USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / SPORT
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  ...  18  19  20  21  22  »» 
Autor Wiadomość
Sandra0
Użytkownik
#31 - Wysłana: 4 Lut 2009 22:46:24
No to bukmacherzy są zbędni. To po co w ogóle iść na mecz. Lepiej niech wynik umieszczą w internecie...
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#32 - Wysłana: 4 Lut 2009 22:48:49
Sandra0

No to bukmacherzy są zbędni

Daj ludziom zarobić.
Sandra0
Użytkownik
#33 - Wysłana: 4 Lut 2009 22:49:56
Bukmacherom czy obstawiającym?
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#34 - Wysłana: 4 Lut 2009 22:50:47
Sandra0

Bukmacherom czy obstawiającym?

Obydwu stronom Bądz człowiekiem
Bashir
Moderator
#35 - Wysłana: 4 Lut 2009 23:33:28
FederacyjneMSZ
Nie wrzucam, przecież tylko powiedziałem rzecz oczywistą

Rzeczą oczywistą jest to, że nie ma Amiki Poznań, tylko KKS Lech Poznań - lider ekstraklasy. Pogódźże się z tym.
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#36 - Wysłana: 5 Lut 2009 10:27:28 - Edytowany przez: FederacyjneMSZ
Bashir

tylko KKS Lech Poznań

hmmm, Lech Poznań sprzedał swoje barwy, herb itp Amice ( przez "c".)

a teraz troche danych

Amica Wronki zmieniła nazwę na KKS Lech Poznań świadczy o tym taki sam KRS NIP i Regon z 2002

właściciel Amica Wronki SA ma takie dane

KRS:0000017514
NIP: 763-000-34-98
REGON: 570107305

ten podmiot jest właścicielem tego klubu:

Amica Sport S.S.A
Województwo: wielkopolskie
Miasto: Wronki
Ulica nr: Leśna 15 A
NIP: 787-19-38-871
Regon: 634359262

który zmienił sobie nazwę na:

KKS Lech Poznań Spółka Akcyjna
ul. Bułgarska 5/7
60-320 Poznań
KRS: 0000116034
NIP: 787-19-38-871
Regon: 634359262

Lech przestał istnieć, a Amica zmieniła nazwę i gra w Poznaniu.

Amica Wronki = KKS Lech Poznań tak wynika z zapisów sądowych.

Ja nie mam nic do Kolejrza tylko chciałem rozwiązać ten problem.

lider ekstraklasy

mistrz jesieni, ja nie mam nic do klubu a niech zdobeda mistrzostwo,

Drzymała to samo chciał zrobić z moim ukochanym Śląskiem Wrocław, Groclin stał by się Śląskiem i przyjąłby barwy, herb, historie Dumy Dolnego Śląska. Więc jestem przeczulony na tym punkcie.

Edycja: Ciekawy artykuł znalazłem poruszający m.in omawianą przez nas kwestie

Lech czy... Amica?!

Mecenas Jacek Masiota, prawnik Lecha i członek zarządu PZPN, twierdzi, że poznański klub nie może odpowiadać za grzechy starego klubu, bo gra na... licencji Amiki Wronki. Czegoś równie absurdalnego dawno nie słyszałem.

Masiota tłumaczy reporterowi "Przeglądu Sportowego" Antoniemu Bugajskiemu: "Przecież wtedy doszło do fuzji dwóch ekstraklasowych klubów. Wybraliśmy grę na licencji Amiki Wronki i była to świadoma decyzja. Przejęliśmy tradycję Lecha pod warunkiem spłacenia długu wobec członków PZPN. I spełniliśmy ten warunek".

Hm, z tego co wiem, to bardzo często proponowano spłatę 50 procent należności. Piłkarze zadowalali się tym, ponieważ stary Lech miesiącami nie płacił wcale. Piotr Świerczewski jednak nie zgodził się i ponad 300 tysięcy złotych nie otrzymał do dziś. To Lech spełnił ten warunek, czy go nie spełnił?! To po pierwsze...

A po drugie, to jest jeszcze gorzej dla Masioty - obecny Lech to kontynuator tradycji Lecha, który miał w swoich szeregach Aniołę, Jakóbczaka, Bartczaka, Okońskiego i... Reissa. Lech liczy 86 lat, a pierwsza nazwa klubu to KS Lutnia Dębiec.

