USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / Ścięcie Polaka
 Strona:  1  2  »» 
Autor Wiadomość
Darnok
Użytkownik
#1 - Wysłana: 9 Lut 2009 16:09:51
A więc stało się, polak przetrzymywany przez talibów został ścięty. Jakie macie odczucia? czy uważacie, że rząd zrobił za mało by go ratować?
Picard
Użytkownik
#2 - Wysłana: 9 Lut 2009 17:44:56
Barbarzyństwo wobec jeńców zawsze jest złe, ale sam Polak... przykro mi to mówić ale mógł zwyczajnie tam nie jechać. Jego życie, jego ryzyko, jego strata.
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#3 - Wysłana: 9 Lut 2009 17:54:13
Darnok

Jezeli trafili na radykalnych talibów, to nie miał większych szans, nie chcieli pieniędzy. Pakistan sam ma problem u siebie, Beludzyni, Sindhowie, Pasztuni. To jest sztuczny kraj, gdzie włądza ma nikłą jurysdyckje i nie może egzekwofać swoich praw. Armia jest w miarę podległa rządowi, ale Wywiad należy do radykałów. Jeszcze dodamy od 1997 roku Arsenał Jądrowy to mamy niezły bigos.

Co do rządu, cóz, Pan Sikorski, który ponad 20 lat temu walczył razem z "obecnymi terrorystami" przeciwko ZSRR .nawet nie pojechał do Pakistanu by na miejscu zapoznac się z zaistniałą sytuacją. O wysłaniu GROMu nie było mowy gdyż pogorszyło by to nasze stosunki dyplomatyczne z Pakistanem.

Wiem jedno, tam nas nie chcą, więc po co tam się pchamy??

Po za tym co ta Geofizyka szukała w Pakistanie?? ropy?? gazu??

TVNowski Superwizjer bedzie poświęcony tej sprawie..
EnterpriseJ
Użytkownik
#4 - Wysłana: 9 Lut 2009 18:11:22
FederacyjneMSZ

Geofizyk obsługiwał tam jakieś urządzenie,ale nie wiem jakie.

Nie wiem.Tak samo nie wiem czemu się pchamy do Afganistanu i czemu jeszcze nie wycofaliśmy (przynajmniej większości) wojsk z Iraku.IMO nie powinniśmy się wogóle pchać na Bliski Wschód bo to tylko przynosi nam straty w ludziach i nic więcej.Tam sytuacji nie można rozwiązać w kilka,kilkadziesiąt lat(mówię o Pakistanie).Tam,żeby był pokój potrzeba żeby mieszkała tylko i wyłącznie jedna nacja innaczej będą się zabijać non stop i ani Amerykanie ani nikt inny tam porządku nie zrobi.ZSRR się tam wepchało poniosło klęskę i każdy inny kraj,który zrobi podobnie także poniesie klęskę.
Eviva
Użytkownik
#5 - Wysłana: 9 Lut 2009 18:13:32 - Edytowany przez: Eviva
Darnok

Ja może zadam inne pytanie: co rząd jeszcze mógł zrobić? Zmobilizować armię i najechać suwerenny kraj? Bo tylko to zostało. Powiedzmy sobie jasno: ci mordercy zabili faceta nie dlatego, że Tusk im coś tam powiedział czy czegoś tam nie spełnił - zamordowali, bo są mordercami. Bestiami, które należałoby wytępić jak szczury. Chociaż niedobre to porównanie, bo jednak szczur jest stworzeniem bożym, a ich stworzył chyba diabeł.
Inna rzecz. Żal mi tego człowieka, nie dlatego, że to Polak, ale dlatego, ze to człowiek - jednak podzielam zdanie przedmówcy. Złamać nogę można i na równej drodze, po co pchać się tam, gdzie tę girę prawie na pewno się złamie? Z głodu nie umierał. Rozumiem, że chciał zarobić, ale to trzeba robić z głową i nie jechać do krajów, owładniętych przez hordy, wobec których Klingoni to mili i uprzejmi faceci.
Przykro to przyznać, ale moja reakcja na całą sprawę była bardzo nietrekowa: wykrzykiwałam na cały głos, że należałoby teraz publicznie powiesić tych, których uwolnienia chcieli ci łajdacy - a wogóle, że należało od tego zacząć. Moje uczucia w stosunku do muzułmanów, i tak mało cywilizowane, sięgnęły dna. Dałam temu wyraz na swoim blogu, gdzie sama sobie jestem sterem, żeglarzem i okrętem, i żaden moderator nic mi nie wytnie. Tu jednak wole się hamować, dlatego kończę wypowiedź.
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#6 - Wysłana: 9 Lut 2009 18:18:09 - Edytowany przez: FederacyjneMSZ
EnterpriseJ

