jest:

Tego się obawiali. Podłoże komety miało być skute lodem, a nie jakimś granulatem, pyłem. Szkoda, że coś takiego może zepsuć całą misje. Pokazuje to, jak jeszcze mało wiemy o kosmosie.

PS. Czy zatem kometę z ENT: "Breaking the Ice":

a

b

- można już wyrzucić do kosza, bo opiera się na niesłusznej teorii, iż są to skute lodem śnieżki?
Q__
Moderator
#115 - Wysłana: 13 Lis 2014 15:34:03
Odpowiedz 
Mav

Mav:
Czy zatem kometę z ENT: "Breaking the Ice":
- można już wyrzucić do kosza, bo opiera się na niesłusznej teorii, iż są to skute lodem śnieżki?

Powiedzmy, że trafili na jakąś lodową, taki wyjątek od zasady.

ps. Oczywiście artykuł o misji Rosetty, choć spadł już z głównej pozycji na main site uaktualniam.
pirogronian
Użytkownik
#116 - Wysłana: 13 Lis 2014 16:53:55
Odpowiedz 
Mav:
PS. Czy zatem kometę z ENT: "Breaking the Ice":

a

b

Oczywiście, i to już dawno. Gdyby mieli głowy na karku, nie potrzebowaliby tej sondy, żeby to stwierdzić.
Mav
Użytkownik
#117 - Wysłana: 13 Lis 2014 17:08:54
Odpowiedz 
pirogronian:
Oczywiście, i to już dawno. Gdyby mieli głowy na karku, nie potrzebowaliby tej sondy, żeby to stwierdzić.

Mogłeś im wysłać CV na konsultanta, zamiast teraz się z nich śmiać

Q__:
Powiedzmy, że trafili na jakąś lodową, taki wyjątek od zasady.

Uwaga, czepialstwo maksymalne: Nikt na mostku nie mówił, że trafili na rzadką kometę, bo skutą lodem
Q__
Moderator
#118 - Wysłana: 13 Lis 2014 17:10:29 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
pirogronian

pirogronian:

Z drugiej strony Ty z tym hipotetycznym wyładowaniem co spali lądownik też niekoniecznie wyszedłeś na nieomylnego.

Mav

Mav:
Nikt na mostku nie mówił, że trafili na rzadką kometę, bo skutą lodem

Może mówił, tylko B&B wywalili to w montażu? W końcu wszystko co złe przez nich...
pirogronian
Użytkownik
#119 - Wysłana: 13 Lis 2014 17:22:49
Odpowiedz 
Q__:
Z drugiej strony Ty z tym hipotetycznym wyładowaniem co spali lądownik też niekoniecznie wyszedłeś na nieomylnego.

Nie zamierzałem być nieomylny. Nie mam aż takiej wiedzy na temat komet (praktycznej, nie teoretycznej). Natomiast moje drugie przewidywanie, o którym nie wspomniałem, mianowicie, że lądownik nie zakotwiczy się, lecz być może nawet odbije, spełniło się co do joty . A kłopoty z akumulatorami etc mogą być wywołane właśnie aktywnością elektryczną.
Mav
Użytkownik
#120 - Wysłana: 13 Lis 2014 17:28:14 - Edytowany przez: Mav
Odpowiedz 
pirogronian:
Natomiast moje drugie przewidywanie, o którym nie wspomniałem, mianowicie, że lądownik nie zakotwiczy się, lecz być może nawet odbije, spełniło się co do joty

Tyle, że oni już wiele lat temu zdawali sobie z tego sprawę, bo takie dane dostarczyły pierwsze zdjęcia komety od Rosetty, a także swoje w tej sprawie dołożyła misja Deep Impact. Dlatego na długo przed lądowaniem testowali harpuny w granulacie przypominającym podłoże komety i obawiali się, że lądownik może odbić się od podłoża.

pirogronian:
A kłopoty z akumulatorami etc mogą być wywołane właśnie aktywnością elektryczną.

To jest spowodowane słabym nasłonecznieniem i niską temperaturą

Q__:
Może mówił, tylko B&B wywalili to w montażu? W końcu wszystko co złe przez nich...

No to poproszę o dowody na potwierdzenie tej hipotezy
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  »» 
USS Phoenix forum / Różności / Odkrycia astronomiczne

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!