Ba, obecny Lech wprost nawiązuje to daty założenia klubu w 1922, umieszczając ją w herbie. "Kolejorz" ma tych samych, wiernych kibiców. Od lat gra na tym samym stadionie przy Bułgarskiej. Szczyci się tytułami mistrza Polski z 1983, 1984, 1990, 1992 oraz 1993 roku, a także zdobyciem Pucharu Polski w latach 1982, 1984, 1988 oraz 2004. Skąd o tym wiem? Szanowny Panie Mecenasie - z oficjalnej strony internetowej Lecha Poznań!

Po trzecie - jeśli Lecha przed odpowiedzialnością za korupcję ma chronić licencja Amiki Wronki, to... tym gorzej dla argumentacji Masioty. Potęgę Amiki przez lata tworzył osławiony Ryszard F., pseudonim "Fryzjer".

Kto jak nie "Szczota" - bo tak określa się Ryszarda F. we Wronkach - reżyserował historię Amiki, a jego największym "wyczynem" był finał Pucharu Polski z Aluminium Konin w 1998 roku?! Dobrze, że niedługo po tym właściciele holdingu Amiki poszli po rozum do głowy i wyrzucili "Fryzjera", wcześniej sprowadzając do klubu Pawła Janasa.

Masiota w obecnej sytuacji chce sięgać po kruczki prawne. A tu nie chodzi o kruczki, które uratowały przed karą Widzew Łódź. Chodzi o rozwiązania systemowe, który pozwolą skutecznie walczyć z korupcją. I pozwolą ją rozliczyć.

Ludzie, którzy organizowali ten proceder, powinni - nawet dożywotnio - zostać wykluczeni ze świata piłki. Inni, którym sporadycznie zdarzało się w tym uczestniczyć, muszą ponieść karę.

Pozostaje dramatyczne pytanie - karać kluby, czy nie? Wedle obowiązujących przepisów Lech Poznań powinien zostać ukarany. Te przepisy zmienią się 1 lipca 2009 roku. Co będzie jednak, jak po tym terminie pojawią się inne kluby, zasługujące na poważne sankcje - z degradacją na czele?!

Moje zdanie pokrywa się ze zdaniem Zbigniewa Bońka - bezwzględne kary dla ludzi, dla niektórych dożywotnie, ale dość karania klubów. Boniek to zdanie wypowiedział wiosną 2008 roku... Michał Listkiewicz, a teraz Grzegorz Lato mają na głowie jednak inne ważne sprawy, a nie konkretne rozwiązania trudnych problemów.

Na koniec jeszcze apel do Masioty - proszę spytać członków "Wiary Lecha", czy ich klub to kontynuator tradycji Lecha, czy może Amiki...
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#37 - Wysłana: 12 Lut 2009 19:07:47
Jagiellonia Białystok została zdegradowana do I ligi.
biter
Użytkownik
#38 - Wysłana: 12 Lut 2009 19:14:53
FederacyjneMSZ

Ja ci mówię, tylko Motor jest czysty.

Niczego nie kupił bo go na to nie stać.

Niczego nie sprzedał... po co? i tak dostaje baty;] mówiąc bardzo delikatnie.
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#39 - Wysłana: 18 Lut 2009 22:57:21 - Edytowany przez: FederacyjneMSZ
Mistrzyni olimpijska z Sydney w rzucie młotem, Kamila Skolimowska nie żyje. Taka informacja dotarła wieczorem ze zgrupowania w Portugalii, gdzie przebywają nasi lekkoatleci.
Lekkoatletka zasłabła podczas treningu. Wcześniej skarżyła się na złe samopoczucie. Mimo reanimacji i transportu do szpitala nie udało się jej uratować.

Lekarze podejrzewają, że miała zator płuc.

Kamila Skolimowska urodziła się w 1982 roku w Warszawie. Była córką znanego ciężarowca Roberta Skolimowskiego, olimpijczyka z Moskwy z 1980 roku. Jej największy sukces to olimpijskie złoto w 2000 roku. Była medalistką mistrzostw Europy seniorów i mistrzynią świata i europy juniorów.

W listopadzie ubiegłego roku skończyła 26 lat.
biter
Użytkownik
#40 - Wysłana: 18 Lut 2009 22:58:43
['] [']
Bashir
Moderator
#41 - Wysłana: 19 Lut 2009 20:14:54
I ponownie KKS Lech Poznań pokazał świetną grę, ambicję i wolę walki!!! Oby więcej takich drużyn w polskiej lidze!