Nie wiem.Tak samo nie wiem czemu się pchamy do Afganistanu i czemu jeszcze nie wycofaliśmy (przynajmniej większości) wojsk z Iraku.IMO nie powinniśmy się wogóle pchać na Bliski Wschód bo to tylko przynosi nam straty w ludziach i nic więcej.Tam sytuacji nie można rozwiązać w kilka,kilkadziesiąt lat(mówię o Pakistanie).Tam,żeby był pokój potrzeba żeby mieszkała tylko i wyłącznie jedna nacja innaczej będą się zabijać non stop i ani Amerykanie ani nikt inny tam porządku nie zrobi.ZSRR się tam wepchało poniosło klęskę i każdy inny kraj,który zrobi podobnie także poniesie klęskę.

niestety padamy ofiara imperialistycznej ( wiem ze to brzmi populistycznie, ale nie znam trafniejszego określenia polityki prowadzonej przez USA). Jesteśmy w bardzo ścisłym sojusz z USA. Wymaga to od nas wielu poświęceń. Amerykanie myślą że wszystko mogą siłami zbrojnymi osiągnąc. Myślą tylko jednotorowo, uważają że to im Bóg dał misje zbawienia świata....

Eviva

Powiedzmy sobie jasno: ci mordercy zabili faceta nie dlatego, że Tusk im coś tam powiedział czy czegoś tam nie spełnił - zamordowali, bo są mordercami. Bestiami, które należałoby wytępić jak szczury. Chociaż niedobre to porównanie, bo jednak szczur jest stworzeniem bożym, a ich stworzył chyba diabeł.

Pamiętaj że oni są u siebie, a tu jakiś intruz im wchodzi. Pamiętaj ze każdy kto tam jedzie musi miec swiadomosc co go może tam czekać.
EnterpriseJ
Użytkownik
#7 - Wysłana: 9 Lut 2009 18:24:29
Eviva

O ile mi wiadomo Islam jest przeciwko terroryzmowi i temu podobnym.A Ci Talibowie tak jak ich pobratymcy to nie prawdziwi muzułmanie.Oni wierzą nie tyle w Allaha co we własny dżihad.Dla nich Islam to tylko i wyłącznie dżihad.
Delta
Użytkownik
#8 - Wysłana: 9 Lut 2009 18:26:44
Picard
ale sam Polak... przykro mi to mówić ale mógł zwyczajnie tam nie jechać. Jego życie, jego ryzyko, jego strata.

Wiesz, to samo można by powiedzieć o turystach wypoczywających w Egipcie, Turcji albo w Bombaju, którzy zginęli w zamachach bombowych na hotele, w których mieszkali. Tylko czy tak byś to określił jak teraz, gdyby tam był ktoś kogo znałeś czy ktoś z rodziny?

Nie wiem czy mógł czy nie mógł jechać, to była jego praca. Skoro się chce pracować w danej firmie/danym zawodzie to niestety nie przychodzi się do roboty, grymasząc, że kontrakt mi się nie podoba.

