USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / Gdyby Polacy mieli nakręcić treka.
 Strona:  1  2  3  »» 
Autor Wiadomość
Alucard87
Użytkownik
#1 - Wysłana: 1 Lut 2009 21:38:36
Wyobraźmy soie taką sytuację: My, jak tu na tym forum zebrani jesteśmy, dostajemy propozycję od Paramount (xD) - nakręćcie nam nowego trekowego tasiemca. Tylko są takie warunki:

Budżet - taki jak miał ENT (nie mogę znaleźć, a nie chcę palnąć bzdury, to tyko dla orientacji)
Całość ekipy ma być polska (może za wyjątkiem jakichś ekspertów od uniwersum, typu Okrand/Okuda/Sternbach/Zimmermann )
Obsada tak samo.
Serial zamierzony na 4-6 sezonów, jeśli fani zechcą więcej - dorobimy może jeszcze ze dwa-trzy.
Odgórnie narzuconym 'czasem' serialu jest post-NEM.

Bylibyśmy w stanie Sprostać temu zadaniu?
Podzielmy sobie zadanko na króciutkie etapiki.

ETAP 1: Minimalistyczny zarys fabuły. (Tak na dwa, trzy akapity).
Jak ktoś chce, pierwszy odcinek też moze jakoś streścić.
Jurgen
Moderator
#2 - Wysłana: 1 Lut 2009 21:55:21
Alucard87

Weź którąś z naszych sesji i będzie.
Alucard87
Użytkownik
#3 - Wysłana: 1 Lut 2009 21:59:03
Oj, tam, oj tam... graj z godnie z zasadami, a nie wykręcaj się jak Ferengi wierzycielom
Eviva
Użytkownik
#4 - Wysłana: 1 Lut 2009 22:01:12
Alucard87

Możesz wziąć któryś z moich blogów, pozwalam, i kręć, ile wlezie.
Alucard87
Użytkownik
#5 - Wysłana: 1 Lut 2009 22:23:13
Nie ja, ale my Potem możemy sobie demokraten-teges zagłosować i przejść dalej
RaulC
Użytkownik
#6 - Wysłana: 1 Lut 2009 23:00:33
Eviva
Jeśli już któryś to raczej Von Brauna. Jest post NEM. Ale nie sprostalismy właśnie wymogom co do załogi.

Alucard87
Ja bym miał pomysł na serię w stylu którejś kolonii. Jak z odcinka TNG o indianach tylko, że kolonia byłaby polska z naszymi przywarami, rządem w stylu braci ... czy innych Lechów i tym podobnych sprawach. Trek sejmowy byłby mocno zabawny
michstach
Użytkownik
#7 - Wysłana: 1 Lut 2009 23:06:14
Albo poubierajcie bohaterów Klanu czy czegoś w tym stylu w trekowe mundury i też będzie - i tasiemiec, i niskobudżetowy, i polski
Alucard87
Użytkownik
#8 - Wysłana: 1 Lut 2009 23:09:08
poważnie, plz.
RaulC
Użytkownik
#9 - Wysłana: 1 Lut 2009 23:13:16
Alucard87
No, poza tym sejmem i bracmi to całkiem poważnie mówię. Polska kolonia gdzieś w galaktyce mogłaby być całkiem ciekawa. Szczególnie gdyby był też jakiś okręt w rodzaju defianta.
Alucard87
Użytkownik
#10 - Wysłana: 1 Lut 2009 23:15:28
dobra, zaczątek mamy. Nawet mi się podoba. Jakieś rozwinięcie? Anyone?
RaulC
Użytkownik
#11 - Wysłana: 1 Lut 2009 23:40:34
Alucard87
Kolonia na granicy kwadrantu Delta lub Gamma. Planeta klasy M. Tropikalne morze, góry z lodowcami, urodzajne ziemie. Osiedlili się na niej uciekinierzy z Polski, którzy wyruszyli pod koniec 21 wieku tuz po III wojnie i przez 100 lat dryfowali w przestrzeni nim znależli tę planetę. Na statku było około x kolonistów. Najwięcej było rolników, bo około 90%. Resztę stanowili naukowcy, inżynierowie i administracja. Znaleźli tę planetę i osiedlili się na niej budując miasto z resztek statku. Po kolejnych 100-200 latach rozmnożyli się i zasiedlili prawie cała planetę. Wybierali swoich przedstawicieli i zyli nadal jak w 21 wieku. Któregoś dnia kolonię odnajduje okręt federacji.
Alucard87
Użytkownik
#12 - Wysłana: 2 Lut 2009 00:03:15
Baaaaaaw, sam zauważyłem, że nieścisłość mi się do pierwszego postu wkradła (choć myślałem, że nikt nie weźmie Sternbacha czy Okranda za nazwisko członka załogi) - całość ekipy w sensie TWÓRCÓW - reżyser, scenarzysta, woźny na planie filmowym, itepe...
Mimo to:
RaulC
Sam pomysł jest rewelacyjny. I poprawcie mnie jeśli się mylę, ale nawet nie trzebaby za bardzo gwałcić kanonu (TNG 2x18 Up The Long Ladder). Ale żeby to miało jakiś sens, to to odkrycie musiałoby nastąpić jakieś 50-70 lat przed właściwym rozpoczęciem serialu (całą tą historię można jakoś upchnąc w feature-length, a fabuła nie straci pędu).