Za tydzień to dopiero będą emocje
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#42 - Wysłana: 19 Lut 2009 20:49:23 - Edytowany przez: FederacyjneMSZ
Bashir

Emocje to będą w sobotę podczas derbów Barcelony

a za tydzień cóż muszą wygrać albo zremisować 3-3 lub wyżej. Znając polskie media po podniecamy się tym a potem Włosi pokażą nam Catenaccio
Q__
Moderator
#43 - Wysłana: 19 Lut 2009 20:50:34
Mistrzyni olimpijska z Sydney w rzucie młotem, Kamila Skolimowska nie żyje.

[*]
biter
Użytkownik
#44 - Wysłana: 19 Lut 2009 20:50:54
Bashir
FederacyjneMSZ

Mam brać popcorn czy zażartej dysputy nie będzie.
Bashir
Moderator
#45 - Wysłana: 19 Lut 2009 20:53:33
Ech... Nie rozumiem czego taki pesymizm w tym narodzie ... Ludzie tak mówią od pierwszego meczu Lecha w PUEFa ... jasne w końcu odpadną bo chyba nikt się nie łudzi że zdobędą puchar !!! Ja tam się cieszę każdą bramką Lecha w pucharach. Z taką grą jak w końcówce meczu nie mamy się czego wstydzić i kręci mnie to bardziej niż jakieś tam derby Barcelony. Co ja? Mieszkam w Hiszpanii ? Coś mnie łączy z nimi ? Cokolwiek poza tym, że moja nazwisko czytane od tyłu brzmi trochę jak po hiszpańsku? Kwestia awansu jest otwarta.
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#46 - Wysłana: 19 Lut 2009 21:00:16 - Edytowany przez: FederacyjneMSZ
Bashir

Ech... Nie rozumiem czego taki pesymizm w tym narodzie

jestem urodzonym optymistą, realnie patrze na szanse Kolejorza. Nie można sobie wbić u siebie dwóch goli...

Co ja? Mieszkam w Hiszpanii ? Po za tym Barcelona to Katalonia....

a ja w Poznaniu??

Coś mnie łączy z nimi

tak mnie łączy z Poznańskim klubem, kuchenka gazowa Amici....
Bashir
Moderator
#47 - Wysłana: 19 Lut 2009 21:06:23
jestem urodzonym optymistą, realnie patrze na szanse Kolejorza. Nie można sobie wbić u siebie dwóch goli...

Bywa. Tak samo mówiono o grupie. I tak samo mówiono o meczu z Austrią :/

a ja w Poznaniu??

Nie, ale w Polsce. Jak dla mnie każdy normalny kibic dopinguje polskie drużyny w pucharze :/ Wydaje mi się to tak oczywiste, że nie trzeba o tym mówić. A jednak... Ja i nawet bym Śląsk w pucharach europejskich dopingował, tylko powiedz mi... na którym kanale będzie leciał mecz bo jakoś w programie nie mogę znaleźć ?

tak, kuchenka gazowa Amici....

Na forum onetu z tego typu zaczepkami.
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#48 - Wysłana: 19 Lut 2009 21:14:36
Bashir

ylko powiedz mi... na którym kanale będzie leciał mecz bo jakoś w programie nie mogę znaleźć ?

na Canal + sport o godz. 20.00 komentować będą Jacek Laskowski oraz pan orłowski

Nie, ale w Polsce. Jak dla mnie każdy normalny kibic dopinguje polskie drużyny w pucharze :

Tylko dlatego im dopingują bo zdobywają punty do rankingu. Klub to jest klub. On reprezentuje dane miasto. Normalny kibic kibicuje reprezentacji oraz wybranemu przez siebie klubowi ( bądź klubom)

Na forum onetu z tego typu zaczepkami.

Za stwierdzenie że mam kuchenkę firmy Amica muszę przenieść się na forum Onetu?? po za tym się powtarzasz
Bashir
Moderator
#49 - Wysłana: 19 Lut 2009 21:26:41
Bashir
Ja i nawet bym Śląsk w pucharach europejskich dopingował, tylko powiedz mi... na którym kanale będzie leciał mecz bo jakoś w programie nie mogę znaleźć ?
FederacyjneMSZ
na Canal + sport o godz. 20.00 komentować będą Jacek Laskowski oraz pan orłowsk
Canal+
19:55 FC Barcelona RCD Espanyol Barcelona Liga hiszpańska

FederacyjneMSZ
Tylko dlatego im dopingują bo zdobywają punty do rankingu.

Chociażby z tego powodu.

Zresztą tak trudno przyznać i cieszyć się że polska drużyna zagrała dobry mecz ?

Za stwierdzenie że mam kuchenkę firmy Amica muszę przenieść się na forum Onetu??