FederacyjneMSZ
O wysłaniu GROMu nie było mowy gdyż pogorszyło by to nasze stosunki dyplomatyczne z Pakistanem.

Ale Pakistan jest tak olbrzymim i słabo w niektórych miejscach kontrolowanym krajem, że można spróbować zrobić coś takiego po cichu, bez informowania władz w Islamabadzie. Tyle, że wiąże się to z ryzykiem no i jest jeden potrzebny czynnik -informacja. Dzięki Kaczyńskim i Macierewiczowi mamy rozwalone służby wywiadowcze. Kto miał go szukać?
A o oficjalnych naciskach można zapomnieć -gadka ze strony rządu w tym wypadku jest beznadziejna. Nie mamy najmniejszego politycznego wpływu na taki kraj jak Pakistan i nie mamy im co do zaoferowania, a żaden kraj o zdrowych zmysłach nie wypuściłby kilkudziesięciu takich gagatków jak ci porywacze.

Zaraz, moment, gdzie się pchamy? Do Pakistanu? Przecież nikt się tam nie pcha, firma podpisała kontrakt z Pakistańczykami (krajem niepodległym, niczym z naszej strony niezagrożonym i nie mającym nic wspólnego z organizacją terrorystyczną) na wykonanie prac. To przecież normalne, że firmy chcąc się rozwijać, muszą szukać zleceń.
Zresztą, parę dni temu niektórzy Forumowicze narzekali, że nie zdobywamy kontraktów w krajach, w których stacjonują nasze jednostki wojskowe. Dziś z kolei inni sprawiają wrażenie niezadowolonych, że nasze firmy podpisują kontrakty w krajach, w których nie ma naszego wojska i w którym formalnie żyjemy w pokoju.

http://www.gk.com.pl/?mod=news&acn=show&id=87
EnterpriseJ
Użytkownik
#9 - Wysłana: 9 Lut 2009 18:29:08
FederacyjneMSZ

niestety padamy ofiara imperialistycznej ( wiem ze to brzmi populistycznie, ale nie znam trafniejszego określenia polityki prowadzonej przez USA). Jesteśmy w bardzo ścisłym sojusz z USA. Wymaga to od nas wielu poświęceń. Amerykanie myślą że wszystko mogą siłami zbrojnymi osiągnąc. Myślą tylko jednotorowo, uważają że to im Bóg dał misje zbawienia świata....

Tak było zawsze,Wlk.Brytania,Francja,Cesarstwo Austryjackie,wszyscy oni chcieli sobie innych podporządkować bo wg nich to Bóg tak wybrał by świat był lepszy.Tyle,że wiadomo,że drogą do zjednoczenia Ziemi jest tylko jedna.która niestety jest wciąż jest nie osiągalna i istnieje tylko i wyłącznie w Star Treku.
Picard
Użytkownik
#10 - Wysłana: 10 Lut 2009 09:05:44
Delta

Wiesz, to samo można by powiedzieć o turystach wypoczywających w Egipcie, Turcji albo w Bombaju, którzy zginęli w zamachach bombowych na hotele, w których mieszkali. Tylko czy tak byś to określił jak teraz, gdyby tam był ktoś kogo znałeś czy ktoś z rodziny?

Wybacz ale z tą rodziną to tani chwyt! Na pewno każdy z członków moje rodziny ma na tyle oleju w głowie by nie pchać się na teren kraju gdzie mogą grasować Talibowie. Co innego turyści wypoczywający w Egipcie a co innego pracownicy takiej czy innej firmy wykonujący zlecenie na potencjalnie wrogim terytorium.

Nie wiem czy mógł czy nie mógł jechać, to była jego praca. Skoro się chce pracować w danej firmie/danym zawodzie to niestety nie przychodzi się do roboty, grymasząc, że kontrakt mi się nie podoba.

