USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / SPORT
 Strona:  ««  1  2  3  ...  16  17  18  19  20  21  22  »» 
Autor Wiadomość
Mav
Użytkownik
#511 - Wysłana: 26 Lip 2012 11:30:02
Seybr:
Bez koksów da się, ale dłużej trzeba

Zależy jaki chcesz być duży Pewnych granic bez sterydów nie przekroczysz.
Seybr
Użytkownik
#512 - Wysłana: 26 Lip 2012 12:26:22
Mav

Jasne że tak, ale chodzi o siłę i kondycję na co dzień. Chodzi o zgrabny wygląd a nie o figurę koksa ;].
Seybr
Użytkownik
#513 - Wysłana: 31 Lip 2012 09:19:32
Olimpiada wystartowała. Puki co jeden medal, widziałem jak kobieta strzelała. Mogła mieć złoto ale i srebro dobre ;]. Akurat strzelam więc mi udzieliło się, emocje były. Chciał bym mieć kiedyś taki sprzęt jak ona ma. Puki co zmuszony jestem strzelać z KBKS`u który ma spokojnie tyle lat co ja a może trochę mniej.

Radwańska, hah spodziewałem się tego. Jakieś tam klątwy ble bel. Po prostu tak mi się wydaje, ona ma w pupie olimpiadę. Z wywiadu jak wnioskuje że jest bo jest. Jeżeli tak to po co jechała.

Teraz inna sprawa. Czy my w kraju 38 mln. nie mamy dwóch ping pongistów :P. Czy w tenisa nie ma innych ludzi ? Ja patrzę na swoje okolice to sporo dzieciaków gra. Co lepsze mamy świetnych zawodników, zdobywają medale w kraju jak i w Europie. Ale nie musi być naturalizowana chinka i chinczyk. Co lepsze jeszcze im nie idzie w grze. Wolę słabszego reprezentanta Polaka niż podrobionego Made in China.

Na koniec, siatkówka. Pozostało im tylko 7 meczy. Oglądałem meczyk, emocje były. Ostatni set, dobrze że im pojechali. Ten włoski trener to pozer. Tak gadał o nas. Jego mina na koniec, przepiękna.

Inni zawodnicy, haha jak zawsze stawali na nich i co ? Mamy medal nie zaplanowany a tutaj faworyci dali pupy.
Ta olimpiada będzie kiepska dla nas.
kordian
Użytkownik
#514 - Wysłana: 9 Sier 2012 09:35:15 - Edytowany przez: kordian
Kurcze
nie udało mi się jako obrazek i jako link więc tak:
http://i1.ryjbuk.pl/4c766297ddaa5d57f507ba2a81ed59 175ca1536a/ja-pierdolexx-jpg
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#515 - Wysłana: 9 Sier 2012 10:54:18
kordian

No to mamy odpowiedzź, dlaczego Brazylia, Włochy oraz Rosja po macoszemu potraktowały LŚ.
mozg_kl2
Użytkownik
#516 - Wysłana: 10 Sier 2012 18:45:15
FederacyjneMSZ

Podłozyliśmy się na własne życzenie. Nie ma co do tego dorabiać legendy. Bułgarnia, załosny mecz z kangurami, o tym, że Rosjanie wbili nas w ziemie nie wspominam
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#517 - Wysłana: 10 Sier 2012 19:00:20
mozg_kl2

ale przykre to jest,że po raz kolejny nasi dają ciała w kolejne ważnej dyscyplinie.
mozg_kl2
Użytkownik
#518 - Wysłana: 10 Sier 2012 19:04:47
FederacyjneMSZ

Wszyscy nie mogą wygrywać, ktoś musiał przegrać. Szkoda, że przegrali nas. Z drugiej strony patrząc, siatkarze osiągneli więcej niż piłkarze przez ostatnie 20 lat. Jedni połozyli nacisk na LŚ inny na Igrzyska.
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#519 - Wysłana: 10 Sier 2012 19:08:58
mozg_kl2

mozg_kl2:
Jedni połozyli nacisk na LŚ inny na Igrzyska.