RaulC, zostałeś mianowany naczelnym scenarzystą projektu

Jakieś sprzeciwy, czy przechodzimy do <werbel> Etapu II?
Logan
Użytkownik
#13 - Wysłana: 2 Lut 2009 00:40:10
Nie no sory. Star Trek Deep Space 13 z polską kamerą? To przecież profanacja by była. Chyba nie oglądaliście żandego polskiego serialu z gatunku fantastyki.

No i pewnie znalazłby się jakiś genialny tłumacz i powstałby Projekt Gwiezdnej Wycieczki: 13 posterunek na rubieżach.

Sory że pojechałem ale jak widzę coś polskiego i sci fi to mi sie odechciewa oglądać. Jeszcze chyba nasi aktorzy i reżyserzy nie dorośli do tego gatunku.
tuvok
Użytkownik
#14 - Wysłana: 2 Lut 2009 00:55:40
niestety nasi polscy reżyserzy, potrafią tylko kręcić komedie.
Co zresztą im to wychodzi łagodnie mówiąc, dość średnio.
Alucard87
Użytkownik
#15 - Wysłana: 2 Lut 2009 01:36:47
Niekoniecznie, Panie Vulcanie. Polacy kręcą też niezgorsze seriale kryminalne, czy sensacyjne. Jasne, do SF to daleko, ale nie umniejszałbym ich dorobku.

Logan, może i masz rację, ale powiedzmy, że reżyserkę i scenariusz zostawimy sobie - trekkerom, którzy znają się na rzeczy i wiedzą jak to ma wyglądać
[i koniec tematu polskie - złe. Tu staramy sie dowieść wręcz odwrotnie. jasne, mordeczki?]
reyden
Użytkownik
#16 - Wysłana: 2 Lut 2009 04:06:51
Gdyby P... zapewnili finansowanie projektu ST-PL to mogło by się to udać .

Obsada - u nas aktorów mamy mnóstwo , wystarczy że odrzucimy gwiazdy tasiemców ( Klan , M jak Mdłość, Złotopolscy itp. ) i aktorów konkretnego gatunku ( np. Pazura - od jakiegoś czasu aktor wybitnie komediowy , Linda - taki polski Stallone/Van Damme / Arnold S. itp . herosi kina akcji , itd. ) - sklecenie dobrej obsady pewno było by możliwe .

Dalej reżyseria i scenariusze - mamy dobrych reżyserów , a jako scenarzystów można by zatrudnić pisarzy SF - np. Jacek Dukaj , Andrzej Trempka , Krzysztof Boruń i wielu innych .

Przy spełnieniu warunku 1 , drugi nie musi być super , dużo zależy od 3 - dobre scenariusze mogą nadrobić braki aktorów , i vice versa - jak bedzięmy mieć kiepski scenariusz odcinka to nawet najlepsze efekty i aktorzy nie wiele zdziałają .
RaulC
Użytkownik
#17 - Wysłana: 2 Lut 2009 09:31:16
Alucard87
to odkrycie musiałoby nastąpić jakieś 50-70 lat przed właściwym rozpoczęciem serialu

To zarys ewentualnego pilota czyli niejako wprowadzenie do akcji. W końcu kolonia skąś musiałaby wziąć technologię federacji. Mozna też by się pokusić o budowę własnego okrętu. (Oczywiście na sznurki wiązanego )
Co do polskiego SF. Daaaawno temu nawet nakręciliśmy jeden niezły film SF. Tytułu już nie pomnę, ale pamiętam, że główną rolę grał Holoubek. Było cos o przypadkowej podróży w czasie. W efekcie spotyka sam siebie. Więcej nie pamiętam. W każdym razie film i tak był niezły.
Co do aktorów to reyden ma rację. Mało znani aktorzy za to ze świetnym warsztatem byliby super. Żadnych Lindów czy Lubaszenków a już nie daj Bóg Zamachowskich. O Kożuchowskiej nie wspomnę. Ale za to mógłby być Żmijewski. A na prezydenta kolonii proponował bym Zelnika.
Scenariusz zaś wymyslilibysmy my - trekkerzy. W końcu znamy się na treku najlepiej. Wiem, że dalibysmy radę takie coś nakręcić mając budżet ENT. I nawet efekty specjalne niezłe by były. W końcu mamy najlepszych efekciarzy, którzy niestety te efekty w holywoodzie robią. Ale mozna by ich ściągnąć. W końcu sami mówią, że są Polakami więc niech się przysłużą
Jurgen
Moderator
#18 - Wysłana: 2 Lut 2009 09:34:48
Niekoniecznie, Panie Vulcanie.