Prace zawsze można zmienić tak aby nie zagrażała życiu, prawda? A jeśli jedzie się służbowo w niebezpieczny rejon świata to trzeba liczyć się z ryzykiem, nieprawdaż?
Eviva
Użytkownik
#11 - Wysłana: 10 Lut 2009 09:18:59 - Edytowany przez: Eviva
Picard

Jest jeszcze jedno pytanie: zawsze za uprowadzonego okup płaci jego rodzina (jeśli ma możliwości). Państwo się w to nie miesza. Czemu w przypadku bandytyzmy międzynarodowego utarło się inaczej? Przecież to napędza jedynie całą machinę. Gdy szmaciarze nie mają pieniędzy na bomby i kałachy, porywają kogoś i już maja kasę - często od kraju, w którym mają życzenie przeprowadzić zamach. Co za nieprawdopodobny absurd.
Picard
Użytkownik
#12 - Wysłana: 10 Lut 2009 09:32:22
Eviva

Jest jeszcze jedno pytanie: zawsze za uprowadzonego okup płaci jego rodzina (jeśli ma możliwości). Państwo się w to nie miesza. Czemu w przypadku bandytyzmy międzynarodowego utarło się inaczej?

Bo takie porwania to akt polityczny. Nie wiem czy im zapłaciliśmy czy nie - ale jeśli to zrobiliśmy to z pytanie o sens takiego postępowania pewnie musiała byś się zwrócić do rządu.
Eviva
Użytkownik
#13 - Wysłana: 10 Lut 2009 09:40:58 - Edytowany przez: Eviva
Picard

Nie sądzę, by rząd zapłacił choć centa, ale w tej sytuacji nie mam mu tego za złe. Jestem przeciwna takiemu postępowaniu i uważam, że dużo logiczniejsze byłoby postępowanie w myśl mickiewiczowskiej zasady "gwałt niech się gwałtem odciska". Te talibańskie świnie nie znają innego języka.
Darnok
Użytkownik
#14 - Wysłana: 10 Lut 2009 10:14:11 - Edytowany przez: Darnok
Nie sądzę, by rząd zapłacił choć centa, ale w tej sytuacji nie mam mu tego za złe.
Oferował razem z rządem Pakistańskim łącznie 15mln zł.
Co do gwałtu- przecież nasze wojska już tam stacjonują. Oko za oko, tylko w tym wypadku to my dostaliśmy za swoje. Nie bronię talibów, ale trzeba czasem obiektywnie popatrzeć na świat. Europa nie jest święta i nigdy nie była.
Eviva
Użytkownik
#15 - Wysłana: 10 Lut 2009 10:16:17
b]Darnok[/b]

Tusk mówił coś wręcz przeciwnego, ale nie będę się spierać. Tak czy inaczej, sam widzisz, ile to dało.
Delta
Użytkownik
#16 - Wysłana: 10 Lut 2009 10:24:02 - Edytowany przez: Delta
Picard
Wybacz ale z tą rodziną to tani chwyt!

IMHO wcale nie.

Na pewno każdy z członków moje rodziny ma na tyle oleju w głowie by nie pchać się na teren kraju gdzie mogą grasować Talibowie.

A skąd w ogóle założenie, że już nie są na terenie "kraju gdzie mogą grasować Talibowie"? Picard, jesteśmy jednym z krajów przeciwko którym ogłoszono dżihad. Tylko dzięki temu, że bardziej "medialnymi" celami są Anglia, USA czy kurorty dla turystów w Egipcie, mamy względne bezpieczeństwo. Na dobrą sprawę, w dowolnym momencie, może się u nas lub w kraju, w którym Polacy pracują/są na wakacjach zdarzyć zamach taki jak np. w Madrycie w 2004 roku.

a co innego pracownicy takiej czy innej firmy wykonujący zlecenie na potencjalnie wrogim terytorium.

Za taki można uznać większość dzisiejszego świata. A poza tym to nie jest co innego, ofiary to nadal niewinni cywile.