Jednak LŚ w roku olimpijskim jest mniej ważna - ale jednak Amerykanom (którzy nie maja swojej ligi siatkówi) udało się wygrać obie imprezy w 2008 roku.

mozg_kl2:
Wszyscy nie mogą wygrywać

a kiedy ostatni raz wygraliśmy dowolną impreze w kategorii Mistrzostwa Świata, Igrzyska?
mozg_kl2
Użytkownik
#520 - Wysłana: 10 Sier 2012 21:44:41
FederacyjneMSZ:
a kiedy ostatni raz wygraliśmy dowolną impreze w kategorii Mistrzostwa Świata, Igrzyska?

Pytasz o co bo nie bardzo wiem jak Ci odpowiedzieć? Pojedynczo drużynowo, damsko męsko?

FederacyjneMSZ:
Jednak LŚ w roku olimpijskim jest mniej ważna - ale jednak Amerykanom (którzy nie maja swojej ligi siatkówi) udało się wygrać obie imprezy w 2008 roku.

Za Igrzyskami idzie tylko prestiz i medale za liga kasa.
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#521 - Wysłana: 10 Sier 2012 22:01:44 - Edytowany przez: FederacyjneMSZ
mozg_kl2

mozg_kl2:
Za Igrzyskami idzie tylko prestiz i medale za liga kasa.

Koszykarze obecnego dream Teamu grają za darmo. Liczy się honor. W NBA zarabiają dziesiętki milionów -K.bryant, L. James, Durant, C Anthony... i masakrują na olimpiadzie wszystkich.

Ameryaknie 13 razy wygrali koszykarski turniej olimpijski - mimo, że słabo płacą.

Piłkarze Brazylii, którzy nigdy nie zdobyli złota olimpijskiego postawili sobie za punkt honoru wygranie turnieju.

Popatrz,siatkarska Brazylia, która przechodzi zmianę pokoleniową, którą teraz w tym roku lalismy we wszystkich meczach - będzie graław finale IO

My napinamy się na mało znaczące turnieje -Puchar Świata, Liga światowa Mistrzostwa Europy. A w Igrzyskach i Mistrzostwach świata dajemy notorycznie tyłka/

Jesteśmy mistrzami w graniu o mało znaczące Puchary.

I słowa Anastasiego potwierdzają moją teze - mówił, że przywiózł medale z Pucharu świata , Mistrzostw Europy i Ligi śiwatowej...a na najwazniejsża impreze nie starczyło siły...brawo

Ale oczywiście nic sie nie stało, trzeba zagłaskać, pochwalic przeciętniactwo i utwierdzić w przekonaniu siatkarzy, że zrobili wszystko. To jest przykre.

Chczesz czy nie - Igrzyska to naważniejsza impreza sportowa świata. Dopiero Drugi jest Mundial ( mówie to jako fanatyk piłkarski)

mozg_kl2:
Pojedynczo drużynowo, damsko męsko?

drużynowo Mistrzostwo Świata bądź złoto olimpisjkie - kobity i mężczyźni.

Siatkarzom zabrakło charakteru. Za bardzo wierzyli w cuda, za mało w siebie. Do tego trzeba mieć jaja. Słyszę ciągle o presji, której nie wytrzymali, a Bolt jakoś wytrzymuje - powiedział w rozmowie z Markiem Żochowskim z "Super Expressu" Zbigniew Zarzycki - podstawowy zawodnik legendarnej drużyny Huberta Wagnera.

- My wierzyliśmy w złote medale od początku do końca i pokazywaliśmy to na boisku. A po meczach w Londynie słyszę od znajomych: wy byliście facetami, a to są jakieś dzieci. Nasi gracze nie nauczyli się cierpieć. Mówią, że ciężko trenują, ale gdyby dostali taką szkołę jak my u Wagnera, to by chyba umarli - mówi rozgoryczony mistrz olimpijski.

Zbigniew Zarzycki nie chce oceniać pracy trenera, ale uważa, że za bardzo poniosły nas ostatnie sukcesy siatkarzy. - Zadowoliliśmy się komercyjnym, zabawowym turniejem w Sofii, a inni potraktowali Ligę Światową, jako etap przygotowań do igrzysk

- Nikt mnie już nie nabierze na Rio za cztery lata. Nie jest to zespół moich marzeń, choć czasami żałuję, że nie występuję w obecnych czasach. Mógłbym grać w kratkę, ale przynajmniej dorobiłbym się na reklamach jogurtu.