Póki to nie jest temat o sprzęcie AGD to jest wyraźna prowokacja, więc nie rozumiem czego udajesz że nie rozumiesz.

po za tym się powtarzasz

Nie słuchasz to powtarzam.
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#50 - Wysłana: 19 Lut 2009 21:36:22 - Edytowany przez: FederacyjneMSZ
Bashir

Zresztą tak trudno przyznać i cieszyć się że polska drużyna zagrała dobry mecz

Jestem bardzo wymagającym kibicem, patrze na dwumecz ( bo mnie interesuje awans klubu a nie ładna gra i ładna porażka co jest bardzo w Polsce modne). 2-2 u siebie to niezbyt dobry wynik w ciągu 5 minut pogrzebali swoje szanse na awans ( a mieli ogromną szanse) . Piłka dla mnie powinna być efektowna oraz ( przede wszystkim) efektywna ( m.in dlatego kibicuje F.C Barcelonie).

19:55 FC Barcelona RCD Espanyol Barcelona Liga hiszpańska

wszystkie kluby hiszpańskie mają wyhaftowaną flagę Hiszpanii z tyłu na koszulkach, prawie wszystkie.....
Bashir
Moderator
#51 - Wysłana: 19 Lut 2009 21:39:18
ja patrze na dwumecz. 2-2 u siebie to niezbyt dobry wynik w ciągu 5 minut pogrzebali swoje szanse na awans

Popatrz lepiej na mecz za tydzień bo póki piłka w grze wszystko się może wydarzyć.

wszystkie kluby hiszpańskie mają wyhaftowaną flagę Hiszpanii z tyłu na koszulkach, prawie wszystkie.....

Okey, ale co to ma do tematu bo nie łapię ?
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#52 - Wysłana: 19 Lut 2009 21:46:06
Bashir

Popatrz lepiej na mecz za tydzień bo póki piłka w grze wszystko się może wydarzyć.

jedyny argument to to że Franz potrafi urządzać niezłe piłkarskie thriller ( Widzew - legia 0-2 do 80 którejś minuty potem 3-2, mecz z Brondby czyli słynne słowa Zimocha " kończ pan panie turek")
Ale obserwuje Udinese w lidze i szanse Lecha spadły do 20 %

Okey, ale co to ma do tematu bo nie łapię ?

F.C. Barcelona nie identyfikuje się z Hiszpanią, od dawna chce pełnej suwerenności. Dla Katalończyka większym zaszczytem jest gra w reprezentacji Katalonii niż Hiszpanii
Bashir
Moderator
#53 - Wysłana: 19 Lut 2009 22:05:02
jedyny argument to to że Franz potrafi urządzać niezłe piłkarskie thriller

A bo to Franz kopał tę piłkę ? On po prostu swoje drużyny uczy walczyć do ostatniej minuty :/ Gdybyś Ty był na miejscu trenera/piłkarzy po tych dwóch bramkach dla Udine machnąłbyś ręką i powiedział że już utopili awans i nie ma sensu dalej grać. Tak samo pewnie byś pomyślał/zrobił na miejscu Wenty na 17 sekund przed końcem owego sławetnego meczu. Ale oni tak nie myślą. Wiedzą że póki piłka w grze wszystko może się wydarzyć i w sporcie nie decydują jakieś tam wydumane szanse wyliczone przez pseudoekspertów bo inaczej o wynikach meczy decydowaliby statystycy a nie piłkarze.

F.C. Barcelona nie identyfikuje się z Hiszpanią, od dawna chce pełnej suwerenności. Dla Katalończyka większym zaszczytem jest gra w reprezentacji Katalonii niż Hiszpanii

No fakt. Z Katalonią to mnie łączy jeszcze mniej. A wręcz dzieli: odraza do terroryzmu.
Jurgen
Moderator
#54 - Wysłana: 19 Lut 2009 22:12:12
No fakt. Z Katalonią to mnie łączy jeszcze mniej. A wręcz dzieli: odraza do terroryzmu.

Z Katalonią czy z Baskami?
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#55 - Wysłana: 19 Lut 2009 22:15:46
Bashir

A wręcz dzieli: odraza do terroryzmu.