Prace zawsze można zmienić tak aby nie zagrażała życiu, prawda?

Gdyby wszyscy wykonywali prace, które nie zagrażają życiu to nie ma chyba zawodu który można by było wykonywać. Oczywiście ryzyko śmierci/wypadku jest zróżnicowane, ale ktoś musi wykonywać tego typu pracę i pewnie wie, że ponosi większe ryzyko, nadal jednak nie zmienia to faktu, że w dzisiejszym świecie przydarzyć się to może każdemu, dlatego takie podejście "jego życie, jego ryzyko, jego strata" jest IMHO trochę nie na miejscu.

Eviva
Czemu w przypadku bandytyzmy międzynarodowego utarło się inaczej?

Bo najczęściej okup jest olbrzymi, przekraczający możliwości szarego Kowalskiego. Zresztą w tym przypadku oni się domagali uwolnienia kumpli z pudła, a to już decyzja władz.

Przecież to napędza jedynie całą machinę.

Dlatego IMHO nie powinno się ulegać. Idealnym rozwiązaniem jest namierzenie i zlikwidowanie takich terrorystów. Oni nie nadają się do reedukacji.

Darnok
Co do gwałtu- przecież nasze wojska już tam stacjonują.

Nie ma naszych ani innych obcych wojsk w Pakistanie. Przynajmniej oficjalnie, a Pakistańczycy są dość czuli na tym punkcie pomimo iż sami nie mają kontroli nad niektórymi regionami.
Eviva
Użytkownik
#17 - Wysłana: 10 Lut 2009 10:32:10
Delta
Dlatego IMHO nie powinno się ulegać. Idealnym rozwiązaniem jest namierzenie i zlikwidowanie takich terrorystów. Oni nie nadają się do reedukacji.

To muzealna rzadkość, ale w tej sprawie się zgadzamy co do słowa. Jedyne lekarstwo tutaj to wybicie tych bydlaków co do nogi, nie przebierając w środkach. I uprzedzając oklepany komentarz, którego mógłby ktoś użyć - wcale nie chcę być "lepsza", chcę, żeby ich nie było! za wszelką cenę.

Bo najczęściej okup jest olbrzymi, przekraczający możliwości szarego Kowalskiego.

W przypadku "zwykłego" porwania tez tak bywa, a jednak jedyna pomocą, jaka można uzyskać od czynników oficjalnych, jest rada, by nie płacić i współpracować z policją. Tak jest we wszystkich krajach. Jednocześnie te same kraje współpracują z bandytami międzynarodowymi, dając im miliony na ich żądanie. Czy to nie jest czasem brak elementarnej logiki?
Delta
Użytkownik
#18 - Wysłana: 10 Lut 2009 10:42:44 - Edytowany przez: Delta
Eviva
To muzealna rzadkość, ale w tej sprawie się zgadzamy co do słowa.

Sądząc po naszej dyskusji na temat Izraela i Palestyny, to nie byłbym pewien tego, że się zgadzamy tak co do joty. A to dlatego, że ja mam na myśli tylko i wyłącznie upolowanie sprawców, możliwie bez ofiar postronnych (do tych postronnych także zaliczyłbym tych osadzonych w pakistańskich więzieniach, których uwolnienia się domagali terroryści, a z tego co czytałem w komentarzach w różnych zakątkach internetu, to niektórzy tych więzionych chętnie by zlinczowali).

Jedyne lekarstwo tutaj to wybicie tych bydlaków co do nogi, nie przebierając w środkach.

I tu też się do końca nie zgadzamy. Żadnego znęcania się, albo dożywocie i do roboty, albo kałach, ściana i do wora.

Jednocześnie te same kraje współpracują z bandytami międzynarodowymi, dając im miliony na ich żądanie. Czy to nie jest czasem brak elementarnej logiki?

