USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / Problem z kompem...

Autor Wiadomość
Slovaak
Użytkownik
#1 - Wysłana: 8 Lut 2009 19:35:19
Siedzi moja siostra przy komie mojej mamy i jej się zawiesił, restet i po chwili komunikat że coś nie tak z dyskiem. Gdy komp się uruchamia to dysk widzi, kopiowanie plików instalacyjnych windowsa też idzie pomyślnie, komp się resetuje po ich skopiowaniu i znów nie da rady iść dalej. Co to może być?
Eviva
Użytkownik
#2 - Wysłana: 8 Lut 2009 19:50:09
Slovaak

Nie wiem, co to może być, ale kiedy u mnie działy się takie rzeczy, kończyło się na tym, że trzeba było wzywać serwis, a potem ponownie instalować cały Windows. U mnie te problemy wywoływał moviebox - odkąd się go pozbyłam na rzecz zwykłej nagrywarki, nie mam takich kłopotów.
Logan
Użytkownik
#3 - Wysłana: 8 Lut 2009 19:50:48 - Edytowany przez: Logan
Znaczy sam się resetuje po ich skopiowaniu? A nie chce się uruchomić w trybie awaryjnym?

Nie chciałbym cię straszyć ale to może być jakieś mechaniczne uszkodzenie dysku. Spróbuj wejść w BIOS i zobaczyć czy tam się coś nie poprzestawiało. Dawien dawna też tak miałem że przestał mi działać a po zmianie ustawień znowu było miodzio.

Ewentualnie możesz wrzucić płytke instalatora i spróbować zrobić reinstall.

EDIT A jeszcze zapytam a co twoja siostra robiła?
Arek
Użytkownik
#4 - Wysłana: 8 Lut 2009 19:55:25
Kiedyś miałem dokładnie taką samą sytuację, tylko raz nie startował system, raz pisało że dysku nie m, a raz normalnie się uruchamiał. Była to spalona płyta główna niestety. Ale na pewno tylko z tym uruchamianiem problemy? Bo jak tak to może być dysk, a jak nie to może być cokolwiek.
Slovaak
Użytkownik
#5 - Wysłana: 8 Lut 2009 19:59:28
Siostra zresetowała i po resecie wystąpił komunikat:
"Invalid system disk
Replace the disk, ant then press any key"

Wg. mnie padł dysk ale gdy uruchamiam komputer to pisze że dysk jest wykryty, co więcej przystąpiłem do zmiany stytemu, instalator wykrył dysk, wszystkie partycje, usunął poprzedni windows i skopiował pliki potrzebne do instalacji, i się zresetował i znów ten komunikat.
Logan
Użytkownik
#6 - Wysłana: 8 Lut 2009 20:03:22 - Edytowany przez: Logan
Spróbuj jeszcze odpiąć kabel i podłączyć go jeszcze raz. Ale z tego co mówisz to mogło nastąpić krótkie spięcie. W takim wypadku jedynym wyjściem nowy dysk niestety. Ale jak znasz jakiegoś dobrego informatyka od sprzętu to niech go obejrzy u siebie.

EDIT Ale z tym co robiła to chodziło mi raczej dlaczego musiała go zresetować. Zawiesił się jak zwykle to robi czy wszystko znikło i dopiero wtedy zresetowała? A może już wtedy pojawił sie jakiś komunikat?
Arek
Użytkownik
#7 - Wysłana: 8 Lut 2009 20:03:36
A masz inny dysk żeby go wypróbować? Tak tylko na próbę, ja trzymam mój stary 5GB na takie okazje.
Slovaak
Użytkownik
#8 - Wysłana: 8 Lut 2009 20:07:38
Niestety moja mama nie wie czy komputer jest jeszcze na gwarancji więc nie mogę rozkręcić narazie żeby posprawdzać kable czy wypróbować dysk gdzieś indziej.
Slovaak
Użytkownik
#9 - Wysłana: 8 Lut 2009 20:09:19
EDIT Ale z tym co robiła to chodziło mi raczej dlaczego musiała go zresetować. Zawiesił się jak zwykle to robi czy wszystko znikło i dopiero wtedy zresetowała? A może już wtedy pojawił sie jakiś komunikat?