I tutaj mózg masz rozwiązanie mojej zagadki -

Meksyk 74` oraz Montreal 76` oraz orełki Górksiego w Monachium
kordian
Użytkownik
#522 - Wysłana: 17 Sier 2012 11:28:49
A ja ciut prywaty.

Do Warszawiaków głównie, od września otwieram klub, jak by ktoś chciał się poruszać i odpocząć od monitora to zapraszam: www.mmakarate.pl
Mav
Użytkownik
#523 - Wysłana: 17 Sier 2012 12:41:07
kordian:
A ja ciut prywaty.

Nie żebym się czepiał, ale MMA w nazwie, zalatuje mi trochę chwytem marketingowym
kordian
Użytkownik
#524 - Wysłana: 22 Sier 2012 15:42:37
To po prostu styl karate kompleksowy, jak najbardziej mma.

A inna sprawa, to był by ciekawy marketing jak bym miał np domenę www.nietrenujumnie.pl

;)
Mav
Użytkownik
#525 - Wysłana: 22 Sier 2012 16:20:11 - Edytowany przez: Mav
kordian:
To po prostu styl karate kompleksowy, jak najbardziej mma.

No dobra, niech będzie Ale jak dla mnie parter w karate jest za marginalny, żeby nazwać tą sztukę walki wszechstronną. Ale to tylko moje, mało istotne zdanie
kordian
Użytkownik
#526 - Wysłana: 23 Sier 2012 10:03:28
Ale to jest styl karate z parterem nie marginalnym ;) Właśnie o to chodzi ;)

OK, cały czas większy nacisk jest na stójkę razem z zapasami (judo) ale parteru też jest dużo.

Zobacz na www.budokai.org.pl

Inne style w których parter jest na porządku dziennym, inne mma karate to

Japońskie: Kudo Azumy,
Shidokan Seono

i Europejskie:
kiokushin budokai Johna Bluminga,
TSU SHIN GEN David C. Cooka,
Sei Budokai właśnie Junkersa, Shilta i Voinescu

Jest tego więcej ale nie pamiętam teraz.
Mav
Użytkownik
#527 - Wysłana: 23 Sier 2012 11:53:32 - Edytowany przez: Mav
kordian

Ale ten parter został rozwinięty w ostatnich latach czy zawsze był obecny w takiej formie w karate? Stosujecie w parterze gardę z BJJ? Są takie techniki jak np. duszenie trójkątne? Ciekawi mnie po prostu czy to karate się rozwinęło przez formułę MMA, czy może zawsze był tam obecny rozwinięty parter, tylko go zwyczajnie kiedyś olewano? Van Damme nigdy nie walczył przecież w parterze Nie no serio pytam
kordian
Użytkownik
#528 - Wysłana: 23 Sier 2012 20:42:42
Ja ci mówię, że w są nowoczesne style które oczywiście go zaczerpnęły z BJJ głównie ;)

Nagle się nie pojawił przecież z sufitu.

Karate zmieniało się bardzo na przestrzeni czasu, na początku było to coś bardziej jak dzisiejsze combaty. Jakieś 100 lat temu, zaczęło się usportawiać i rozdzielać. Przy okazji zawitania w Japonii bardzo złagodniało i zostało uproszczone celem wprowadzenia do szkół i masowego nauczania.

kopnięcia w pewnym momencie zmieniono, dodano te z muai boran/thai, wcześniej kopano głównie na nogi, podbrzusze itp.