Może. Ale trzeba brać pod uwagę, że politycy mają na uwadze słupki sondaży wyborczych. Poza tym warto dać okup jeśli kogoś się z takich tarapatów wyciągnie. Tylko później trzeba dopilnować by ładnie to ujmując: nie zdążyli tego wydać. No i spróbować odzyskać forsę.
Eviva
Użytkownik
#19 - Wysłana: 10 Lut 2009 10:44:19 - Edytowany przez: Eviva
Delta

Radziłabym to drugie. Po co ich jeszcze żywić, ubierać i leczyć za nasze pieniądze? Znęcać się nie muszę, nie jestem mściwa, chcę jedynie wyeliminować zagrożenie. Gdybym złapała wszy, też bym je wytępiła nie z zemsty, ale dlatego, że sa zagrożeniem.
Delta
Użytkownik
#20 - Wysłana: 10 Lut 2009 10:45:49
Eviva
Po co ich jeszcze żywić, ubierać i leczyć za nasze pieniądze?

Bo inaczej stalibyśmy się tacy jak oni?
Eviva
Użytkownik
#21 - Wysłana: 10 Lut 2009 10:47:07
Delta
Bo inaczej stalibyśmy się tacy jak oni?

To demagogiczne i bardzo szkodliwe gadanie. W myśl tego zawsze będziemy na słabszej pozycji i zawsze będą ginąć niewinni. A ja jestem taka dziwna, że bardziej zależy mi na ofiarach, niz na sprawcach.
Delta
Użytkownik
#22 - Wysłana: 10 Lut 2009 11:03:41
Eviva
To demagogiczne i bardzo szkodliwe gadanie.

A co mamy do wyboru? Zaczynając działać tak bezwzględnie jak oni z czasem po prostu stoczylibyśmy się do ich poziomu.
Weź dowolną rewolucję jaka miała miejsce w historii. Każda miała na celu "lepsze jutro", a koniec końców w imię tego lepszego jutra nawet ci porządni rewolucjoniści zaczynali toczyć bezpardonową walkę, usprawiedliwiając swoje postępowanie dążeniem do tego lepszego życia. W efekcie sami się staczali, a do głosu i władzy dochodzili ludzie tacy jak np. szefowie NKWD i z lepszego jutra robił się lepszy horror.

W myśl tego zawsze będziemy na słabszej pozycji i zawsze będą ginąć niewinni.

Tak, ale na to niewiele można poradzić. Najwyżej można próbować.

A ja jestem taka dziwna

Nie wiem, ale wiem, że ja jestem. I pewnie dlatego możliwości takiego stoczenia się otaczającej mnie części świata się obawiam, bo gdyby tak się stało, to przerażająco łatwo mógłbym podobnie się stoczyć. A perspektywa mi się nie uśmiecha.
Jurgen
Moderator
#23 - Wysłana: 10 Lut 2009 11:07:58
Gdybym złapała wszy, też bym je wytępiła nie z zemsty, ale dlatego, że sa zagrożeniem

Nie wnikając w główną kwestię, mam tylko nadzieję, że widzisz różnicę między wszą a człowiekiem?

W myśl tego zawsze będziemy na słabszej pozycji

Dobrzy zawsze są na słabszej pozycji. W innej sytuacji bylibyśmy dokladnie tacy sami, jak i ci źli... W sumie, niczym byśmy sie nie różnili.
Eviva
Użytkownik
#24 - Wysłana: 10 Lut 2009 11:12:04 - Edytowany przez: Eviva
Delta
Tak, ale na to niewiele można poradzić.

Ależ można! Przemawiając do bandytów językiem jedynym, jaki rozumieją - językiem przemocy. Gdybyśmy się z nimi tak nie patyczkowali, problem terroryzmu JUŻ by nie istniał. Jednak wieczne obawy "co ludzie powiedzą" powstrzymują rządy państw od wydania zdecydowanych zarządzeń i trzymania się ich. A jaki efekt? Taki, że tamci cały czas się rozzuchwalają i nabierają przekonania, ze cała reszta świata jest od nich słabsza.

przerażająco łatwo mógłbym podobnie się stoczyć. A perspektywa mi się nie uśmiecha.