Terroryzm?? Hę spało się widocznie na lekcji

Bardzo charakterystyczne, że w przypadku Katalończyków ich dążność do niezależności nie objawia się poprzez wandalistyczne akty, zamachy, zabójstwa i inne działania z użyciem siły. Katalończycy wiedzą, ze najlepszym sposobem na zjednanie sobie opinii światowej jest krzewienie własnych zwyczajów, kultury, języka... jednym słowem troska o dziedzictwo własnego narodu. Jedną z form tej "kulturalnej" walki jest wprowadzenie do szkół katalońskich języka katalońskiego jako wykładowego. W ten sposób na pewno Katalończycy nie staną się tak znienawidzeni przez społeczeństwo hiszpańskie jak terroryści z Kraju Basków.

Gdybyś Ty był na miejscu trenera/piłkarzy po tych dwóch bramkach dla Udine machnąłbyś ręką i powiedział że już utopili awans i nie ma sensu dalej grać.

na początku dobrał bym odpowiednią taktykę do meczu , oraz bardziej męczył zarząd żeby sypnął kasę na transfery.... Piłka Nożna to złożona sprawa....
Bashir
Moderator
#56 - Wysłana: 19 Lut 2009 22:16:23 - Edytowany przez: Bashir
Z Katalonią czy z Baskami?

Wtopa Na swoje usprawiedliwienie powiem tylko że to jeszcze rozemocjonowanie meczem
Oczywiście rozróżniam kraj Basków od Katalonii Rozpędziłem się po prostu ;/
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#57 - Wysłana: 19 Lut 2009 22:19:03 - Edytowany przez: FederacyjneMSZ
Bashir

Na swoje usprawiedliwienie powiem tylko że to jeszcze rozemocjonowanie meczem

Tym można usprawiedliwić wszytko, wiem to z własnego doświadczenia Szczególnie Jak Eto`o nie strzela 100& sytuacji

po za tym coś w tym jest co powiedziałeś

Terroryzm baskijski jest najsilniejszym wśród terrorystów separatystycznych w
Hiszpanii, ale nie jedynym. Np. Stefanowicz wymienia działające w Katalonii
terrorystyczne organizacje Forces Armades de Cataluna (Siły Zbrojne Katalonii),
Movimiento Iberico de Lliberation (Iberyjski Ruch Wyzwolenia) i Organizacio Lliberacion
Armada (Organizacja Zbrojnego Wyzwolenia). [PRZYPIS: Wydaje się, że anarchistyczny
MIL zbyt pochopnie został tu zakwalifikowany do ugrupowań separatystycznych. Nie jest
to jednak nierealne - kataloński anarchista Manuel Gonzales wywodził na łamach pisma
„Anarchy”, że „aby stworzyć socjalizm, wolnościowy komunizm czy inny rodzaj Utopii
musimy mieć terytorium, z ludźmi, wspólnym językiem, jakimś stopniem tożsamości i
wspólnym historycznym dziedzictwem”.]

Separatyści katalońscy
wyglądają przy swych baskijskich towarzyszach na amatorów. Jedna z ich organizacji –
Katalońska Czerwona Armia Wyzwoleńcza – 26 grudnia 1987 r. zaatakowała granatami
klub dla marynarzy amerykańskich (jeden z nich został zabity, 9 rannych). Działała też w
tym czasie grupa o nazwie Tierra Lliure (Wolny Kraj), ale na początku lat 90. zaprzestała
walki; jej legalną nadbudową jest formacja Catalunya Lliure. Z kolei organizacja o nazwie
Antyklerykalna Partia Republikańska atakowała w Katalonii w połowie lat 90. obiekty
sakralne. Katalońskie grupy terrorystyczne związane były na ogół z ultralewicowymi
organizacjami takimi jak Accion Comunista czy Liga Comunista Revolucionista.

i ja się dziwie że ich lubię
Bashir
Moderator
#58 - Wysłana: 19 Lut 2009 22:33:32
FederacyjneMSZ
Separatyści katalońscy
wyglądają przy swych baskijskich towarzyszach na amatorów (...)

Czyli nie dość że terroryści to jeszcze patałachy?
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#59 - Wysłana: 19 Lut 2009 22:35:43
Bashir

Czyli nie dość że terroryści to jeszcze patałachy?

Po prostu to nie jest ich powołanie, lepiej im wychodzi strzelanie, ale goli
RaulC
Użytkownik
#60 - Wysłana: 21 Lut 2009 18:19:03
Wreszcie dobre wiadomości. Żloty medal Justyny Kowalczyk w biegu łączonym na 2x7,5 km oraz czwarte miejsce Kamila Stocha na Mistrzostwach Świata w Libercu to wiadomości dnia.
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  ...  18  19  20  21  22  »» 
USS Phoenix forum / Różności / SPORT

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!