Alucard87
Użytkownik
#19 - Wysłana: 2 Lut 2009 22:00:35
RaulC, widzę, że się zaangażowałeś Romansowanie z żonką na Soviecie widać bardzo ci służy

Dooooooooooooobra, ETAP II: Bohaterowie
No, myślę, że tak z 10 osób w main cast to zdrowe minimum, a jeszcze trzeba brać pod uwagę, że wg założeń RaulaC, mamy i okręt i planetę...

Propozycje + krótkie charakterystyki, bez wyglądu, bo później nie dopasujemy aktorów (nie mówcie mi o makijażu )
RaulC
Użytkownik
#20 - Wysłana: 2 Lut 2009 23:48:10
1. Prezydent kolonii. Człowiek w średnim wieku, otwarty, jeden z nielicznych widzacych przywary swoich pobratymców. Rządzi twardą ręką, zatwardziały katolik, żonaty.
2. Marszałek sejmu. Wypisz wymaluj poseł Palikot z charakteru oczywiście. (Nie było żeby nie mozna było się odnieść do rzeczywistych osób)
3. Marszałek senatu. Schorowany inteligent chodzący i lasce. Mówi z trudem prawie bełkocze.
4. Naczelny inżynier kolonii. Młody człowiek w wieku około 30-ki, wykształcony na uczelni na Ziemii. Złota rączka.
5. Główny lekarz. Około 50-tki. Bierze co mu dadzą a najchętniej napoje mocno wyskokowe lub złote latinum. Stoi na czele instytucji zwanej NFZ. Stary kawaler.
6. Rolnik w typie ogorzałego pieniacza. Poseł na sejm
(na razie tyle wymyśliłem)
reyden
Użytkownik
#21 - Wysłana: 2 Lut 2009 23:58:14
Ad 3. ) Ciekawe jak miał by to wyglądać przy poziomie technologi Federacji .

Ad5 .) w ST nie ma NFZ , nie ma nawet żadnego tworu tego typu .

@ RaulC

Nie obraź się ale to co podałeś to nic innego jak pomysł na kolejny idiotyczny pomysł made by PL .

Ale żeby nie być gołosłownym , no ja dam też swoją propozycję .

Zamiast Ludzi czy Federacji jako takiej głównymi bohaterami byli by np. Klingonii czy Romulanie .

Tyle jest białych plam w ich historii , zarówno tej antycznej jak i bardziej współczesnej ( XXII-XXIV wiek ) .
RaulC
Użytkownik
#22 - Wysłana: 3 Lut 2009 00:06:39
reyden
To mieliby kręcić Polacy. To ma być pomysł made in PL. Skoro tego jeszcze nie zauwazyłeś. jakeś taki mądry to wymyśl fabułę i postaci. A do tego aktorów obsadź odpowiednich.
Marlamin
Użytkownik
#23 - Wysłana: 5 Lut 2009 13:28:03
Ja bym nakręcił parodie samego Treka: Gwiezdna Flota próbuje się pozbyć ludzi którzy trafili do niej przypadkiem. Żeby tego dokonać formują ich w załogę, pakują na jakiś naprędce skombinowany statek (Jakiś wyremontowany złom albo coś co inżynierom ze stoczni nie do końca wyszło. Proponował bym Cheyenne albo Challenger-a o nazwie "PrawieDoskonały") i posyłają byle dalej od czegokolwiek co można by zepsuć. Niestety dowództwo miało pecha i w przeciągu kilku minut totalne zadupie na które wysłano PrawieDoskonałego staje się centrum wydarzeń w jakimś konflikcie albo innej hecy. Potem jest tylko gorzej.

Proponowany skład załogi:

1) Kapitan - Człowiek - Stanisław Idealny - Klasyczny podręcznikowy kapitan floty. Z tym że bardziej ufa ideałom federacji niż zdrowemu rozsądkowi. (Bo jak był mały to rodzice mu je siłą do głowy wbijali. Jak pisze siłą to myślę zrolowaną gazetą.)