Zatem, Panie Moralny, mam propozycję nie do odrzucenia. Wszyscy myślący tak jak Ty niech .płaca dodatkowy podatek i niech z tych pieniędzy utrzymuje się zwyrodnialców w więzieniach. Bo ja z chęcią sfinansowałabym wyłącznie ich egzekucję. Z jakiej racji za ich wygodne życie mają płacić wszyscy, w tym rodziny ofiar? Niech płaca tylko ci, co "nie chcą się stoczyć".

Jurgen

Wole się nie różnić i żyć, zwłaszcza, że ja widzę różnicę między tępieniem bandytów a zabijaniem niewinnych. A różnicy między wszami a talibami nie widzę, mimo najlepszych chęci. To nie sa ludzie, a bestie.
Madame Picard
Moderator
#25 - Wysłana: 10 Lut 2009 11:23:44
Eviva

Zabić jest łatwo. Trudniej jest już zabić tak, żeby nie ucierpieli prz tym niewinni. A jeszcze trudniej odróżnić czasem jednych od drugich, bo świat na ogół nie jest tak jednoznacznie czarno-biały jak Ci się wydaje. A najtrudniej jest zapobiegać takim sytuacjom na przyszłość, czyli zrobić coś, żeby na miejsce tego zabitego nie przyszło dziesięciu następnych, których zresztą perspektywa śmierci wcale nie będzie przerażała.
Delta
Użytkownik
#26 - Wysłana: 10 Lut 2009 11:31:01 - Edytowany przez: Delta
Eviva
Ależ można! Przemawiając do bandytów językiem jedynym, jaki rozumieją - językiem przemocy.

Toż częściowo się w tym miejscu zgadzamy (wyżej napisane). Ale nie całkowicie, bo to co proponujesz mogłoby nas doprowadzić do stania się takimi jak oni i sami mordowalibyśmy jak oni. A to jest skórka za wyprawkę.

Zatem, Panie Moralny, mam propozycję nie do odrzucenia. Wszyscy myślący tak jak Ty niech .płaca dodatkowy podatek i niech z tych pieniędzy utrzymuje się zwyrodnialców w więzieniach.

Po pierwsze, jeśli odpowiednie służby zlikwidują odpowiedzialnych za to terrorystów i tylko ich to jestem za.
Po drugie, przecież mówiłem, że można ich pogonić do roboty. Przynajmniej zarobiliby na własne utrzymanie. Zabierz wygody w celach i zaoszczędzisz kolejną sumę. A reszta, w skali całego społeczeństwa, jest niewielką ceną w porównaniu z zostaniem takimi jak ci terroryści czy inni zabójcy. Zwłaszcza, że granica stania się takimi jest bardzo cienka.

Z jakiej racji za ich wygodne życie mają płacić wszyscy, w tym rodziny ofiar?

To uroki stanowienia tzw. cywilizowanego społeczeństwa. Zresztą, pominąwszy na chwilę to całe sięgnięcie poziomu tych terrorystów przez stosowanie ich metod w walce z nimi. Wprowadzimy, to co proponujesz, a któregoś dnia ktoś powie: po co utrzymywać skazanych za drobniejsze przestępstwa niż terroryzm, wyślijmy ich do piachu i nie trzeba będzie ich utrzymywać. A społeczeństwo chętnie przyklaśnie. I jak kilkaset lat temu zaczniemy wieszać za każdą drobną kradzież czy inne pomniejsze przestępstwa. To także byłoby takie cofnięcie się. W takim społeczeństwie chcesz żyć?

Madame Picard
Zabić jest łatwo. Trudniej jest już zabić tak, żeby nie ucierpieli prz tym niewinni. A jeszcze trudniej odróżnić czasem jednych od drugich

Racja.