A kilkanaście lat temu zaczęły się rozwijać odmiany zawierające trening kompleksowy.
Mav
Użytkownik
#529 - Wysłana: 26 Sier 2012 03:09:19 - Edytowany przez: Mav
kordian:
Ja ci mówię, że w są nowoczesne style które oczywiście go zaczerpnęły z BJJ głównie ;)

Moim zdaniem Karate nie powinno się tak rozmieniać na drobne. To styl uderzany, z wielkimi tradycjami i takim powinien pozostać. I tak nie ma szans konkurować w parterze z BJJ czy Judo. Dodawanie do niego technik parterowych z różnych stylów, to dla mnie trochę zaśmiecanie tej sztuki walki. Podstawa MMA to: BJJ+KICK BOXING, MUAY THAI, do tego dochodzą techniki z Judo, zapasów itd. Karate to spektakularne kopnięcia, wysportowane ciało, filozofia itd. Nie wiem po co na siłę robić z tego MMA. Zaznaczam, że to tylko moja opinia. Nie chcę być nie miły czy coś i mam nadzieje, że tak mnie nie odbierasz - po prostu taką mam opinie na ten temat.
kordian
Użytkownik
#530 - Wysłana: 27 Sier 2012 12:30:42
Spoko.

W karate techniki były, rzutów, obaleń i dźwigni. Czysty parter to tylko tak naprawdę jj.

Ale wszystko się rozwija, stójka dalej jest najważniejsza ale parter być musi współcześnie.
Mav
Użytkownik
#531 - Wysłana: 27 Sier 2012 14:21:52 - Edytowany przez: Mav
kordian:
W karate techniki były, rzutów, obaleń i dźwigni. Czysty parter to tylko tak naprawdę jj.

No ja miałem na myśli właśnie takie długie szarpanie się w parterze w stylu BJJ. Bo takie obalenie przeciwnika do parteru, ale od razu w celu wykonania techniki kończącej, to pasuje do stylu uderzanego. Wiem, że są w karate podcięcia, rzuty itd. bo maiłem kiedyś na kilkutygodniowej koloni treningi karate I była tam np. technika gdzie podcinało się przeciwnika i od razu dusiło (jeśli dobrze pamiętam). Rozwijanie takiego partery spoko, ale długie szarpanie się w stylu BJJ, to chyba trochę bez sensu i strata czasu dla tej sztuki walki
Seybr
Użytkownik
#532 - Wysłana: 10 Wrz 2012 19:49:28
Meczyki naszych grzbietów nie lotów musimy oglądać w necie, albo płacić. Ja przebolałem pierwszą połowę. Druga połowa mnie już nie interesowała. Wolałem wyjść na browar.
Prezes Lato cwany komuch sprzedał kumplowi prawa (sportfive). Teraz będą chcieli złamać umowę. Pewnie kara jest spora.
TVP daje pupy. Jak można traktować ludzi którzy zapłacili abonament. Dalej jest wielkie halo dla czego ludzie nie chcą płacić. Na co na te wysokie pensje, za durne filmy dla plebsu o IQ poniżej 90.
Olimpiadę, gdzie mieliśmy sprawnych ruchowo inaczej to puścili w TV, ale zdrowych duchem a jak by lekko kalekich ciałem to już nie dali. Zero transmisji a ile medali. Dobrze że jest net i mogłem podczas pracy posłuchać, czy obejrzeć co się działo. A działo się i emocje te same.
Pięknie podsumował durny jak dla mnie człowiek jakim jest Korwin M. Jego poglądy na temat ludzi z paraolimpiady zasługują na pogardę. Facet uważa się za intelektualistę a jest po prostu ma kompleksy. W tych jego muszkach musi coś być .
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#533 - Wysłana: 10 Wrz 2012 23:20:16 - Edytowany przez: FederacyjneMSZ
Seybr

TVP nie daje pupy tylko nie będzie płaciło taki haracz pośrednikowi który dostał prawa na 10 lat.

Sportfive (które jest właścicielem praw) na razie razem z Cyfrowym Polsatem dostali po kieszeni. - 50.000 ludzi kupiło ledwo usługę PPV - czyli wychodzi 1 mln PLN ( dzielone po pół - 500 tys dla Polsatu - a 500 tyś dla Sportfive)

Polsat gdyby był taki "dobry" to gdyby puścił mecz na otwartym kanale zarobił by znacznie więcej. Sami najeżdżają na TVP - a co oni zrobili? Dlaczego nie udostępnili tego na otwartym ? Proste - cena była duża i chcieli się na głupich nowobogackich Januszach wzbogacić.