Nagle się wszystko zatrzymało, kursor nie reagował, czyli to chyba podchodzi pod normalne zawieszenie.
Logan
Użytkownik
#10 - Wysłana: 8 Lut 2009 20:10:36 - Edytowany przez: Logan
Jak jest na gwarancji to nie masz się czym martwić. W takim wypadku dysk nie może być uszkodzony z winy użytkownika więc bez problemu powinni ci wymienić na nowy.

EDIT A czasami nie było tak że co jakiś czas wyłączał się sam bez żadnej widocznej przyczyny?
Alucard87
Użytkownik
#11 - Wysłana: 8 Lut 2009 20:16:04
Slovaak
Niestety moja mama nie wie czy komputer jest jeszcze na gwarancji więc nie mogę rozkręcić narazie żeby posprawdzać kable czy wypróbować dysk gdzieś indziej.

Plomby sprawdź.

Mogło się też okazać tak, że szlag trafił tylko Bootsector. Spróbuj znaleźć konsolę odzyskiwania systemu (w Instalatorze jest) i jak już będziesz mógł wydawać polecenia wpisz
fixboot
fixmbr

Może pomóc.
Slovaak
Użytkownik
#12 - Wysłana: 8 Lut 2009 20:25:17
A czasami nie było tak że co jakiś czas wyłączał się sam bez żadnej widocznej przyczyny?

Mojej mamy komputer działał bez problemu od początku, gry chodzą mu szybciej niż u mnie

Mój komputer miał problemy z dyskiem, nie wykrywało go resetował się sam, i tak od miesięcy ale wciąż działa i od tygodni nie mam problemów
Logan
Użytkownik
#13 - Wysłana: 8 Lut 2009 20:35:59
Sprawdź sobie zasilacz. Mi też tak kiedyś robił. Tylko jak w pewnym momencie przestał to spalił mi dysk
Arek
Użytkownik
#14 - Wysłana: 8 Lut 2009 20:50:00
Logan
A mi płytę główną i RAM
Slovaak
Radzę sprawdzić ten zasilacz, tak jak Logan
michstach
Użytkownik
#15 - Wysłana: 8 Lut 2009 22:29:41
Mi się coś nie wydaje, żeby to było mechaniczne uszkodzenie dysku. Czy podczas ponownej instalacji Windowsa robisz pełny format dysku? Bo to może nawet być jakiś wirus albo coś w tym stylu. Osobiście przychylałbym się do sugestii dotyczącej fixboot i fixmbr.
Slovaak
Użytkownik
#16 - Wysłana: 9 Lut 2009 18:08:22
Komp działa jednak trzeba było zrobić format i postawić system od nowa, i teraz jest kolejny problem. Nie możemy znaleźć płyt ani żadnych papierów do kompa, czy jest jakiś program który mi powie dokładnie jaki sprzęt mam by ściągnąć do niego sterowniki?
EnterpriseJ
Użytkownik
#17 - Wysłana: 9 Lut 2009 18:16:13
Slovaak

Jest taki program jak Everest.Pokazuje on jaki masz sprzęt.
Pah Wraith
Użytkownik
#18 - Wysłana: 9 Lut 2009 18:45:55
Slovaak
Użytkownik
#19 - Wysłana: 9 Lut 2009 18:55:03
Mam już komplet informacji uzyskany za pomocą tego programiku:

Komputer
Typ komputera Wieloprocesorowy komputer PC z interfejsem ACPI
System operacyjny Microsoft Windows XP Professional
Dodatek service pack systemu operacyjnego [ TRIAL VERSION ]
Internet Explorer 6.0.2900.2180 (IE 6.0 SP2)
DirectX 4.09.00.0904 (DirectX 9.0c)
Nazwa komputera RITA-88209D2457
Nazwa użytkownika Rita
Domena logowania [ TRIAL VERSION ]
Data / Czas 2009-02-09 / 18:44