A najtrudniej jest zapobiegać takim sytuacjom na przyszłość, czyli zrobić coś, żeby na miejsce tego zabitego nie przyszło dziesięciu następnych, których zresztą perspektywa śmierci wcale nie będzie przerażała.

W dzisiejszym świecie osiągnięcie tego w pełni zasługiwałoby na miano cudu.
Eviva
Użytkownik
#27 - Wysłana: 10 Lut 2009 11:32:14
Madame Picard

Akurat w przypadku terrorystów dość łatwo mieć pewność, kto takowym jest, a kto nie jest, gdy się juz złapie na gorącym uczynku. W takim przypadku jakakolwiek pobłażliwość jest wręcz zbrodnią wobec tych, którzy padają ofiara terroryzmu.
Wcale mi się nie wydaje, że świat jest czarno-biały. Natomiast wiem na pewno, że kto morduje niewinnego po to, by "pokazać" innym, jaki to on silny, wart jest jedynie kulki w łeb. Talibowie to banda tchórzy, nie żadni bojownicy. Tylko tchórze postępują tak jak oni. Są silni w gromadzie i ukrywając twarze - typowy objaw. Atakują tych, którzy nie dość, że nic im nie uczynili, to jeszcze przyjechali pomagać - jak to nazwać?
Perspektywa śmierci - zależy jakiej. Trochę psychologii nie zawadzi. Pluton egzekucyjny złożony z kobiet lub oblewanie wieprzowym smalcem przed zarżnięciem gada - to do nich przemówi bez wątpienia i tego się ulękną. Tylko że na takie działania my jesteśmy za szlachetni. No to mamy.
Eviva
Użytkownik
#28 - Wysłana: 10 Lut 2009 11:33:58
Delta
W takim społeczeństwie chcesz żyć?

Tak rozumując możnaby nie tępić szczurów, bo przypadkiem możemy otruć gołębia. Od tego jesteśmy ludźmi, by umieć odróżnić tego, kto nie zasługuje na bycie utrzymywanym przez społeczeństwo i wogóle na to, by żyć, od tego, kto popełnił błąd.
Karo
Użytkownik
#29 - Wysłana: 10 Lut 2009 11:36:50
mhm z terrorystami jest jeden mały problem. a nawet nie jeden i nie mały. Po pierwsze oni sobie porwą dowolnego cywila. Nie upilnujesz wszystkich cywili. Wysadzą się wśród masy innych cywili np w Madrycie i jakie można zrobić działania odwetowe wysadzić się w jakimś muzułmańskim kraju też bez sensu bo terroryści powołujący się na islam już to robią.

Eviva
Zatem, Panie Moralny, mam propozycję nie do odrzucenia. Wszyscy myślący tak jak Ty niech .płaca dodatkowy podatek i niech z tych pieniędzy utrzymuje się zwyrodnialców w więzieniach. Bo ja z chęcią sfinansowałabym wyłącznie ich egzekucję. Z jakiej racji za ich wygodne życie mają płacić wszyscy, w tym rodziny ofiar? Niech płaca tylko ci, co "nie chcą się stoczyć".

Co prawda nie czuję się panem ale się wypowiem a czy Ci którzy mówią "zabić" będą własnoręcznie wykonywać owe wyroki ?? Bo ja bym miała problem
Eviva
Użytkownik
#30 - Wysłana: 10 Lut 2009 11:40:35
Karo

W przypadku talibów ja bym nie miała. Możesz mnie nazwać zwyrodniałą, ale więcej miałaby skrupułów przed zabiciem kurczaka na obiad, bo przecież nieszczęsne ptaszysko nie zrobiło nikomu nic złego. Zabicie taliba czy innego terrorysty NICZYM nie różni się od usunięcia narośli rakowej, która zabija organizm, na którym żyje.
 Strona:  1  2  »» 
USS Phoenix forum / Różności / Ścięcie Polaka

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!