Mam nadzieje, że mecz z Mołdawią wykupi jeszcze mniej ludzi i Sportfive zmięknie i obniży cenę swojego"produktu" o nazwie Reprezentacja PZPN w el.MŚ 2014.

http://www.weszlo.com/news/11767-Jeszcze_o_platnyc h_telewizjach_i_abonentach_ktorzy_maja_tylko_robic _przelewy_bez_szemrania

a jutro - komentarz weszło i obraz z neta
Mav
Użytkownik
#534 - Wysłana: 11 Wrz 2012 01:25:37 - Edytowany przez: Mav
FederacyjneMSZ:
TVP nie daje pupy tylko nie będzie płaciło taki haracz pośrednikowi który dostał prawa na 10 lat.

Obejrzyj Cafe Futbol. Sportfive nie podniósł opłat. TVP od 15 lat płaci takie stawki, a teraz nagle marudzą. Mają kłopoty finansowe i stąd to narzekanie. Problem w tym, że na tandetne serialiki i denne programy rozrywkowe mają pieniądze. Ci przeciętni aktorzynie z tych serialów zarabiają kupę forsy. TVP spada na psy.
Seybr
Użytkownik
#535 - Wysłana: 11 Wrz 2012 08:22:18
FederacyjneMSZ:

W sumie tak ale tak ci siak TVP to beznadziejna stacja. Olimpiada, gdy tylko można było dawali reklamy. Fajnie się patrzy jak ludzie się cieszą po zdobyciu medalu, wywalczeniu ;]. Tu TVP od razu reklamy, przerywali programy, nadalwali beznadziejnie. Pomijam komentarze Figurskiej. Co ta baba tam robiła to ja nie wiem. Dobrze że jest min. EuroSport ;], tam znacznie lepiej pokazywali zmagania zawodników.

FederacyjneMSZ:
Proste - cena była duża i chcieli się na głupich nowobogackich Januszach wzbogacić.

Dobrze że jest net i można obejrzeć. Nawet swojego ojca nauczę jak gdzie wchodzić i jak oglądać.

Mav:
Ci przeciętni aktorzynie z tych serialów zarabiają kupę forsy.

Raczej beznadziejni, większość z nich to chałturnicy nie aktorzy.
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#536 - Wysłana: 11 Wrz 2012 09:47:12 - Edytowany przez: FederacyjneMSZ
Mav

Mav:
Obejrzyj Cafe Futbol. Sportfive nie podniósł opłat

Oglądałem i byłem mocno zdziwiony. Cyfrowy Polsat to największa telewizja satelitarna w Polsce. Posiada ją 3,5 miliona abonentów, którzy płacą co miesiąc odpowiednią opłatę, . I co robi wielki, dobroczynny Polsat - ano zmusza swoich abonentów do wydania kolejny raz pieniędzy ma jedno dwugodzinne spotkanie. Czasami jest to połowa miesięcznej opłaty. I jak na tym wyszli? Zarobili nędzne 500.000 PLN. Więc tak niech nie najeżdżają na TVP bo sami na otwartym kanale nie dali, a wręcz przeciwnie jeszcze chcieli wykorzystać tę sytuację i wydoić kasę od swoich odbiorców.

Mav:
roblem w tym, że na tandetne serialiki i denne programy rozrywkowe mają pieniądze. Ci przeciętni aktorzynie z tych serialów zarabiają kupę forsy. TVP spada na psy.

Z całym szacunkiem ale TVP wykupiła prawa do EURO 2012, Igrzysk Olimpijskich oraz ma całościowe prawa do pokazywania Mistrzostw Świata 2014 roku.

Od następnych eliminacji - do EURO 2016, które odbędzie się we Francji prawa transmisyjne ma przejąć UEFA - BĘDZIE TO WYGLĄDAŁO TAK:

kupujesz cały pakiet - eliminacje i Mistrzostwa Europy 2016.

czyli tak samo jak co roku wygląda transmisja Ligi Mistrzów i Ligi europy.