2) Pierwszy/Naukowy - Volcanin - T'Bum - Urodziła się z jakąś Volcańską chorobą i żeby ją ratować musieli ją poddać terapii hormonalnej, w efekcie cierpi na Volcanską odmianę ADHD.

3) Taktyczny/Nawigator - Klingon - Krach'Ciach - Pierwszy klingon pacyfista. Jego rodzina nie mogła go znieść więc zapakowali go w szalupę ratunkową i zostawili w głębokiej przestrzeni. Uratował go przelatujący niedaleko okręt federacji.

Reszta załogi była by utrzymana w podobnych klimatach. Ew. Można by dać kogoś normalnego żeby z jego perspektywy opowiadać historie.

Wiem że mój pomysł jest dość dziwny ale była by to miła odmiana po wyidealizowanych kapitanach i załogach w stylu Picarda. A poza tym musicie przyznać że to jest na tyle porąbane że mogło by się udać.

PS: Cześć wam wszystkim w moim pierwszym poście.
Alucard87
Użytkownik
#24 - Wysłana: 5 Lut 2009 14:10:41
Star Wreck: In The Pirkinning zna? Tam już była parodia. Choć Krach'Ciach mi się podoba
kanna
Użytkownik
#25 - Wysłana: 5 Lut 2009 14:12:31
Marlamin
terapii hormonalnej, w efekcie cierpi na Volcanską odmianę ADHD

to ladne

wiatmy na Forum
biter
Użytkownik
#26 - Wysłana: 5 Lut 2009 14:35:33
Ja bym nakręcił parodie samego Treka: Gwiezdna Flota próbuje się pozbyć ludzi którzy trafili do niej przypadkiem. Żeby tego dokonać formują ich w załogę, pakują na jakiś naprędce skombinowany statek (Jakiś wyremontowany złom albo coś co inżynierom ze stoczni nie do końca wyszło. Proponował bym Cheyenne albo Challenger-a o nazwie "PrawieDoskonały") i posyłają byle dalej od czegokolwiek co można by zepsuć. Niestety dowództwo miało pecha i w przeciągu kilku minut totalne zadupie na które wysłano PrawieDoskonałego staje się centrum wydarzeń w jakimś konflikcie albo innej hecy. Potem jest tylko gorzej.

To mi wygląda prawie jak lot "Hermasza" - Bez urazy Eviva

cierpi na Volcanską odmianę ADHD

Kogoś mi to przypomina...

Witamy na naszej pokręconej łajbie. Baw się dobrze.

A z takimi pomysłami to zapraszam na Sovieta
Eviva
Użytkownik
#27 - Wysłana: 5 Lut 2009 15:12:11
biter
A z takimi pomysłami to zapraszam na Sovieta

Bardziej pasowałby na Hermasza, nie?
biter
Użytkownik
#28 - Wysłana: 5 Lut 2009 15:18:41
Eviva

Na oba. Na oba.

wiele się tak nie różnimy. u ciebie więcej piję
Psyker
Użytkownik
#29 - Wysłana: 6 Lut 2009 14:59:42
Oj ludzie, ludzie - wy Polacy, a nie wiecie? Patrzcie więc: http://picasaweb.google.pl/miastomoje/

A teraz słuchajcie, bowiem powiem wam jak wyglądałby polski trek...

- LCARS wywalałby przy każdym przeładowaniu gigantycznego pop-upa;
- Zamiast komputera słyszelibyśmy reklamę "Fazerka" (Fazerek - plotki i ploteczki o sławnych tej floty)
- Gondole WARP wyglądałby by gorzej, niż nadwozie bolidu Formuły I. Ech, te plakaty "Utopia Planitia" czy "Koalicja antyborgowska".
- Do mesy ludzie baliby się wchodzić, a sonic showers już dawno obrastałyby grzybem.
- Borg zatrzymany byłby na granicy Federacji zwykłą taśmą w dwóch kolorach...
- Dialogi, K... byłyby K... urozmaicane K... typowym K... polskim znakiem K... interpunkcyjnym... K...

Resztę zostawię sobie na artykuł dla "megazinu"
RaulC
Użytkownik
#30 - Wysłana: 6 Lut 2009 16:42:27
Psyker
Nie mam pojęcia o co ci chodzi z tym linkiem.
Nie bardzo też wiem o co chodzi ci też z tym opisem, bo to miały być pomysły na treka a nie jakieś bzdety spod budki z piwem. Ostatni odnośnik tylko tam się kwalifikuje. Zresztą moim zdaniem cała ta wypowiedź chyba pod wpływem jakiś "dopalaczy" pisana była.
 Strona:  1  2  3  »» 
USS Phoenix forum / Różności / Gdyby Polacy mieli nakręcić treka.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!