Płyta główna
Typ procesora DualCore Intel Pentium E2160, 1800 MHz (9 x 200)
Nazwa płyty głównej Asus P5GC-MX/NTT/SI
Mikroukład płyty głównej Intel Lakeport-G i945GC
Pamięć fizyczna [ TRIAL VERSION ]
DIMM1: Samsung M3 78T2953EZ3-CF7 1 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM (6-6-6-18 @ 400 MHz) (5-5-5-15 @ 333 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz)
Typ BIOS'u AMI (06/26/07)
Port komunikacyjny Port komunikacyjny (COM1)
Port komunikacyjny Port drukarki ECP (LPT1)

Ekran
Karta wideo nVIDIA GeForce 7300 GT
Akcelerator 3D nVIDIA GeForce 7300 GT

Multimedia
Karta dźwiękowa Realtek ALC883 @ Intel 82801GB ICH7 - High Definition Audio Controller [A-1]

Magazyn
Kontroler IDE Standardowy podwójny kontroler PCI IDE
Kontroler IDE Standardowy podwójny kontroler PCI IDE
Dysk fizyczny SAMSUNG HD161HJ (160 GB, 7200 RPM, SATA-II)
Dysk fizyczny Sony USB HS-CF Card USB Device
Dysk fizyczny Sony USB HS-MS Card USB Device
Dysk fizyczny Sony USB HS-SD Card USB Device
Dysk fizyczny Sony USB HS-SM Card USB Device
Dysk fizyczny USB Flash Disk USB Device (465 MB, USB)
Napęd dysków optycznych TSSTcorp CDDVDW SH-S202J (DVD+R9:16x, DVD-R9:12x, DVD+RW:20x/8x, DVD-RW:20x/6x, DVD-RAM:12x, DVD-ROM:16x, CD:48x/32x/48x DVD+RW/DVD-RW/DVD-RAM)
Status dysków SMART OK

Partycje
C: (NTFS) [ TRIAL VERSION ]
D: (NTFS) 100.2 GB (100.2 GB wolne)
Rozmiar całkowity [ TRIAL VERSION ]

Urządzenia wejściowe
Klawiatura Standardowa klawiatura 101/102 klawisze lub Microsoft Natural Keyboard PS/2
Mysz Mysz Microsoft PS/2

Sieć
Podstawowy adres IP [ TRIAL VERSION ]
Podstawowy adres karty (MAC) 00-00-00-00-00-00

Urządzenia zewnętrzne
Kontroler USB1 Intel 82801GB ICH7 - USB Universal Host Controller [A-1]
Kontroler USB2 Intel 82801GB ICH7 - Enhanced USB2 Controller [A-1]
Urządzenie USB Masowe urządzenie magazynujące USB
Urządzenie USB Masowe urządzenie magazynujące USB

DMI
DMI: producent BIOS'u American Megatrends Inc.
DMI: numer wersji BIOS'u 0105
DMI (system): producent NTT System
DMI (system): nazwa P5GC-MX/NTT/SI
DMI (system): numer wersji Rev 1.xx
DMI (system): numer seryjny [ TRIAL VERSION ]
DMI (system): identyfikator UUID [ TRIAL VERSION ]
DMI (płyta główna): producent ASUSTeK Computer INC.
DMI (płyta główna): nazwa P5GC-MX/NTT/SI
DMI (płyta główna): numer wersji Rev x.xx
DMI (płyta główna): numer seryjny [ TRIAL VERSION ]
DMI (obudowa): producent ASUSTek Computer INC.
DMI (obudowa): numer wersji Rev 1.xx
DMI (obudowa): numer seryjny [ TRIAL VERSION ]
DMI (obudowa): metka środka trwałego [ TRIAL VERSION ]
DMI (obudowa): typ Desktop Case
DMI (pamięć): całkowita liczba / liczba wolnych gniazd 2 / 1

Byłem na stronie producenta, wpisałem nazwę płyty głównej i nic mi nie znalazło :/ A chodzi mi narazie o płytę żeby USB działało i internet.
michstach
Użytkownik
#20 - Wysłana: 9 Lut 2009 19:24:51
URL

Tutaj są pliki do płyty P5GC-MX, mam nadzieję, że będą pasowały, bo w opisie płyty nie było końcówki /NTT/SI
Slovaak
Użytkownik
#21 - Wysłana: 9 Lut 2009 20:15:42
Dzięki, net już jest a reszta później.

USS Phoenix forum / Różności / Problem z kompem...

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!