Pod koniec tygodnia zobaczymy kto lepiej na tym wyszedł, moim zdaniem dzisiejszy pojedynek z racji ego z kim gramy obejrzy w PPV mniej niż 50.000. Bardzo bym tego chciał bo w tym momencie Sportfive zacznie po ludzku rozmawiać z TVP oferując swój "cudowny produkt"

Chyba, że nadal będą droczyć się z TVP i październikowy mecz z Anglią wypuszczą za 50 zł
Mav
Użytkownik
#537 - Wysłana: 11 Wrz 2012 12:37:34
FederacyjneMSZ

Nie rozumiem pretensji do Polsatu. Nie musieli robić tej transmisji i nie zmuszali nikogo do kupna biletu w systemie PPV. Natomiast publiczna telewizja żebrze co miesiąc abonament i niby pełni społeczną misje. Więc jak najbardziej to oni powinni starać się transmitować takie mecze, a nie wydawać pieniądze z abonamentu na cichopek, mroczków itd. żeby sobie nowe domy za miliony kupowali.
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#538 - Wysłana: 11 Wrz 2012 14:16:21 - Edytowany przez: FederacyjneMSZ
Mav

Mav:
Natomiast publiczna telewizja żebrze co miesiąc abonament i niby pełni społeczną misje

w 2008 Polsat wykupił prawa do EURO 2008 i dał normalnie na otwartym. TVP nie kupiło i wszyscy byli zadowoleni ( a to były pierwsze mistrzostwa europy, w których zagrała Polska)

Nie wiem czy pamiętasz taką platformę cyfrową -Wizja TV. Eliminacji do MŚ 2002 TVP nie wykupiła i jak Wizja na tym wyszła?

TVP zachowała się racjonalnie - kupiła pewny i dobry produkt - MŚ 2014. Sportfive chciało jeszcze więcej zarobić i podwyższyło cenę za swój "marny produkt" .

Firma Sportfive zażądała kwoty, której nie mogliśmy zapłacić. Za 24 mecze reprezentacji - 10 w eliminacjach i 14 towarzyskich - zażądała o kilka milionów euro więcej, niż zapłaciliśmy za licencję na wszystkie mecze mistrzostw świata w Brazylii w 2014 roku - powiedział w wywiadzie dla "Wprost" Włodzimierz Szaranowicz, szef sportu w TVP.

Właśnie dlatego, pieniądze abonentów nie powinny zasilać takich typów jak ci ze Sportfive.

w następnym turnieju problemu nie będzie -będzie pakiet eliminacje plus turniej.
Mav
Użytkownik
#539 - Wysłana: 11 Wrz 2012 15:28:23
FederacyjneMSZ:
w 2008 Polsat wykupił prawa do EURO 2008 i dał normalnie na otwartym. TVP nie kupiło i wszyscy byli zadowoleni ( a to były pierwsze mistrzostwa europy, w których zagrała Polska)

Nadal nie rozumiem twoich pretensji do Polsatu... Natomiast jeśli TVP nie znalazła pieniędzy na transmisje, to dlaczego straszyli następnego dnia, że nikt inny nie może pokazać takiego meczu? Poza tym prawa do tych dwóch meczów mogli kupić od innego pośrednika.
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#540 - Wysłana: 11 Wrz 2012 15:30:59 - Edytowany przez: FederacyjneMSZ
Mav

Mav:
Poza tym prawa do tych dwóch meczów mogli kupić od innego pośrednika.

Niestety ale kochany PZPN podpisał na 10 lat umowę z SPortfive na pokazywanie naszej repry i to na wyłacznosć. Przyko mi.

Mav:
Natomiast jeśli TVP nie znalazła pieniędzy na transmisje, to dlaczego straszyli następnego dnia, że nikt inny nie może pokazać takiego meczu?

nie może w pasmie zakodowanym, tym się zajmuje KRRiT.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji stwierdziła, że mecz Polska - Czarnogóra jest przedmiotem uregulowań ustawy medialnej i powinień być ogólnie dostępny!

http://www.sportmarketing.pl/newsroom/12463,krrit- ukara-za-ppv

Mav:
Nadal nie rozumiem twoich pretensji do Polsatu.

Natomiast Polsat w programie Cafe Futbol miał ogromne pretensje do TVP.
 Strona:  ««  1  2  3  ...  16  17  18  19  20  21  22  »» 
USS Phoenix forum / Różności / SPORT

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!